Nõu vaja MTB otsingul!

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
rosco
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 31. 03. 2005. 19:12

Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas rosco » 24. 08. 2008. 17:46

Sooviks siis endale mtb-ed osta. Natuke agresiivsema sõidustiiliga olen nö. ning kas 10 000 hinna piiriga leidub midagi,mis kohe ära ei lagune. Muidugi ratas vajab korraliku hooldust,selle ennetamiseks,seda tean :D Siiamaani omanud igast neid hobbyhalli rattaid ja ei kannata ükski neist kriitikat.

Sirvisin ka veits rattapoodid toote valikut,aga ei ole enam kursis selle teemaga eriti,nii et sooviks nõu.

Tänud

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas kristjan07 » 24. 08. 2008. 18:20

rosco kirjutas:Natuke agresiivsema sõidustiiliga olen nö.
seleta see lahti palun, siis osatakse sind ehk edasi aidata

superbow
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 12. 06. 2008. 22:28

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas superbow » 24. 08. 2008. 18:54

Tere,

Sul asukohaks märgitud Mustamäe, mine vaata Mustamäe teel "Fixus"-e poodi, seal saad proovida-vaadata Corratec-i ja Wheeler-it. Jajaa justnimelt proovida, seal poes niipalju ruumi et võid seal seeski ringi teha ;)

ja allahindlus oli seal ka praegu..

I.

rosco
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 31. 03. 2005. 19:12

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas rosco » 25. 08. 2008. 17:46

No,kui silma jääb koht,kust väikse hüppe teha saab,siis see ka juhtub. Näiteks selles mõttes.


Eks tuleb läbi hüpata sealt.

Kasutaja avatar
sileem
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:02

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas sileem » 18. 09. 2008. 15:33

Kui 17" raam paras on siis Rocca extreme's on saadaval 1 kollane Specialized'i Stumpa, eelmise a mudel hinnaga 13, 3kilo (kliendikaardi vormistamisega).

jtt
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 16. 02. 2009. 15:58

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas jtt » 07. 03. 2009. 00:05

Kuna rattaotsingu soovituse teemasid on juba miljon, siis uut ei tee ja loodetavasti teemaalgataja ei pahanda kui soendan vana asja üles.

Lähteandmed:
Hinnapiir 10K
Pühapäevasõitja, enamasti maanteel, vahel harvem linnas ning päris harva metsavahel.

Eeldused uuelt rattalt:
Vastupidav
Esiamordiga
Eelistaksin hübriid tüüpi ratast

Probleem:
Sõitja kaal. Ütleme nii et 100 kilosed poisid on väga kerged minu kõrval. Rattasõidu eesmärk minu puhul jääbki füüsilise aktiivsuse saavutamise soodustamiseks ning seejuures kaaluprobleemi lahendamisele kaasaaitamiseks. Esialgne "helesinine unistus" on saavutada 135--140kg. Nii et spordipoiss ei ole.
Siinse rahva poole pöördun just sellepärast et ka poodides ei ole päris tavaline nähtus sellise kaaluga rattasõber.

Küsimused:
1. Amort. Kas eelistada õli või õhkamorti? (arvestades koormust)
2. Konkreetseid soovitusi ratta osas võib alati pakkuda.

Klassikalist hübriidi proovisin, kardan et rehvid pisut nääpsud minu jaoks :P
Hetkel on muuhulgas silma jäänud selline asi: NISHIKI BIGFOOT X-29

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3801
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas mart » 08. 03. 2009. 17:42

jtt kirjutas: Lähteandmed:
Pühapäevasõitja, enamasti maanteel, vahel harvem linnas ning päris harva metsavahel.

Eeldused uuelt rattalt:
Vastupidav
Esiamordiga
Eelistaksin hübriid tüüpi ratast

Probleem:
Sõitja kaal.135--140kg.
Küsimused:
1. Amort. Kas eelistada õli või õhkamorti? (arvestades koormust)
2. Konkreetseid soovitusi ratta osas võib alati pakkuda.

Klassikalist hübriidi proovisin, kardan et rehvid pisut nääpsud minu jaoks :P
Hetkel on muuhulgas silma jäänud selline asi: NISHIKI BIGFOOT X-29
140 kg on kõva argument, millest raske mööda vaadata.
Ega jämedaid kumme (54x622mm, 57x622mm) võimaldavaid hübriide eriti valida meil pole. Sinu pakutud bigfoot on üks väheseid.
Veel vähem on hübriididel kvaliteetset terasraami (Columbus, Tange jms), mis alumiiniumist kordi tugevam ja ca 1,2-1,5 x raskem.
Jooksudega on tiba lahedam, kuna 622mm kvaliteettopeltpöidasid ikka liigub. Bigfoodi jooksud võivad sind isegi ära kannatada, kui metsa, kännu otsa ei trügi.
Aga amordil ei näe põhjust, sõidad ju enamasti maanteel. Karta on et bigfooti vedrupulk annab sinu all kiirelt otsad.

Samas midagi ületamatut sinu soovides pole, tuleb vaid pragmaatiliselt valida ja otsustada. Otsingu lohutuseks - üldjuhul enamus lööb käega ja läheb ratta leidmisel kompromissile.
Ise olen sinuga sarnase kaalu saavutanud tummisematel rattamatkadel, kus ratas 25kg+sõitja82kg+kotid 55kg. Aga siis on ka hoolikalt füüsika seadusi ja teeolusid jälgitud.
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

jtt
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 16. 02. 2009. 15:58

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas jtt » 08. 03. 2009. 21:04

Tänud teemaarenduse eest.
Eks ta vist nii on nagu tavaliselt selliste teemaga et minu on valik tõsine aga tegelikult suurt vahet pole :)

Arvamusi, võibolla siis tõesti ka mõnelt matkasellislt kes suurema koormaga sõitnud vms konkreetse viidatud ratta amordi või sarnase kohta siin lingil on viide "vedrupulga" juurde
mart kirjutas:
Tore, et eksisin - tegu pole enam srsuntouri vedrupulgaga, vaid õhkpadruniga. Konkreetse mudeli instruktsioonis lk 3 sisselöödava rõhu tabel lõpeb sõitjakaaluga 100kg :wink:
Seda ma vaatasin. Enamus asjade kaalupiirang on kuskil kauguses :)
Muretsema pani pisut see et müüja ei julgenud õhkamordist ja kaalust midagi arvata, puudus kogemus.
Samas muidu on ratas nagu suht sümpaatne, hind ei ole kah lingil viidatud vaid -35%.
Viimati muutis jtt, 09. 03. 2009. 10:09, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3801
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas mart » 09. 03. 2009. 09:58

Tore, et eksisin - tegu pole enam srsuntouri vedrupulgaga, vaid õhkpadruniga. Konkreetse mudeli instruktsioonis lk 3 sisselöödava rõhu tabel lõpeb sõitjakaaluga 100kg :wink:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

jtt
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 16. 02. 2009. 15:58

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas jtt » 26. 07. 2009. 01:46

jtt kirjutas:...

Probleem:
Sõitja kaal. Ütleme nii et 100 kilosed poisid on väga kerged minu kõrval. Rattasõidu eesmärk minu puhul jääbki füüsilise aktiivsuse saavutamise soodustamiseks ning seejuures kaaluprobleemi lahendamisele kaasaaitamiseks. Esialgne "helesinine unistus" on saavutada 135--140kg. Nii et spordipoiss ei ole.
Hetkel on muuhulgas silma jäänud selline asi: NISHIKI BIGFOOT X-29

Kuna siis kui ise ratast otsisin ei leidnud eriti mingit tõsisemalt võetavat infi suurtemate kaaludega kodanikele, siis teen siia vanasse teemasse ühe posti, et jälg jääks maha.
Lingil toodud rattaga kärutatud nüüd 4 kuud ja peaaegu 2000km, ratta vastupidavuses senini probleeme pole olnud.
Veelgi parem pool aga on see et mainitud "helesinine unistus" on täitunud ehk kaal on nende numbrite vahel. Minu puhul tähendas see aga ca 20kg kaotamist. Selle teemaga tegelen edasi ... :)
Loodan et sportlased ei pahanda mu sellesse foorumisse just mitte päris ideaalselt sobivat postitust, sest "kaalufoorumites" ei ole eriti mehi ja teema "jalgratas" lõpeb tavaliselt hobbyhalli linkiderägastikuga :)

Kasutaja avatar
tuulterax
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 14. 07. 2010. 23:47

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas tuulterax » 15. 07. 2010. 00:35

Tere

Avan teema uuesti , kuna endal on samuti mure mtb valikuga ja ei soovi risustada foorumit mõttetute teemade kordustega.

Hinnapiir: 9k
Tüüp: mtb
Kaal: 85kg
Pidurid võiksid olla mehhaanilised kettad(hüdrod maksavad liiga palju vast).
Sõidetav ala: raske kuid kiire metsatee mis sisaldab kergemaid hüppeid, kiireid laskumisi ebastabiilsel pinnasel,
samas peaks rattaga kannatama normaalseid distantse sõita ( 10+km).

Olen neli aastat jalgratastest eemal olnud ja rohkem endurot sõitnud jms. Mind hakkas meeletult huvitama downhill aga , et sellise spordialaga tegeleda peaks esmalt jalgratta tunnetuse kätte saama :lol: , seega püüangi esmalt sellist keskmist mtb ratast leida millega mõnus tunnetus kätte saada, et sealt edasi liikuda.
Olen meeletult kamminud läbi netti - googeldanud, juutuubis õpetusvideosd vahtinud, rääkinud rattapoodides spetsialistidega jne kokkuvõttes on igalühel omamoodi story mis hinnaklassis ja mis firma see normaalne mtb ratas olema peaks.

Firmadest, tean ainult paremaid nagu iga roheline, samas olen aru saanud, et kõik kasutavad siiski samade firmade juppe, nagu shimano jms, ainult raamid on igalühel omad, mis muudab loomulikult väga palju.

Palju on ka juttu olnud, et pigem olgu korralik hardtail kui kahtlane FS. Kas 9 kilo ringis leiaks üldse mingi FS ratta mis kannataks kriitikat, veidi ringi vaadates leidsin näiteks sellised isendid nagu Panther PRO-XR 044 http://www.rattakeskus.ee/pood/maastiku ... 044-xr-044 ja Schwinn 404 (ei leidnud linki). Schwinn on küll tegelikult üle 10 kilo kuid HW-s on hetkel allahindlus, niiet mahub hinnapiiridesse. Panther on küll julmalt tundmatu Schwinni kõrval, kuid väidetavalt kvaliteetne saksa toode ja käiguvahetaja ka nõks parem kui acera.
Rademaris on ka Trekke päris palju ja laias hinnaskaalas, üks korralik hardtail normaalsete juppidega on näiteks see mis huvi pakub:TREK 4900 DISC http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... duct_id=13 .

Olen proovinud poodides erinevaid rattaid ja nendega veidi ringi kärutanud, aga see on ka nii, et ega enne aru ei saa , kui oled rajal, eriti kui oled roheline.

Tuli nüüd pikk jutt, aga tõde ei tule välja lühikestest lausetest.
Loodangi teilt, kogenumatelt kodanikelt, et oskate ehk mõnda konkreetset seeriat või marki või ratast soovitada mis sobiks minu sõidustiiliga kokku. Vajangi nimelt konkreetseid rattaid mille vahel valida, kuna neid on ikkagi nii palju, et kõiki ei jõua läbi proovida ja päris orki ei taha ka lennata.

Igasugune mõistlik info on teretulnud ja kui küsimusi esineb, siis julgelt tulistada.

Ilusat tähistaevast,
Rax

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas metslane » 15. 07. 2010. 07:02


k666n
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 27. 04. 2009. 09:29

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas k666n » 15. 07. 2010. 08:08


Kasutaja avatar
tuulterax
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 14. 07. 2010. 23:47

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas tuulterax » 15. 07. 2010. 09:03

Tere ja tänud esimeste vastuste eest.

Lingil olevad scotid on kindlasti oma raha väärt ja enamgi, kuid minu hinnapiirist kahjuks kõrgelt üle.
BeOne on ahvatlev valik, kindlasti mitte su igapäevane tavaline ratas. Sellest õhkub omapärasust ja kvaliteeti,
hinnapiirist siiski veits üle ja ma pean kindlaks sellele jääma.

Aga ots on lahti tehtud ja tänud selle eest. :)

Kasutaja avatar
ilts
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 14. 05. 2007. 20:19

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas ilts » 02. 10. 2010. 20:12

UPitan teemat ka oma murega - nimelt samuti nö ala vahetamas (endine mx) ja soov hakata tegelema maastikusõiduga erinevatel radadel ning juba järgmisel hooajal kaasa teha Elioni sari, esialgu poolmaratoni distantsil.
Aga endast siis:
kunagi ammu, ammu nooruses ratast sõitnud, suuska teinud, pikkus 175 (pikad jalad), kaalu 78 ja võistlema hakkan veteranide klassis :oops: .
Ratas, mida otsin võiks olla hinnaklassis ca 10-12 tuh, esiamort reguleeritav (hea kui õhk-õli), hardtail ja käiguvahetus deore või parem, ketaspidurid kindlasti (soovitavalt hüdraulilised) ja eelistan heledat tooni raamiga, valgega midagi näiteks, naisterahva asi..
Endal silma jäänud praegu:
Trek 6500, Bottecchia FX 540, Kona Cindercone(võiks ka Kula peale mõelda, aga tiba hinna poolest kange), Merida Matts TFS500D (see vist kipub ka kallimaks minema), Scott Scale 60 ning BeOne Spirit (k666n saab äkki hea pakkumise siinkohal teha).
Ootan asjatundjate soovitusi algajale võistlusratta ostuks. :)

Kasutaja avatar
ilts
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 14. 05. 2007. 20:19

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas ilts » 05. 10. 2010. 10:50

Kuidagi vaikne siin teemas sügise saabumisega, aga minu eelmises postis ära toodud valikutele lisandus üks ratas veel - Cube Ltd Pro 2010
Endal tundub just see viimane eriti hea valik, kuidas asjatundjad arvavad??
Ootan kommentaare!

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas SHOXi » 05. 10. 2010. 12:22

10-13k eest saad enam vähem ratta tõesti, millega saab sõita. Siiski kui plaan hakata tõsisemalt tegelema, siis soovitan tõesti võtta juba kohe natuke parem asi. Näiteks trek 8000 vms kui saad soodushinnaga. Muidugi võid ka muud marki vaadata, aga siis umbes sama klassi ratast kui 8000.

Kui ostad selle 10k ratta, siis järgmise hooaja algul mõtled et võiks juba parem ikka olla ja siis müüa ja uut osta veelgi kulukam. Mul oli nii näiteks, sest need 10-13k rattad on ikka päris rasked.

Edu.

chad
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 30. 05. 2009. 19:25

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas chad » 05. 10. 2010. 19:11

ilts kirjutas:Kuidagi vaikne siin teemas sügise saabumisega, aga minu eelmises postis ära toodud valikutele lisandus üks ratas veel - Cube Ltd Pro 2010
Endal tundub just see viimane eriti hea valik, kuidas asjatundjad arvavad??
Ootan kommentaare!
Mul on sama marki ratas, küll eelmise aasta mudel ja oskan vaid kiita. Kindlasti on ta nendest sinu eelnevalt toodud valikutest parim, ka kõige edevama välimusega, eks sellise hinnaklassi rataste suurim erinevus ongi välimuses. Oma ratta ostsin küll vähekasutatuna ja vahetatud on jooksud (Mavic Crosstraili vastu) ja lenks. Sama saad vajadusel isegi teha ja ülejäänud komponendid saab ju vajaduses maha müüa või jätad tagavaraks.
Soovitada julgen täiesti vabalt, sõltub muidugi kas soetad Eestist või tellid väljamaa internetipoest, sel juhul soovitaks kindlasti lasta mehaanikul jupid kokku laduda ning arvestama peab lisakuluga :)

Kasutaja avatar
ilts
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 14. 05. 2007. 20:19

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas ilts » 07. 10. 2010. 17:39

Tagasihoidliku aktiivsusega see foorum siin, aga jah, jõudsin ka ise järeldusele, et CUBE ikka igati hää valik ja kipun selle kasuks otsustama. Nüüd veel juurde mingid enam-vähem rattakingad+pedaalid ja võikski missiooni õnnestunuks tituleerida. :)

EDIT: Ratas olemas! :)
Viimati muutis ilts, 11. 10. 2010. 17:35, muudetud 1 kord.

chad
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 30. 05. 2009. 19:25

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas chad » 08. 10. 2010. 09:28

Vaata, et siis kõvasti allahindlust kaupled, rattahooaeg ju sisuliselt läbi :mrgreen:

Kasutaja avatar
ilts
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 14. 05. 2007. 20:19

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas ilts » 08. 10. 2010. 09:52

chad kirjutas:Vaata, et siis kõvasti allahindlust kaupled, rattahooaeg ju sisuliselt läbi :mrgreen:
Jaaa, seda kohe kindlasti!! :)

tt23
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 23. 10. 2009. 10:02

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas tt23 » 08. 10. 2010. 15:33

ilts kirjutas:Kuidagi vaikne siin teemas sügise saabumisega, aga minu eelmises postis ära toodud valikutele lisandus üks ratas veel - Cube Ltd Pro 2010
Endal sama ratas (tõsi küll aastast 2009) ja esimene täishooaeg läbitud.
Selle raha eest on ratast küll !
Kui just tõeliselt kõvasti (profesionaalselt) ei taha rattasõiduga tegeleda, siis on sellel tasemel CUBE -st küll !
Ise olen oma valikuga väga rahul - kiidaksin väga head jooksu ehk veeremist ning pidureid.
Kui veel ka oma CUBE -ga perioodiliselt hoolduses käid, teenib see ratas sind mitmeid aastaid !

rosco
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 31. 03. 2005. 19:12

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas rosco » 09. 03. 2011. 22:44

Olen piiilunud nii Treki,kui ka nüüd veits Authori poole. Odavama otsa rattad. Vanas rahas siis 5-6 tuhande vahel.
Kas on mingi soovitus ,et kumb oleks parem,või kummast eemale hoida? Nii vähe,kui tean,siis mõlemad peaksid vist suht kvaliteetsed firmad olema. Mis firma velosid veel selles hinnaklassis keegi soovitab? MTb just.

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas _KRIS_ » 09. 03. 2011. 22:54

Bottecchia, otsi nende seast ka.

Keio
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 30. 03. 2011. 09:47

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas Keio » 30. 03. 2011. 10:14

Tervist!
Elustaks ka seda teemat veidike :)
Plaanis juba mõnda aega uus ratas soetada ja olen netis veidike ringi vaadanud ja nüüd on sõelale jäänud mõned mudelid.

AUTHOR TRACTION http://www.author.ee/traction.htm
850.-

Trek 6000 http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... duct_id=14
670.-

Scott Scale 80 http://www.hawaii.ee/index.php?id=86665&product=1461
849.-

Scott Aspect 20 http://www.hawaii.ee/index.php?id=86665&product=1483
799.-

Äkki oskab keegi nendest midagi head soovitada. Ise kaldun rohkem Aspect 20 poole. Olen rohkem selline pühapäevasõitja aga see aasta tahaks ka paarile maratonile jõuda. Sõidan peamiselt kruusa ja asfalteedel ning juhtun ikka ka metsa sõitma. Trikitamist ja extreme ei harrasta. :)

Ehk saab keegi lühidalt ära seletada ka mis Scott rataste peamine erinevus on :oops:
Tänud ette ära (y)

aivar06
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 02. 04. 2004. 18:49

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas aivar06 » 30. 03. 2011. 11:42

Keio kirjutas: Ehk saab keegi lühidalt ära seletada ka mis Scott rataste peamine erinevus on :oops:
Tänud ette ära (y)
peamine erinevus on see, et raami peale on Scott kirjutatud.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas marion » 30. 03. 2011. 12:21

Keio kirjutas:Tervist!
Scott Scale 80 http://www.hawaii.ee/index.php?id=86665&product=1461
849.-
Scott Aspect 20 http://www.hawaii.ee/index.php?id=86665&product=1483
799.-
Ehk saab keegi lühidalt ära seletada ka mis Scott rataste peamine erinevus on :oops:
Tänud ette ära (y)
Nende kahe raami vahe peaks olema see, et Aspect on rohkem turistimiseks suunatud ja Scale raam võistlusteks. Ehk siis Aspect püstisema sõiduasendiga ja Scale on väiksema tuuletakistusega sõiduasendiga.

rosco
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 31. 03. 2005. 19:12

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas rosco » 11. 04. 2011. 19:27

Mina,kui selle teema kunagine alustaja jõudsin lõpuks ka ostmiseni :) Sai endale GT Avalanche 2.0 soetatud.

ott123
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 13. 04. 2011. 15:33

Re: Nõu vaja MTB otsingul!

Postitus Postitas ott123 » 13. 04. 2011. 16:30

Tervist!

Nii samuti vaja natuke abi ratta ostul. Tahaks siis vähe korralikumat MTB millega oleks mõnus sõita metsavahel jms.

Eelnevalt oli Trek 3900 Disc mis paraku ära varastati, kuid rattaga oli rohkem häda kui sõidurõõmu. (eriti just odavad ketaspidurid).

Mõtlen, et võib ka vabalt olla kasutatud ratas nt. siitsamast foorumist, kui saaks väga hea asja. Hinnapiir oleks kuskil 500euro kandis usun. (võib veidi üle ka minna)

Võiks omada vähe paremaid ketaspidureid ning amorti mida oleks võimalik ka lukustada, kuid selle raha eest vist tutikat ratast ei saa millel sellised oleks.

Pikkust endal 177cm kanti nii, et 22" raam jääb vast natuke suureks.

Mis oleksid teie mõtted?

Vasta

Mine “Jalgrattad”