Linnaratas Raleigh vs Renault

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
minisvami
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 31. 07. 2008. 10:35

Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas minisvami » 03. 08. 2008. 14:22

Just viisid Fille, Rulle või mõned muud värdjad (arvatavasti mõni Serõi siiski) ära kogu pere rattad: viewtopic.php?f=30&t=22123

Vaja uusi, sest neid ma vaevalt enam näen. Rattaid kasutataks puhtalt linnasõiduks, tööle ja poodi jne. Igasugu korvid, porilauad, pakiraamid peavad olemas olema. Hinnapiir ca 5000.- per ratas ja ma saan seda vaid järelmaksuga tasuda. Silma jäid postimüügikataloogide rattad:

Raleigh Touring 28”
http://hobbyhall.ee/product_view.asp?pr ... =&orderst=&

Renault Deauville 28"
http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores ... ryId=10136

Mõlemast olemas ka naisteversioon, vaja ongi mõlemat. Mulle meeldib, et selle hinna eest on kõik lisad juba peal. Ei oska midagi arvata selle Raleigh esiammordist. Küllap ta on selle hinnklassi ratta puhul ka odavamast ja viletsamast otsast. Pole kunagi ammordiga ratast omanud ja eriti ei tunne selle järgi vajadust kah. Esirummus dünamo lampide jaoks, kas see on väga jama asi? Renault'l tavaline esikahvel, aga rummusisene käiguvahetus, millest ma jälle midagi ei tea. Sellele tuleks veel pakikad lisaks soetada.

Ja veel, mida arvate Lock/Alarm sireeniga lukkudest? http://www.lockalarm.com/lockalarmxt.html ja väike video kah http://www.lockalarm.com/lock_alarm.mpg
Oleks need lukud peal olnud, oleksid rattad ilmselt endiselt alles.

palun ärge näkku lööge, et säästurattaid otsin. Auto on mul kah Kia :lol:

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas KristjanS » 03. 08. 2008. 14:49

.
Viimati muutis KristjanS, 03. 08. 2008. 17:24, muudetud 1 kord.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

minisvami
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 31. 07. 2008. 10:35

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas minisvami » 03. 08. 2008. 15:40

Nojah, midagi sellist ma tglt ootasingi. Eks ma kõnni siis poodi ja vaatan, kui jutule ma saan.
Ma tean küll, et saan täpselt seda, mis mu raha väärt on, aga see varastatud Optima (millega vaid kuu aega sõita sain) tundus mulle küll väga mõnus tööle-koju kulgemiseks. (OT: te ei taha teada, mis mu kõrvaklapid ja klapivõimendid maksavad :oops: )

Aga kas Lock/Alarm lukk oleks turvalisem, kui tavaline tross? Pole ju kuigi palju kallim, aga paratamatult tuleb ratas vahel kuhugi üksinda lukustada.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas Soobel » 03. 08. 2008. 15:45

Raleigh on muidu pika traditsiooniga rattatootja.
mustal taustal helendab must vari

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas KristjanS » 03. 08. 2008. 17:01

.
Viimati muutis KristjanS, 03. 08. 2008. 17:25, muudetud 1 kord.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas erikr » 03. 08. 2008. 17:08

ratas on sõitmiseks, mitte teenindamiseks. vbolla oskab inimene ise ka trosse pingutada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

minisvami
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 31. 07. 2008. 10:35

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas minisvami » 03. 08. 2008. 17:30

erikr kirjutas:ratas on sõitmiseks, mitte teenindamiseks. vbolla oskab inimene ise ka trosse pingutada.
Kusjuures ei.
Istusin kuu aega tagasi üle 15 aasta ratta selga ja armusin, naine niisamuti. Aga bittide ja baitidega saan paremini hakkama, kui poltide ja mutritega.

Chime
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 05. 01. 2005. 11:21

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas Chime » 03. 08. 2008. 20:21

Ehk vaatad siit midagi, soodushooaeg on juba käimas :)
http://www.author.ee/soodus.htm
Neid kataloogirattaid ei soovitaks hästi vaenlasele ka. 5K per tükk võiks üsna asjalikud veeremid saada.
Aga siinsed punktimõtte edastajad mõjuvad nagu kohalik valitsus - tegusid tehakse suurelt ja raha lendab pakkidena, samas on kuskil rohujuuretasand, kus veerema hakatakse :) Turul-tööl käimiseks pole xtr jookse tarvis.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas mart » 04. 08. 2008. 10:10

minisvami kirjutas: Rattaid kasutataks puhtalt linnasõiduks, tööle ja poodi jne. Igasugu korvid, porilauad, pakiraamid peavad olemas olema. Hinnapiir ca 5000.- per ratas ja ma saan seda vaid järelmaksuga tasuda. Silma jäid postimüügikataloogide rattad:

Raleigh Touring 28”
http://hobbyhall.ee/product_view.asp?pr ... =&orderst=&

Renault Deauville 28"
http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores ... ryId=10136

Renault'l tavaline esikahvel, aga rummusisene käiguvahetus, millest ma jälle midagi ei tea. Sellele tuleks veel pakikad lisaks soetada.


palun ärge näkku lööge, et säästurattaid otsin. Auto on mul kah Kia :lol:
Sinu valikust on Renault linnasõiduks tunduvalt etem kui Raleigh. Põhiargument on rummusisene käiguvahetus. Rummusisest üldiselt siin foorumis peljatakse, kuna enamus pole toda lähedalt näinud ega näppinud, julgen soojalt soovitada, kuna omal mitu sarnast lahendust. Mõlema raamid on tehtud taivanis ja komplekteeritud on nad kus iganes.
Pakiraam maksab ca 250 krooni ja tema puudumise pärast pole põhjust Renaultist loobuda.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

minisvami
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 31. 07. 2008. 10:35

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault vs Author

Postitus Postitas minisvami » 04. 08. 2008. 16:54

Tänan kõiki asjalike kommentaaride eest, sellest palju abi olnud.
Käisin täna mööda linna, uurisin asja poodides.
Silma jäid sellised rattad:
Author Horizon: http://8587001.la02.neti.ee/product/20
tundus mõnus ja kerge, aga samas tuleb porikad-pakikad-seisujalad lisaks võtta.
Author Triumph: http://8587001.la02.neti.ee/product/52
raskem omajagu, aga igasugu lisakola (isegi liiga palju) juba peal.
Rademar (Laki tn) ei suutnud midagi minu tingimustele vastvat pakkuda.

Hinnake neid kahte, kumma peaksin võtma?

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas maanus » 04. 08. 2008. 17:05

Hüppa mõnest Hawaiist läbi, veel on järgi Classic City rattaid suht sama konfiga aga hind on hetkel alla viie tuhande.

minisvami
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 31. 07. 2008. 10:35

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas minisvami » 04. 08. 2008. 17:25

maanus kirjutas:Hüppa mõnest Hawaiist läbi, veel on järgi Classic City rattaid suht sama konfiga aga hind on hetkel alla viie tuhande.
Tänan soovitamast, Classic Cityl 26" velg, ma eelistaksin 28".
Või eksin? Kuidas sõidumugavusega on siis 26 vs 28?
Pealegi, ma ei oska linnaratta juures esiammordil mingit funktsiooni näha (eriti, kui lukustada ei saa), seega eelistaksin ikka jäika.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas maanus » 04. 08. 2008. 21:18

Minu teada on küll 28 tolli, ilmselt võis minna segamini Classic Comfort mudeliga ,millel tõesti on 26 tollised jooksud.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas kristjan07 » 05. 08. 2008. 19:06

töötan ise ratta mehannina ja ütlen et kui valid Raleigh või Renaulti vahel siis ma soovitan ikkagi Raleghi...ise näinud ja näppinud neid...samas ei pea sa ka kartma shimano nexuse rummusisest käiguvahetust, sest see töökindel...kuid soovitan ka sama mis maanus et vaata classic comfoti ja classic citysid, või classic deluxet äärmisel juhul...aga üldiselt vaata kust sa saad raha eest rohkem kvaliteeti

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas Soobel » 05. 08. 2008. 21:13

Aga kuidas nende käigukast-rummude takistusega on? Senikogetud sedasorti agregaadid on kaunis halva vabajooksuga olnud, vändates kulus ka kahtlaselt palju energiat. Samas, et mõni neist laiali oleks läinud, ei ole nagu kuulnud. (Kui rääkida üldse rummude vabajooksust, siis seni pole veel näinud midagi, mis NSU-d üle oleks trumbanud)
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas kristjan07 » 06. 08. 2008. 06:51

eks see vabajooks on neil selline nagu kõikidel millel rummu sees pidur (jalgpidur) ja oleneb kuidas koonus timmitud

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas Soobel » 06. 08. 2008. 09:34

Käikudeta vabajooksuga (klassikaline ennesõjaaegse Torpedo kloon) ei maksa käigukasti vist ikka võrrelda, kui just nüüd pole leiutatud midagi sellist, kus vabajooksu ajal pole mehanismidega muud kokkupuudet kui läbi pealaagrite. Kunagi sai miski SturmeyArcher lahti kistud - sellel oli küll ka rummu sees mitu hammasvööd ja kogu see killavoor seal sees keerles nii vabajooksul kui veo ajal (muist planetaarhammasrattaid olid liuglaagritega!).
Võrreldes käikudeta rattaga andis ikka tunda küll, et ajan lisaks rattale veel miskit mehhanismust ringi ja see võttis omajagu lisaenergiat. Vabahoog polnud ka suurem asi, jäi kõigele senikogetuist alla.
mustal taustal helendab must vari

minisvami
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 31. 07. 2008. 10:35

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas minisvami » 06. 08. 2008. 17:51

Prbl lahendatud: ostsin Scott Sportster P6, sest HE-s tehti lihtsalt nii head müügitööd. Konkurent oleks mõnevõrra odavam olnud küll, aga räägiti mind ilusti ära + teenindus (Kristiines).
Sa saad, mis su raha väärt on. Maksin 2X rohkem kui eelmise ratta eest ja sain vähemalt 2X rohkem mõnu.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas kristjan07 » 08. 08. 2008. 22:03

sportster p6 rummud on (y) sellisel rattal ja sa ei pea muretsema et ei ole varuosi saada...õige valik minisvami :wink:

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Linnaratas Raleigh vs Renault

Postitus Postitas PudruKuul » 08. 08. 2008. 22:14

OT: Varsti ostad oma KIA asemele Skoda ja oled veel rohkem rahul (y)

Vasta

Mine “Jalgrattad”