Cannondale Saeco replica VS Ridley Pegasus

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Cannondale Saeco replica VS Ridley Pegasus

Postitus Postitas KaupoR » 18. 05. 2006. 08:39

Tegelen omale hetkel maanteeratta otsimisega ja kuna rahakott ei ole puuga seljas, aastas väga palju läbisõitu ei tule aga samas tahaks muretut, head ja kiiret sõitu nautida, siis olen silmapiirile seadnud kõrgema taseme aga kasutatud ratta ostmise. Eile poetuuril jäi silma üks konkreetne mudel: Cannondale Saeco replica raamile (Pilt) laotud Campagnolo Neutron jooksudega ja Chorus juppidega ratas. Tegemist on siis kollaste Saeco ja muude kirjadega ALUraamiga. Jooksudel peal uued Conti kummid, pedaale komplektis pole. Läbisõitu ma ei tea. Ratta hind 17000.-

Küsimus: kas ratas on oma hinda väärt? Esialgu ei plaaninud nii kallist ratast võtta aga kuna ta ei ületa seatud hinnapiiri (15000.-) väga oluliselt, siis oleks rahaliselt asi mõeldav. Või on kellelgi mõni teine konkreetne ratas välja pakkuda, mis mahuks ette antud kriteeriumitesse. Teine (rahakotile oluliselt sõbralikum) variant oleks võtta näiteks see ratas siin.

Endast: põhiliseks eesmärgiks on kevadised mahutreeningud, TRR ja võibolla veel mõned maantevõistlused. Põhialaks jääb MTB. Kaalun 77-79 kg, pikkust on mul 187 cm, inseam 91cm, käed on keskmisest veidi pikemad. Maanteeratta kogemus on 0 (oinasarvedega Turist, millega sai ~15 aastat tagasi sõidetud, ei lähe vist maanteeratta arvetusse), samas maanteesõit ja seal valitsevad reeglid ei ole päris võõrad.

NB! tühja juttu palun mitte ajada, kommentaaridest ootan konkreetsust ja põhjendatust. Ja veel - asjaga on suht kiire :P

EDIT: Hetkel on sõelale jäänud 2 ratast. Lisaks Cannondale'ile on huviorbiidis ka Ridley Pegasus.
Viimati muutis KaupoR, 18. 05. 2006. 13:16, muudetud 1 kord.
If everything's under control, you're going too slow!

ErikT
Testisõitja
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:36

Postitus Postitas ErikT » 18. 05. 2006. 09:08

Valik on muidugi sinu, kuid mina eelistaks siiski kasutatule uut ratast. Võtaks või kehvetame juppidega aga uue. Ise oman http://www.et-bike.ee/product_info.php/ ... cts_id/582 sellist isendit ja olen igati rahul.
Muidugi, nagu ütlesin, valik on sinu.
Flat is Boring

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 18. 05. 2006. 09:14

Läbitud etapp :)

Kunagi mõtlesin ka, et kui siis mingi kõrgem tase juppide osas peaks olema. Aga peale mõnigast kaalumist ja soovitusi leidsin, et tegelikulkt mulle a la Shima 105 jupist kõrgemat vaja pole. Treeninguteks ja paariks ralliks on see absoluutselt piisav. Eestis pole eriti nõudlik reljeef ning ka kulumaterjal on odavam. Seega otsustasin küll uue, aga mitte tippjupiga ratta kasuks.

Omalt poolt soovitan sul sama kaaluda ja variantidena käiks sulle välja nt Ridley (kui oled Campa fänn) või homeboy Pride (kui oled Shima fänn). Mõlemad rattad on oma hinda kuhjaga väärt. Omal sellest hooajast alates positiivne kogemus viimasega ja paaril tuttaval esimesega.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 18. 05. 2006. 09:49

Mati kirjutas:Omalt poolt soovitan sul sama kaaluda ja variantidena käiks sulle välja nt Ridley (kui oled Campa fänn) või homeboy Pride (kui oled Shima fänn). Mõlemad rattad on oma hinda kuhjaga väärt. Omal sellest hooajast alates positiivne kogemus viimasega ja paaril tuttaval esimesega.
Tänud Mati, see Ridley tundub väga ahvatlev. Aitäh. Aga see ei tähenda, et ülalmainitud Cannondale'i enam kommenteerida ei või.
If everything's under control, you're going too slow!

Albert
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 19. 12. 2003. 17:13

Postitus Postitas Albert » 18. 05. 2006. 09:58

Cannari kommentaare küsi Velomani käest, kellel sama väljanägemisega agregaat kasutuses on, Pildilt ei näinud mis raam punasel püssil on, neid on vist päris mitu kvaliteeditaset, alates caad2-st (Velomanil) kuni caad5-ni(v-o ka veel paremaid).
Campafännid peavad Chorust oluliselt paremaks kui Ultgegrat, samas tavakasutaja seisukohast vist väga olulist vahet pole, usun, et ka Mati eneselohutuses :)), et 105 käib küll, on jupike tõtt sees.
Mul endal on Trek 2200, esi ja tagahargid karboonikud, jupid peal ultegra/bontrager ja olen oma rattaga väga rahul. Käi ja katsu käega kergust, otsusta selle järgi, kui muud võrreldavat mõõdikut pole.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 18. 05. 2006. 10:14

Albert kirjutas:...neid on vist päris mitu kvaliteeditaset, alates caad2-st (Velomanil) kuni caad5-ni(v-o ka veel paremaid).
ei nimetaks neid mitte kvaliteeditasemeteks vaid pigem näitab see arenguteed. Caad8 on viimane (minuteada), mille Cannondale on välja töötanud, sellest allapoole jäävad seeriad on varasematel aastatel tehtud. Olen ma jälle valesti aru saanud?
Jah, mul on CAD2 raam, aga siiani ei ole ta mulle ühtegi veateadet edastanud. Mis puutub grupposse, siis harrastajal ja muidusõitjal piisab campa sarjast täielikult Veloce gruppost. Sõidan ise velocega ja olen rahul Tööd teeb korralikult. Las olla paarsada grammi raskem kui Chorus ja Record, mul on odavam see kaal enda kaalust võita. Mis teemasse puutub, siis antud raha eest on ratast imo küll ja küll, vaat et natuke liigagi palju :P . Sõnaga, oskan antud valikut soovitada ja kiidan valiku heaks ;) .
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 19. 05. 2006. 12:10

Tänud kõigile kes oma sõna sekka ütlesid. Kuigi see Cannondale oli hea pakkumine, siis nagu veloman ütles: ratast on seal võibolla, et isegi liiga palju (minu jaoks oleks see ehk veidi overkill olnud). Võtsin arvesse ErikT ja Mati soovitusi ning ostsin uue ratta: Ridley. Selle sammuga olen astunud MNT karvajalgade ridadesse. Jalad juba sügelevad maanteele aga tänane ilm vist ei luba - esimene MNT sõit vihmasel teel ei pruugi hästi lõppeda. Minu pärast võib teema lukku panna.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 19. 05. 2006. 12:56

sqber kirjutas:...Jalad juba sügelevad maanteele aga tänane ilm vist ei luba - esimene MNT sõit vihmasel teel ei pruugi hästi lõppeda...
ÕNNITLUSED! OT Mine aga proovima. Maantekumm peab märjaga üllatavalt hästi. Oleneb kummist ka muidugi. Omal kogemus eelmise aasta TlnRR padukaga Tabaka mäes alla 60km/h 8) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Jalgrattad”