Kona Hahanna või Merida Kalahari 590Disc

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kaku
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 22. 04. 2006. 00:24

Kona Hahanna või Merida Kalahari 590Disc

Postitus Postitas Kaku » 23. 04. 2006. 21:42

Olen siin väga palju teemasi lugenud, kuid ei suuda ikka otsustada kumba siis järgnevatest jalgratastest võtta.
Niisiis praegu olen kahevahel, kas osta Kona Hahanna(http://www.konaworld.com/shopping_cart/ ... rentid=182) või Merida Kalahari 590 Disc (http://www.merida.ee/index.php?main_id= ... &maavalik=)
Proovisin netist Kona Hahanna kohta reviewsid otsida aga ei leidnud, küll olen ma aga konade kohta üldiselt ainult head kuulnud ja kona hahanna raam on ka kõvasti kallimatel konadel küljes.Kuid hahannal pole ketaspidureid.
Meridal on selleeest ees ketaspidur ja tundub, et ka paremad komponendid, kuid amort tundub väga kehv olevat.
Mõlemaga olen natuke sõitnud ja mõlemad "sobisid", aga merida esipidur ei tahtnud eriti hästi võtta, kuid kas seda trossi on võimalik kuidagi pingutada ?
Aastas sõidan rattaga kuskil 2000 km. 60% sellest asfaldil ja 40% metsateedel. Hinnapiir on kuskil 6000
Pikkus:167 Kaal:60

Marek1
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 17. 09. 2005. 13:32

Postitus Postitas Marek1 » 27. 04. 2006. 19:20

Mina oman Kona Hahannat juba vist 4 aastat.Ostsin alguses kohe korraga 2 tk (naisele kah) ja mõlemad rattad on tänaseni kasutuses.Algselt muidugi olid mõlemad ilma amordita.Ja kuna naine sõidab ainult asfaldil siis tema oma on ikka veel ilma.Enda rattale ostsin eelmine hooaeg amordi ette ja ei kavatse niipea seda ratast maha müüa.Olen jube rahul rattaga.Norm kerge ja käiguvahetajad on selle hinna kohta ikka parimad. Sõbral on Merida ja tema ratta hind samade vahetajatega on veits kallim. ühesõnaga mina julgen soovitada Kona-t. Ostsin rattad Mustamäe tee A&T spordist ja kõik hooldused olen kah teinud seal ja töö on korralik.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Kona Hahanna või Merida Kalahari 590Disc

Postitus Postitas SK » 27. 04. 2006. 21:23

Kaku kirjutas:Kuid hahannal pole ketaspidureid.
Meridal on selleeest ees ketaspidur ja tundub, et ka paremad komponendid, kuid amort tundub väga kehv olevat.
Mõlemaga olen natuke sõitnud ja mõlemad "sobisid", aga merida esipidur ei tahtnud eriti hästi võtta, kuid kas seda trossi on võimalik kuidagi pingutada ?
Aastas sõidan rattaga kuskil 2000 km. 60% sellest asfaldil ja 40% metsateedel. Hinnapiir on kuskil 6000
Pikkus:167 Kaal:60
Ei taha küll su brändivalikusse sekkuda, aga sellise kilometraa?i, pinnasetüübi jaotuse ja ratta hinnaklassi puhul ei saa ketaspidur kindlasti valiku eelduseks olla, eriti veel mehaaniline ketas ja ainult esimesel rattal :roll: Võta lihtsalt korralikud vahetatvate klotsidega V-piduridid. Toimivad ketaspidurid kuuluvad täna veel (kahjuks) kallimate rataste juurde kui 6k.

Kaku
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 22. 04. 2006. 00:24

Re: Kona Hahanna või Merida Kalahari 590Disc

Postitus Postitas Kaku » 27. 04. 2006. 21:39

SK kirjutas:Ei taha küll su brändivalikusse sekkuda, aga sellise kilometraa?i, pinnasetüübi jaotuse ja ratta hinnaklassi puhul ei saa ketaspidur kindlasti valiku eelduseks olla, eriti veel mehaaniline ketas ja ainult esimesel rattal :roll: Võta lihtsalt korralikud vahetatvate klotsidega V-piduridid. Toimivad ketaspidurid kuuluvad täna veel (kahjuks) kallimate rataste juurde kui 6k.
Siis läheb kona ostuks :)

peeter009
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 11. 05. 2004. 17:56

Postitus Postitas peeter009 » 28. 04. 2006. 11:05

nendest kahest võta kona, see ketaspidur meridal on ikka väga mõttetu asi küll :wink:
see ei võta mingi valemiga korralikult-ära proovitud :cry:
Söidame mönuga

d_m
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 05. 05. 2006. 08:29

Postitus Postitas d_m » 05. 05. 2006. 09:17

Samuti sama mure ees kas Kona või mingi muu, näiteks Trek.
Kona puhul on veebist arvustusi lugedes silma jäänud, et default pedaalid mis kaasa tulevad, vähemalt 3-l Kona odavama otsa mudelil Hahanna, Fire Mountain ja Blast on need pedaalid ikka ülikehvad!? Pidavat väga libedad olema ja pidavust ei mingisugust? Vastab see tõele? Igatahes soovitatakse eos juba välja vahetada. Kui tõesti nii, siis mis oleksid sobivad odava otsa, aga siiski paremad kui Konaga kaasa tulevad, pedaalid? Üldiselt kehtib reegel, et head ja odavat pole, aga äkki vaatame sellest mööda. ;-)
Teine küsimus, et need Shimano BR-M465 ketaspidurid, mis paljudele odavaotsa ratastele on hakanud külge tekkima. Väidetavalt jällegi suht kehvakene. Ei imestagi muidugi, tegemist vist kõige odavama kettaga!? Ei maksa vist seepärast ratta ka eest kõrgemat hinda maksta? Pühapäeva sõitjale vist V hetkel kõige mugavam ja töökindlam!?
Samas, kas näiteks eelpool nimetatud Kona 3 mudeli raam on sama, et äkki mingi hetk oleks võimalus ikkagi piduri jne upgrade teha!? Sama raami küsimus ka Trek 4300-4500 mudeli kohta, et kas raam on asjalik ja kannatab mingi hetk upgrade-i?

ErikT
Testisõitja
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:36

Postitus Postitas ErikT » 05. 05. 2006. 09:20

Konadel on vähemalt metallpedaalid korvidega. Paljudel teistel plastikust junnid. Valik on sinu.
Flat is Boring

d_m
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 05. 05. 2006. 08:29

Postitus Postitas d_m » 05. 05. 2006. 09:30

Korvid on vist hea lisand!? Aga probleem ongi see, et see metall pidavat ikka hullult libe olema, või on see mingi pseudoprobleem? Et kasuta siis seda korvi poolt? Isiklikult see korvi variant eriti ei sümpatiseeri seal küljes.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 05. 2006. 09:35

ErikT kirjutas:Konadel on vähemalt metallpedaalid korvidega. Paljudel teistel plastikust junnid. Valik on sinu.
low end ei ole korvidega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 05. 05. 2006. 12:19

d_m kirjutas:Konadel..Aga probleem ongi see, et see metall pidavat ikka hullult libe olema, või on see mingi pseudoprobleem?
Kui pood annab kaasa need pedaalid (mis tehasest kaasa antud), siis pole põhjust nuriseda (Al korpus ja CrMo võll on piisavalt tugev kooslus). Kui tahad libisemist vältida, kasuta clipless pedaale.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

ErikT
Testisõitja
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:36

Postitus Postitas ErikT » 05. 05. 2006. 14:57

Just täpselt sellises ongi Kona odavamatel mudelitel.
Korvid saab alati eemaldada. Pole kuulnud, et metallist pedall libe oleks, aga väikese lisaraha eest on võimalik Surfhousis lasta peale keerata normaalsed platvormpedaalid.
Flat is Boring

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 05. 05. 2006. 15:25

<OT> Seda pedaali libedust annab tegelt ka natukene mustrilisema jalanõuga vältida. </OT>
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

d_m
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 05. 05. 2006. 08:29

Postitus Postitas d_m » 07. 05. 2006. 12:47

Jah, seda kindlasti. Jalanõudega annab ka mängida, mingi sileda tennisega vast nagunii ei sõida :-)
Viimati muutis d_m, 07. 05. 2006. 18:47, muudetud 1 kord.

Vasta

Mine “Jalgrattad”