millist ratast soovitate, kui............

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
paprica
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 11. 02. 2006. 14:57

millist ratast soovitate, kui............

Postitus Postitas paprica » 11. 02. 2006. 15:13

kaalun c.a 100 kg, pikkus 185 cm. kuivõrd tegelen aktiivselt ka kergejõustiku heitealadega, ei viita toodud kg-d ülekaalule.

soov oleks omandada ratas, millega saaksin muuhulgas metsas kõrvalistel radadel mõllata (eelkõige harku metsa rajad, kuivõrd elan trummi kandis), samas põhiliselt hakkab see ratas veerema siledal pinnasel:)

plaanis on läbi teha ka Tartu Rattamaraton.

milline ratta mudel sobiks minu pikkuse ja kaaluga. rohkem kui 15 kilo ei tahaks ratta eest maksta. samas ei tähenda see, et te peaksite mulle soovitama ainult selle tuuris maksvaid rattaid. kui minu poolt toodud kirjeldusele vastava ratta saab palju-palju odavamalt, siis ostaksin pigem selle.

ostetava ratta puhul oleks olulise tähendusega vastupidavus, kuivõrd tegemist peaks olema rattaga, mis mind ikka c.a 5 aastat teenib!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 12. 02. 2006. 10:25

Mul umbes samas kaalus olev sõber on kaks aastat sõitnud Trek 4400 mudeliga. Peale vaadates üsna tugev raam paistab. Võibolla peaks standardkonfis olevad jooksud välja vahetama tugevamate vastu. Raskemal sõitjal on rohkem probleeme ka kummide purunemisega läbilöögi tagajärjel. Seega "paksema" seinaga sisekumm abiks.
Sinu hinda mahub ka Trek 6700. Minarust vägagi mõistlik valik. Trek kohta pole ka raamipurunemisi eriti kuulda olnud. Kui muidugi Tarmo 4a pidevalt sõidetud/võisteldud 8500 välja arvata :)

mmz
Rattur
Postitusi: 223
Liitunud: 15. 03. 2004. 19:34

Postitus Postitas mmz » 13. 02. 2006. 18:41

Mina olen oma ligi 110 kg juures väga rahul Scott YZ1 ratta ja raamiga.
Läbisõitu aastaga on umbes 2000 km ja mingeid probleeme raami tugevusega ei ole olnud. Kuskil testis olen leidnud oma raami "Top performance" nimekirjast koos mitu korda kallimate süsinikkiud ja titaaniumraamidega. Sarnane raam peaks olema ka teistel YZ seeria scottidel.
Juppidest rääkides... Alex DM-18 loetakse küll üpris kehvaks pöiaks, kuid mul ei ole probleeme olnud ja kaheksasse ei ole veel läinud. Küll aga tekkis probleem tagumise jooksu kodaratega - nimelt kippusid need aegajalt purunema. Lahenduseks lasin veloplusis jooksu ümber laduda DT swiss 12 kroonistele kodaratele ja tulemus on korralik - ühtegi purunenud kodarat ei ole viimase poole aasta jooksul olnud.
Rehvipurunemised ei ole samuti probleemiks olnud. Tuleb lihtsalt suuremat rõhku kasutada. Ise sõidan tavaliselt 3-4 bariga. Vahel harva ka 4,5 mis on rehvil näidatud maksimum.
Soovitaksin ka paremat ja tugevamat amorti.
Hawaii Expressis 2006 aasta YZ2 saadaval 8 990 krooniga. Lisad sinna veel umbes 4000 ja saad korraliku amordi. Kogu ratas siis ca 13000 .-

Kasutaja avatar
tont2
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 16. 03. 2005. 15:22

Postitus Postitas tont2 » 13. 02. 2006. 22:49

Nojah, Scott YZ seeria on idee järgi mõeldud igasugu lammutamiseks (dirt/street/freeride) nii, et raam peabki tugev olema. YZ2 + mõned vahetatud jupid peaks olema päris korralik raskema mehe ratas.
Kui võimalik, soovitaks lasta juppe vahetada enne ratta ostu, st. poes. Pärast on neid mõttetuid juppe väga keeruline müüa.
Kristjan

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 14. 02. 2006. 08:49

Sellest on küll ka varem juttu olnud, aga Konal on eraldi "suurte poiste" rattad Hossja Hoss Deluxe. Uuri Surfhouse'ist hindusid ja kas tuleb või peab tellima jne.

Vasta

Mine “Jalgrattad”