K: Mida soovitate?

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Marc
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 21. 09. 2005. 10:31

K: Mida soovitate?

Postitus Postitas Marc » 21. 09. 2005. 10:47

Küsiks asjalikku arvamust, kumba ratast soovitate.

http://www.author.ee/airline.htm
http://www.author.ee/traction.htm

Sõidan ka palju maanteel ja maastikusõit piirduks Tartu Rattamaratoni raskusastmega sõitudega tõsise harrastaja tasemel.
Kuidas üldse suhtuda Authori toodangusse või oleks soovitav nats veel juurde panna ja osta nt Merida vms?


Tänud

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 21. 09. 2005. 10:50

uuri vanemaid teemasid sellest aastast. authori kraami, sh sinu küsitud mudelid on lahatud piisavalt. otsing ka abiks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
abuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 24. 08. 2005. 19:23

Postitus Postitas abuser » 21. 09. 2005. 15:58

ofc osta Merida

hetkel üks parimaid
http://www.veloplus.ee/pics/tooted/matt ... _brush.png
http://www.merida.ee/index.php?main_id= ... &maavalik=

hind on normaalne + saab valida ratta xt komponentidega :)

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 21. 09. 2005. 16:09

abuser kirjutas:ofc osta Merida

hetkel üks parimaid
http://www.veloplus.ee/pics/tooted/matt ... _brush.png
http://www.merida.ee/index.php?main_id= ... &maavalik=

hind on normaalne + saab valida ratta xt komponentidega :)
nagu ike, hinnatakse ratta kvaliteeti tema juppide ja kõige muu järgi kui raami,mis on kogu ratta aluseks. Paneme Sardale XTR jupi külge ja saame väga kõrge kvaliteediga "jalgratta".
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
abuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 24. 08. 2005. 19:23

Postitus Postitas abuser » 21. 09. 2005. 16:36

no aga palun mine sõida oma sardaga edasi, vaadates hinnaklassi on see ikkagi kõige parem valik

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 21. 09. 2005. 16:57

Velomani kommentaar eesti keeles: ratast tasub osta hea raami, mitte heade käiguvahetajate pärast. Need on komplekteeritud üldiselt võrdses kvaliteedis ent kõige parem on minna poodi ja selga istuda. Lugeda kommentaare. Küsida, kas kellelgi on selline ratas jne.

Võrdle hea tagavahetaja hinda ja hea raami hinda. Kui vahetaja tase on määrav, siis selle jaksad iga kell parema vastu välja vahetada. Osta endale parem raam.. see on juba teine teema. Olen päri, raske on orienteeruda kõikide nende juppide ja kirjelduste hulgas ja käiguvahetaja on heaks orientiiriks. Ent ikkagi, mine poodi, katsu oma käega. Kõik rattad üle 5K ei lagune sul kätte ära, rohkem investeerides pead sa teda ikka natuke armastama ka :wink:

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 22. 09. 2005. 01:33

Isiklikult saan teema algatajast aru, et tal pigem mure kas osta hübriid või siis maastikurattas. Margi kindlat midagi ei ütle (põhimõtteliselt), aga siiski antud nõudmiste kohaselt oleks miski hübriid minu meelest mõistlikum ost..
Põhjendan ka: Hübriid on piisavalt hea linnasõiduks ja matkamiseks, samuti isiklikult teist aastat järjest hübriidiga käinud TRM'i sõitmas ja tegelt ei kurda :)
Nii öelda paremate juppide kohapealt ütlen, et tagakäikar pole siiski ainuüksi määrav, nagu kuskil eelenvalt mainisin, et käiguvahetus on siiski komplektne süsteem.. Rahvakeeli siis seletatuna: Kolme liitrine purk ei mahuta see tõttu rohkem vett, et talle on plastmass kaane asemel metallist kaas peal pandud :wink:
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 22. 09. 2005. 08:03

Hübriidide kohta ei tea ma suurt midagi aga kui enamik sõidust maanteel, siis oleks see vist parem valik.

Aga minu 2001 aastast pärit Traction on küll normaalselt kestnud. Läbisõit kokku 7 500 km sh. 6-7 rahvamaratoni aastas. Pole kunagi teele jätnud ja midagi pole lagunenud ka. Vahetatud kett ja kassett, ülejäänud originaal 8)
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 22. 09. 2005. 09:51

Ruuno kirjutas: Aga minu 2001 aastast pärit Traction on küll normaalselt kestnud. Läbisõit kokku 7 500 km sh. 6-7 rahvamaratoni aastas. Pole kunagi teele jätnud ja midagi pole lagunenud ka. Vahetatud kett ja kassett, ülejäänud originaal 8)
Ikkagi testivõitja.
Tark ei torma!

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 22. 09. 2005. 10:11

vigurivänt kirjutas:
Ruuno kirjutas: Aga minu 2001 aastast pärit Traction on küll normaalselt kestnud. Läbisõit kokku 7 500 km sh. 6-7 rahvamaratoni aastas. Pole kunagi teele jätnud ja midagi pole lagunenud ka. Vahetatud kett ja kassett, ülejäänud originaal 8)
Ikkagi testivõitja.
muide, ise ostsin ka selle ratta tänu "testivõidule" praeguseks on vahetatud asju muidugi rohkem kogunenud, aga raam on seni üllatavalt jäik olnud (miinuseks on ehk liigne raskus), ütleks isegi, et palju jäigem minu mnt. trek 1400 raamist ( muutus tuntavalt pehmemaks 5-6t km järel ja praegu on juba nagu soe sült 17-18t km)

n01!f3r
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 20. 10. 2005. 21:14

Postitus Postitas n01!f3r » 26. 10. 2005. 23:07

Osta parem mu Matts Special Edition ära.Täis XT. 1.5 hooaega s6itnud. 8500.- Kaks võistlust sõitnud HG93 kett. Täishooldus tehtud. Töötab nagu kellavärk.
Raam 18" paar iluviga on aga tehniliselt on k6ik vägagi ok.

Vasta

Mine “Jalgrattad”