MNT ostuabi.

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

MNT ostuabi.

Postitus Postitas allan222 » 27. 08. 2014. 11:55

Olen nüüdseks 2 hooaega sõitnud MTB ga ja see aasta siis esimest hooaega ka võistelnud. Hetkel olen 184 pikk ja kaalu 82 kg. Olen kuulnud targematelt meestelt, et jalga ikka ainult mtb- ga tugevaks ei saa ja kuna Tallinnas toimub ka palju ühistreeninguid tekkis plaan hankida mnt ratas. Eelnevalt olen mnt rattaga koku puutunud nii palju, et olen sõitnud umbes 500m ja kogu lugu. Isilkikut tundub mnt rattaga sõitmine ikkagi väga vastumeelne olevat kuna sirge tee ja tuulega võitlemine ei vaimusta eriti aga kui juba kuhugi kampa võetase võiks asi meeldima hakata.
Vaadates rattapoodides ringi leiab nii mõndagi ja kuna ka sügis käes siis hinnad sulavad. Siit ka siis kaks valikut mida müügimees soovitas:
http://hawaii.ee/tooted/suvi/jalgratas/ ... ct-20-cd20 ja http://hawaii.ee/tooted/suvi/jalgratas/ ... -1/foil-15

Kas tasub nende vahel valida või pole üldse nii kõrgelt mõtet lennata kuna tegelikult pakub rõõmu siiski MTB ga metsas müdistamine? Samas kunagi ei tea kas asi ka rohkem meeldima hakkab ja siis tuleb hakata juppe paremate vastu vahetama.
Eesmärgiks on ikka jalg tugevamaks saada, et mtb võistlustel kohti parandada.

Omiar
Rattur
Postitusi: 416
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas Omiar » 27. 08. 2014. 13:42

Kui kasutad MNT ratast pigem treeninguks, siis vaata pigem endurance/granfondo tüüpi ratast, mille raami geomeetria on mugavam.
Ehk antud juhul mitte Foil ega Addict vaid pigem Scott Solace, uuest aastast saadaval ka ketaspiduriga. Samas pole ka korraliku aluraamiga probleemi kiiresti sõita. Juppidest võiks olla minimaalselt Shimano 105.

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas juuser78 » 27. 08. 2014. 14:17

See küsimus kaldub jälle natukene sinnapoole, et "kas punane on ilus?". Mõlemal lingil olevad rattad on head, üks lihtsalt natukene veel parem kui teine. Kui just rahaga väga priisata ei ole, siis soovitan esmalt võtta odavam ratas (ca 500-700.-EUR-i) ja vaadata, kas üldse maanteesõidu huvi tekib. Hiljem, kui on soovid selgemad, saab juba korralikuma pilli soetada. Ise nt soetasin ka MTB-le lisaks maanteeratta, aga reaalselt olen kasutanud sel aastal kolm korda. Ja seda ka vist rohkem südametunnistuse piinade pärast, et kallis ratas soetatud ja kuidas siis üldse ei sõida.
allan222 kirjutas:Olen nüüdseks 2 hooaega sõitnud MTB ga ja see aasta siis esimest hooaega ka võistelnud. Hetkel olen 184 pikk ja kaalu 82 kg. Olen kuulnud targematelt meestelt, et jalga ikka ainult mtb- ga tugevaks ei saa ja kuna Tallinnas toimub ka palju ühistreeninguid tekkis plaan hankida mnt ratas. Eelnevalt olen mnt rattaga koku puutunud nii palju, et olen sõitnud umbes 500m ja kogu lugu. Isilkikut tundub mnt rattaga sõitmine ikkagi väga vastumeelne olevat kuna sirge tee ja tuulega võitlemine ei vaimusta eriti aga kui juba kuhugi kampa võetase võiks asi meeldima hakata.
Vaadates rattapoodides ringi leiab nii mõndagi ja kuna ka sügis käes siis hinnad sulavad. Siit ka siis kaks valikut mida müügimees soovitas:
http://hawaii.ee/tooted/suvi/jalgratas/ ... ct-20-cd20 ja http://hawaii.ee/tooted/suvi/jalgratas/ ... -1/foil-15

Kas tasub nende vahel valida või pole üldse nii kõrgelt mõtet lennata kuna tegelikult pakub rõõmu siiski MTB ga metsas müdistamine? Samas kunagi ei tea kas asi ka rohkem meeldima hakkab ja siis tuleb hakata juppe paremate vastu vahetama.
Eesmärgiks on ikka jalg tugevamaks saada, et mtb võistlustel kohti parandada.

Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas allan222 » 27. 08. 2014. 14:23

Rahaga pole siin pillata midagi. Kui osta siis võiks olla selline korralikum ratas, sest niigi tuleb uue pereliikme kojutoomisega vaeva näha ja naisega üks lahing maha pidada :)

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas veloson » 27. 08. 2014. 14:36

allan222 kirjutas:Olen kuulnud targematelt meestelt, et jalga ikka ainult mtb- ga tugevaks ei saa
Ei tea, kas mõni neist pikemalt kah pajataks?

Kas istumisasend MTB peal tekitab tunnet, et ei taha pikemaid trenne olemasoleva rattaga sooritada? Kui jah, siis kui pikkade trennide puhul? Ja mitme tunni kanti nädala treeningtunnid lähevad?
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas Indreq » 27. 08. 2014. 14:42

Ma kah selline kes maanteeratast ainul trenniks pruugib ja sealjuures rõhutaks kah eelkõige mugavuse olulisust. Kõik kiiremaks tegevad vidinad (sh grammide taga ajamine) pole nii olulised, kuni trennist tulles veel nägu naerul püsib. Minu jaoks on olulised näiteks korralikud jupid (kellel seda jupsiva käiguvahetuse stressi ikka vaja on - 105 on minu jaoks ok, olen Ultergat proovinud ja erilist vahet ei tajunud), veidi jämedamad kummid (23 ikka raputab...), touring raamigeomeetria, vibratsiooni neelav (tootja väitel) süsinikraam, mugav sadul jne.
Sellest maantee ühistrennide mõttest ma pole veel väga aru saanud (võibolla moti lisajaks kui mõnel puudu jääb...), kuigi olen käinud piilumas nii mõnelgi, pigem eelistan üksi sõita - siis saan oma programmi järgi lõike sõita, ise trassi valida ja täpsemalt pulsitsoone jälgida. Tuult pole mõtet peljata, meil siin Põhja-Eestis ju mägedega kitsas, tuleb tuule eestki tänulik olla. Üksi sõites muidugi on eraldistardi pulgad lenksul ka suureks abiks, kätel ikka palju mõnusam kui saab küünarnukkidele toetuda.

Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas allan222 » 27. 08. 2014. 14:46

Mtb ga asfaltil sügades pole mingit sõidumõnu. Tahaks kohe metsa keerata. Mnt rattaga, raske rauaga ja 2+h trennid pidid kasulikud olema aga mtb-ga ei viitsiks küll juba sõiduasendi pärast selliseid treeninguid ette võtta ja tuulega võitlust pidada. Mtb ga teen tavaliselt trenni 40+ km korraga ja võimalikult rohkem singleid ja maastiku. Aeg kõigub kuna maastik ja rajad erinevad aga 3x nädalas ikka metsa saab.

QRX
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 17. 09. 2012. 22:36

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas QRX » 27. 08. 2014. 14:48

Möödunud aastal olin täpselt samasuguses olukorras, nagu sina. Ka soovitati ette ja taha carbonit ja Ultegrat jne. Kuna enda MNT soetamise eesmärk oli kevadel põhja alla sõita ja metsatreeningute vahele lasta ühtlase pulsiga trenne, siis sai mindud ja räägitud "no bullshit" juttu tuttavate mehaanikute ja muude selliste inimestega, kellel pole mingeid huvisid sulle midagi maha müüa. Tulemuseks on Scott Speedster S20 Compact ratas, millele sai ka väga hea hinna ning mina olen väga rahul. Siin ühes varasemas postis oli juba juttu sõiduasendist ja geomeetriast ning seda need tuttavad mehaanikud ka soovitasid ühest suust, et kui hullult võistlema jne ei hakka, siis Speedster vastab just nn harrastaja kriteeriumitele. Kuna mina olen 100 kilo kanti mees, siis ainsa asjana vahetasin ma jooksud välja selliste vastu, mis mu kaalu alla ei kipu läbi painduma ja kogu pidu. Isegi pedaalid sai külge pandud Shimano PD-A520, et saaks maastiku kingaga sõita :) See siis lihtsalt minu kogemus, oma otsused teed loomulikult sina ise. :)

P.S. Jah, ainus mida rõhutati, oli see, et alla 105 juppe pole mõtet ja üle selle ei saa sa erinevusest aru.

santehnik
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 25. 05. 2013. 08:42

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas santehnik » 27. 08. 2014. 20:11

Seda alla 105 juttu ära kuula. Mul on terve grupp Tiagra ning olen 2 aastat järjest sellega sõitnud k a 5 rattarallit aastas, 2 korda kukkunud ning käikarid pole isegi regullimist vajanud. Kõik töötab laitmatult. Käike peab oskama ka vahetada muide.

raikzz
Rattur
Postitusi: 621
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas raikzz » 27. 08. 2014. 20:25

Endale sai ka suve alguses maantekat valitud , ajati muidugi,et alla ultegra ära mõtlegi , aga sai carbon raamiga pill valitud kuid jupid Tiagrad , kui korralikult timmitud siis mingit erilist vahet kyll pole, Ultegra pidurid on ainult paremad , aga see võibolla klotsis kinni mul
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

QRX
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 17. 09. 2012. 22:36

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas QRX » 27. 08. 2014. 20:26

Ilmselt toimib ka Tiagra, endal kogemus puudub selle grupoga. Isiklikult meeldivad 105 vahetajad puhtalt visuaalses osas rohkem. Trossid on peidetud ja lenks näeb esteetilisem välja...:)

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas Indreq » 27. 08. 2014. 22:29

Mu eelmisel rattal oli Sora - kah toimis ideaalselt aga miinuseks see et alt hoides ei saanud seda va nuppu vajutada. Tiagra puhul mulle ei meeldi need küljelt väljatolgendavad trossid aga eks see ole maitse asi.

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas Viljar V » 27. 08. 2014. 22:46

Eelmine nädal tõin koju Scott CR1 20 ratta, tänaseks 500+ km keritud, lagunema pole hakkanud, sõiduasend sattus hea (raam L, minul pikkus 183-184) ja võiks öelda, et otsusega väga rahul.
Ise samuti rohkem metsainimene (Kroodi-Ülgase on kodurajad), aga samas meeldib teha selliseid pikemaid sutsakaid 100+ km, lisaks meeldiks ilusate ilmadega liikuda linnast-linna, kuid MTB-ga see kõikse mugavam ei ole (proovitud).
Tänaseks mõned 100+ sõidud tehtud, ning otsusega väga rahul, km kerivad iseenesest ja samas saab mõnusa madala pulsiga trenni.
Kui kõik klapib, siis teen linnast-linna proovi laupäeval, kõrvalisemaid teid mööda Tallinn-Pärnu, kilomeetreid peaks saama kokku ca 160 :)

Omiar
Rattur
Postitusi: 416
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas Omiar » 28. 08. 2014. 08:36

Mitte alla 105 soovitus tuleneb sellest, et see on esimene groupset, mis on mugav ja töökindel. Alla selle on paraku laudaukse täpsuse ja tunnetusega, kus tõesti peab jälgima, kuidas ja millal pead käiku vahetama. Lisaks on pidurid ja saadaolevad klotsid ka täielikud jamad. Mõnusa rattasõiduga pole nendel asjadel midagi ühist.

Lisaks näeb 2015 mudeliaastaga saadaval olev 5800 grupp oma odava hinna juures väga hea välja ning on saanud kallimatelt mudelitelt mitu head uuendust: esihammakad, mis võimaldavad liigselt mõtlemata sõita iga käigukombinatsiooniga, uued pidurid ja suurema jõuõlaga esivahetaja. Komplekteerisin just ühe ratta 5700 seeria grupiga kuigi hea meelga oleks pannud juba 5800, sest hinnavahe on olematu.

Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas allan222 » 28. 08. 2014. 17:38

Tänud kõigile vastajaile. Sai arutatud ja patsutatud veel rattaid ja veeretasin ühe suksu koju, millega esimesed 60 km tundusid küll väga huvitavad ja ei olnudki nii jube see maantee sõit kui arvasin.

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas Salmiakki » 03. 09. 2014. 14:02

QRX kirjutas:.. Kuna mina olen 100 kilo kanti mees, siis ainsa asjana vahetasin ma jooksud välja selliste vastu, mis mu kaalu alla ei kipu läbi painduma ja kogu pidu. ..
Mis jooksud need 100kg juures läbi paindusid, huvi pärast küsin? Endal kaal seal 95-100kg vahemikus ja sõidan 100-euroste kõige odavama otsa Shimano WH-R501 jooksudega, olen sõitnud ka DT Swiss ca 350-euroste alujooksude ning 2000-euroste Campagnolo Bora Ultra karbonjooksudega ning pole neil küll mingit vahet täheldanud (peale selle, et karbonjooksudega oli kehval teekattel mõnusam sõita + muidugi edev välimus ja vinge hääl).
Omiar kirjutas:Mitte alla 105 soovitus tuleneb sellest, et see on esimene groupset, mis on mugav ja töökindel. Alla selle on paraku laudaukse täpsuse ja tunnetusega, kus tõesti peab jälgima, kuidas ja millal pead käiku vahetama. Lisaks on pidurid ja saadaolevad klotsid ka täielikud jamad. Mõnusa rattasõiduga pole nendel asjadel midagi ühist.
..
Kui sõita aastas kuni 1500km, siis see on küll jama jutt, Tiagra juppidega (käikarid ja kassett) kõik sõidud tehtud saanud ja 0 probleemi siiani 3 aasta jooksul ning ei tunne küll mingit vajadust, et peaks kangemad jupid paigaldama. Grupis ei sõida, ainult eraldistart (võistlusdistantsid 10-180km). Suuremate läbisõitude puhul ei vaidle vastu, et vahed tulevad tõenäoliselt sisse.
allan222 kirjutas:Tänud kõigile vastajaile. Sai arutatud ja patsutatud veel rattaid ja veeretasin ühe suksu koju, millega esimesed 60 km tundusid küll väga huvitavad ja ei olnudki nii jube see maantee sõit kui arvasin.
Mis ratta ostsid siis?
Viimati muutis Salmiakki, 03. 09. 2014. 14:21, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas allan222 » 03. 09. 2014. 14:08

Võtsin selle http://hawaii.ee/tooted/suvi/jalgratas/ ... l-30-cd-20. Nüüdseks on juba kilomeetreid kogunud ja hakkab täitsa meeldima aga MTB vastu ikka ei saa, eriti kui veel FS on :)

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas mart » 03. 09. 2014. 14:58

allan222 kirjutas:Võtsin selle http://hawaii.ee/tooted/suvi/jalgratas/ ... l-30-cd-20. Nüüdseks on juba kilomeetreid kogunud ja hakkab täitsa meeldima aga MTB vastu ikka ei saa, eriti kui veel FS on :)
/foil-30-cd-20
Tagumine käiguvahetaja Shimano Rival
Esimene käiguvahetaja Shimano Rival

:lol:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas allan222 » 03. 09. 2014. 16:40

mart kirjutas:
allan222 kirjutas:Võtsin selle http://hawaii.ee/tooted/suvi/jalgratas/ ... l-30-cd-20. Nüüdseks on juba kilomeetreid kogunud ja hakkab täitsa meeldima aga MTB vastu ikka ei saa, eriti kui veel FS on :)
/foil-30-cd-20
Tagumine käiguvahetaja Shimano Rival
Esimene käiguvahetaja Shimano Rival

:lol:
Shimano on vist Srami ära ostnud jah :)

QRX
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 17. 09. 2012. 22:36

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas QRX » 03. 09. 2014. 17:22

Salmiakki kirjutas:
QRX kirjutas:.. Kuna mina olen 100 kilo kanti mees, siis ainsa asjana vahetasin ma jooksud välja selliste vastu, mis mu kaalu alla ei kipu läbi painduma ja kogu pidu. ..
Mis jooksud need 100kg juures läbi paindusid, huvi pärast küsin? Endal kaal seal 95-100kg vahemikus ja sõidan 100-euroste kõige odavama otsa Shimano WH-R501 jooksudega, olen sõitnud ka DT Swiss ca 350-euroste alujooksude ning 2000-euroste Campagnolo Bora Ultra karbonjooksudega ning pole neil küll mingit vahet täheldanud (peale selle, et karbonjooksudega oli kehval teekattel mõnusam sõita + muidugi edev välimus ja vinge hääl).

Mingid Alexrims Race 28 jooksud olid tehase poolt alla pandud. Need vahetasin Fulcrum Racing Quattro vastu välja ja vahe oli täiesti olemas, nii püsti vändates kui ka kurvides. Ratas muutus konkreetseks ja tundlikuks võrreldes originaaljooksudega.

pola
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 09. 07. 2013. 19:30

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas pola » 03. 09. 2014. 22:38

Palun kommentaare sellisele isendile

http://www.bike-discount.de/en/buy/spir ... /wg_id-111

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: MNT ostuabi.

Postitus Postitas erikr » 03. 09. 2014. 22:51

pola kirjutas:Palun kommentaare sellisele isendile

http://www.bike-discount.de/en/buy/spir ... /wg_id-111
Selle raha eest peaks küll ratast olema.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Jalgrattad”