Kumb jalgratas valida?

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Typhos
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 21. 06. 2014. 12:25

Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas Typhos » 21. 06. 2014. 12:55

Tere!
Olen kahevahel uue jalgratta ostul. Kuna raha eriti ei ole, aga tahaks head ratast, olen välja valinud 2 esmapilgul sobivat ratast, millest sooviksin sobivama välja selgitada.

1) SCOTT SUB SPEED 40: http://www.hawaii.ee/sub-speed-40
2) MERIDA CROSSWAY 15: http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-m ... hobe-29951

Nagu näha, on üks kõvakahvliga ja teine esiamordiga.
Praegu sõidan ajutiselt sõbra kõvakahvliga kataloogirattaga. Minu sõitmisrutiin hakkaks olema linn, maantee, kruusateed ja vahel harva ka mõni metsarada (matkarada). Lisaks võiks osa võtta ka mõnest rahvamaratonist. Seega oleks mulle kõige sobivam ilmselt hübriid. Scott on küll märgitud linnarataste kategooriasse, kuid peaks olema sisuliselt amordita hübriid.
Kuna olen võhik, huvitaks mind eelkõige nimetatud rataste tehniline võrdlus, s.t. kummal on kvaliteetsemad/vastupidavamad komponendid? Kas Merida amort on kvaliteetne, või on see lihtsalt lisaraskus? Üleüldse kumb võiks olla hinna ja kvaliteedi suhtes parem ratas?

BHratas
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 14. 06. 2014. 22:14

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas BHratas » 21. 06. 2014. 15:56

Endal on Merida hübriid 7a juba. Peale tavapärase hoolduse pole mingeid probleeme olnud. Mina soovitaks kindlasti Meridat. Esiamordiga on mugavam sõita nii kruusal, maastikul kui ka linnas.

Omiar
Rattur
Postitusi: 416
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas Omiar » 21. 06. 2014. 20:00

Tunduvad suht ühte auku valikud. Mina ostaks sealt kus pakutakse paremat kliendi tasemele vastavat teenindust.

Typhos
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 21. 06. 2014. 12:25

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas Typhos » 07. 08. 2014. 12:42

Väike uuendus teemale:

Ratas siiani ostmata, sest enda vajadusi välja selgitades on selgunud, et sobivaim ratas oleks hoopis cyclocross. Siiski oleks targemate käest nõu küsida kasulik, kuna olen Tartust pärit ja üht ratast neist kohe proovida ei saa.

Sõelale jäänud uued 2 ratast on

1) Cube Cross Race
http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-c ... alge-30362

2) Scott CX Team
http://www.hawaii.ee/tooted/suvi/jalgra ... lo/cx-team

Netis nende kohta suhteliselt vähe infot. Cube on sümpaatsem, kuna trossid on raami sees peidus ja lisaks on tal lenksul lisapidurihoovad. Ilmselt on mõlemad piisavalt head rattad, aga kas keegi targem oskab ehk nõu anda, kumba eelistada?
Viimati muutis Typhos, 07. 08. 2014. 15:43, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas UrmasL » 07. 08. 2014. 15:10

Igaks juhuks proovi cyclokaga enne sõita. Ükskõik millisega. Juhul kui "oinasarvedega" eelnev kogemus puudub, siis võib juhtuda, et sirge lenks sobib ikka paremini.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas Henno » 07. 08. 2014. 15:41

UrmasL kirjutas:Igaks juhuks proovi cyclokaga enne sõita. Ükskõik millisega. Juhul kui "oinasarvedega" eelnev kogemus puudub, siis võib juhtuda, et sirge lenks sobib ikka paremini.
proov annab tõese tulemuse ainult siis kui saad mõned pikemad sõidud teha, alumises asendis sõitmine tahab enamasti harjumist, siin foorumis on paljud kurtnud, et maanteerattaga ei saanud alguses alt hoides üle paari km sõita, sest selg hakkas valutama vms., ka minu enda jaoks ilmselt oli selja venitus alguses ilmselt liiga suur, kuid nüüd võin pikalt alt hoides sõita probleemideta
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas juuser78 » 07. 08. 2014. 15:44

Cyclocas ei ole minu meelest "ei liha ega kala". Tean inimesi, kes alguses selle soetanud,kuna tundub selline kuldne kesktee, kuid lõpuks ikkagi loobunud ja vahetanud selle kas MNT või MTB vastu.

Esiteks ei ole sõiduasend/juhitavus kõige mugavam kui plaanis näiteks linnas üle äärekivide liigelda jne. Samas puhtalt siledal asfaldil liikudes ei ole jälle väga suurt eelist vähe kitsama/siledama kummiga MTB ees.

Kui plaanis ikka erinevates oludes sõita, siis minu arvates on kõige mõistlikum valik kitsama rehviga MTB. Sellisega sõidad maanteel ja metsas vähe ekstreemsemates tingimustes väga edukalt, kuid cyclokaga suuremate juurikate ja äärekivide otsa ei ole just meeldiv ronida.

Parandage mind kui väga rumal jutt sai :!:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas mart » 08. 08. 2014. 10:46

juuser78 kirjutas:Cyclocas ei ole minu meelest "ei liha ega kala".
cyclokaga suuremate juurikate ja äärekivide otsa ei ole just meeldiv ronida.

Parandage mind kui väga rumal jutt sai :!:
Teemaalgataja kivide ja kändude otsa turnima minna ei plaani, seega ära teda juurika jutuga ehmata. Äärekividest läheb Cyclo muretult üle, selleks tal 28-35mm laiad kummid all ongi. Tundub, et sa pole lihtsalt ise cyclo inimene. Cyclo on spetsiifiline rattatüüp, mis igale jorsile ei sobigi.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas wagner » 08. 08. 2014. 12:41

Cyclosid on kasutatult väga hea valik müügile tekkinud (paar aastat tagasi oli täielik vaikus), võid ka nende poole vaadata.

Olen ka ise cyclo omanik: sõitsin pikalt ainult MTB-ga ning mingil hetkel hakkasin veidi maanteesõbralikuma sõiduvahendi poole vaatama. Cyclo valisin selle tõttu, et vajadusel saaks ka kruusal sõita. Kuid tegelikult osutus cycloga viletsamal kruusateel logistamine piisavalt ebamugavaks ning kruusalõikudega sõitudele lähen ikkagi MTB-ga. Cyclo sai aga 24mm maanteekummid alla, linnas ja korralikumal kruusateel (pole treppis ega lahtise killustikuga) saab ilusasti hakkama.

Teemaalgatajale mõningad alternatiivid lisaks:
- maanteeratas, kasvõi 28 mm kummiga. Võrreldes cycloga saad ilmselt sama raha eest kergema ratta
- mõni korralikum urban bike. Suve alguses silmitsesin Tartus A&T Spordis paari Focust ja Felti (midagi sarnast: http://www.focus-bikes.com/gb/en/bikes/2014/urban.html), võrreldes näiteks Sub Speed 40-ga hoopis teine ratas, hind ka mõistagi kõrgem.

Omiar
Rattur
Postitusi: 416
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas Omiar » 11. 08. 2014. 20:23

Kruusateedega on tõesti nii, et neid leidub äärmusest äärmusesse. Mõnda kannatab vabalt ka maanterattaga sõita.

See Focus on ju sisuliselt sirge lenksuga CX. Seega on alati võimalus ka väikeste kulutustega panna kõver lenks ja veel kiiremini sõita.

Typhos
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 21. 06. 2014. 12:25

Re: Kumb jalgratas valida?

Postitus Postitas Typhos » 26. 10. 2014. 14:46

Valik langetatud Cube'i kasuks.

Vasta

Mine “Jalgrattad”