Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
ThePyjamaNinja
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 15. 07. 2014. 11:47

Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas ThePyjamaNinja » 15. 07. 2014. 11:58

Tere!

Mul oleks selline küsimus, et kas kellegil on kogemusi Classic ratastega? Ise ostsin ka endale Classic Team ratta Hawaii Expressist ja pean ütlema, et rahulolu selle ratta puhul puudub. Nüüdseks peaaegu juba aasta omanud seda ratast ning kohe alguses ostes oli esivelg kõver ning kuskil poolteise kuu pärast hakkas kogu vändasüsteem ja juhtraua-kahvli ühendus logisema.
Nüüd siis läks midagi tagaveljel katki. Kragiseb raskuse all, tunduks justkui koonused oleks lahti aga koonused ei tundu lahti olevat, võib olla on tegu kodaratega - ei oska öelda, kuna kogemus uute rataste puhul pole just kõige parem.
Seega tahan teada, kas keegi on veel endale Classic ratta ostnud ning erinevate probleemidega pidanud tegelema? Või äkki on tegu lihtsalt ühe tehase praaktootega? Ma ei olegi õieti tervet aastat sõitnud, samuti ei ole ka rattaga mingit hardcore sõitu teinud. Ainuke off-road sõit on kruusatee olnud.
Oleksin tänulik kui jagaksite oma kogemusi Classic ratastega, kellel neid on.

Ette tänades!

raikzz
Rattur
Postitusi: 621
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas raikzz » 15. 07. 2014. 12:14

Kõlab pigem hawaii komplekteerija praagina
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas erikr » 15. 07. 2014. 12:17

raikzz kirjutas:Kõlab pigem hawaii komplekteerija praagina
+1

Aga kas pole pähe tulnud võtta see ratas ja viia Hawaiisse garantiihooldusesse?
Ega foorumis kurtmine su ratast paremini liikuma ei pane.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

ThePyjamaNinja
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 15. 07. 2014. 11:47

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas ThePyjamaNinja » 15. 07. 2014. 15:46

Ilmselgelt olen ma juba seal käinud ning lähen veel.
Ma lihtsalt küsisin, kas mõnel on veel Classic rattad jamanud.

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas Road 2 » 15. 07. 2014. 16:51

Üldjuhul pole tähtis mis kirjad raamil on. Iga asi tahab õigel ajal näppimist.

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas Viljar V » 15. 07. 2014. 20:01

Olen classicuid omanud erinevaid, pole kunagi häda olnud.
Viimased kaks on saanud ka rohkem sõitu, seal hulgas ka võistlusi ja ei kurda, classic on ju enamasti ainult raam, muu mudru ikka sama mis kõigil ratastel.

Seega ikka pigem jääb viga komplekeerimise taha või kehv hooldus (eeldan, et oled ikka korralistes hooldustes käinud).

Skeletalz
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 01. 07. 2014. 21:57

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas Skeletalz » 16. 07. 2014. 22:14

Mul endal on olnud 2 Classicu ratast. Esimene oli väiksem, teine juba täismõõtu aga pole nii suuri probleeme olnud. Eks kõik ketiga seonduv ajapikku kulub kuid muude juppidega on siiamaani kõik korras, esimene ratas on ligikaudu 6 või 7 aastat vana, teine on vähemalt 10 aastat vana.

arvoest
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 30. 08. 2005. 14:15

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas arvoest » 17. 07. 2014. 07:51

Sai kunagi Classic Stormiga võisteldud ja esinduses ei suudetud kuu jooksul raamikõrva leida, rattaga ka kaasas pold. Õnneks sobis mingi teise brändi oma.

vaikzzz
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 23. 11. 2014. 14:32

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas vaikzzz » 23. 11. 2014. 14:49

Endal on mul Classic Legend 2.0 olnud 3 ja pool aastat, midagi halba ei ütleks aga kiita ka ei saa. Läbisõitu on selle ajaga juba ligi 9000 km. Ainuke suur mure on algusest peale olnud kasutu amort, kuna too on nii jäik, et silenda ühtegi auku. Tegu on "Zoom" 60 mm liikumisega amordiga. Peamisteks probleemideks on mul 3.5 aastaga olnud keskjooksu ära lagunemine ja tagumise rattapoldi murdumine, millega kaasnes laagrite häving. Sümptomiteks oli ratta veeremisel kostuvad pidevad raksud, krigin ja tagajooksu tohutu loksumine külgepidi. Tirri olen vahetanud juba 2 korda, ning sel suvel läksid vahetusse ka esimesed hammakad-vändad. Samuti on eesmine käiguvahetaja jubeda loksu sisse võtnud, selle vastu andis neete veidi kinni pigistada. Istmelt hakkab nahk vaikselt ära kuluma. Olen korra pidanud kaelakausi laagreid pingutama, kuna sealt tuli pidevat kolinat, rakse. Igaaastane hooldus sisaldab rehve, ketti ja iga 3-5 kuu tagant piduriklotse. Olen rattaga Tallinna teedel juba 3 suve lammutanud ning 2 talve kah. Alumiiniumraamile teedesool õnneks häda ei tee. Ütlen ausalt, et ei ole ratta vastu armuline olnud ning sõidan üsna agressiivselt kuid ratas teenib mind ustavalt veel praegugi.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas indrek56 » 24. 11. 2014. 07:58

See probleem, mis sul rattaga on, ei puutu kuidagi Classic kirjadesse seal peal. Nagu eelpool öeldi, peaksid ikka poodi pöörduma ja laskma korda teha (see osa mil pole Classicuga midagi pistmist). Aga kui ikkagi Su küsimusele otse vastata, siis minu esimene MTB oli terasraamiga Classic, millele saaks ilmselt ainult kaalu ette heita. :wink: Aga muidu oleks vist saanud sellele ainult tankiga midagi häda teha.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas Prommar » 24. 11. 2014. 10:25

vaikzzz kirjutas:...3-5 kuu tagant piduriklotse.
Mingid kõige odavamad junnid, et nii kiiresti kuluvad?
Mul linnarattal Kool-stopi klotsid kestavad umbes 2 aastat/4000km. (Ratas on terasraamiga Trek aastast 1997)

vaikzzz
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 23. 11. 2014. 14:32

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas vaikzzz » 24. 11. 2014. 18:38

ega ma klotside paarile üle 5€ pole seni kulutanud jah. ainuke mure nendega on ainult kuivas, kergelt niiskes töötamine. märjalt nad ei võta. tegelikult peaks tõesti millegi kvaliteetsema peale mõtlema :D

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas rai66 » 24. 11. 2014. 19:08

Sul on näpud vales kohas, pidurda vähem :lol:

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas makaak2 » 25. 11. 2014. 11:24

teema alagataja küsis pealkirjas, kas classic rattad on kvaliteetsed. Ise sõitnud aastast 2006 (paar viimast aastat talvel vaid) ja no raami kohta ei ole küll ühtegi halba sõna öelda. jupid ei näita ratta kvaliteedi kohta midagi.
libeda ketsiga ei saa sõita

alarco
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 27. 08. 2012. 23:11

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas alarco » 25. 11. 2014. 22:15

Kui sa tähelepanelikult oma ratta üle vaatad leiad, et Classik nimi on ainult raamil. Kas raamiga on mingeid probleeme? Ise olen Classikuga sõitnud viimased 2 aastat ja rahul. Pigem olen kuulnud Spetsu ja Scotti raamide purunemisest. Äkki on sul liiga odav ratas :)

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas Prommar » 26. 11. 2014. 10:37

Kui tähelepanelikult oma auto üle vaatad, siis kui paljudel juppidel on kiri Ford Sierra?
Siin teemas räägitakse rataste kvaliteedist, ehk täiskomplektsetest jalgratastest sellisel kujul nagu nad on poest ostetud.
See on igal juhul tootja valik, kas alumiiniumi asemel on pidurid plastmassist ja vändad värvitud terasest vms.

jalgraud
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 18. 08. 2014. 20:22

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas jalgraud » 26. 11. 2014. 14:22

Üheselt keeruline vastata.
Mis on need kriteeriumid, ehk hindamise alused, millest lähtuvalt jagada kas kvaliteetne või mitte.
Lihtne kui koormuste puhul on otsustatud palju pöördeid, väändeid, paindeid mingi detail peab taluma, määratud materjalide korrosiooni ja kulumiskindlus tarbijasõbralikus kaaluvahekorras.
Üldine visuaalne, esteetiline kvaliteet võiks ka muidugi asjal olla.
Kiire vastuse saaks anda kui ostetud ratas esimestel päevadel igast otsast lagunema hakkaks, nagu juhtus minu Handymanist ostetud efektse väljanägemisega Police kirjadega 27 eur. maksnud taskulambiga.
Selle tampisin kodus kannaga maasse ja ostsin ilmetu Ansmann Agent 1 ja võib loopida mööda asfalti, pilduda prilompi, autoga üle sõita ja toimib kõige kiuste, sest on loodud mõttega määratletud tingimustele vastama.
Üldiselt ma arvangi, et kui on taotlus teha kvaliteetne asi, siis sünnib kvaliteetne ja kui toota lihtsalt mingi, siis saabki selline, küsimusi, kas on kvaliteetne, esile kutsuv produkt.
Kasutatavad materjalid ja teostuse täpsus suuresti määravad nii kvaliteedi kui hinna.
Tööstuslikud õmblusmasinad töötavad täistuuridel probleemivabalt aastaid ja seda mitmes vahetuses.
Suvaline olme plönn selliste pöörete puhul lendaks pilbasteks juba esimestel sekunditel.
Muidugi ei saa nii lihtviisiliselt asju võrrelda ja näited ei ole väga asjakohased, sest nn. profi ehk võistlusratta kaal on viidud suht miinimumi lähedale ja võibki osutuda võimalikuks, et mingi suva ratas on mõnes aspektis kestvam.
Õmblusmasinate näite juurde tulles, siis Selveris müüdavad ühe sõrmega tõstetavad oleksid justkui profi kaalus, seevastu tööstusmasinaid kohalt kergitada on üsna stressi tekitav.

vaikzzz
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 23. 11. 2014. 14:32

Re: Kas Classic rattad on kvaliteetsed?

Postitus Postitas vaikzzz » 26. 11. 2014. 23:12

üldiselt paneb siiski hawaii "Classicu" brändi rattaid üsnagi soodsetest juppidest kokku, müüb veidi kallilt, aga kuna jupid on odavad, siis üldiselt üsnagi robustsed ja lihtsasti isegi põlve otsas parandatavad. seega ratas kokkuvõttes on normaalne, kuigi veidi ülehinnatud. raha eest saab vähemalt aastateks ustava kaaslase, mis tee äärde üldiselt ei jäta.

Vasta

Mine “Jalgrattad”