Delete

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Doodle
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 01. 07. 2013. 17:15

Delete

Postitus Postitas Doodle » 01. 07. 2013. 17:17

...
Viimati muutis Doodle, 27. 08. 2013. 15:48, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas MK777 » 01. 07. 2013. 18:33

Kui tahad just sellist universaalset siis sobiks ehk cyclocross tüüpi ratas.

Doodle
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 01. 07. 2013. 17:15

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Doodle » 01. 07. 2013. 19:26

Aga kui maastikuratast valida, millega poleks väga ebamugav ka maanteel sõita, siis millist võiks valida?

Kasutaja avatar
Kert1800
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 24. 10. 2010. 12:25

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Kert1800 » 01. 07. 2013. 19:33

Universaalseks sõiduks on maastikuratas vale valik,milleks teha enda sõit ebamugavamaks ja energiakulukamaks?

Doodle
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 01. 07. 2013. 17:15

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Doodle » 01. 07. 2013. 19:39

Ma ei kasutaks seda kogu aeg ainult maanteel sõiduks, vahel lihsalt tulevad maantee otsad sisse. Ütleme siis nii ,et vaja oleks linnavahel, maastikul/kruusal sõitmiseks. Ma lihsalt ei tahaks rumalat ostu teha ja siis pärast seda kahetseda. Võiks siis näiteks mingeid konkreetseid näiteid ka tuua, oleks väga tänulik.

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Road 2 » 01. 07. 2013. 19:46

Minul on iglpoolsõiduratas vana hea terasraami ja kahvliga mägiratas. 1,5" slikid all, 4 at.
sees. Veereb asfaldil ja kuivaga sõidab igal maastikul. Kannatab pakiraamile 20 kg. vabalt panna. Lisaks on 26" jooks mõnevõrra tugevam. Aga see on minu eelistus. Tahtsid ju
näiteid...

Doodle
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 01. 07. 2013. 17:15

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Doodle » 01. 07. 2013. 20:13

Keegi seletaks lahti, mis on nende kahe ratta vahe? Ma ise vaatasin selliseid.
Scott Scale 970: http://www.hawaii.ee/index.php?id=86805&product=1959
Scott Aspect 910: http://www.hawaii.ee/index.php?id=86797&product=2007

Cyrill
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 15. 09. 2012. 08:49

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Cyrill » 02. 07. 2013. 08:57

Viimane märkavalt kvaliteetsematest osadest:raam, esiamort, pidurid, käikude vahetajad..

Omiar
Rattur
Postitusi: 416
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Omiar » 02. 07. 2013. 10:45

Doodle kirjutas:Keegi seletaks lahti, mis on nende kahe ratta vahe? Ma ise vaatasin selliseid.
Scott Scale 970: http://www.hawaii.ee/index.php?id=86805&product=1959
Scott Aspect 910: http://www.hawaii.ee/index.php?id=86797&product=2007
Scale - võistlusratas
Aspect - sportlik tavasõiduratas
Ehk muud komponendid kõrvale jättes, siis vahe on raamigeomeetrias.

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Pirita » 02. 07. 2013. 10:45

Soovitan siinkohal juba korduvalt läbikäinud tarkust - kui vägapalju raha ei taha kulutada, siis osta korralik kasutatud ratas. Pane kasvõi kuulutus siia üles oma mõõtmetega ja millises hinnaklassis ratast otsid ja vaata , mida pakutakse. Ja kui siis ikka valida ei suuda, siis küsi uuesti inimestelt nõu mida arvatakse. Siin on väga häid isikuid - nõuandjaid, aga paljud ei viitsi enam vastata kuna see sinu küsimus on käinud siit läbi ilmselt 50 + korda.
Rattavalikul loomulikult kõige olulisemad on komponendid, õige ratta suurus ja, et ise tunned hästi ennast sellega sõites.

Doodle
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 01. 07. 2013. 17:15

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Doodle » 02. 07. 2013. 11:50

900-1000€ on ikka parajalt suur summa. Vanas rahas 15 tuhat krooni. :)

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas arnea » 02. 07. 2013. 12:19

Sinu algse maastikul sõitmise soovi juurde tagasi tulles. Oled sa viimasel ajal rattaga maastikul sõitnud ja kui siis millisel? Kui sa Tallinna inimene oled, siis tead loodetavasti Harku metsa. Kas maastikul sõitmine on sinu jaoks nagu valgustatud tuhateedel sõitmine või nagu nende kitsastel juurikalistel radadel sõitmine? Otsi siit foorumist näiteks mõnik kolmapäevakute rada välja ja vaata, kas see on see mida mööda sa plaanid kulgema hakata. Kui jah, siis pead tõesti maastikuratast vaatama. Aga kui maastik on need Harku metsa valgustatud rajad, siis ära maastikuratast võta.

Doodle
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 01. 07. 2013. 17:15

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Doodle » 02. 07. 2013. 12:39

Umbes sellistel Harku teedel sõit toimukski. No aga millist sis? :) Midagi Treki valikust?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas erikr » 02. 07. 2013. 12:49

Ma soovitaks kas cyclokat või fitness ratast. Head kerged ja pole ees mõttetut 2-kilost vedrupulka.
Esimene on oinasarvedega, teine sirge lenksuga ja sageli ketaspiduritega ka nimetatud hinnaskaalas.
Ma ei soovitaks hübriidi, sest neid tänapäeval vist eriti ilma amordita enam saada pole.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas arnea » 02. 07. 2013. 12:56

Marek soovitas sulle cyclocrossi ratast. Aga kui oinasarved ei meeldi, siis võtta hübriid, millel ei ole mitte amort vaid carbon kahvel - see summutab vibratsiooni. Selline ratas on oluliselt kergem (~10 kg) kui mittetoimiva pommamordi ja -raamiga maastikuratas (nagu need Scale ja Aspect olid) ja jookseb asfalti ning Harku teede peal paremini.

Paljudel tootjatel on midagi pakkuda. Ma soovitaks vähemtuntud marke. Velospets müüb Nishikit, väga kenad rattad. Sulle sobiks:

http://nishiki.fi/mallisto/2013/hybrid- ... -ultra-sld

Hinna osas pead läbi rääkima. XB3 müüb Ridleyt:

http://www.xb3.ee/index.php?page=318

Tavaliselt on neil Ridley ratastele päris head pakkumised.

Doodle
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 01. 07. 2013. 17:15

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas Doodle » 02. 07. 2013. 12:59

Kaks viimast posti lähevad vastuollu.
Ma ei soovitaks hübriidi, sest neid tänapäeval vist eriti ilma amordita enam saada pole.
Aga kui oinasarved ei meeldi, siis võtta hübriid, millel ei ole mitte amort vaid carbon kahvel - see summutab vibratsiooni.
Mis siis õige vastus on? :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas erikr » 02. 07. 2013. 13:03

Õige vastus on siis linnaratas / fitness ratas.
Näiteks http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... uct_id=670

Või hübriid, millel vedrupulga asemel normaalne jäik kahvel.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas arnea » 02. 07. 2013. 13:16

Nojah, me räägime Erikuga samast asjast, lihtsalt nimetame erinevalt. Enamusele hübriididele tõesti topitakse mingi jõle amort alla, aga sina ära neid vaata. Vali selliseid millel oleks kahvel. Ja kui rahakott kannatab siis vali süsinikust kahvel - see aitab vibratsiooni summutada ja sellega on mugavam krobelisel teel sõita.

peetersch
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 29. 07. 2005. 13:41

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas peetersch » 02. 07. 2013. 16:41

arnea kirjutas: Hinna osas pead läbi rääkima. XB3 müüb Ridleyt:

http://www.xb3.ee/index.php?page=318

Tavaliselt on neil Ridley ratastele päris head pakkumised.
Olen justnimelt Ridley TempoX omanik sellest kevadest. Enda valikukriteeriumiteks oli, et sõit üldjuhul teedel (asfalt, kruus vms), trennimiseks, paarist rahvarallist osavõtmiseks ja vahel ka perega kommuteerimiseks. Pehmesse mutta väga ei trügi. Oinasarv tundus kuidagi eriti võõras olevat, seega jäi sirge lenks ning klassiks siis nö fitness ratas. Kui tihtilugu on fitness rattad maantee gruppidega, siis TempoX on maastiku gruppidega. Eks tal see suunitlus on selline väga universaalseks püütud ajada. Pigem ma nimetakski jäiga kahvliga hübriidiks. Internetis on ta valdavalt ketaspiduritega, aga on olemas ka V-piduritega versioon. Mulle ratast tellides magasid XB3 poisid selle nüansi maha ja kogemata tuligi just V-piduritega versioon. Erinevus siis interneti spetsiga lugedes oli: Alivio V-pidur, rummu peast ei mäleta, Mach1 210 pöid ja Continentali Cyclocross Speed 35 mm kumm. Kummid olen praeguseks ajaks juba ära jõudnud vahetada. Asfaldil sõiduks sai 28 mm siledam kumm alla pandud.

XB3-st ratta ostjale pakuti ka ratta hinna sees possa sättimist. Kui ratas kohale jõudis siis panimegi pukki ja sätiti, reguleeriti vastavalt mulle paika. Stemm vahetati veidi pikema vastu välju, ülejäänud nüansid sai reguleerimisega.

Hakkasin juba talvel ratast otsima ja seetõttu oli võimalik kaupmeestega hinna osas veidi rohkem rääkida. Sellises klassis ratast ostes tuleb kindlasti müügimeestega püüda jutule saada ja head hinda küsida. Suuremates spordipoodides on ilmselt võimalused piiratumad. Eraldi rattapoodides ollakse tihti personaalsemad. Ise pelgasin ka algul Ridleyt veidi kõrgema letihinna tõttu. Küsija suu pihta aga ei lööda ja oldi valmis ka päris hea pakkumine tegema. Endal olid sõelal veel Merida Speeder T3, Scott Sub 20, Specialized Sirrus Elite Disk, Fuji Absolute 1.4, Silverback Scento 1, Trek 2012 aasta 7.5FX.

Tavalise hübriidiga võrreldes on fitness ratas üksjagu kergem (ilma amordita ning tihti karbon esihark), üldjuhul kiiremate ülekannetega (pigem ikka kõvematel pindadel kimamiseks kuid TempoX-i 26-32 võimaldab ka raskemates oludes kerida). Ise pole pehmel maastikul veel sellega sõitnud. Mõõdan üldjuhul Tallinna ja ümbruskonna asfaltteid ning paar õige lühikest kruusa juppi on olnud. Oma eelmise rattaga, miskise lihtsamast klassist hübriidiga, võrreldes on ikka hoopis teisem tera. Kergem kaal ja kiiremad ülekanded annavad hulka paremaid kiiruseid ja paremat kiirendust. Komponendid toimivad ilusti. Väga hullult pole seda ratast veel kulutada ka muidugi jõudnud. Kuna mu eelmisel hübriidil oli miski veidi nõrgem vedrupulk amordiks, mis suurema osa ajast oli nagunii pehmelt öeldes jäik, siis ma praegu olen uue ratta jäiga kahvliga igati rahul ja amorti igatseda ei oska. Eks kui peaks päris maastikul risti kartulipõldu sõitma, siis on amort ikka soovituslik.

Üks lühem rahvaralli on läbitud, Fakto lühike võistlusdistants on plaanis ning plaanis sel aastal ka Tartu rattamaratoni lühike sõit ära proovida sama rattaga. Seejärel on ehk lõplik pilt ees kui universaalne see ratas ka tegelikult on. Peamine on muidugi, et mees kestaks.

Mu arust on Ridley TempoX just üks korralik universaalratas mittesportlasele, kes suurema osa ajast sõidab kõvematel pindadel, vahel harva eksib ka pehmemale põllule, soovib ennast rattasõiduga treenida ning kasutab ratast ka niisama kulgemiseks. Komponendid on korralikud ning ratas piisavalt kerge.

exciter
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 22. 05. 2013. 22:48

Re: Millist ratast osta?

Postitus Postitas exciter » 02. 07. 2013. 17:32

Mina ostsin nn. fitness/urban ratta hawaiist, seal mega soodukad praegu.
Sellise: http://www.evanscycles.com/products/sco ... e-ec025449

See maksis 700, nüüd sain 500'ga.

Siiani väga rahul, proovisin ka kruusal sõita, täitsa hea tundus. Maru kiiresti läheb ikka edasi, võrreldes maastiku rattaga. Just kruusal.

Vasta

Mine “Jalgrattad”