Maastikuratast väikest kasvu naisele

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
totukuul
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 18. 03. 2013. 17:52

Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas totukuul » 18. 03. 2013. 18:04

Kõigepealt tere :)
Olen foorumis puhta uus, aga kavatsen jääda pikemaks. Lugemas olen ennegi käinud, aga nüüd otsustasin ka häält teha :)

Hakkan ratast ostma. Mingeid teadmisi mul ratastest tegelikult ei ole, aga niisama lihtsalt ka poodi minna ei taha. Ehk oskab siinne rahvas mind pisut valgustada.

Ühesõnaga, hakkan ratast ostma. Rattaga on plaanis kevadel-suvel sõita nii palju, kui vähegi aega leian. Täpsustan - ilmselt sõidan peamiselt mööda asfalti või kõva kattega metsateed (üks säärane matkarada on läheduses). Ja sügisel kahenädalasele rattamatkale minna. Mäed on ka marsruudis sees, aga mingeid hirmsaid tõuse ei pidavat olema. Ratas peaks siis selle reisi jaoks võimalikult sobiv olema. Minu isiklik lisasoov on, et ta oleks ka võimalikult kerge (olen ise 160cm 55kg naine, mitte eriti jõuline isiksus, seega... mida kergem, seda parem).

Erilist rattasõidukogemust ei ole - enne oli mingit sorti Merida ratas, aga poeg sõitis selle nii kaheksaks, et tahan kindlalt uut :D

Mida ma siis vaatama ja tähele panema peaksin?
Maastikuratas - selge.
Alumiiniumraam - jah? Kerge, aga mitte liiga kallis, jah?
Eee... siin mu teadmised otsa saavadki :oops:

Palun ikka suhteliselt konkreetset abi.

Ahjaa. 700 EUR on mu meelest ratta eest juba väga palju.

Maario
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 11. 05. 2007. 21:48

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas Maario » 18. 03. 2013. 19:32

Kui kõiki esitatud asjaolusid kaaluda, siis vaataks midagi muud kui maastikuratast.
Kuna enamus sõite toimub asfaldil või kõva kattega metsateedel, ning nagu tekstist aru saada, on ka väike matkapisik sees, siis soovitaks pigem hübriidratast.
Lisavarustust on võimalik juurde osta - matka tarbeks pikad porilauad, pakiraam(id), tuled (kokkuvõttes muidugi tõstavad rata ostuhinda kuid kindlasti vajalikud)
Matkal hübriidiga sama hinnaklassi maastikuratastega kõrvuti (pigem mööda) veereda on kah puhas lust.

Edu valikul!

totukuul
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 18. 03. 2013. 17:52

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas totukuul » 18. 03. 2013. 19:47

Hübriid mulle endale meeldiks küll - sõiduasend on nagu rohkem istuvam, eksole. Aga kas ta mägedes ka piisavalt stabiilne on? Mõnda asjalikku marki, mida vaadata? Ma mingil hetkel vaatasin kuskilt netist seda, aga pole hakanud rohkem süvenema, hakkasin kukkumist kartma :
http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/to ... fx/7_2_fx/#

Maario
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 11. 05. 2007. 21:48

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas Maario » 18. 03. 2013. 20:11

Usun et mäed, mida vallutama hakkad, on hübriidiga täiesti sõidetavad ning pikemal sõidul löövad selle eelised maastikuratta ees kindlasti välja..
Samuti mugav kasvõi hooaja lõpus TRM läbida ja hätta ei jää.
Tekkis nüüd hirmus ülistuskõne hübriidile, aga tundub nagu Sinule sobivaim olevat.

Tervitades,
Maario

totukuul
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 18. 03. 2013. 17:52

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas totukuul » 18. 03. 2013. 22:19

Aitäh soovituse eest, igatahes. Ma pean nüüd sellesse teemasse veits süvenema, et mis loom see hübriid ikkagi on.
Alustasin Rademari lehelt ja kohe jäi silma
http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... uct_id=512
No selle ma võtaks küll, isegi sellise hinnaga vist - aga kuna igasugu vajalikke vidinaid tuleks ka veel lisaks osta, siis läheb ikka liiga kalliks. No porilauad-pakiraam-tuli vähemalt ju.
No aga siis jäi teises kategoorias jälle see silma:
http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... duct_id=36
Hinnaklass soodsam, aga väidavad, et kerge ja algajale ja...
Kas peaks uskuma?

Lähen nüüd ka teisi rattapoode üle lugema :lol:

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas j6ukur » 18. 03. 2013. 22:45

Hawaiis müüdavad sportsterid 40 ja 50 peaks 14kg kanti jääma.

JannoR
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas JannoR » 18. 03. 2013. 23:05

Möödunud sügisel sai samuti naisterahvale umbes sarnaste parameetritega ratast otsitud ning jäi silma, et üks suurimaid valikuid hübriidrattaid siinkandis on Authoril (http://www.author.ee/kross.htm). Igaks juhuks võiks vaadata ka Specialized Myka mudeleid (http://www.specialized.com/us/en/bikes/mountain/mykaht)- tegemist küll naistele mõeldud MTBäga, aga selle pealt mainitud naisterahvas ei tahtnud enam maha tulla. Siin varem viidatud TREK tundub parameetritelt ülehinnatud, EUR vs USD valuutakurss teeb vist taas trikke.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas serxx » 18. 03. 2013. 23:12

Mul üks maastikuratas pakkuda:
viewtopic.php?f=143&t=42477

Juppide poolest hea. Jooksud kergemad kui poes pakutavatel. Sobib sinu pikkusele. Ratta kaalu ei oska hetkel öelda, pole millega kaaluda hetkel.
Võin maastikukummide asemel ühed linnasõidu kummid kaasa anda, millega hea mööda kõvemat pinnast veereda.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas Läänlane » 18. 03. 2013. 23:15

Mina otsiks ennekõike kaalu järgi ja kui raskemat maastiku harva külastad, siis võta ilma amordita ratas.

14kg kaaluvat ratast väikest kasvu naisterahvale küll ei soovita, see võtab sõidurõõmu ära.

totukuul
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 18. 03. 2013. 17:52

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas totukuul » 19. 03. 2013. 07:51

aitäh heade soovituste eest :)

14kg tundub kole raske tõesti. tahaks ju, et sõita oleks mõnus, vähemalt enamus ajast :)

teine asi, et hakkasin neid suurusi vaatama - ja et mis mulle sobida võiks. eelmine ratas oli 16 suurus raam, ja see oli ikkagi veits liiga suur. lenksud olid mu jaoks sadulast nii kaugel, et sai küll sõita, aga mingist püstisest sõiduasendist küll rääkida ei saanud. ja see oli "linnaratas". ja tol hetkel tolles poes kõige väiksem. aga noh, sõitsin tollega kuus aastat, küll mitte üle 30km korraga :)
huvitav, kui ma nüüd veel väiksemat tahaksin, kas siis üldse saaks? Eestist? viidatud authorid nt olid kõik alates 17'', mujal väikseim ikka 16'', aga tegelikult on naisterataste jaoks ka 14 ju üsna tavaline. sest euroopa mõistes ma olen ju ikka üsna keskmist kasvu naine :)

aa, ja ketaspiduritega ei pidavat saama pakiraami panna, või kui saabki, siis ei pidavat saama korralikult neid suuri kotte sinna külge kinnitada - jäi kuskilt matkafoorumist silma.

ega mul lõpuks vist muud üle ei jää, kui minna poodi ja istuda peale. aga tuhnin veel veidi ringi, lumi ei kipu kuidagi sulama :cry:

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas serxx » 19. 03. 2013. 10:39

totukuul kirjutas:aa, ja ketaspiduritega ei pidavat saama pakiraami panna, või kui saabki, siis ei pidavat saama korralikult neid suuri kotte sinna külge kinnitada - jäi kuskilt matkafoorumist silma.
Sõltub väga palju raamist.
Paljudele kallima otsa MTB ratastele ei õnnestu lihtsate vahenditega isegi pikkasid porilaudu paigaldada, pakiraamist rääkimata.
Hübriidid on selles osas kindlasti parem valik, kui tahad pikad porilauad ja pakiraami külge kruvida.
Kas ketaspidur segab või mitte, sõltub konkreetsest raamist.
totukuul kirjutas:huvitav, kui ma nüüd veel väiksemat tahaksin, kas siis üldse saaks? Eestist? viidatud authorid nt olid kõik alates 17'', mujal väikseim ikka 16'', aga tegelikult on naisterataste jaoks ka 14 ju üsna tavaline.
Alla 16" raami leidmisega tekib sul ilmselt kohalikus poes küll probleem. Praegu kui hooaeg kohe algamas, võib mõnest poest ehk isegi leida. Mingit erilist valikut ei tasu loota. Kui mai kuu juba teise poolde jõudma hakkab, on suht lootusetu kohalikust poest midagi muud kui keskmiseid mõõte saada. Vähemalt nii näitab minu praktika.
Olen 170cm, mis mehe kohta just väga pikk ei ole ja sobiliku suurusega maanteeratta leidmine oli paras pähkel. Appi tulid saksa netipoed, seal on 13-14" maastikurattaid ja 42-50cm maanteerattaid täitsa saada, mida kohalikes poodides on väga vähe liikumas.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas marion » 19. 03. 2013. 11:31

serxx kirjutas:Mul üks maastikuratas pakkuda:
viewtopic.php?f=143&t=42477
Juppide poolest hea. Jooksud kergemad kui poes pakutavatel. Sobib sinu pikkusele. Ratta kaalu ei oska hetkel öelda, pole millega kaaluda hetkel.
Võin maastikukummide asemel ühed linnasõidu kummid kaasa anda, millega hea mööda kõvemat pinnast veereda.
Juppide järgi tundub, et selle ratta kaal peaks 11-12 kilo vahele jääma. Ma soovitaks igatahes proovima minna. Sarnase hinnaga Scott SUB30 on jällegi üle 12 kilo ja Sportster 14 kilo ning jupidki kehvemad.
Ma olen 163,5cm lühike :D ehk mitte oluliselt pikem ja minu rattad on olnud 16, 17 ja 18 tollised. Hetkel kõige pisem 16 tolline näeb välja nagu lasteratas :D laotud NoSaint Uriani raamile, suvisel ajal sõidab kitsaste siledate kummidega. Kehaasend võib mul küll natuke madalam olla, aga ma ei tahaks uskuda, et 16" suureks jääb. Lühema ja püstisema stemmiga saab kehaasendit tsipa kõrgemaks ka reguleerida.

tripp
Rattur
Postitusi: 521
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas tripp » 19. 03. 2013. 13:26

Ma kasutan ratast umbes nagu sina, sõidan niisama enda lustiks, matkan, sealhulgas mägedes.
Lisaks on mul naine, kes kasutab ratast nagu sina, matkab, sealhulgas mägedes.

1) MTB ja hübriid valikut EI SAA TEHA netis lugedes. Mõlemaga tuleb sõita, siis selgub, kumb meeldib. Mu naine põhimõtteliselt keeldub MTB selga istumast. On mõned korrad proovinud, ei meeldi, kõik!!! Mina jälle müüsin oma hübriidi eelmisel suvel maha. Veereb hästi ja sõiduasend on kõrge, aga mulle ei meeldi, kõik!!!

Nii et laena sõpradelt eri rattaid ja sõida ja otsusta alles kogemuse selle pealt, millist tahad.

2) Loe seda: http://www.matkafoorum.net/viewtopic.php?f=53&t=1173

3) See "hübriid veereb paremini kui MTB" on suuresti müüt. Rehvi suurusel on muidugi oma efekt, sellest ka moodne 29" hullus. Aga rohkem loeb rehv muster ja rõhk. Pane oma maastikurattale siledam rehv ja pumpa see TÄIS ja veereb küll!

Võib vaadata ka väiksemaid poode. Naabrinaine ostis umbes samade nõudmiste pealt eelmisel aastal Rohu tn Velospetsist Nishiki ratta, ja on väga rahul. Kerge, veereb hästi ja näeb kena välja :)

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas serxx » 21. 03. 2013. 14:26

marion kirjutas:
serxx kirjutas:Mul üks maastikuratas pakkuda:
viewtopic.php?f=143&t=42477
Juppide järgi tundub, et selle ratta kaal peaks 11-12 kilo vahele jääma.
Nüüd võin öelda täpselt, kaal pildil olevas konfiguratsioonis (lisaks rattale endale: pump koos kinnitusega, sadulakott koos sisuga, kompuuter koos kahe anduriga, pudelikorv) on 12.1kg. Seega hästi pakutud.

Lisaks täpsustan juurde kohe, et sellele konkreetsele rattale ei õnnestu lihtmeetodil pikkasid porilaudasid paigaldada (kindlasti on probleem ees ja võimalik, et ka taga) ja ka pakiraami paigaldamisel tuleb loominguliselt läheneda ketaspiduri tõttu. Matkarattaks ilmselt ei ole parim valik. Metsas kihutamiseks jällegi ideaalne.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas MK777 » 21. 03. 2013. 14:49

serxx kirjutas:Lisaks täpsustan juurde kohe, et sellele konkreetsele rattale ei õnnestu lihtmeetodil pikkasid porilaudasid paigaldada (kindlasti on probleem ees ja võimalik, et ka taga) ja ka pakiraami paigaldamisel tuleb loominguliselt läheneda ketaspiduri tõttu.
Ega see lahendus nüüd nii keeruline ka pole: porikad saab külge spets klambritega ja pakiraam peaks olema sadulaposti külge kinnituv.

Maario
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 11. 05. 2007. 21:48

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas Maario » 21. 03. 2013. 16:46

MK777 kirjutas:
serxx kirjutas:Lisaks täpsustan juurde kohe, et sellele konkreetsele rattale ei õnnestu lihtmeetodil pikkasid porilaudasid paigaldada (kindlasti on probleem ees ja võimalik, et ka taga) ja ka pakiraami paigaldamisel tuleb loominguliselt läheneda ketaspiduri tõttu.
Ega see lahendus nüüd nii keeruline ka pole: porikad saab külge spets klambritega ja pakiraam peaks olema sadulaposti külge kinnituv.
Porika jutuga nõustuks, aga sadulapostile kinnituva pakiraami+matkakoti koostöö paneb kahtlema. Isegi paksud terasest torudega pakiraamid kipuvad aegajalt purunema...
Iseasi muidugi kas väikest kasvu naisterahvas omale sellist kandamit hakkab kaasa vedama (oli ju eespool juttu ka ratta üldkaalust).

Tervitades,
Maario

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas siim_s » 21. 03. 2013. 18:07

Ketaspidur + pakikas proovitud ja toimib! Peab lihtsalt õige pakikas olema. Mul näiteks mingi Bontrageri oma, sarnane sellele: http://bontrager.com/model/09590 (Disc versioon)

totukuul
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 18. 03. 2013. 17:52

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas totukuul » 21. 03. 2013. 19:59

Ma pigem hoidun esialgu keerulistest lahendustest :P
Kui muud üle ei jää, siis alles.
Mul veel paar nädalat mõtlemisaega. Siis võtan linnaskäigu ette ja ilma rattata koju tagasi ei lähe :twisted:

Kas see ratas oleks hea mõte?
http://www.velo.clubbers.ee/viewtopic.p ... 1e8129d50b

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas MK777 » 21. 03. 2013. 20:04

Igati viisakas ratas väiksemat kasvu naisterahvale (y)

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas SL » 21. 03. 2013. 22:34

totukuul kirjutas:Ma pigem hoidun esialgu keerulistest lahendustest :P
Kui muud üle ei jää, siis alles.
Mul veel paar nädalat mõtlemisaega. Siis võtan linnaskäigu ette ja ilma rattata koju tagasi ei lähe :twisted:

Kas see ratas oleks hea mõte?
http://www.velo.clubbers.ee/viewtopic.p ... 1e8129d50b
Kallis hind 5 aasta vanusele rattale, arvestades, et kui ca 75€ juurde panna, siis saab ca samaväärse uue ratta.

Huvituja
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 21. 03. 2013. 23:31

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas Huvituja » 21. 03. 2013. 23:36

marion kirjutas: Juppide järgi tundub, et selle ratta kaal peaks 11-12 kilo vahele jääma. Ma soovitaks igatahes proovima minna. Sarnase hinnaga Scott SUB30 on jällegi üle 12 kilo ja Sportster 14 kilo ning jupidki kehvemad.

Väike kõrvalekalle teemast,aga kust saaks tellida scott sub30 seeria ratast? 2012 versioon nägi päris lahe välja ning 2013 on sammuti mõnusalt oranž. Enne kevadise hooaaja algust oli sub30 hawaii expressis müügil, aga nüüdseks on need veebipoest ära koristatud :cry: .

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas erikr » 21. 03. 2013. 23:41

SL kirjutas: Kallis hind 5 aasta vanusele rattale, arvestades, et kui ca 75€ juurde panna, siis saab ca samaväärse uue ratta.
Haruldane võimalus diskussiooniks läbisõit vs model year. Ei soovi sugugi väiksekasvulise matkahuvilise naisratturi teemat kaaperdada, aga ainest intriigiks SL postituse järel on piisavalt.

Mida vaadata - vanust aastates või läbisõitu? 1500 km on ju ... nohu. Uus ratas. Kett ja kassett tuleks vaid profülaktika mõttes merde heita. Sinu poolt pakutud uus vs 5 aastat vana vana on 20% hinnas. Tüdruk saaks selle raha eest kasvõi ketaspiduriga kompatiiblid pakikad ja veel midagi vajalikku (porikad, sadulakoti?), kuigi antud juhul pole isegi ketaspiduriga kompatiibleid porikaid tarvis.

Näiteks sama funktsionaalsuse puhul ma ei vahetaks oma 8 aastat vana DeWalt 621 freesi mitte ühegi uuema vastu.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas erikr » 21. 03. 2013. 23:45

Huvituja kirjutas: Väike kõrvalekalle teemast,aga kust saaks tellida scott sub30 seeria ratast? 2012 versioon nägi päris lahe välja ning 2013 on sammuti mõnusalt oranž. Enne kevadise hooaaja algust oli sub30 hawaii expressis müügil, aga nüüdseks on need veebipoest ära koristatud :cry: .
Ilmselt on mõistlik kontakteeruda HE-ga, mitte kanaliseerida oma potentsiaalset ängi amattöörharrastajate foorumisse.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Huvituja
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 21. 03. 2013. 23:31

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas Huvituja » 22. 03. 2013. 00:58

erikr kirjutas:
Huvituja kirjutas: Ilmselt on mõistlik kontakteeruda HE-ga, mitte kanaliseerida oma potentsiaalset ängi amattöörharrastajate foorumisse.

Peenelt sõnastatud :roll: , aga olen nendega kontakteerunud emailitsi, tulemuseta küll. Tänan siiski vastamast!

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas SL » 22. 03. 2013. 13:33

erikr kirjutas:
SL kirjutas: Kallis hind 5 aasta vanusele rattale, arvestades, et kui ca 75€ juurde panna, siis saab ca samaväärse uue ratta.
Haruldane võimalus diskussiooniks läbisõit vs model year. Ei soovi sugugi väiksekasvulise matkahuvilise naisratturi teemat kaaperdada, aga ainest intriigiks SL postituse järel on piisavalt.

Mida vaadata - vanust aastates või läbisõitu? 1500 km on ju ... nohu. Uus ratas. Kett ja kassett tuleks vaid profülaktika mõttes merde heita. Sinu poolt pakutud uus vs 5 aastat vana vana on 20% hinnas. Tüdruk saaks selle raha eest kasvõi ketaspiduriga kompatiiblid pakikad ja veel midagi vajalikku (porikad, sadulakoti?), kuigi antud juhul pole isegi ketaspiduriga kompatiibleid porikaid tarvis.

Näiteks sama funktsionaalsuse puhul ma ei vahetaks oma 8 aastat vana DeWalt 621 freesi mitte ühegi uuema vastu.
Erik, eks see on üldvana teema - kumb on parem, kas uus või korras vana. Ju mõlemad on head, sõltuvalt sellest, mida vaja ja mis meeldib.

Aga selle ratta eest konkreetselt on ikkagi küsitud hind kallis. Unustagem see uue aspekt siin ära üldse. Ma pakuks 150€ selle ratta eest ning siis jääks raha üle ka kingade, pedaalide ja kiivri jaoks.

totukuul
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 18. 03. 2013. 17:52

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas totukuul » 25. 03. 2013. 08:38

SL kirjutas: Aga selle ratta eest konkreetselt on ikkagi küsitud hind kallis. Unustagem see uue aspekt siin ära üldse. Ma pakuks 150€ selle ratta eest ning siis jääks raha üle ka kingade, pedaalide ja kiivri jaoks.
See kõlab nüüd rumalalt, aga...
pedaalid on ju rattal ometi küljes?

kiiver on mul kah olemas - kui ma tollega kukkunud ei ole, siis ta ju ei vanane, või siiski?

mulle meeldiks küll, kui see ratas 150 maksaks :D

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Maastikuratast väikest kasvu naisele

Postitus Postitas serxx » 25. 03. 2013. 08:49

totukuul kirjutas:See kõlab nüüd rumalalt, aga...
pedaalid on ju rattal ometi küljes?
Kusjuures päris tihti ei ole.
Odavatel 100-200 eurostel tavaliselt mingit odavad plastpedaalid on.

Sõidukingaga ühilduvaid (clipless) pedaale kaasa ei panda, sest keegi ei tea, kas/mis kingad/klotsid sul juba olemas on. Neid variante on päris palju erinevaid.
Platvormpedaaliga (tavaline pedaal) käiakse poes piima järel või lihtsalt vaikselt linna peal liikumas. Kiiresti sõitmiseks neid ei kasutata, seega pole kiiresti sõitmise ratastele neid ka mõtet kaasa panna.

Vasta

Mine “Jalgrattad”