Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Väinz
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 02. 03. 2013. 09:10

Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Väinz » 02. 03. 2013. 09:36

Tere

Peale paarinädalast ringituuseldamist siinsetes erinevates foorumites, soetasin omale elu esimeseks maanterattaks selle mudeli http://www.rattaring.ee/index.php/kauba ... egory_id=3.

Nüüd olen väga huvitatud, mida kaasvõitlejad arvavad ning kuidas komenteerivad .. suur aitähh teile juba ette :)

Kasutaja avatar
stealth
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 04. 07. 2009. 21:29

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas stealth » 02. 03. 2013. 10:52

Ainult selle pärast liitusidki foorumiga?
Selle põhjal järeldades peaks piisama sellest kui sinu ratas on naabri omast kallim :)
Bicycling is a dangerous sport and requires balls of steel

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas DeeJott » 02. 03. 2013. 11:08

Selle raha eest ratast rohkem kui küll ja näeb lisaks sellele ka väga hea välja.

Väinz
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 02. 03. 2013. 09:10

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Väinz » 02. 03. 2013. 16:33

stealth kirjutas:Ainult selle pärast liitusidki foorumiga?
Selle põhjal järeldades peaks piisama sellest kui sinu ratas on naabri omast kallim :)
Hea kasutaja stealth .. ma ei saa küll aru, mille põhjal sa sellise järelduse tegid...kuid jääb mulje nagu sina oleks see naaber (ma loodan, et siiski mitte!) .. kuid ära muretse, kindlasti on SINU ratas parem kui mingi MERIDA :lol:
DeeJott kirjutas:Selle raha eest ratast rohkem kui küll ja näeb lisaks sellele ka väga hea välja.
DeeJottile aga suur tänu (y) .. vajasin just kinnitust, et tegin õige otsuse ja rõõmu jalgrattasõidust saab pikaks ajaks :)

Kasutaja avatar
stealth
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 04. 07. 2009. 21:29

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas stealth » 02. 03. 2013. 18:37

Väinz kirjutas:.. vajasin just kinnitust, et tegin õige otsuse
Just seda ei saagi sulle keegi öelda, sõida mõni aasta, siis mõistad.
Hetkel jäi teemast mulje, et ostsin uue ratta - kiitke mind.

vabandan kui ülekohtune näisin.
Viimati muutis stealth, 02. 03. 2013. 22:15, muudetud 1 kord.
Bicycling is a dangerous sport and requires balls of steel

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Jaagu » 02. 03. 2013. 21:26

Väinz kirjutas:vajasin just kinnitust, et tegin õige otsuse ja rõõmu jalgrattasõidust saab pikaks ajaks :)

Muidugi tegid õige otsuse. Kui sa selle raha ratta eest välja käisid ja ise rahul oled, siis ongi otsus õige. Aga kui jäi kripeldama, et äkki oleks ikkagi suusad või midagi muud ostma pidanud, siis oli otsus vale. Ilus ratas igatahes. Ma ostsin ka endale esimese maanteeratta sügise lõpus. Ja kuigi minu arvates on talv parim aastaaeg, siis sellel aastal võiks see juba läbi olla. Et pääseks sõitma.
Edu!

Väinz
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 02. 03. 2013. 09:10

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Väinz » 03. 03. 2013. 01:39

Jaagu kirjutas:
Väinz kirjutas:vajasin just kinnitust, et tegin õige otsuse ja rõõmu jalgrattasõidust saab pikaks ajaks :)
Muidugi tegid õige otsuse. Kui sa selle raha ratta eest välja käisid ja ise rahul oled, siis ongi otsus õige. Aga kui jäi kripeldama, et äkki oleks ikkagi suusad või midagi muud ostma pidanud, siis oli otsus vale. Ilus ratas igatahes. Ma ostsin ka endale esimese maanteeratta sügise lõpus. Ja kuigi minu arvates on talv parim aastaaeg, siis sellel aastal võiks see juba läbi olla. Et pääseks sõitma.
Edu!
Suur tänu, Jaagu .. ega küsimus polegi väga selles kas otsus oli õige või vale (vähemalt selles osas, mis puudutab jalgratast kui sellist..selles osas ma TEAN,et tegin õige otsuse!), vaid pigem selles KAS jalgratas, mis soetatud sai on/oli soetamist väärt ehk siis .. kas komponendid (või kuidas neid nimetatakse :)) ja hind on omavahel kooskõlas .. eesti keeles öeldes: kas hinna ja kvaliteedi suhe on paigas! :)

kahwel
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 07. 06. 2009. 12:40

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas kahwel » 03. 03. 2013. 11:11

Väinz... kiidan teguviisi - rattasõit on eluviis ja palju nauditavaid kilomeetreid velol....

aga miks sa küsid ratta kohta pärast ostu, mitte enne ostmist? :roll:
Enne ratta ostu võiks küsida, et kas jupid ning hind on omavahel heas seoses jne...

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas siim_s » 03. 03. 2013. 11:43

Päriselt maksidki 1300€ selle ratta eest? Ei taha tujurikkuja olla, aga oled selle asja eest liiga palju raha välja käinud. Igal juhul head sõitmist!

Väinz
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 02. 03. 2013. 09:10

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Väinz » 03. 03. 2013. 11:44

kahwel kirjutas:Väinz... kiidan teguviisi - rattasõit on eluviis ja palju nauditavaid kilomeetreid velol....

aga miks sa küsid ratta kohta pärast ostu, mitte enne ostmist? :roll:
Enne ratta ostu võiks küsida, et kas jupid ning hind on omavahel heas seoses jne...
Suur tänu, kahwel .. tean, et see aeg saab olema väga äge .. ootan kannatamatult juba lume sulamist (eriti arvestades seda, mis PRAEGU õues toimub :() ..
Miks ma aga küsisin arvamust PEALE ratta soetamist? Seda just seepärast, et veetsin siinsetes foorumistes päris palju aega ning iseeneses olin kindel, et tegin õige otsuse. Enamus rattureid on siis oluliselt kogenumad kui mina, seepärast tahtsingi veenduda, et ma midagi õppisin ja suutsin valida asjalikku ja korraliku hinna- ja kvaliteedisuhtega ratta. :wink:
siim_s kirjutas:Päriselt maksidki 1300€ selle ratta eest? Ei taha tujurikkuja olla, aga oled selle asja eest liiga palju raha välja käinud. Igal juhul head sõitmist!
siim_s: võin öelda, et EI MAKSNUD 1300 € .. maksin mitte küll oluliselt, kuid siiski minu jaoks arvestatavalt vähem + sain juurde SHIMANO kingad koos pedaalisüsteemiga (klotsidega) :wink:

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Indreq » 05. 03. 2013. 00:37

siim_s kirjutas:Päriselt maksidki 1300€ selle ratta eest? Ei taha tujurikkuja olla, aga oled selle asja eest liiga palju raha välja käinud. Igal juhul head sõitmist!
Algul lugesin ja imestasin et mis sellel hinnal hullu - normaalne ju algtaseme carbonraami ja 105 sarjaga komplekti kohta, ega selle hinna eest teab mis jookse tahta olekski palju... aga see vist on ikka aluraamiga, sellest ka üllatus?

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas vaikija » 05. 03. 2013. 10:53

Üldiselt on ju normaalne, kui mnt rataste hinnad liiguvad umbes selliselt:
aluraam+Sora vm = 800-1000 Eur
aluraam+Tiagra = 1000-1200 Eur
aluraam+105 = 1200-1400 Eur
aluraam+Ultegra = 1400-1600 Eur
carbon + 105 = 1700-2000Eur
carbon + Ultegra = 2000-2500 Eur
jaaniiedasi sõltuvalt sellest ja tollest jne.
Ehk ma nüüd siin hinnas midagi imelikku ei näe. See, et kas konkreetne ratas/tootja/värv jne. meeldib või mitte- iseasi.
Kui nüüd keegi räägib megaallahindlustest, internetis pakutavatest, kasutatutest jm. siis nendel asjadel on mitu tahku.

Väinz
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 02. 03. 2013. 09:10

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Väinz » 05. 03. 2013. 11:50

vaikija kirjutas:Üldiselt on ju normaalne, kui mnt rataste hinnad liiguvad umbes selliselt:
aluraam+Sora vm = 800-1000 Eur
aluraam+Tiagra = 1000-1200 Eur
aluraam+105 = 1200-1400 Eur
aluraam+Ultegra = 1400-1600 Eur
carbon + 105 = 1700-2000Eur
carbon + Ultegra = 2000-2500 Eur
jaaniiedasi sõltuvalt sellest ja tollest jne.
Ehk ma nüüd siin hinnas midagi imelikku ei näe. See, et kas konkreetne ratas/tootja/värv jne. meeldib või mitte- iseasi.
Kui nüüd keegi räägib megaallahindlustest, internetis pakutavatest, kasutatutest jm. siis nendel asjadel on mitu tahku.
Suur tänu, vaikija .. nagu ma aru saan .. väga üldiselt .. on sellel mudelil (Merida Race Lite 904) ratast küll ja algaja rattur võib rahul olla .. s.t. kanntab trenni teha ning ka, näiteks, SEB Tartu Rattarallil sõita :)
Kuna olen alles päris algaja siis eeldatavasti pean oma aastaseks läbisõiduks kuni 3000 km (arvestades eelmise aasta proovisõite Turistiga :P) ning paar aastat saab ehk hakkama soetatud rattaga.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Indreq » 06. 03. 2013. 00:22

vaikija kirjutas:Üldiselt on ju normaalne, kui mnt rataste hinnad liiguvad umbes selliselt:
aluraam+Sora vm = 800-1000 Eur
aluraam+Tiagra = 1000-1200 Eur
aluraam+105 = 1200-1400 Eur
aluraam+Ultegra = 1400-1600 Eur
carbon + 105 = 1700-2000Eur
carbon + Ultegra = 2000-2500 Eur
jaaniiedasi sõltuvalt sellest ja tollest jne.
Ehk ma nüüd siin hinnas midagi imelikku ei näe. See, et kas konkreetne ratas/tootja/värv jne. meeldib või mitte- iseasi.
Kui nüüd keegi räägib megaallahindlustest, internetis pakutavatest, kasutatutest jm. siis nendel asjadel on mitu tahku.
Need näited siin vastavad laias laastus letihindadele vist. Nüüd võiks siin kiire küsitluse teha et kui paljud siinsed külalised on 1000+ eurost ratast ostnud letihinnaga? Mina isiklikult sain sügisese müügi ajal carbon+105 ratta küll tunduvalt odavamalt kui siin kirjas olev 1700-2000 vahemik, isegi letikas sellel jääb juuksekarva võrra sellest odavamaks.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas UrmasL » 06. 03. 2013. 19:08

Indreq kirjutas: Need näited siin vastavad laias laastus letihindadele vist. Nüüd võiks siin kiire küsitluse teha et kui paljud siinsed külalised on 1000+ eurost ratast ostnud letihinnaga? Mina isiklikult sain sügisese müügi ajal carbon+105 ratta küll tunduvalt odavamalt kui siin kirjas olev 1700-2000 vahemik, isegi letikas sellel jääb juuksekarva võrra sellest odavamaks.
Selge see, et kampaaniaid ja sooduspakkumisi tehakse. Kas siis avalikult või personaalselt. Nagu siin erinevates teemades juba varem märgitud on, siis lõplik tehingu hind on ikkagi ostja ja kaupmehe omavaheline kokkulepe. Mingi küsitlus ja selle põhjal järelduste tegemine on üsna mõttetu kiibitsemine.

Väinz
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 02. 03. 2013. 09:10

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Väinz » 07. 03. 2013. 08:09

UrmasL kirjutas:
Indreq kirjutas: Need näited siin vastavad laias laastus letihindadele vist. Nüüd võiks siin kiire küsitluse teha et kui paljud siinsed külalised on 1000+ eurost ratast ostnud letihinnaga? Mina isiklikult sain sügisese müügi ajal carbon+105 ratta küll tunduvalt odavamalt kui siin kirjas olev 1700-2000 vahemik, isegi letikas sellel jääb juuksekarva võrra sellest odavamaks.
Selge see, et kampaaniaid ja sooduspakkumisi tehakse. Kas siis avalikult või personaalselt. Nagu siin erinevates teemades juba varem märgitud on, siis lõplik tehingu hind on ikkagi ostja ja kaupmehe omavaheline kokkulepe. Mingi küsitlus ja selle põhjal järelduste tegemine on üsna mõttetu kiibitsemine.
Olen küll täiesti algaja MNT rattur, kuid ma olen millegipärast nõus Urmasega .. see on tänapäeval vist kõikvõimalikes teenindusasutustes nii, et Ostja ja Müüja leiavad pigem personaalse kui avaliku kokkuleppe hinna ja tingimuste osas.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Elu esimene MNT ratas: MERIDA RACE LITE 904

Postitus Postitas Indreq » 07. 03. 2013. 12:53

Väinz kirjutas:
UrmasL kirjutas:
Indreq kirjutas: Need näited siin vastavad laias laastus letihindadele vist. Nüüd võiks siin kiire küsitluse teha et kui paljud siinsed külalised on 1000+ eurost ratast ostnud letihinnaga? Mina isiklikult sain sügisese müügi ajal carbon+105 ratta küll tunduvalt odavamalt kui siin kirjas olev 1700-2000 vahemik, isegi letikas sellel jääb juuksekarva võrra sellest odavamaks.
Selge see, et kampaaniaid ja sooduspakkumisi tehakse. Kas siis avalikult või personaalselt. Nagu siin erinevates teemades juba varem märgitud on, siis lõplik tehingu hind on ikkagi ostja ja kaupmehe omavaheline kokkulepe. Mingi küsitlus ja selle põhjal järelduste tegemine on üsna mõttetu kiibitsemine.
Olen küll täiesti algaja MNT rattur, kuid ma olen millegipärast nõus Urmasega .. see on tänapäeval vist kõikvõimalikes teenindusasutustes nii, et Ostja ja Müüja leiavad pigem personaalse kui avaliku kokkuleppe hinna ja tingimuste osas.
Tundub et ma vist ei väljendanud ennast kõige õnnestunumalt ennist. Minu väide ongi see, et 1000+ EUR ratta letihinnaga ostmine on pigem erand kui reegel. Seega ka see letihindade vahemike loetelu on pigem referents, millest reaalsed tehinguhinnad jäävad ilmselt 10-30% (vahel rohkemgi) allapoole.

Vasta

Mine “Jalgrattad”