Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Arwen
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 23. 04. 2012. 23:41

Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas Arwen » 23. 04. 2012. 23:45

Soovitage palun mulle jalgratast, mis vastaks sellistele tingimustele:

-Max hind ca. 450eur
-Kaal mitte üle 15kg (vaja mööda treppe tassida)
-Naisteratas, naiseliku välimusega, et ei näeks porilaudade, pakiraami ja miks mitte ka esikorviga naeruväärne välja.
- kaarjamate lenksudega (et poleks päris sirge pulk) ja toekama ja veidi suurema ja pehmema sadulaga kui tavalistel maastikuratastel.
- Sobiks mugavaks sõitmiseks nii linnas kui ka kergematel maastikuradadel, maanteele suuri kiiruseid arendama ega mäkke või kuhugi mujale väga raskele maastikule minna ei kavatse. Et siis poleks päris tüüpiline linnakas, ega ka maastikujalgratas, vaid midagi vahepealset, neid vist nimetatakse hübriidideks???
-Peaks olema mitu käiku, vähemalt kolm, aga mida rohkem seda parem
- võimalikult kvaliteetne (parim mis selle hinna eest saaks)

Ise leidsin sellise, mis enamvähem vastab neile tingimustele http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... uct_id=339 aga äkki on veel mõned sarnased mudelid olemas, ma ise ei leidnud rohkem ja ei oska enam kuskilt otsida.

Praegu mul jalgrattaks Trek Calypso Cruiser, mis on küll ülimugav lühikesteks linnasõitudeks ja samuti väga ilusa ja ekstravakantse välimusega, kuid mis kaalub 19kg ja on igatepidi ülipikk ja lai ning kuna mul vaja ratast pidevalt treppidest tassida ja kitsastesse ruumidesse hoiule paigutada, siis on see toimetamine väga ebamugav.

Lisaks on mul vaja ratast, millega saaks soovi korral ka rattamatkale minna, täna rattapoes kui mainisin, et tahan oma cruiseriga Roheliste rattamatkale minna, siis pidi müüja peaaegu naerukrambid saama

t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas t33t » 24. 04. 2012. 06:15

Kõige targem oleks vast mööda poode hulkuda ja vaadata mis kriteeriumitele vastab.
Abiks: Eesti Rattapoed

Müügimehe huumorile muidugi väga pihta ei saanud. Jah Cruiserid on rasked, kuid roheliste rattamatkal ei tohiks päris võistlus tempo olla.
Viimati muutis t33t, 24. 04. 2012. 08:08, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas erikr » 24. 04. 2012. 07:21

Võid vaadata Velospetsist, nemad pakuvad ka seda tüüpi rattaid veidi rohkem kui teised.
http://www.velospets.ee/tunturi/ ,neil kahjuks lingid ratastele katki, pead otse tunturi lehelt vaatama.
http://tunturi.fi/kohderyhma/naiset/
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas t33t » 24. 04. 2012. 08:01

Veloplussist võib veel vaadata : Merida Tour 3 Lady

Kas kaal päris 15kg piiresse jääb selles peab kohapeal veenduma. Muidu ideaalne ratas linnas liiklemisest. Rummusisene vahetaja väga mugav asi, lisaks madalad hooldekulud.

Arwen
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 23. 04. 2012. 23:41

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas Arwen » 24. 04. 2012. 08:05

t33t kirjutas:Veloplussist võib veel vaadata : Merida Tour 3 Lady

Kas kaal päris 15kg piiresse jääb selles peab kohapeal veenduma. Muidu ideaalne ratas linnas liiklemisest. Rummusisene vahetaja väga mugav asi, lisaks madalad hooldekulud.
Seda eile käisin juba vaatamas aga tundus väga raske.

t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas t33t » 24. 04. 2012. 08:23

Hawaii.st tasub Classicuid ka uurida. Kuigi kipun arvama, et kaal jääb samasse tuuri mis Meridal.
Päris keerukas ülesanne võetud. Nö klassikalise linnaka välimusega rattad, mis viisakad ja elegantsed, kaaluvadki 15+ kanti. Maastikul nad kindlasti mugavad pole. Hea hübriidiga kaotad kindlasti seda klassikalist ja naiselikku välimust. Samas võidab üldises universaalsuses ja kaalus. Kindlasti kerkib hind viisakalt ülesse.
Stiilis: Pilt

Sellise puhul tegemist siiski juba sportliku, mitte klassikalise / elegantse isendiga.

Arwen
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 23. 04. 2012. 23:41

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas Arwen » 24. 04. 2012. 09:10

Kas keegi oskab midagi ütelda Electrabike jalgrataste kohta? http://www.electrabike.ee/ee/rattamudelid.html
Pilt
Pilt
Mõtlen just Amsterdami ja Townie kollektsiooni rattaid. Kas need vastaksid mu tingimustele ja on ka kvaliteetsed? Või on pigem ainult linnakad? Kodulehel suht vähe infot ka nende tehniliste andmete kohta, aga muidu välimuselt küll meeldivad mulle.

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas vidrikjupiter » 24. 04. 2012. 10:52

Amsterdam ja Townie on ikka puhtalt linnarattad. Minu mäletamist mööda nende tutvustav jutt just rõhutab püstisemat asendit jms. Ilmselt saab nendega ka lihtsamal metsateel või kruusakal (või mida sa pead silmas kergema maastikuraja all?) sõidetud, aga eks seda peaks proovima. Ja igal juhul peaks proovisõitu tegema, vahet pole, mis tootja või mudel. Electrabike rattad on muidu üsnagi atraktiivsed ja kaalusin tõsiselt nii endale kui ka naisele linnaratta ostmist. Õnneks käisime enne proovimas ja jäigi ostmata - vastupidiselt ootustele olid need meie mõlema jaoks väga ebamugavad. Mugavus on muidugi igaühe isiklik teema... Lõpuks sai naisele hoopis Schwinn Cream, mis oli väga mugav ja sealjuures veel ~2x odavam kui Electrabike rattad.

Aga keeruline olukord tõesti. Mul ei tule hetkel pähe ühtegi sellist universaalset ratast. Linnarattad on üldjuhul raskemad (porilauad, pakiraam, korv jne.), kaarjam lenks ona tavaliselt üsna lai - treppidest väga ebamugav tassida (tean seda tolle Cream-i pärast). Kergemad rattad on üldjuhul sportlikumad - siis pole jälle seda välimust, mida otsid. Samuti läheb asi sportlikumaks, kui vaatad (olgugi, et kergema) maastiku poole. Millegi arvelt tuleb ilmselt kompromiss teha. Näiteks mõni kena linnaratas, mis oleks võimalikult kerge, ja leppida sellega, et metsatee ja kruus on maastiku mõttes lagi.

Arwen
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 23. 04. 2012. 23:41

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas Arwen » 24. 04. 2012. 11:14

vidrikjupiter kirjutas: Aga keeruline olukord tõesti. Mul ei tule hetkel pähe ühtegi sellist universaalset ratast. Linnarattad on üldjuhul raskemad (porilauad, pakiraam, korv jne.), kaarjam lenks ona tavaliselt üsna lai - treppidest väga ebamugav tassida (tean seda tolle Cream-i pärast). Kergemad rattad on üldjuhul sportlikumad - siis pole jälle seda välimust, mida otsid. Samuti läheb asi sportlikumaks, kui vaatad (olgugi, et kergema) maastiku poole. Millegi arvelt tuleb ilmselt kompromiss teha. Näiteks mõni kena linnaratas, mis oleks võimalikult kerge, ja leppida sellega, et metsatee ja kruus on maastiku mõttes lagi.
Metsatee ja kruus olekski paras, eriti mujale ei kipu, kui siis harva. Ma arvan, et kerge linnaratas olekski ok, aga kahjuks need mida ma siiani olen vaadanud on kõik väga rasked olnud. Palju see Cream huvitav kaalub ka?

Tundubki et see Trek Navigator ongi suht ainus, mis kaalub alla 15 kg (lasin rattapoes ära kaaluda :D oli 14... midagi aga no porikad ja pakiraam tuleb juurde) ja mis on ilusa ja mitte nii sportliku välimusega.

Pilt

JIM
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 11. 08. 2011. 10:41

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas JIM » 24. 04. 2012. 11:19

Arwen kirjutas: Tundubki et see Trek Navigator ongi suht ainus, mis kaalub alla 15 kg (lasin rattapoes ära kaaluda :D oli 14... midagi aga no porikad ja pakiraam tuleb juurde) ja mis on ilusa ja mitte nii sportliku välimusega.
Kui kaal on nii tähtis siis pane navigatorile jäik kahvel siis äkki jääd soovitud kaalu.
Kui see mida soovid poest osta ei saa võib lasta asja ehitada või ehitada ise kuid see ei mahu eelarvesse ära.

Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas t6nn » 24. 04. 2012. 11:27

Üks variant oleks hankida vanem nn. "retro" kerge terasest naiste linna- või maanteeraam
(näiteks midagi sellist)
ja sellele sobilikumad/mugavamad jooksud, sadul ja lenks peale lasta panna. Mida rohkem lisakraami nagu pakiraamid, korvid jne. peale panna rattale, seda raskemaks ta muidugi läheb.
Müügikuulutustes on pakutud ka mõningaid juba renoveeritud naisterattaid:
http://www.okidoki.ee/item/1045619/
http://www.okidoki.ee/item/1382159/

Olen kunagi tänapäevase raske cruiseriga oluliselt pikema distantsi ja kiirema tempoga matku läbi teinud kui see "roheliste rattamatk" ja mugav sadul ja püstine sõiduasend on kehale üllatavalt sõbralikumad kui maastiku/maanteeratta kõva sadul ja sportlikum geomeetria.
Matka raskusastet mõjutab pigem see, palju sa enne matkale minekut rattaga sõitnud oled.

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Palun aidake valida mulle sobivat ratast!

Postitus Postitas kkim » 24. 04. 2012. 21:42

Arwen kirjutas:-Max hind ca. 450eur
Vat see hinnanumber teeb asja kohe natuke keeruliseks.
Arwen kirjutas: Praegu mul jalgrattaks Trek Calypso Cruiser, mis on küll ülimugav lühikesteks linnasõitudeks ja samuti väga ilusa ja ekstravakantse välimusega, kuid mis kaalub 19kg... Lisaks on mul vaja ratast, millega saaks soovi korral ka rattamatkale minna, täna rattapoes kui mainisin, et tahan oma cruiseriga Roheliste rattamatkale minna, siis pidi müüja peaaegu naerukrambid saama
Mu abikaasa teatas paar aastat tagasi, et pole enam nõus MTB peale istuma ning olgu nn. piimanaise ratas olla. Neil põhjusil laekus meie koju tibukollane 7-käiguline Trek Calypso Cruiser. Mis toda naerukrampides rattapoe müüjat puudutab, siis eelmisel aastal sõitis mu naine sellesamuse Cruiseriga Roheliste rattaretke probleemideta läbi. Ei tule nagu meelde, et ratta taha oleks midagi jäänud. Ainult kummid vahetasin enne retke ära, panin alla torkekindlad Schwalbe Marathonid.
erikr kirjutas:Võid vaadata Velospetsist, nemad pakuvad ka seda tüüpi rattaid veidi rohkem kui teised.
Sama meelt, Velospets tasuks külastamist. Omalt poolt soovitaksin kiigata Nishiki rataste poole: kui võtta esiamordita variant, siis peaks nii välimuselt, kaalult, kui ka kasutusalalt Sinu nõudmistele sobiva isendi leidma küll. Velospetsiga on vaid see pisuke probleem, et 450.- €-ga on seal vähe peale hakata. Nishiki (ka Tunturi) on brändina kallivõitu. Aga kui Sa nina juba selle poe ukse vahelt sisse pistad ning Andresele oma soovid ette loed, küllap ta Su siis ka purki räägib :D
vidrikjupiter kirjutas:Lõpuks sai naisele hoopis Schwinn Cream, mis oli väga mugav ja sealjuures veel ~2x odavam kui Electrabike rattad.
Schwinn Cream on tõepoolest ilus linnaratas. Ratta kaaluga ei saa lolliks ka minna, ega Sa võidu sõitma ei hakka. See mõnasada grammi ees või taga: reaalselt ei tee sellel vahet.

Vasta

Mine “Jalgrattad”