Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Suletud
hypnootik
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 26. 07. 2011. 15:17

Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas hypnootik » 26. 07. 2011. 15:52

Olen otsustanud soetada MNT ratta kuna terve suve uhanud asfaltil maastikurattaga.
Olen algaja ning alles käesoleva aasta mai kuust pedaale surunud. Eesmärk on aga ikka kiiremini ja kiiremini :)
Kuna otsus on endalegi ootamatu siis eelarve tagasihoidlik.
Hinna poolest leidsin kaks sobivat varianti mis ka omadustelt paistavad üsna sarnased.

Merida
http://www.veloplus.ee/toode/Ratas-Meri ... alge-21368

Trek 1.2
http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... uct_id=162

Palve teadjamatele. Kas oskate soovitada kumb ratas oleks mõistlikum.
Ette tänades

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas siim_s » 26. 07. 2011. 16:02

Siin pole eriti midagi mõelda, Trekil on carbon esihark, Meridal alumiinium. Trekil taga 9 käiku, Meridal 8, jupid ka Trekil nõksa paremad kohati. Ehk siis võta Trek.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas Henno » 26. 07. 2011. 16:07

siim_s kirjutas:Siin pole eriti midagi mõelda, Trekil on carbon esihark, Meridal alumiinium. Trekil taga 9 käiku, Meridal 8, jupid ka Trekil nõksa paremad kohati. Ehk siis võta Trek.
tahtsin just sama öelda, carbon esihark ja tagumine vahetaja on Tiagra Trekil vs Merida alumiiniumhark ja Sora taga

carbon esihark peaks paremini vibra summutama, mis on meie krobelise asfaldi puhul vist teema, aga kuna ise pole alumiiniumhargiga MNTrattal sõitnud, siis ei oska öelda kas ja kuidas see vahe tunda annab
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas serxx » 26. 07. 2011. 19:06

Mine käi Hawaii Eksperessi poodidest ka läbi. Neil võib olla huvitavaid pakkumisi, mida kodulehelt ei leia.
Siin foorumi müügiteemasid lugedeski jääb tihti silma, et seda või teist ratast saab just nimelt Hawaiis näha.

Mul oli täpselt sama seis, enne polnudki nagu eriti sõitnud ja mais hakkasin rattaga aktiivselt sõitma. Umbes 200km hiljem, juuni alguses, sai vanast maastikurattast siiber. Vaatasin ja otsisin, tutvusin netis erineva infoga. Trek 1.2 oli ka üks mis mulle silma jäi, ilusti eelarvesse ära mahtus ja mille ostu kaalusin.
Lõpuks läksin käisin vaatasin ka poodidesse. Kui nii täiesti juhuslikult Pirita Hawaii Ekspressi läksin, eesmärgiga ainult valikuga ja hindadega tutuva, siis juhtus nii, et ära läksin sealt Scott Speedster S20 rattaga, millel Shimano 105 groupset. See oli ka üks eridiil (ainult sellele konkreetsele rattale), letihind sellisel rattal oleks ületanud oluliselt minu eelarve. Plaan oli hakkama saada €700-€800 vahemikus. Ratas koos kõigi lisade ja tarvikutega küll ületas selle, samas jäädes siiski €1000 sisse.

Määravaks sai see, kui käisin ja proovisin seal erinevate ratastega sõita. Enne olin netist juba leidnud info, et alla 105 pole mõtet suurt midagi võtta (põhiliselt käis see küll selle kohta, kui on soov ka võistlemas käia). Ja kui sain 105 vahetajaid proovida viimasena, siis oli asi minu jaoks müüdud. 105 vahetajad tundusid töötavat kuidagi oluliselt paremini kui Sora ja Tiagra. Aga see on minu kui täiesti algaja subjektiivne arvamus.

Hetkel olen sellel rattal läbinud umbes 700km ja 4 temposõidu etappi. Olen ostuga väga rahul. Sellel nädalavahetusel jälle sõitmas, suure tõenäosusega kõik kolm rattafestivali sõitu, kahel olen juba kirjas, stockmani sõidu osas on veel homseni aega mõelda.

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas stw » 26. 07. 2011. 19:06

Ma võtaksin ka Treki ära. Minu arvates on Trek üldse üks parimaid rattatootjaid. Ise ostan endale vist Madone'i.

hypnootik
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 26. 07. 2011. 15:17

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas hypnootik » 27. 07. 2011. 18:28

Trek soetatud.

Muljetan paari sõidupäeva järel :)

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas stw » 27. 07. 2011. 19:51

hypnootik kirjutas:Trek soetatud.

Muljetan paari sõidupäeva järel :)
Ootan huviga positiivseid muljeid (y)

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas MK777 » 27. 07. 2011. 20:20

Õige valiku tegid. Kena ratas (y)

hypnootik
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 26. 07. 2011. 15:17

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas hypnootik » 01. 08. 2011. 15:55

Niisiis läbitud esimesed 400 km.
Viimased 200 on hakanud isegi väga meeldima.

Kahjuks mul puudub võrdlus teise MNT rattaga.
Aga MTB pealt tulles olin esialgu pettunud. Lootsin, et MNT aitab keskmise kiiruse kasvatamisele kaasa - kahjuks mitte :)
Esimesed paar korda sain isegi väiksemad keskmised kiirused.

Siiski kui olin siit-sealt veits asendit timminud ning proovinud mäkketõusu ja kiirendust siis sai lugu uue ilme.
Praeguseks olen rattaga juba sinapeal.

Sai ka Rahvasõidu 102 distants läbitud ning tundsin ennast ratta seljas väga hästi ja mugavalt.
Ainuke mure on et rademar ei suutnud tagumist käiguvahetit paika timmida(see teeb teinekord mis tahab). Pean Velopussist läbi astuma :)

400km läbimise järel oskan ainult kiita. Nüüd veel kammitspedaalid ja siis läheb tõeliseks sõiduks.
(y)

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas stw » 01. 08. 2011. 16:54

Kusjuures see kiiruse kasv ei pruugi nii kiiresti tulla. Mu sõber ostis ka endale MNT ja kiiruse kasv võttis tal aega mitu nädalat. Alguses oli kuskil 26 ja mõne nädalaga kasvas see 32 jne.
Kui ma esimest korda MNT-ga sõitsin, siis oli ka kiirus sama suur/väike nagu bike-ga sõites.

hypnootik
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 26. 07. 2011. 15:17

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas hypnootik » 01. 08. 2011. 18:35

MTB-ga oli 40km(tallinna südalinn->tabasalu) keskmine 30-35 km/h olenevalt tuulest.
Kuigi alguses kukkus MNT-ga keskmine 3-4 km/h siis nüüd vastupidi saan 32-37 km/h sama distantsi.

Eks ilmselt vajabki uus ratas aega harjuda. Ma arvan et see hilisem kiiruse kasv tuli siis kui avastasin tänu korvidele täisringiga pedaalimise.

Tuleb nüüd põrsas pooleks lüüa ja poodi kingade järele minna :D

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas stw » 01. 08. 2011. 18:48

Sõber kellest ma rääkisin sõitis kogu aeg cliplessiga. Nii, et tema jaoks polnud täisringiga pedaalimine enam must maa.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas Alfonze » 01. 08. 2011. 19:27

Krt, ma pean miski teise ala valima, mehed paugutavad une pealt häid kiirusi maanteekatega, mina pean näiteks 20km lõigul ikka päris palju tööd tegema et 37kmh hoida (eraldistardi etapi parim on sinna pisut üle 38kmh ja siis ikka asi tavalisest treeningust väga kaugel), kuigi väheke rohkem maanteekaga veerend. Jah mõistagi ideaalsel siledal trassil ja taganttuulega pole see 37kmh teab mis kiirus, aga kui on kesklinnast tulek, siis tähendab see Tabasallu minekul ikka hiljem pidevat 40+kmh-l kulgemist, mis on ikka juba väga korralik kiirus. Ilmselt MTB põhi on nii karm, et saab paugutada, minul see osa puudub. Aga võiks mõnikord koos veereda, ma tilguks vaikselt tuules ja mõnel sirgemal ja siledamal lõigul tuleks korra välja ja prooviks sammu hoida:-)

Ja mis puutub andekusse, siis ei kahtle et on ka see võimalik, kuid miks mitte osaleda järgmisel eraldistardi etapil, kus ilusti ametlik ajavõtt ja ehk ka pisut adrekat, et sundida ennast kiiresti sõitma...

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas alkonoom » 01. 08. 2011. 19:32

Ma vaatan kahh, et mingid talendid on maanteka lõpuks kätte saanud, et üksi selliseid kiirusi trennis tehakse :D Selliseid tööloomasi oleks vaja võistlustel grupi ette.
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas pärnu rattur » 01. 08. 2011. 19:46

Kas need on ikka keskmised kiirused või numbrid, mida spidokas mõnikord näitas? Tundute ikka sellised lähisprofid olema :D
Ärge näkku lööge! [/OT]

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas Infidel » 01. 08. 2011. 21:01

Ma ostsin omale alles hiljuti MNT ja no minul need keskmised küll ainult 28 km/h kanti. Keskmine pulss sealjuures 155-160.

hypnootik
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 26. 07. 2011. 15:17

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas hypnootik » 01. 08. 2011. 21:48

Ma olen mõõtnud nii mobiili gps-iga kui vaadanud spidoka distantsi keskmist.
Alguses kontrolliks arvutasin kesmise võttes aluseks kestvuse ja distantsi. Nüüd lähtun ainult ratta spidost kuna need vahed olid kord rohkem kord vähem.
Aga kui sõidan siis üritan küll võtta endast nii palju kui kannatab. Samas pikema distantsi puhul on suht vilets vastupidavus.

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas n. ulnaris » 02. 08. 2011. 15:43

Sarnaselt teema algatajaga olen alustanud rattasõiduga "korralikumalt" sel kevadel ja teen seda jubeda iidse Raleigh MTB-kolakaga.. kaalun sarnaselt mõne sellise odavama kategooria MNT soetamist, antud Trek on silma jäänud hea kandidaadina. Samas tekib küsimus, kas vaadata ka nt Scott S40 poole, mis praegu tublisti alla hinnatud on. Korralikud pedaalid ja jalanõud oleks pikapeale (tegelikult võiks vist nendest juba praeguse rattaga alustada) vajalik investeering niikuinii, ent kokkuvõttes tuleks Scott igal juhul kallim.

Kuidas muidu korvidega sõita on? Pean tunnistama, et mõte otse cliplessi peale minna tundub väheke hirmutav ja üleminek korvidega tunduks mulle kui tõelisele algajale väheke lihtsam.

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas uudu » 02. 08. 2011. 16:18

n. ulnaris kirjutas:Kuidas muidu korvidega sõita on? Pean tunnistama, et mõte otse cliplessi peale minna tundub väheke hirmutav ja üleminek korvidega tunduks mulle kui tõelisele algajale väheke lihtsam.
Ei oska küll kommenteerida, kustkohast sellised mõtted küll tulevad, aga reaalne elu on selline et clipless'iga on sõita kordades ohutum ja mugavam kui korvidega/rihmadega. Ja kui clipless'i proovides endiselt arvad leidvat mingeid argumente, et korviga oleks ikkagi lihtsam ja parem kulgeda ning vajadusel jala momentne vabastamine pedaali kiljest pole midagi väärt, siis võid ju veel lisaks tõmmata rattakinga pedaali külge ruhmadega kinni ja ise selles kõiges veenduda. :D

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 683
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas dh » 02. 08. 2011. 16:22

Olles sõitnud nii tavaliste platformide, korvidega ja (nüüd) clipless pedaalidega siis platform -> clipless üleminekul korvid küll kuidagi ei aita. Ma ütleks et korvid on palju ohtlikumad kui clipless pedaalid. Peale selle on korvidesse tossu lükkamine PITA.
Võta kohe clipless pedaalid ja asi vask. Harjutad kuskil väikse liiklusega platsil kukkumist paar päeva enne kui liikluskeerisesse suundud ja ei usu et mingit probleemi tekib

Keskmise kiiruse langemisest:
Ka minul langes keskmine kiirus maanterattaga sõitma hakates võrreldes maastikurattaga (millel olid veel tavaliselt Rocket Ron-d all mööda maanteid sõites). Olen paar kuud sõitnud (kilometraazh ei ole küll eriti suur) ja pole ikka veel oluliselt kiiremini kulgema hakanud.. aga veeremine on mõnusam.
Viimati muutis dh, 02. 08. 2011. 16:25, kokku muudetud 2 korda .

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas Alfonze » 02. 08. 2011. 16:23

Olen pidevalt sõitnud cliplessiga ja nüüd fixed velol on korvid (sõitnud nendega pisut üle paari tuhande ja väga palju ka linnas), ausaltöeldes kaalun ka nende vahetamist cliplessiks (küll MTB omaks, sest esiteks on MTB kingasi igasuguseid mugavaid ja teiseks kahepoolne, saab linnas mugavalt kinni). Esiteks on korvi miinus see, et kui korralikult kinni ei tõmba, siis ei saa tagant üles tõmbamist harrastada (jalg tuleb lihtsalt välja või tõuseb pedaalilt, mis on ebamugav) ja teiseks ei saa jalga ilusti kätte alati, eriti kui kinni tõmmatud, seega korv toimib ilmselt ideaalselt trekil või kuskil kus pole pidevat jala välja kiskumist, muidu tasub ikka cliplessi eelistada.

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas n. ulnaris » 02. 08. 2011. 16:40

Jaa, seda ma ootasin, et mõte korvidega sõita kohe maatasa tehakse :D. Probleem on eeskätt selles, et erinevate pedaalide ja jalanõude valik on lai ning kuskilt otsast ei oska väga alustada - ainus, milles enam-vähem kindel olen, on see, et võimalusel hangiksin üsna laia pinnaga pedaalid, millel on lisaks cliplessile võimalus kasutada ka tavalisi jalanõusid.

Ja kust need mõtted ikka tulevad - algajale on ju kõik keeruline hirmus. Korvid on seevastu juba eelmisest riigikorrast pärit ratastel täiesti tavaline nähtus.

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas stw » 02. 08. 2011. 19:08

Sul pole vaja laiasid pedaale. Ma ise kasutan mõnikord plastmassist platvormi, mis clipless pedaali külge käib. Siinkohal tahaks veel korvidele ühe positiivse argumendi ka välja tuua. Nimelt matkates on korvidega minu arvates palju mugavam sõita, sest saad kasutada enda tavalisi mugavaid jalatseid, millega on peatudes ja jalutades kordades mugavam käia. Kuigi MTB jalatsid on ka suht painduvad, on tavajalatsiga siiski mugavam.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Valida kahe MNT ratta vahel - Trek ja Merida

Postitus Postitas erikr » 02. 08. 2011. 20:18

Ma ei tea, alustati Trekist ja Meridast, praegu oleme korvi ja cliplessi kohal, kus paari päeva pärast?
Iga asja jaoks ikka oma alajaotus siin foorumis.
Panen lukku ära.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Suletud

Mine “Jalgrattad”