Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas soul » 14. 06. 2011. 08:50

Eelarve umbes kuni 1300 euri. Millist cyclocross ratast ja kui head selle raha eest saab ja kust? Osad tootjad pakuvad ketaspiduritega mudeleid, mida nendest arvata? Annavad kaalu juurde, aga kas on ka eeliseid? Soov oleks, et ratta kaal koos pedaalidega jääks alla 10kg. Mida võiks cc ratta valimisel veel silmas pidada? Mida Eestis kohapeal katsuda ja proovida võimalik? Aastane läbisõit 2-3 tuhat km, sellest umbes 25% kruus ja mets. Plaanis ka mõni kuivem ja kruusasem Elion kaasa teha.

PS
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 23. 04. 2004. 15:02

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas PS » 14. 06. 2011. 09:23

soul kirjutas:Eelarve umbes kuni 1300 euri. Millist cyclocross ratast ja kui head selle raha eest saab ja kust? Osad tootjad pakuvad ketaspiduritega mudeleid, mida nendest arvata? Annavad kaalu juurde, aga kas on ka eeliseid? Soov oleks, et ratta kaal koos pedaalidega jääks alla 10kg. Mida võiks cc ratta valimisel veel silmas pidada? Mida Eestis kohapeal katsuda ja proovida võimalik? Aastane läbisõit 2-3 tuhat km, sellest umbes 25% kruus ja mets. Plaanis ka mõni kuivem ja kruusasem Elion kaasa teha.
sellist võiksin anda Tallinnas näppida http://www.hawaii.ee/index.php?id=86637&product=1515

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas Mati » 14. 06. 2011. 09:36

Soovitus nagu ikka, käi poed läbi, katsu-näpi. Tänapäeval on üks-kaks mudelit juba paljudes poodides letis olemas. Lisaks suurtele proovi ka nt START! Tallinnas ja ka kohalikke netipoode - a la hobisport.ee (kogemused neil olemas).

Cyclocal ketaspidurid on eelis eelkõige maastikul ja mudaga nt. Kui enamus sõidust asfaldil ja kuivaga, siis kärab ka pöiapidur kenasti.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kaspjoor
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 13. 08. 2010. 13:26

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas kaspjoor » 14. 06. 2011. 14:52

Sõidan Merida CC3-ga, millel Ultegra sari ja kõvasti Ritchey juppe peal. Kasutan teda pigem maanteekana ja rattamatkadel viskan CC jooksud-rehvid alla. Ketaspiduri vajadust ei ole, kui just märjal-mudasel savimaratonil osaleda ei taha. Hoiab ratta kerge ja lihtsana.

Olen oma valikuga väga rahul!

Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas Ailar » 17. 06. 2011. 18:55

arvamuse avaldamine pole ilus
Viimati muutis Ailar, 20. 06. 2011. 15:14, muudetud 1 kord.
Team Vänt

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas siim_s » 17. 06. 2011. 20:04

Ailar kirjutas:Julgen soovitada rattapood Start!i focuseid. Tõeliselt ilusad ja head asjad on. Kindlasti ilusam, kui mingisugune Scott. Ketaspidur ei anna juurde muud, peale kaalu...
Viisakas oleks mainida, et sa seal poes töötad.

PX
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 16. 03. 2006. 22:39

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas PX » 19. 06. 2011. 17:22

:D
Viimati muutis PX, 27. 10. 2014. 11:56, muudetud 1 kord.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas KristjanS » 19. 06. 2011. 18:49

Vabandan Ailari sõnavõtu pärast. Ise tema kirjutise sisu ei poolda ja ei ole kunagi mõelnud konkurentidest ja nende müüdavast kaubast halvasti.

PX, loodan, et Sa tookordset masuaja ratta juttu ei võtnud solvanguna. "CX=masuaja ratas" ei olnud kindlasti mitte paha pärast mõeldud/öeldud. Kuigi ise veel CX ratast ei evi, pean sellest distsipliinist väga lugu ja loodan õige pea selle ratsu selga saada ja asja korralikult nautima hakata.

Veelkord 2x vabandused.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas Genry » 20. 06. 2011. 06:30

Mina seal ei tööta kuid julgen ka START rattapoodi soovitada cyclo valimisel ja muuks!
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas Ailar » 20. 06. 2011. 15:18

Tegemist on puhtalt minu maitsega ja peale dcotti downhilli pillide ja voltagete, pole suutnud nad minu jaoks veel ilusa disainiga toodet luua. Minu jaoks oli Focus edevam kui Scott ka siis, kui ma seal ei töödanud.
Team Vänt

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 371
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas kevin » 20. 06. 2011. 17:35

Ailar kirjutas:Tegemist on puhtalt minu maitsega ja peale dcotti downhilli pillide ja voltagete, pole suutnud nad minu jaoks veel ilusa disainiga toodet luua. Minu jaoks oli Focus edevam kui Scott ka siis, kui ma seal ei töödanud.
aga ära solgi teise teemat siis, hoia oma edevus enda teada.. eelmise aasta sügisel sai ka Veloplussist üks cyclo(merida) soetatud. Praegu peaks seal olema ca 4-5 ratast poes. Paar tükki isegi ketastega, ise valiks praegusel hetkel kindlasti ketastega variandi, sest siis oleks nt mõnel Elionil pisut kindlam sõita erinevaid laskumisi(puhtalt tunde/julguse küsimus) ning pidurdustee lühem kui cyclo piduritega.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas Alfonze » 20. 06. 2011. 19:27

Kahjuks cyclode kettad reeglina mehaanilised, kuigi juba on vastavate konverteritega mnt linkidel aetud hüdraulilisi käima: http://www.wired.com/gadgetlab/2011/05/ ... ic-brakes/
Seega ei ole enam kaugel aeg, kui ka sinna tekib korralikke asju.
Minuarust on CX ratas üks universaalsemaid üldse, saab vajadusel maanteeratta lähedasele seadele viia, kuid saab ka üsna edukalt maastikul mürada, ning mõistagi kõigel mis sinna vahepeale jääb. Eks pole jah, päris hardcore singlite jaoks, kuid ikkagi, vabad käed suht.

VonSten
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 07. 09. 2009. 22:59

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas VonSten » 29. 12. 2012. 21:19

Ei hakanud uut teemat tegema. Kuna siin juba ennist on mainitud, et Cyclo ratas on üks universaalsemaid siis mina tahaks seda universaalsust veel edasi arendada ja vajaduselt (matk) paigutada sinna ka pakiraami. Kas keegi teab millistel CX raamidel on need pakiraami kinnitamise mutri augud olemas. (Ratas võiks meie kaubandusvõrgus/äärmisel juhul Helsingis saadaval olla) Endale jäi silma Nishiki. On veel mõned teadaolevad?

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas MK777 » 29. 12. 2012. 22:43

VonSten kirjutas:mina tahaks seda universaalsust veel edasi arendada ja vajaduselt (matk) paigutada sinna ka pakiraami. Kas keegi teab millistel CX raamidel on need pakiraami kinnitamise mutri augud olemas.
CycloCross ratas ja pakiraam?
CC ratta eelis on ikka suuremal kiirusel liikumine. MNT lenksuga ma küll matkama ei läheks, sest see pole just eriti mugav.
soul kirjutas: Osad tootjad pakuvad ketaspiduritega mudeleid, mida nendest arvata? Annavad kaalu juurde, aga kas on ka eeliseid?
Ketaspiduriga on hoo maha võtmine palju lihtsam, eriti on seda tunda niisketes tingimustes. Kui on võimalus, siis võta ikka ketaspidur ja sa ei kahetse.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas siim_s » 29. 12. 2012. 23:19

Mujal maailmas on väga levinud, et CX ratast kasutatakse ka transpordiks ja pannakse peale nii porikad kui ka pakiraam. Seega ei maksa siin midagi imestada. Suurematel tootjatel ongi sageli eraldi sarjad võistlusele mõeldud CX ja universaalsema CX ratta jaoks. Näiteks Trekil Cronus vs CrossRip ja Ion. Specializedil Crux vs Tricross.
Poest võid ehk tellida/leida lisaks eelmainitutele ka Kona Jake või Kona Rove rattad, millel pakiraamikinnitused kenasti olemas. Kui netist tellimine ei heiduta, siis Suurbritannia tootjatel on ka viisakad mudelid olemas. Uuri näiteks On One ja Genesis rattaid.

VonSten
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 07. 09. 2009. 22:59

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas VonSten » 30. 12. 2012. 00:45

MK777 kirjutas: CycloCross ratas ja pakiraam?
CC ratta eelis on ikka suuremal kiirusel liikumine. MNT lenksuga ma küll matkama ei läheks, sest see pole just eriti mugav.
soul kirjutas: Osad tootjad pakuvad ketaspiduritega mudeleid, mida nendest arvata? Annavad kaalu juurde, aga kas on ka eeliseid?
Ketaspiduriga on hoo maha võtmine palju lihtsam, eriti on seda tunda niisketes tingimustes. Kui on võimalus, siis võta ikka ketaspidur ja sa ei kahetse.
Nn touring rattad on läbi ajaloo valdavalt olnud maanteelenksuga.

Cyrill
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 15. 09. 2012. 08:49

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas Cyrill » 30. 12. 2012. 07:51

Kui touring on see mida tegelikult on vaja, siis cyclokrossi ostmine on mõttetu. CX valik väiksem, hind ligi 2 korda suurem ja pakiraami pole komplektis :D

http://www.fujibikes.com/bike/details/touring cantilever piduritega touring

Pilt

VonSten
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 07. 09. 2009. 22:59

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas VonSten » 30. 12. 2012. 14:25

Hetkel mõtlen ikka cyclocrossi peale. Pakiraami vajadust ei ole nii tihti. Samas võib vist panna ka sellise pakiraami, mis käib sadulatoru külge?
On keegi sellsit kasutanud? Oskab kiita-laita? Väga suuri raskusi kanda pole vaja.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas MK777 » 30. 12. 2012. 15:56

VonSten kirjutas:Väga suuri raskusi kanda pole vaja.
Seljakott asja ei lahendaks?

VonSten
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 07. 09. 2009. 22:59

Re: Sooviks nõu cyclocrossi valimisel.

Postitus Postitas VonSten » 30. 12. 2012. 17:54

Leidsin ka lahenduse ja see oleks midagi sellist :http://www.panniers.com/eu_e/all-catego ... -rack.html


Kogu idee tuli sellest, et nägin eelmine suvi mingeid sakslasi maanteeratastega matkamas. Neil oli sarnane lahendus pluss veel kott lenksu küljes.

Vasta

Mine “Jalgrattad”