Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata ost

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata ost

Postitus Postitas anryo » 16. 02. 2010. 11:34

anryo kirjutas: Nt. need Gaerne omad, mis mul omal kasutusel. Praegu aga ei suutnud pilti leida nii kiiresti.
Näed, seepärast ei leidnudki, et ei olnud mitte Gaerne vaid Louis Garneau.... :)
Üks näidis on siin: http://www.bscbikes.com.au/bsc2/media/c ... ge_f_1.jpg
Sõidan siis kui tahan...

Kasutaja avatar
Kofipoiss
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2010. 12:19

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas Kofipoiss » 07. 03. 2010. 16:15

mart kirjutas: Pilti vaadates tuleb esmalt pähe: lenks sirgeks ja kitsaks, stem üheks tükiks ja madalaks
Tirisin oma ratta nüüd kolikambrist välja ja hakkasin vaatama, mida temaga reaalselt ära saaks teha. Suur oli minu üllatus, kui ma nägin, et stem on toru külge keevitatud, st ei mingit reguleerimist. Aga kui tahaks proovida stemi abil asendit paremaks saada, siis tuleb ju kuskilt leida see toru ka, mille külge reguleeritav stem käib, on mul õigus? Ja kust neid leiaks? Hobispordis ja et-bike'is ma selliseid ei näinud.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3803
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas mart » 07. 03. 2010. 20:01

Kofipoiss kirjutas: Suur oli minu üllatus, kui ma nägin, et stem on toru külge keevitatud, st ei mingit reguleerimist. Aga kui tahaks proovida stemi abil asendit paremaks saada, siis tuleb ju kuskilt leida see toru ka, mille külge reguleeritav stem käib, on mul õigus? Ja kust neid leiaks? Hobispordis ja et-bike'is ma selliseid ei näinud.
Et miskit soovitada, küsin - kas siin piltidel tuleb sul miskit sarnast/tuttavat ette?
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Kofipoiss
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2010. 12:19

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas Kofipoiss » 07. 03. 2010. 20:04

Umbes niisugune, nagu fotol olev ülemine vasakpoolne

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3803
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas mart » 07. 03. 2010. 20:22

Kofipoiss kirjutas:Umbes niisugune, nagu fotol olev ülemine vasakpoolne
Sul on vaja 1 1/8" kahvitoruga ja arvatavasti 25,4mm lenksukinnitusega varianti.
Igal soliidsel rattapoel on miskit pakkuda.
Jälgima pead kahvlitoru pikkust (5cm-35cm), pikenduse pikkust (4cm-14cm) ja kaldenurka (-86 kuni +45 kraadi)

Siin pildil nt kaldenurk 30 kraadi:
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Kofipoiss
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2010. 12:19

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas Kofipoiss » 07. 03. 2010. 20:55

Aitäh kiire vastuse eest! Igaks juhuks küsin üle: mis selle asjanduse nimi ka on?

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas pärnu rattur » 09. 03. 2010. 22:56

Stem , lenksupikendus
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
Kofipoiss
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2010. 12:19

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas Kofipoiss » 09. 03. 2010. 23:17

pärnu rattur kirjutas:Stem , lenksupikendus
Aitäh! Vaatasin, et inglise keeles on see vist "quill stem" ja see teine, mille puhul stem käib eraldi pulga otsa, "threadless stem"

VonSten
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 07. 09. 2009. 22:59

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas VonSten » 18. 04. 2011. 23:14

Avaldaksin ka oma väikese mõttekäigu ja küsimused hübriidratta tuunimisest - ehk aitate kaasa mõelda. Tegu pole küll ideega minna triatlonile aga ma ei hakanud uut teemat ka tegema. Sõidan Nishiki Hybrid 401 rattaga. Ratas sai ostetud ideega tööl käia, linnas asju ajada, suvel rattamatkal käia ja vabal ajal pisut trenni teha (eesmärgiga saavutada hea enesetunne läbitud kilomeetritest otseselt stopperilt aega taga ajamata) Olen mõelnud rattakingadele. Nüüd käisid läbi peast sellised variandid ,et kas osta lihtsalt MTB kingad ja jätta tavalised pedaalid või osta ka SPD pedaalid. Samas kas MTB king tavalisel pedaalil annab eelise ( on ta oluliselt jäigem ja mugavam kui tavajalanõu) ? ning kuidas on SPD pedaaliga sõita nt tavalise jalanõuga.
Samuti tekkis seoses tuunimisega idee, et kui suvel on pikemad maanteeotsad plaanis milline oleks minimaalne rehvilaius sellele hübriidika jooksule?
Hetkel all laius 28. Kas veerevuse parandamiseks osta lihtsalt 28 lai ilma mustrita rehv või võiks panna ka 25 ilma mustrita rehvi.

jorgenk
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 18. 02. 2010. 13:54

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas jorgenk » 19. 04. 2011. 21:21

Tavapedaal+mtb king on jube variant. spd pedalliga annab tavalise jalanõuga sõita nt poodi, aga pikemalt on ebamugav ja libe. Muidugi on olemas ka nö universaalpedaalid....

citybike
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas citybike » 19. 04. 2011. 21:38

Hakkasin ka eelmisel aastal triatloni peale mõtlema.
Ostsin esmalt varustuse ja siis tegin otsuse, et lähen proovin selle pika variandi ära.
Roomasin siis kuidagi lõpuni ja nüüd pisik sees.

Aga varustus olemas ja plaanis lisaks matkavarustusele hakata ka trialonideks varustust rentima.
Eraldisõidu lenksu näiteks, Eraldisõidu kiivrit ja mingi aeg tuleb ka eraldisõiduratas.
Ega see suur business pole, roehkem oma hobi, mida ehk õnnestub ka mõnevõrra rendile anda ja seeläbi ehk siis ka varustuse taset parandada ja valikut suurendada. Vähetähtis pole ka võistlustel käimine, et saaks koopereeruda, ja sõidukulusid jagada jne.
Kui midagi puudu jääb võid kirjutada, kindlasti leiame lahenduse.

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas hybro » 20. 04. 2011. 09:03

jorgenk kirjutas:Tavapedaal+mtb king on jube variant. spd pedalliga annab tavalise jalanõuga sõita nt poodi, aga pikemalt on ebamugav ja libe. Muidugi on olemas ka nö universaalpedaalid....
Spinniratastel on miski seesugune pedaal, et ühel pool on Shima klotsi kinnitus ja teisel pool kas tavapedaal või korv. eks kusagil müüakse. Samas, kui lukustatud pedaaliga ära harjud ja tõsine trennipisik peale tuleb, ega tavapedaali väga enam taha ;)
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas Rennes » 20. 04. 2011. 09:18

Fixuses olid letis ka exustari omad, ühel pool SPD, teisel pool tavaline... hinda ei mäleta.

Terv
Rennes

VonSten
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 07. 09. 2009. 22:59

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas VonSten » 20. 04. 2011. 11:29

Hakkasin ise ka nüüd uurima, neid hübriidpedaale - ise selle peale poleks tulnudki, et sellised olemas on. See ongi kõige mõistlikum variant ja selle valiku teengi. Nüüd on vaja ainult konkreetne mudel välja mõelda kuskilt poest üles leida. Samas kui ohtlik on linnavahel SPD-ga sõita ? Kui keegi tee peale ette astub saab ikka jala piisavalt kiiresti kätte ? Nagu ma aru saan saab seda vedruklambri jäikust reguleerida ja üleüldse vajab see asi harjutamist alguses.

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas Rennes » 20. 04. 2011. 11:35

harjutamist vajab küll, aga kätte saab suht kiirelt siiski. Endal ohuolukordades on küll jalg välja tulnud, ilma sellele mõtlemata, pigem olen kukkunud metsas raskel tõusul, päris SPD kogemuse alguses... Hoog sai otsa ja ... käntsti :) Võid alguses ju suht lõdvaks tõesti keerata, sellega on ainult see oht, et karmimal tõusul võid otse ka jala välja tõmmata näiteks .. aga see kõik on harjutamise asi :)
Rennes

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas mart2 » 21. 04. 2011. 11:58

Hübriidpedaali asemel soovitaks siiski korralikku SPD-d. Lisaks saab osta plastikust raami, mis sobib klotsi kinnitusse ja muudab ühe poole sisuliselt tava platvormiks. Trenni või võistlusele minnes võtad ära ja saadki korraliku kahelt poolt kasutatava pedaali. Mul oli ühel pedaalikomplektil lausa pakendis kaasas.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas maanus » 23. 04. 2011. 10:57

Sekundeerides mardile , et tegalt peaks just Kesk-Euroopas olema levinud just matkajate hulgas clip ehk siis üldjuhul odavamad a´la spd ja sinna juurde "sussid" sarnased (vältimaks jälle promo temat) või sellised nagu lingis ,mille lingi toon alla ära.

http://www.google.ee/imgres?imgurl=http ... 29,r:1,s:0

Kasutaja avatar
Kofipoiss
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2010. 12:19

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas Kofipoiss » 03. 05. 2011. 07:35

VonSten kirjutas:Hakkasin ise ka nüüd uurima, neid hübriidpedaale - ise selle peale poleks tulnudki, et sellised olemas on. See ongi kõige mõistlikum variant ja selle valiku teengi. Nüüd on vaja ainult konkreetne mudel välja mõelda kuskilt poest üles leida.
Kui Sa hull tippsportlane ei ole, siis sobivad hübriidpedaalid väga hästi, võin omast kogemusest kinnitada. Eelmisel suvel sõitsin nendega pea iga päev mõnikümmend kilomeetrit ja kui mõnikord oli vaja tavalise jalanõuga minna, polnud probleemi. Mudel on selline: http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1818
Uhkes rattapoes vaadati muidugi imelikult neid pedaale maanteeratta küljes ja maastikukingi omakorda nende pedaalide küljes, aga mis teha, mugavuse nimel püüan harjuda sellega, et võin kellelegi tunduda tõeline friik :lol:

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas reimakas » 03. 05. 2011. 14:48

Mul samad pedaalid samuti igapäeva rattal küljes ja väga mugav sips-nihuti piima järel poes käia:)

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Ratas triatloni tarvis: hübriidi tuunimine vs maanterata

Postitus Postitas Miki-Hiir » 10. 05. 2011. 08:23

Ma sõidan sellistega ja ka täitsa rahul, Veloplus müüb.
http://www.time-sport.com/product-sheet ... p.184.html

Vasta

Mine “Jalgrattad”