Hübriidi valimine

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
akirate
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 08. 08. 2010. 16:57

Hübriidi valimine

Postitus Postitas akirate » 18. 08. 2010. 10:07

Olen lugenud erinevaid teemasid ja tundub, et mulle võiks ideeliselt sobida hübriid.
Ratast plaanin osta alles kevadel - praegu lihtsalt uurin ja proovin erinevaid nii palju kui võimalik. Kiiret pole, kuna külmakartliku inimesena ma talvel suht kindlalt rattaga ei sõidaks.

MNT rattale ei ole mul arvatavasti nii palju kasutust - linnas sellega ei sõida. Kuigi maanteel mulle meeldib küll vurada. Räägitakse, et linnatänavad ja ääred rikuks veljed ära - või on see linnalegend?
MTB ratas jälle jääb asfaldil aeglasemaks/raskemini sõidetavaks. Olen praegu sõitnud Grisley Megaga ringi.
Tartu inimesena mõne laugema Toomemäe künka vaid vallutanud jne. Päris metsateele eksin aga viimasel ajal harvem. Mitte et ei meeldiks, vaid on see aasta lihtsalt läinud nii.

Järgmine aasta on mõte võtta osa ka rahvaüritustest (maratonid/rallid).

Praegu on silma jäänud näiteks selline ratas:
http://www.hawaii.ee/index.php?id=35686&product=1270

Hinnaklassi poolest võiks ratas jääda mitte kallimaks kui 10 000 - 15 000 EEKi.

Kas ja kui palju kaotab hübriid võrrelduna MTB-ga, kui talle panna alla laiemad korraliku mustriga rehvid?
Ja kui peeneid rehve annab hübriidile üldse vahetada.
Ehk kui huvitab sõita nii maanteel kui ka maastikul - kui palju annab rattaga 'mängida'. Või tuleb hübriid liigitada kategooria alla - ei ole siiski ei siga ega kägu?

Kasutaja avatar
the0ne
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 16. 03. 2007. 14:38

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas the0ne » 18. 08. 2010. 10:30

Ise olen hübriidiga (sama mis Sulle silma on jäänud) sõitnud sel hooajal nii Elioni sarja kui käinud Rattarallil. Ja oma kogemuse põhjal julgeks seda ratast Sulle kindlasti soovitada ja pettuma Sa ei peaks aga suure tõenäosusega Hawaiis kevadeks neid rattaid enam alles pole, ehk siis peaksid uurima 2011 aasta valikust endale midagi meelepärast.

Kummide koha pealt saab sinna alla panna maastikummi laiusega kuni 2.0(50mm), ehk siis sama mis on all maastikuratastel aga eeliseks siis suurem diameeter.
Maantekummi 700x23 olen sinna alla pannud ja sellega sõitnud, alla selle ei oska kommenteerida, aga kardan et pöid jääb liiga laiaks.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas siim_s » 18. 08. 2010. 11:20

mõtle ka Cyclocrossi ratta peale. http://www.hawaii.ee/index.php?id=81634&product=1514 - ette tellides või eelmise hooaja mudel alega peaks sinu hinnaskaalasse mahtuma äkki. Uuri ka teistes poodides kuigi valik ilmselt kohapeal eriti hea pole.

Rings
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 30. 07. 2003. 21:21

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas Rings » 18. 08. 2010. 11:58

Olen viimasel kolmel hooajal sõitnud Authori hübriidiga (http://www.author.ee/airline.htm) - natuke trenni teinud (peamiselt ikka asfalt-/kruusateedel), osalenud Tartu Rattaralli ja Rattamaratoni lühikestel distantsidel, matkanud.

Vähegi kõva kattega teel kulgemiseks on selline hübriid harrastajale täiesti asjalik valik. Linnatänaval veereb justkui kergemini kui mu eelmine ratas (MTB), kergel maastikul saab sellega hakkama (maastikurehvi pole proovinud).

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas kkim » 18. 08. 2010. 13:44

akirate kirjutas:MNT rattale ei ole mul arvatavasti nii palju kasutust - linnas sellega ei sõida. Kuigi maanteel mulle meeldib küll vurada.
Kui Sul on plaanis piisavalt palju linnas kulgeda, siis on jah sirge lenksuga mugavam asju ajada kui oinasarvedega. Olen ise sarnases olukorras: sõidan suurema osa kilometraažist kergliiklusteedel ja maanteel, kuid samas sudin ka pidevalt Tallinna kesklinnas. Enda jaoks lahendasin teema eraldistardilenksu lisamisega. Sellega saavutasin nii madala sõiduasendi maanteel kui ka võimaluse n.ö. sirgema seljaga linna vahel asju ajada.
akirate kirjutas:Räägitakse, et linnatänavad ja ääred rikuks veljed ära - või on see linnalegend?
Sõidan linnas 28mm maanteekummiga. Kui 28-sel õiget rõhku sees pidada (ca 8 baari), siis ei juhtu nende velgedega midagi.
akirate kirjutas:Ehk kui huvitab sõita nii maanteel kui ka maastikul - kui palju annab rattaga 'mängida'. Või tuleb hübriid liigitada kategooria alla - ei ole siiski ei siga ega kägu?
Kuidas võtta. Võib vaadata ka nii, et hübriid on samaaegselt natuke nii siga kui ka kägu. Kui Sul on 2 paari jookse (ühel all maastiku- ja teisel maanteekumm) ning Sul pole plaanis medalitele sõitma hakata, vaid ennast värskes õhus liigutada, siis saab hakkama. Niipea, kui fanatism ründab ja tekib soov olukorrast viimane välja pigistada, siis hübriid enam ei sobi :)
akirate kirjutas:Praegu on silma jäänud näiteks selline ratas:
http://www.hawaii.ee/index.php?id=35686&product=1270
See on kõva küll. Eks valikut on muudki, kuigi kahjuks vähevõitu. Rademari kraamist võiksid prooviks selle selga istuda http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... duct_id=79 (see küll pöiapiduriga), Veloplusi koduleht on hetkel maas, aga nende valikust sobiks näiteks Crossway 900 kaeda, saadaval nii pöia- kui ka ketaspiduriga variant.

Kasutaja avatar
zipzic
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 11. 08. 2010. 18:03

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas zipzic » 19. 08. 2010. 22:18

Ise olin sama murega möni päev tagasi... löpuks valisin hübriidi ja oma valikuga väga rahul :)
Sinu hinnaklassi jääks näiteks - http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1765
veloCi ... sõidame stiilselt!

rv30
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 30. 09. 2006. 17:38

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas rv30 » 20. 08. 2010. 06:56

Velospetsis on üsna suur valik Nishiki hübriidrattaid: http://www.velospets.ee/index.php?m1=3&tid=3

akirate
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 08. 08. 2010. 16:57

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas akirate » 28. 08. 2010. 15:50

Tänan vastuste eest!
Ratta valimise jätan siiski kevade peale ja piinan siis teid kõiki siin taas - seniks aga uurin ka neid teisi linke, mis andsite :)

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas j6ukur » 29. 08. 2010. 12:29

Võid kaaluda ka 2011 aasta mudelite ette tellimist - hawaii on taolise kampaania käigus 25-30% soodust andnud, teiste maaletoojate kohta nii täpselt ei tea. Raami suuruse võid eelmise aasta mudeleid proovides välja valida.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas Miki-Hiir » 06. 09. 2010. 10:51

Mida arvata sellisest rattast:
http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... duct_id=80
Kõvakahvliga alumiiniumraamiga ketaspiduritega hübriid. Tegelikult küll täiesti siledate rehvidega.
Kahjuks ei leia kuskilt palju see ratas kaalub.

karmo_k
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 22. 05. 2010. 12:21

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas karmo_k » 06. 09. 2010. 13:53

Endalgi kevadeks plaanis mingisugune hübriid välja valida. Hetkel veel viimane aeg, kui saab oma käega katsumas käija ja prooviringe teha, sest varsti asenduvad poodides rattad suuskadega. Mõned päevad tagasi käisin Rademaris, siis soovitati seda sama Trek Valenciat.

Hawaii-s kiideti Scott Sub 35-te, mis siis rummu sisese käiguvahetiga, millel 8 käiku. Käigud vahetuvad sujuvalt, niiet peaaegu ei tunnegi vahetus momenti. Prooviring oli palju tõotav. Kellel on kogemusi selle Nexus rummusisese käiguvahetiga? Eeliseks sellel käiguvahetil, et mustus ei pääse ligi ja ei ole nii tülikas puhastada. Miinuseks, kui peaks midagi juhtuma käiguvahetiga, siis raske avada seda.

Kui tahad maanteed ja kruusa võrdselt sõita siis soovitati midagi Sportsteritest, nagu oli ka sinu algne valik. Plussiks, et metsas ei põruta käsi ja maanteel saab amordid lukku keerata.

Kasutaja avatar
alar83
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 06. 04. 2010. 07:22

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas alar83 » 06. 09. 2010. 17:11

to karmo_k
Endal on hetkel 2010 scott p1 ja olen väga rahul, amordi vahetasin carbon kahvli vastu välja kaalu võit ca 1,5 kg. Trenni tegemiseks täiesti ideaalne kuid olen proovinud mõnda elioni ja sinna tahaks midagi karmimat ja on plaan uuel hooajal uus ratas soetada. Kui on endiselt huvi hea hübriid endale soetada siis võime täitsa kaubale saada.

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas eerik.mikroob » 07. 09. 2010. 07:48

karmo_k kirjutas: Hawaii-s kiideti Scott Sub 35-te, mis siis rummu sisese käiguvahetiga, millel 8 käiku. Käigud vahetuvad sujuvalt, niiet peaaegu ei tunnegi vahetus momenti. Prooviring oli palju tõotav. Kellel on kogemusi selle Nexus rummusisese käiguvahetiga? Eeliseks sellel käiguvahetil, et mustus ei pääse ligi ja ei ole nii tülikas puhastada. Miinuseks, kui peaks midagi juhtuma käiguvahetiga, siis raske avada seda.
Rummusisene käiguvahetus on hea variant, kuna hooldusvajadus väike, ning vähem puhastada ja hammakaid vahetada (odavam ka).
Kui niisama kulgeda, siis OK.

Aga:
*Korra aastas peab ikka rummu hooldama - vanemad mudelid (7k) kartsid ka vett (viletsad tihendid), uuemaga kogemusi pole (kuulu järgi pidid paremad olema)
*8 käigulise ülekannete ulatus jääb siiski tavalisele 3x9 variandile alla
*võistelda ja raskel maastikul kasutada - no eriti ei soovitata, mõned küll kasutavad (USA, UK), ega kurda, mõnedel kipub lagunema.
*kiiremat sõitu pärsib ka see, et rasket tagarummu tuleb ringi ajada, ning ülekande kaod (planetaarülekanne) on madalamatel käikudel üsna märgatavad (kuuled kuidas tagarummus hammasrattad "urra-urra" teevad ;), aga edasi ei lähe...).

Ehk kokkuvõtteks: kallis osta -odav pidada (aga hooldama siiski peab).

eerik@eelistab ka tavasõidus rummukäike

karmo_k
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 22. 05. 2010. 12:21

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas karmo_k » 07. 09. 2010. 08:25

Samas olen kuulnud, et väga vähesed kohad saavad seda rummusisest vahetit avada, hooldada. Avamiseks mingid spetsiaal koonusvõtmed, mis enamustel firmadel puuduvad :)

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas eerik.mikroob » 07. 09. 2010. 08:47

karmo_k kirjutas:Samas olen kuulnud, et väga vähesed kohad saavad seda rummusisest vahetit avada, hooldada. Avamiseks mingid spetsiaal koonusvõtmed, mis enamustel puuduvad :)
Koonusvõtmed võib leida igast vähegi mõistlikust rattapoest (2x14 mm koonusvõtit vaja...)
Alfine ( ja nexus 7k) puhul on pigem häda selles, et rummu lõplikuks osandamiseks on vaja spetsiaalseid tööriista (TL-8S10) : http://sheldonbrown.com/nexus8/pages/16.htm

Ehk - kui piisavalt kogemust (ja tööriistu) pole, siis on mõistlik lasta rummu töökojas hooldada. Aga põhimõtteliselt on muidugi ka ise võimalik sellele rummule hooldust teha. Shimano puhul on vähemalt kõiki juppe Eestiski saada (tellimisel...), SRAM-ga nii libedalt ei läinud...

PS. Shimano Alfine rumm tahab pealegi spetsiaalset määret saada - suva "tavott" keerab selle ruttu untsu.

ptrr
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 17. 05. 2006. 15:44

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas ptrr » 07. 09. 2010. 09:28

eerik.mikroob kirjutas:PS. Shimano Alfine rumm tahab pealegi spetsiaalset määret saada - suva "tavott" keerab selle ruttu untsu.
Lisaks spets määrdele on võimalus ka kasutada spets õli, sellisel juhul ei pea rummu täielikult lahti võtma.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas tarmo » 07. 09. 2010. 10:15

karmo_k kirjutas:Samas olen kuulnud, et väga vähesed kohad saavad seda rummusisest vahetit avada, hooldada. Avamiseks mingid spetsiaal koonusvõtmed, mis enamustel firmadel puuduvad :)
Pigem on küsimus selles, et enamikel poodidel puuduvad oskused selle rummuga midagi peale hakata kui ta on lahti võetud. Vähemalt kahest poest olen kuulnud, et probleemide korral pakutakse terve rumm ära vahetada.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas SHOXi » 07. 09. 2010. 10:28

tarmo kirjutas:
karmo_k kirjutas:Samas olen kuulnud, et väga vähesed kohad saavad seda rummusisest vahetit avada, hooldada. Avamiseks mingid spetsiaal koonusvõtmed, mis enamustel firmadel puuduvad :)
Pigem on küsimus selles, et enamikel poodidel puuduvad oskused selle rummuga midagi peale hakata kui ta on lahti võetud. Vähemalt kahest poest olen kuulnud, et probleemide korral pakutakse terve rumm ära vahetada.
täpselt, pakutakse ikka uut ja parandust üldiselt ei tehta kuna see on suht harva esinev juhtum ja seepärast ka ei ole õpitud ega näpitud seda ( ehk ei osata ja ei viitsita jännata ).

karmo_k
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 22. 05. 2010. 12:21

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas karmo_k » 07. 09. 2010. 17:56

Lugedes teie postitusi, siis loen välja, et kindlam varjant oleks ikkagi eelistada tava käiguvahetit ja rummusisene vaheti jätta tulevikku.

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas eerik.mikroob » 08. 09. 2010. 08:48

karmo_k kirjutas:Lugedes teie postitusi, siis loen välja, et kindlam varjant oleks ikkagi eelistada tava käiguvahetit ja rummusisene vaheti jätta tulevikku.
Pigem öeldakse sulle seda, et peale garantii aega võid jääda tehniliste küsimustega Eestis üsna üksi. Aga rummusisene "raud" puruneb see-eest väga harva (kui vähegi hooldada).
Kui sa eriliselt võistelda ei plaani ja põlvini poris rattaga ei kakerda, siis anna aga minna.

PS. Kasseti/keti regulaarne vahetamine pole ka teab mis odav lõbu (min. 300 eek kassett + 200 eek kett, 9k), ning mõne aja jooksul teevad rummukäikude odavamad kulumaterjalid (30-40 eek hammasratas + 100-150 eek kett + vahetad harvem) vahe ostuhinnas tasa . Aga kui läbisõidud jäävad väikeseks, siis pole tõesti eriti mõtet kallimat, rummukäikudega ratast osta.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas andresle » 08. 09. 2010. 18:23

Teema, millel saan kaasa rääkida.
Tegin eelmisel talvel eneseharimiseks rummusisese 8-käigulise lahti, seda täiesti viimaste seibideni. Esimene komplekteerimine ebaõnnestus. Võtsin lahti veel ühe tutika jooksu. Seejärel ebaõnnestus 2 rummu komplekteerimine. Hiljem selgus, et üks vedru, mis tõmbab midagi jõhkra jõuga ja mida on võimalik valesti ka külge panna oli selle 50% ära kasutanud.
Kolmandat jooksu viimaste seibideni lahti võtmata sain lõpuks kõik kokku. Aega kulus koos motivatsiooni taastamisega 2 kuud.
Hoolduses tglt sellist hooldada ei tahaks, kuid töö on töö. Kuid sees nähtu põhjal arvan, et kui tarvitada õigeid määrdeid, siis tuumasõda seda rummu rajalt maha ei võta.
Eks selle eluka harutamine kuulub sarja Shimano maantee lingi hooldus - enamik mehi seda tööd ära ei tee ja polegi vaja, sest nii garantiiaeg kui tarvitusaeg ületavad selle toote hinna nii, et võib ka jama ilmnedes uue sisse panna.

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas eerik.mikroob » 08. 09. 2010. 20:22

"Kurja juur" -"return spring" ;)
http://sheldonbrown.com/nexus8/pages/19.htm

Shimano 7- ja 8 -käiguliste rummude üks häda ongi võrdlemisi keeruline konstruktsioon ja raske kokku-lahti monteerimine - aga kuidagi oli vaja SRAM/Sachs patentidest mööda vingerdada ;)

Vastukaaluks - sarnase võimekusega 7-käigulise SRAM S7 rumm on võimalik osandada 3 minutiga:
http://www.youtube.com/watch?v=xCzECcBS ... r_embedded

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas andresle » 09. 09. 2010. 18:12

Return spring on laste lalin. Vaata joonist nr.1 ja kujuta ette, et mu laual oli see osa ka u.30 tükiks ja seal all oli karu maetud. Kui jõudsin Return springini, siis oli nagu maantee grupisõidu 200 m märk.

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas eerik.mikroob » 10. 09. 2010. 08:15

Ühesõnaga, pulkadeks lammutasid rummu sõna kõige otsesemas mõttes. Ehk need jupid ka, mille lahti võtmine pole tootja poolt ette nähtud? Siis võis tõesti päris palju nuputamist olla...
Aga vähemalt tean, kelle poole pöörduda, kui Alfine vaja "molekulaar tasandil" koostada/laiali lammutada ...

t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Re: Hübriidi valimine

Postitus Postitas t33t » 29. 12. 2010. 19:08

Vana teema jätkuks, endal sama rada ees, ehk hübriidi valimine.
Silma jäi 2010a Scott Sub 10.
Hetke ratas on Classic Comfort 2008. Rataga sai sõidetud mai - november 3300km ja avastasin, et midagi sutsu kergemat, rohkemate käikude ja vastupidavamat vaja.
Ei välista tavalist kassetvahetajat, kuid hetkel meeldib sisene rohkem. Just hoolde kulude osas ning juhuslike kukkumiste osas.
Peamiselt liigun linnas, kuid vahel ka maanteed(80 / 20). Metsa nii palju kui matkad, seal saab hübriid ideaalselt hakkama(olgu siis rummusisene või kassetvahetaja).
Oskab keegi Scott 10 Sub.i suuremaid miinuseid välja tuua. Mõni alternatiiv?
Talvise huvi / ostu põhjus peamiselt majanduslik, ehk lao kaubalt saab mõistliku ale. Ei välista ka talverehve ja veidi talverõõmu :)

Edit:
Ratas valitud! Merida S-PRESSO 500D mõningate muudatustega.

Vasta

Mine “Jalgrattad”