MTB vs hübriid

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
novice
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 18. 07. 2010. 14:44

MTB vs hübriid

Postitus Postitas novice » 04. 08. 2010. 18:22

Tervist!
Vabandan juba ette, kui selline teema on olnud.
Nimelt varsti on mul plaanis osta hübriidratas, aga tundub et hübriide müüakse väga vähe (vaatan kasutatuid, sest poest ostmist mu eelarve ei kannata)
Ja need mis müüakse mulle tavaliselt ei sobi
Samas vaatan teisi kuulutusi ja kindel on see, et MTBd müüakse kõige rohkem ning valik on ulatuslikum
Ise soetan ratast eelkõige trennivahendiks ja sõidan maanteedel, kuid juhtub et satun ka metsateedele
MNT ratast ei vaata, sest pean ennast hetkel liiga võhikuks ja spetsiifiliseks ei taha minna

Niisiis mu küsimus seisneb selles, arvestades olusid, et kas on hea lahendus osta MTB ja panna talle peenemad 28-tollised kummid alla?
Kas see annaks eeliseid maanteedel sõites või on asi sama hull? (nagu poleks peenemaid kumme alla pannud)
Keegi ütles juba varasemalt, et MTB raam on liiga agressiivne (raske?) ja polegi parematest kummidest kasu
Ma muidugi pole mingi carbonihull, aga soovin siiski sõitudest mõnu saada, mitte rühkida nagu ebanormaalne

Ja veel üks küsimus takka:
Kas on reaalselt võimalik ratta raami üle värvida graffitiga? (või muude värvivahenditega)
Küsin sellepärast, et ei ole kindel, kas see värv seal ka püsib

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: MTB vs hübriid

Postitus Postitas _KRIS_ » 04. 08. 2010. 18:38

Tervitus!

Mina võtaks pigem MTB ja nagu mainisid, paneksin alla peened maantee kummid. 28" panna vist ei saa(siis oleks vaja 28" jooksu), kuid on saadaval 26" siledaid rehve.
Ma olen kuulnud graffitiga värvimise kohta seda, et värv ei jää ühtlaselt, seda mitte pigmendi mõttes, vaid kiht jääb ebatasaseks. Ma ei oska öelda, kas arvukas lakiga katmine teeks olukorda paremaks.
Parandage, kui ma eksisin.

Kris

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: MTB vs hübriid

Postitus Postitas mart2 » 04. 08. 2010. 20:39

Ega hübriidil ja MTB-l suurt vahet pole ... :roll:
26 ja 28 tollistel ratastel on tegelikult kummi välimise ümbermõõdu vahe pea olematu, sest maastikukummil on kõrgust rohkem.
MTB eeliseks on parem amort ja võimalus kasutada ka otse metsas.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: MTB vs hübriid

Postitus Postitas tripp » 04. 08. 2010. 21:00

Mul on mõlemad, hübriid ja MTB.
MTB-le panin hiljuti siledad 2" rehvid.
Ning MTB + 1.4" tomslick olen ka sõitnud.

Kui sa sõidad rattaga lihtsalt trenniks ning ei võistle, siis on üsna savi, mis kombinatsiooni sa endale korraldad. Toimivad kõik: hübriid, MTB + slick, MTB + mudakumm. Ega roomikuga maanteel siis nõrgemat trenni saa kui slickiga, pigem vastupidi :) Ning metsateel käivad ka kõik sama hästi.

Hübriidi erinevuseks on sõiduasend ning see võib eri ratastel olla väga erinev. Minu hübriid-Corratec on üsna MTB moodi asendiga. Aga paar päeva tagasi proovisin sõbra ratast - täiesti teist sorti elukas - istud püsti nagu traktoris. Mulle ei meeldi, aga ju talle siis sobib.

Soovitus aga:
Kui vähe raha sul ka poleks, poes rattad proovida võid ikka. Pane pidulik dress selga, tee asjalik nägu ette ja käi kodulinna paar suuremat poodi läbi. Ja proovi just sõiduasendeid. Ei meie tea, mis sulle tegelikult meeldima hakkab...

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: MTB vs hübriid

Postitus Postitas Alfonze » 04. 08. 2010. 21:12

Miks mitte vaadata ikkagi ka MNT ratast? Mina tegin kunagi selle vea (vahetusel kaasneb alati kulu), et ostsin MTB ja lasin sellega 99% maanteed ja vahel harva kruusa, mida teen hetkel ka väga edukalt oma maanteekaga. Sõiduasendist rääkides, on enamus MTB ja hübriidrattaid imo suht püstise asendiga, ning lenksult hoidmisvõimalusi pikkadeks maantee trennideks vähe, ehk siis väsitav kätele jne. Ühesõnaga kui sa korralikku metsasõitu ei tee, siis maanteerattaga saad vabalt jupi metsateed või kruusa sõita, kuid maanteesõit on nauding.

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: MTB vs hübriid

Postitus Postitas _KRIS_ » 04. 08. 2010. 21:39

Mis su eelarve umbes on rattasoetamiseks?

novice
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 18. 07. 2010. 14:44

Re: MTB vs hübriid

Postitus Postitas novice » 04. 08. 2010. 23:00

Ma täpselt ei oska öelda, hetkel on koos 4000, aga kuna ma veel töötan, siis arvan et midagi 5000 ringis tuleb.

Alfonze, ma kahtlen MNT rattas sellepärast, et ma ei oska oletada, kuidas ta linnas hakkama saab ja kuidas teda kusagil väljas luku all hoida, sest ega ma ainult rattaga trenni tee.
Veel ei oska ma öelda, kuidas ta mulle üldse sobima hakkab, sest ma pole kunagi peeneid kumme proovinud.
Aga pmt saab 5000 kusagilt korraliku MNT ratta kätte, hiljuti nägin soov.ee-s TREK-i MNT maksis alla 5000.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: MTB vs hübriid

Postitus Postitas maanus » 05. 08. 2010. 01:52

Tripiga ühel nõul kui rääkida hübriididest, näituseks Schwinn Searcher mõnus ,mugav ,tiba püstisema sõiduasendiga esindab siis sellist elunautimise ratast,kus rõhk pole ainult sooritusel vaid leiad ka hetke loodust nautida ja muidu chillida -krillida. Teisele poole, sinna mtb poole kisub geomeetria poolest Scott Sporsteri seeria, kus sõidu asend on selline hea terviseliikuja oma ala Scott Aspect tase, mis tähendab, et hirmuunenäod seljalihaste krampidest ei peaks tulevase rattaomaniku öid sisustama, küll aga on täpsem ja konkreetsem juhitavus kui võtta kasvõi esimene hinnamudel P6. Kaalgi on kergem ,mis mööda konte ka treppirahvale peaks olema.
Alfonze idee pole paha aga sarnaselt isegi samad teed käinuna ei julgeks küll alguseks kohe mnt soovitada - enese leidmine võib ikka aega võtta.

Viskan siis lingid ka , et lihtsam oleks arusaada millset räägin :

Schwinn siis lingil värv veits teine muidu on müügil hõbedane ja hind suurepärane 4893.-
http://www.schwinnbike.com/usa/eng/Prod ... A-Searcher

Sporster P6 hind 5990.-
http://www.scott-sports.com/gb_en/produ ... 175/215673

Et siis suht lähedal sinu hinnaplaneeringule aga tegu oleks siis uute ratastega (garantii ja muud soodustused mis kaasnevad )

Ja leiad neid loomulikult kohast kus on linna parim pidu
http://www.hawaii.ee/index.php?id=72039 ... &year=2010

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: MTB vs hübriid

Postitus Postitas Alfonze » 05. 08. 2010. 07:13

Eks jah kui plaan on linnavahel äärekividest üles alla sõita jne, siis puhas mnt pole ilmselt õige valik, siis ikka hübriid või, miks mitte cyclocrossi ratast proovida, saab laiema kummi ja trennid maanteel on mõnusamad. Loomulikult kõik saab alguse sellest, et minna ja proovida asendeid ning leida rattatüüp mis meeldib, keegi ei saa väga soovitada huupi.

Vasta

Mine “Jalgrattad”