Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas hall kass » 25. 03. 2010. 22:59

Pilt

Maksis vaid pudeli viina :D Vajas korrastamist kah - vahetasin vändavõlli koos laagritega, tagakäikari juhtrullikud ja parempoolse vända, vahetamist ootab veel tagumise kasseti väikseim hammasratas (seda vist saab ka kasseti küljest eraldada, kui õigesti mäletan. Lihtsalt hambad on tal peaaegu olematuks kulunud, kett ei haaku). Proovin teha sellest matkaratast - selleks tuleb sõiduasendit veidi sättida, näiteks on lenks liiga kaugel ehk siis tuleb panna lühema stemmiga lenksutoru, samuti vahetada sirge lenks mulle harjumuspärasema vastu (või panna sarved külge).

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas KristjanS » 25. 03. 2010. 23:16

Härra Hall Kass, kas võin küsida, miks sa sellise porriga tegeled? :S ratas, mis juba algusest peale ei kannata muud, kui äraviskamist, peab ka hauataguses maailmas taluma alandust ja piinasid. Lase loomal olla, tahab teine ehk puhata!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas maksipoiss » 25. 03. 2010. 23:21

veloman32 kirjutas:Härra Hall Kass, kas võin küsida, miks sa sellise porriga tegeled? :S ratas, mis juba algusest peale ei kannata muud, kui äraviskamist, peab ka hauataguses maailmas taluma alandust ja piinasid. Lase loomal olla, tahab teine ehk puhata!
No võrreldes selle eelmisega mida ta siin demonstreeris on tegemist siiski progressiga(vist).

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas KristjanS » 25. 03. 2010. 23:40

maksipoiss kirjutas:No võrreldes selle eelmisega mida ta siin demonstreeris ...
Pigem de Monstreeris meid. Arvan, et sõna demonstreerima tuleb sõnast monster, mis teadupärast tähndab ju ebanormaalse väljanägemisega elusolendit. Tahab Hall Kõuts meid siin hirmutada?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas hall kass » 26. 03. 2010. 00:20

veloman32 kirjutas:Tahab Hall Kõuts meid siin hirmutada?
Kas just teid, aga sind konkreetselt küll. Tulen võistlusele, kus ka sina sõidad, ja minu ratast nähes paned sa nii käpelt ajama, et peale võistlust ei suuda nädal aega isegi naisi sebida :P


Muidu karta pole vaja, sest need jupid, mis remonti ei vaja, on suurepärases seisukorras. Tagapidur laksab kuivalt blokki juba üsna kergest survest. Käikarid suudavad ka tõusul töötada. Kodarad pole lõdvaks vajunud, raam ka ei nõtku kusagilt. Rummude ja rooli laagrid on ideaalses seisus. Ainult vändad olid kapitaalselt järele andnud (võllile oli lausa soon sisse kulunud, ilmselt oli täiesti hävinud laagritega veel tükk aega rautatud, esihammakad olid samuti kutud).

Kuid rahu, ainult rahu - mina võistlustele ei roni. Mina kaifin vana kolaga jändamist, rahulikku sõitu koos ümbritseva maastiku jälgimisega, sõltumatust, odavaid hindu. Ja kuna mul pole ekstreemseid rattahobisid, ei ole mulle gigahinnaga ufotehnoloogilist vokki ka vaja. Kui mulle keegi kingiks mulle sajatuhhise voki, siis ma müüks selle maha ja ostaks mingi odava, noobide silmis "peldikulaadse" korteri (y)

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas KristjanS » 26. 03. 2010. 08:38

Müts maha sellise tegelase ees, kes vana-aja ratta suudab taastada originaalilähedaseks! Ei pea siin silmas sellist ehitamist kus vajalikud osad vahetatakse läänekate vastu ja ülejääänud junnid, sh raam roostetavad samamoodi nagu 82 aasta Opel Rekord, mille vaatamisest juba silm peast tahab hüpata ja ära joosta.

Aga lase käia, senikaua kuni sa minu raha ei kuluta siis...Ahjaa, kui keegi peaks sulle selle sajatuhhise ratta kinkima, siis müü see kahe 4-paki eest mulle!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Etsike
Rattur
Postitusi: 281
Liitunud: 01. 02. 2009. 15:55

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas Etsike » 26. 03. 2010. 10:02

Laske mehaanik-ökohipil (umbes nii jalgratturi välimääraja teda määratleks) elu omamoodi näha ja elada. Tehku, mis tahab, peaasi et ise rahul on. Ei maksa ärrituda, ega püüda teda "õigele" teele suunata.
Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas
http://www.facebook.com/rattatehas

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas marion » 26. 03. 2010. 11:30

Etsike kirjutas:Laske mehaanik-ökohipil (umbes nii jalgratturi välimääraja teda määratleks) elu omamoodi näha ja elada. Tehku, mis tahab, peaasi et ise rahul on. Ei maksa ärrituda, ega püüda teda "õigele" teele suunata.
ta võiks meile, sajatuhhiste ratastega ja carbonipedele, ka natuke hõlpu anda :lol:
vanad rattad ja nende tuunimine on väga huvitav, aga coca-cola rattad jm hinnapommid lähvad ilmselgelt üle piiri :mrgreen:
ja kui keegi aru ei saanud, siis on see pigem isiklik piiratus ja iroonia enda kulul

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas Soobel » 26. 03. 2010. 12:14

Polegi mingit masu meil olemas, kui soovitatakse ratas, millel keskjooksu võll läbi on, lihtsalt minema visata???
Kui ma oma moodsate jubinatega tuunitud pätsuaegse rattaga siia ilmusin, siis isegi mõistsin, kui tõsimeelsed rattakultuuriviljelejad ilkuma hakkasid, aga nüüd - tavalise laiatarbe odavama otsa maastikuratta putitamine on ka saatanast?

Kuidas siis nii, kamraadid?
mustal taustal helendab must vari

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas eerik.mikroob » 26. 03. 2010. 12:53

Eks siin foorumis annavad pigem tooni harrastussportlased, ning spordivahendile ning odavale igapäevaliikurile ongi väga erinevad nõudmised. Ma ei oska küll kellegile pahaks panna, ei vanarauaga ringisõtmist (kui sel ikka pidurid on), ega "über-carbon-XTR-ülikerge-kärtsvärvi" asjandusega võistlustel/trennis kulgemist.
Oluline on minu jaoks pigem see, et mis-iganes-tüüpi rattur oskab hiljem liikluses ratturitega arvestada (ja mis parata, ka karta..;) ).
Lööpimise vastu pole mul midagi, aga päris õelaks ei maksaks ikka minna.

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas peeterplaaster » 26. 03. 2010. 13:11

Velo oli ju Algselt ikkagi transpordivahend. Ja see on meie tarbimistkultuuri haige nähtus, et koguaeg peab kõik uus ja äge ja vastav olema. Ratta korrastamise mõttekus seisneb ju ikkagi küsimuses, kui suurt ressurssi nõuab antud ratas. Kui leiad mingi ägeda raami, siis ei hakka sinna ka päris suvalisi asju külge surama. Hinnapommi-rattale võid aga ilma suuremate südametunnistuspiinadeta ükskõik mida külge panna, välja vaheetada jne. ilma, et esteetiline või põhimõtteline tervik oluliselt kannatada saaks. Muretu praktiline velo, mille pärast ei pea väga tõmblema, kas poest välja tulles on veel alles. Velo on mõeldud ju sõitmiseks. mitte ainult SPORTIMISEKS.

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas anryo » 26. 03. 2010. 14:30

peeterplaaster kirjutas: Velo on mõeldud ju sõitmiseks. mitte ainult SPORTIMISEKS.
No paljudel selle foorumi liikmetel (ka minul) on ta samas ka tehnilise hobi eest. St. osaliselt sõidumõnu ja teisalt ehitamismõnu tarvis.
Viimati muutis anryo, 26. 03. 2010. 16:10, muudetud 1 kord.
Sõidan siis kui tahan...

axxo
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 15. 02. 2008. 13:20

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas axxo » 26. 03. 2010. 18:57

hall kass kirjutas:Pilt

Maksis vaid pudeli viina...
enamus inimkonnast oskaks seda pudelit viina oluliselt mõistlikumal moel käsitleda.
Kusagilt aegade hämarusest kumisevad kõrvus fraasid, et tegin peedist pesumasinale trumli, tegin sitast saia jms.
Küsimus on: mille erilise poolest siis sinu ratas silma peaks torkama, et seda massidele eksponeerida. Kas on see tehniline innovatiivsus või vastupandamatu välimus? Või on mõni muu nähtamatu-vastupandamatu võlu?
See, et säästukast saab pilsnerit odavamalt kui rimist - see ei ole kellegi jaoks uudis.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas Gunnar » 26. 03. 2010. 19:05

axxo kirjutas: Küsimus on: mille erilise poolest siis sinu ratas silma peaks torkama, et seda massidele eksponeerida. Kas on see tehniline innovatiivsus või vastupandamatu välimus? Või on mõni muu nähtamatu-vastupandamatu võlu?
Kui sa viitsiks need 1000 posti läbi lugeda, siis võiksid välja tuua, kui suur osa neist postitatud ratastest silma torkab, on innovatiivne või vastapandamatu välimusega või mõne muu nähtamatu-vastapandamatu võluga? Pakun, et see arv jääb kümne kanti. Seega mille poolest halli kassi ratas erineb muust massist? Või tegelt see, et see justnimelt erineb, peaks ju suur põhjus olema, et seda võiks ja peaks siia postitama.
Ja kui vaadata kõige esimest postitust, ja selle kõige esimest lauset, siis
Green_Day kirjutas:Huvitaks väga, mis ratast keegi omab.
Ratas on minu hobi, mitte elu

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas hall kass » 26. 03. 2010. 20:00

Just. Eks tähelepanuvajaduse kiiks sunnib ka siia pilti panema ning olgem ausad, pole ka carbonokokihaiged sellest kiiksust vabad :)

Kellele see värk vastu käima hakkab, tehku eraldi teema stiilis "Blingomeeter ehk rataste rate" ja pangu paika alamnäitajad, millest alates on vokk sobiv seal teemas näitamiseks. Siis ei pea te "neid kuradi bomzikuid enda seas taluma". Siin pole tingimusi paika pandud, näidati üldist huvi meie vokkide vastu ja seega ma võtan asja vabalt.

Minu kiiks lihtsalt ärgitab mind kõigile demonstreerima, kui odavalt on võimalik saada endale praktilisi igapäevaseid vajadusi rahuldav velo. On see siis halvem kui osade tegelaste eputamine gigahindade, "tuusade" tootjanimede jms värgiga?


Carbonokokkidele ütlen veel niipalju, et mu kära tekitanud ratas saab varsti ka nikeldatud laiad porikad, esipakiraami, ilmselt ka linnaratta lenksu (või panen praegusele sarved otsa), seisujala jms pudi.

axxo
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 15. 02. 2008. 13:20

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas axxo » 26. 03. 2010. 20:05

Gunnar kirjutas:
axxo kirjutas: quote] Kui sa viitsiks need 1000 posti läbi lugeda, siis võiksid välja tuua, kui suur osa neist postitatud ratastest silma torkab, on innovatiivne või vastapandamatu välimusega või mõne muu nähtamatu-vastapandamatu võluga? Pakun, et see arv jääb kümne kanti. Seega mille poolest halli kassi ratas erineb muust massist? Või tegelt see, et see justnimelt erineb, peaks ju suur põhjus olema, et seda võiks ja peaks siia postitama.
Ja kui vaadata kõige esimest postitust, ja selle kõige esimest lauset, siis
Green_Day kirjutas:Huvitaks väga, mis ratast keegi omab.
Eks see ole sisemise tunnetuse (intelligentsi) küsimus, et kes mida oluliseks peab. Arvan, et välja tuleb öelda seda, millel on pointi ja näidata tuleb seda, mis näitamist väärt. Lihtsalt lahmida on lame.
Vaevalt, et teema algataja pidas silmas seda, et igaüks ladugu väljanäituseks ükskõik mis ratas, peaasi, et veereks...
Kassi kirjutise teeb eriti kummaliseks rõhk avalausel - "Maksis vaid pudeli viina". See nüüd küll ei ole just eriti teemakohane, sobiks rohkem pealkirja alla: kes kui mitme viina eest ratta on saanud või et kes omab vabariigi odavaimat ratast.
Ilmselt ei ole sa, Gunnar, suures kaaslinlase kaitsmise tuhinas ise asja pointile lõplikult pihta saanud.
Luban, et rohkem ma seda mõttetut jama ei kommi.

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas hall kass » 26. 03. 2010. 20:27

http://www.rattarikkaks.ee/vanale-rattale-uus-elu.html

Andke tuld, carbonokokid :D Mina taolisi üritusi vaid tervitan (y)

Teema kisub jaburaks lahmimiseks. Moded, tegutsege enda äranägemise järgi, kasvõi kustutage mu piltidega postid, kui teie arvates sellest abi on. Mina jätkan oma rida üldfoorumis.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas Gunnar » 26. 03. 2010. 21:18

axxo kirjutas: Ilmselt ei ole sa, Gunnar, suures kaaslinlase kaitsmise tuhinas ise asja pointile lõplikult pihta saanud.
Luban, et rohkem ma seda mõttetut jama ei kommi.
aaaa, see on siis "mul on suurem kui sul" teema, hm, saan aru, võin tunnistada, et mul on sinust väiksem, seega ma siin pite panema ei hakka :) Kahju, et roheline päev see aasta siia foorumisse pole sattunud, saaks ehk täpsed postitusreeglid paika
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas Soobel » 26. 03. 2010. 21:44

Inimene andis pudeli viina jalgratta vastu ära - no täiesti ilus ja õpetlik näide, tavaliselt pannakse see pudel ikka hinge alla, lällatakse, tehakse lolluseid ja jäädakse tühjade kätega plate peale. Selle asemel et rattaga sõita ja tervise eest hoolitseda.

Ärge nüüd kõike ka südamesse ja muidu liiga tõsiselt võtke. Pole ka vaja seda teemat ja pilte kustutada, omamoodi lahe ja värvikas vaidlus siin. Ehkki selles selguv tõde on kõigile ammu pähe kulunud: kõik eestlased on omaette nohisejad, vaatavad naabritele altkulmu ja otsivad tunnuseid, mille alusel väita, et naaber on idioot.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas T6nu » 26. 03. 2010. 22:19

Eks kui moded teema ära puhastavad, läheb ka see post. Ise pidasin Halli Kassi postitusi tegelikult just humoorikaks vahepalaks.. Kärude teemade ja muude asjadega :lol:
Aga axxole ütleks küll, et "rahu, ainult rahu", eks tarbimisvajadus peabki olema väga tähtsal kohal praeguses masus, et riik ikka jalule saaks aidatud, kuid soovitaks siiski natuke mõelda enne kui öelda. Hauda asju kaasa ei võeta ja inimese halvustamine selle pärast, mis asjad, millised asjad vms tal on.. Vot sellise asja peale läheb küll hari punaseks. Sinu prioriteedid ei pea olema seaduseks teistele ja maailmas on isegi tähtsamaid asju, kui jalgrattad (või isegi autod, kinnisvara jmsjms:O);)

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas KristjanS » 26. 03. 2010. 22:24

Läbustame siis senikaua, kuni foorumi adminnil üle viskab. Kehtivad teatud kirjutamata reeglid. Linnapea juurde on alati oodatud kõik linnakodanikud oma muret kurtma, meerile nõu andma ja elu edendamiseks ettepanekuid tegema. Paberi peal on kõik ilusti kirjas, aga tegelikult ei ole meist kedagi sinna oodatud seda tegema. Kegi ei käse meil vetsus vett tõmmata ja asjasse puutuvad kehaosad ära kraamida. Ometi me teeme seda, sest vastasel juhul võidaks meie peale imelikult vaadata ja endal on kah mugav (on ka erandeid, kus mõni lausa naudib tabusid ja ühiskonnas kirjutamata reeglite rikkumist). VCE foorum sai loodud ennekõike harrastusratturite lobisemiskeskkonnaks, võttes malli muu maailma foorumitest. Oli algusest peale selge, keda meie ühiskond peab harrastusratturiks (ausalt, mai hakka stereotüüpi siin lahkama). Jaa, keegi ei keela igasugusel kaherattalisel veereval kodanikul siin oma arvamust avaldada, nõu küsida ja pilte postitada, aga...kirjutamata reeglid. Milleks üldse herilasepesa sutskima minna, kui on teada, et neile see ei meeldi ja nad sind nõelata võivad? Vanamopeedi kordi mainitud foorum, kus peaasjalikult on teemaks vanemad rattad, sobiks ideaalselt siin mõne mehe eelistustega kokku. Ei, ma ei õhuta igasuguseid 20 aastat vanu oskareid ja sardasid (20 aastat vana ratas on juba väga vana) seal eksponeerima. Aga nagu näha, on hakanud tekkima üks seltskond inimesi, kellele pakub rahuldust sääraste ekslikult jalgratta nime kandvate kaherattaliste omamine, ehitamin, viinapudeli vastu vahetamine ja eksponeerimine. Teeks ehk selliste rataste ja nende sohvrite tarvis oma foorumi, kus saaks siis kõikki eelpool ülestähendatud tegevusi harrastada ja võimalik, et ka palju muud (ma ei taha edasi mõelda). Järgiks siin foorumis üldist etteantud rada ja ärme anna alust mõttetute offtopikute tekkeks, nagu seda Hall Kass pahaaimamatult? teinud on...
Viimati muutis KristjanS, 26. 03. 2010. 22:52, muudetud 1 kord.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas T6nu » 26. 03. 2010. 22:44

Kas mitte erinevad inimesed, rattad jms ei lisa just vürtsi foorumile? Ma ei leidnud mitte kuskilt ühtegi märget selle kohta, et siin tohib olla ainult sel juhul, kui omad ratast, mille hind on vähemalt 10k ntx. Ei registreerimisel ega kuskil mujal. Ja tegemist pole antud juhul siiski Presidendi vastuvõtu või taguotsa pühkimisega mittemingil määral:)

oldmoped
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 01. 01. 2010. 01:25

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas oldmoped » 26. 03. 2010. 22:51

Vabandan väga, kui mu kahe vanakooli tehnikafoorumi aadresse sisaldav allkiri on kuidagi selle foorumi reeglitega vastuolus ja vajadusel võin selle kohe eemaldada. See ei olnud mõeldud üleskutsena kedagi kuhugi "ära meelitada".
Sportlane ma ka ei ole aga heameelega käiks siin VCE foorumis edasi, sest siin on kõige muu kõrval ka päris palju asjaliku tehnilist juttu ja nõuandeid.
vanarauahuvilised: forum.moped.ee • forum.jalgratas.ee

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas veiko » 26. 03. 2010. 23:16

oldmoped kirjutas:Vabandan väga, kui mu kahe vanakooli tehnikafoorumi aadresse sisaldav allkiri on kuidagi selle foorumi reeglitega vastuolus ja vajadusel võin selle kohe eemaldada.
Ei olnud vastuolus. Küta edasi :) Mõned teised on siin vastuolus.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas mart » 27. 03. 2010. 00:19

Nüüd, kus adminn on teema pealkirja toimetanud, saan kohe rahulikumalt sõna võtta. Meie oma 20ne aastase iseolemisega ei omagi mingit korralikku rattaparki. Sovjetiaegsed vokid hakkavad otsa saama ja Soomest, Rootsist ning Saksast toodi suht odavaid/lihtsaid kasutatud rattaid (2000 a Tallinna autoturul müüdi neid rekka kastist hinnaga 100-500 kr tk ja läksid nigu soojad saiad) . Niiet valik saigi selline, nagu tarbija rahakott võimaldas. Ja suhtumine tekkis kah viltune - siinsamas rattafoorumis kirjeldatakse oma vokki sedamoodi - mingi ratas, mingite käiguvahetajate ja mingite väntadega. No pole sellist tootjat, millel nimeks "ming".
Ja pole mõtet kastistada/tembeldada tüüpe , et ühed on karbokoklasest rahatuusad ja teised sitanikerdustega bomzhid. Siiani ei saa pihta, kes üleüldse tõmbas sae käima raha teemal? rahanumbrid vilksatavad vaid ost-müük rubriigis, kus vist ilma ei saa.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: Mis ratas kellelgi on?

Postitus Postitas peeterplaaster » 27. 03. 2010. 16:00

veloman32 kirjutas: Aga nagu näha, on hakanud tekkima üks seltskond inimesi, kellele pakub rahuldust sääraste ekslikult jalgratta nime kandvate kaherattaliste omamine, ehitamin, viinapudeli vastu vahetamine ja eksponeerimine. Teeks ehk selliste rataste ja nende sohvrite tarvis oma foorumi, kus saaks siis kõikki eelpool ülestähendatud tegevusi harrastada ja võimalik, et ka palju muud (ma ei taha edasi mõelda).
Ma arvan seda, et me võime küll eristuda ja igaüks oma foorumisse kobida, aga meid, eestlasi, on niigi nii vähe, et sellel kihistumisel pole pikemas perspektiivis väga elujõulist mõtet. Raske oleks päeav jooksul jälgida viite erinevat foorumit, teades et igaühes võib midagi olulist olla. Ja mina kusjuures ei teadnud üldse, et tegu on n.ö. haarastussportlaste foorumiga, ning kas sel on üldse tähtsust? Sest ega ma nüüd ennast siit vähem eemal hoia - see on suurima infokäibega velofoorum eestis nii- või teisiti. Ja viinapudeli eest ostetud velod on just need, mis peaks ka teistes foorumlastes veidike järelemõtlemist tekitama. Värskendust on kõigile vaja. Ma ei saa aru, miks seda on vaja negatiivselt kritiseerida, sest küsimus oli väga konkreetne, "Mis ratas kellelgi on".
Kui ma oma sapikraani ka lahti keeraks, võiksin sõimata julgelt üle poole foorumikülastajatest, sest usun, et siin on tegelikult üsna väha liikmeid, kellega mu vaated ühtivad. Aga miskipärast ma ei tee seda. See on hea keskkond mitmesuguseks infoks, ja seda killustama hakata pole mõtet. Lihtsalt tolerantsi, kõigile ! :)

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas Soobel » 27. 03. 2010. 16:35

Kirjutamata reeglid... Et avalikus kohas pole ilus püksi kakida.

Tippvõidukaga ühte teemasse ei ole ilus panna 20-aastaseid sardasid ja oskareid... Olenemata, kas need on viinapudeli või mõne sajase eest lunastatud.

Ja Selverit külastav taat ohkab. On küll üks parkimiskoht poeukse lähedal vaba, aga keegi on sinna kõrvale Porshe Cayenne parkinud! Kirjutamata seadused! Taat paneb kärinal käigu sisse ja paigutab oma autoostuloaga lunastatud Moskvichi parkla teise nurka ning asub tudiseva kepi najal rännakule poeukse suunas...

Kas ei kisu kliiniliseks?
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas mart » 27. 03. 2010. 17:02

Soobel kirjutas:Kirjutamata reeglid... Et avalikus kohas pole ilus püksi kakida.

Tippvõidukaga ühte teemasse ei ole ilus panna 20-aastaseid sardasid ja oskareid...

Kas ei kisu kliiniliseks?
Kui VCEE rattafoorum 2003 aastal loodi, oli üheks eeskujuks soomalaste samalaadne foorum.
http://www.fillarifoorumi.fi/forum/
Ka praegu on seesama fillarifoorum eeskujulikult puhas ja informatiivne. Ju siis soomlastel on miski teine mõtlemine/kultuur, mda meil (veel) pole.
Ja poemegi/lepime selle taha, et vaba maa ja demokraatia ja vaba foorum ja sõnavabadus.
Kui nüüd vaadata halli kassi voki pilti, siis ei näe sealt mitte essugi - mustal taustal helendab must vari. Kas ei näita see pohhuistliku suhtumist. On ju elementaarne, et me lahtise püksilukuga ei roni lavale esinema, samuti näeme pisut vaeva, kui miski pildi ülesse riputame.
Et vaid Hk udupildiga jutt ei lõppeks, siis minu talveratas klasifiteerub julgelt "imeliku# kategooriasse.

raam teras saksa "Herkules" 1996
jooksud Weinmann Sachs trummelpiduritega
36 käiku - ees 3, taga 2X6
Kuna öist pilti pole, siis tuleb päevasega leppida:
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

urmasm
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 08. 2008. 17:30

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas urmasm » 27. 03. 2010. 18:34

Soobel kirjutas:Porshe Cayenne ... autoostuloaga lunastatud Moskvich
Kas ei kisu kliiniliseks?
Milleks siin klassiviha õhutada? Kui raha on vähe, siis see on üks teema. Aga kui keegi remondib ratast kuvaldaga ja mõne teise jaoks on remonditud ratas selline:

Pilt

siis see pole küll uhkustamise koht. Samuti pole ehk mõtet kiidelda viina vastu vahetatud säästurattaga. Natuke rohkem lugupidamist enda ja oma ratta vastu, küll siis teised ka lugu pidama hakkavad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas erikr » 27. 03. 2010. 20:25

mart kirjutas: Kui VCEE rattafoorum 2003 aastal loodi, oli üheks eeskujuks soomalaste samalaadne foorum.
http://www.fillarifoorumi.fi/forum/
ma ei tea.... ma panin selle foorumi püsti Hinnavaatluse eeskujul.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas Soobel » 27. 03. 2010. 22:44

urmasm kirjutas:Aga kui keegi remondib ratast kuvaldaga ja mõne teise jaoks on remonditud ratas selline:

Pilt:Soobli "Peletise" roolisammas.

siis see pole küll uhkustamise koht.
Häbenen jah nurgas, tean väga hästi, et ratbike-sid ei tohi remontida muu kui prügikastist võetud traadi või äärmisel juhul isoleerpaelaga, aga mis teha - ma olen raske mees ja see koht poleks teibiga vastu pidanud :D Pidin keevitama...
mustal taustal helendab must vari

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas eerik.mikroob » 26. 04. 2010. 11:54

Lisaksin siis siia foorumisse ühe vana prantsuse MNT ratta raamile ehitatud "rotika".
Pilt

Uploaded with ImageShack.us

Ratta "iva", 2 käiguline "automaatkast" (vahetus moment 24,5-25,5 km/h), ülekanded 42/17 ja kiirkäik 42/12,5 (arvutuslik).
Originaalis vahetus käik 16-18 km/h - see hästi ei sobinud. Sõidukogemus on selline...omapärane, käiku vahetab sujuvalt, aga häirima jääb allavahetusel tekkiv "auk" pedaalimisel.
Pilt

Uploaded with ImageShack.us

Kellel rohkem huvi, saab uurida "vanaraua huviliste foorumist" http://forum.jalgratas.ee/kasitoo-ja-um ... as-t73.htm
Rummust: http://forum.jalgratas.ee/tehniline-f14 ... 63.htm#221

Mujalt maailmast: http://www.scheunenfun.de/f+s_automatic.htm ja http://hubstripping.wordpress.com/fs-torpedo-automatic/

j2nx
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 23. 09. 2008. 21:21

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas j2nx » 02. 05. 2010. 20:39

Eks nende rotikate ehitamine ju tegelikult väga lihtne pole.
Rõveda ja rotika vahe on minu meelest väga suur.

Minu jaoks on nauditav vaadata USA rotirauda näiteks
http://speedhunters.com/archive/2010/04 ... r-rat.aspx
http://speedhunters.com/archive/2009/08 ... eamin.aspx
http://speedhunters.com/archive/2009/11 ... del-a.aspx
Või Volksawagenite (meelega) roostetatud masinaid, matt mustad jne.
tehniliselt kindlasti ideaalses korras

Aga keskmine külavahe Sierra, millel karbid ussitanud ja keegi "osavnäpp" on paiganud uued tiivakaared. Lisaväärtusena mingi rõve "tjuuning" topsihoidija. Lihtsalt ei tekita emotsiooni, sest see on lihtsalt mõttetu ja kole.

Olgu rotikas, aga olgu stiilselt. Hetkel ei ole neis midagi head, ega ilusat.

Samas peame tunnistama, et tegemist on isiku eneseväljendusega ning liikumisvajaduse rahuldamisega. Tuleb aru saada, et enamus foorumi liikmeid on harjunud teistsuguse mõttelaadiga ning kvaliteedinõuetega. Kui hallile kassile see sobib ja on rahul oma liikurvahenditega, siis olgu. Tal on tunduvalt paremaid omadusi näiteks raadiolainete vallas.

eerik.mikroob.
Koti asemel mõni nahkne vanakooli kott. Pumbale ja lukule ka midagi ümber. Siis näeks vägalahe välja :)

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas Cly/Suva » 03. 05. 2010. 07:30

Koti asemel mõni nahkne vanakooli kott. Pumbale ja lukule ka midagi ümber. Siis näeks vägalahe välja :)
Jooksude pealt võiks ka need logod ära koristada.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Jutustused odavatest ja "imelikest" jalgratastest.

Postitus Postitas eerik.mikroob » 03. 05. 2010. 08:19

Ratas saab peagi stiililt sobivama nahksadula, ehk kastoorõliga "pehmeks" immutatud vana sossi nahksadula ;)
(Kes oskab soovitada Eestis 4-5 mm vaskneetide allikat, oleks väga tänulik?).

Sadulakoti üle võib mõtiskleda (siis juba kolmnurkne nahkne raamikott).

Pumbaga on jälle see häda, et mul on sinna suht kitsastesse rehvidesse ikka survet ka vaja, ning iga pumbaga MNT rehve piisavalt täis ikka ei löö (suht palju kaalu ka endal).

Tegelikult oli lihtsalt oma rumalus, et ei viitsinud enne pildistamist pudinaid küljest korjata (need käivad selle ratta külge, mis parajasti pikemasse sõitu läheb - elementaarsed tööriistad, sisekumm ja pump).

Ehk ega ma erilist stiilipuhtust taga ei aja - sõitmine on mulle ikka põhilisem, kui näitamine. Aga jah, korralikku värvkatet vajab ratas ikkagi (pulbervärv ilmselt).


Vasta

Mine “Jalgrattad”