Velonia

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Velonia

Postitus Postitas kristjan07 » 25. 06. 2009. 09:30

Oleks siis aeg avada selle brändi nurk ka siin. Tore näha et Hawaii kõrval, kes ise toodab Classicut, on ka ilmunud teine Eesti oma rattamark.

Väike tutvustus:
Velonia idee on lihtne - arendus- ja ajutöö tehakse Eestis ning tootmine Hiinas, Fuzhou linnas süsinik-spetsialistide juures. Esimese projektina on siin lehel tutvustatud tootevalik kõigest avapauk - tulevikus saabuvad tehasest loodetavasti juba 100% Eestis väljaarendatud raamid.

Mõned pildid:
Pilt
Pilt
Pilt

Koduleht: http://www.velonia.com

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Velonia

Postitus Postitas raamimurdja » 25. 06. 2009. 12:23

(y) kõva sõna

Hawaii tootmise juures jääme ikka täpseks. Hawaii ei tooda ise midagi. Allhankijad ikka toodavad. Hawaii tellib, brändib ja müüb.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Velonia

Postitus Postitas kristjan07 » 25. 06. 2009. 12:38

no jah seda mõtlesingi allan

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Velonia

Postitus Postitas siim_s » 25. 06. 2009. 12:43

Kindlasti ühed ilusaimad raamid, mis ma näinud.

mis nende raamide hinnaklass võiks olla? ma ei pea silmas täpset numbrit, aga umbes, et kas suurusjärk on 5000, 10000, 15000, 20000 või veelgi rohkem? siis teaks, kas hakata raha koguma või mitte :)

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Velonia

Postitus Postitas Gunnar » 25. 06. 2009. 13:21

Võib-olla paari hooaja pärast kui uut velo valin, siis saab ka raami omadusi kommenteerida, seni aga kommime välimust.

maastikuraam näeb kift, aga minu maitse vastaselt on brändi logod/tekstid ebaproportsionaalselt silmapaistvad. Vähem on parem nii auto tagakapoti tekstide kui ka ratta raami sildistuse puhul. Esialgu on nimi suurem kui toode. Samuti peaksid suurelt promotavad veebiaadressid jääma .com firmade mulli aega, sest kui juba VELONIA nii suurelt kirjutada, siis peaks suutma iga potensiaalne kasutaja selle tänapäevase bauseri aadressiribale toksida. Ning igasugu ACC laadsed lühendid on kõrvalvaatajate jaoks täiesti must ja kasutu maa. Ja kas "mountainseries" "roadseries" ei ole sama, kui kirjutada autole "sõiduauto", "veoauto", "linnamaastur"... Juustule peab kirjutama peale "juust" sest on olemas ka "juustulaadne toode", aga rattal vist seda probleemi ei ole.

Võib ju mõelda, et tegu ongi überpromoratastega, aga ka need võiksid ju ilusa(ma)d olla.

DisainiGunn
Ratas on minu hobi, mitte elu

clx
Rattur
Postitusi: 410
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Velonia

Postitus Postitas clx » 25. 06. 2009. 14:10

siim_s kirjutas: mis nende raamide hinnaklass võiks olla? ma ei pea silmas täpset numbrit, aga umbes, et kas suurusjärk on 5000, 10000, 15000, 20000 või veelgi rohkem? siis teaks, kas hakata raha koguma või mitte :)
20000+ hinnaga no-name raami müümiseks peaks turundus- ja müügiosakond olema ikka üle mõistuse pädevad ;)

Disainile ei saa muidu midagi ette heita, aga kõik tekstid võiksid siiski olla tiba väiksemad, hetkel venivad kirjad juba raami kumeruste peale laiali, selline sans-serif font oleks veidi kompaktsemana ilusam.

Gunni jutuga kah 100% nõus. Lisaks mudelinimede asemel (01, 02) võiks kah midagi kreatiivsemat välja mõelda, oleks palju köitvam. Mingid toredad nimed/sõnad oleks ju šefimad kui tähed/numbrid.

Aga üldiselt muidugi väga vahva üritus, edu!

PS: Tegelane pildil, kes tegelb minuarust pigem tootmise, kui ajutööga, mulle väga keskimist hiinlast ei meenuta :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Velonia

Postitus Postitas Mati » 25. 06. 2009. 15:01

Mehed, IMHO kipute te siin tähtsustama üle jäätise glasuuri, mis ei ole see kõige tähtsam komponent jäätise juures.

Ütlen ausalt, minu jaoks pole antud juhul välimus absoluutselt häiriv, sest see on kõvasti üle keskmise kui natukenegi ringi vaadata mis meil teedel ja metsades ringi vurab. Ma saaks aru kui oleks a la mingit leegiteemat arendatud või nii ...

Igatahes on Ints saanud hakkama suure asjaga ja mingi disaini teema on hetkel ikka väga teisejärguline. Kui me saame korraliku kodumaise margi ja veel jätkusuutlikult sisse töötatud, siis võib palgata Pininfarina või kelle iganes tegema asjale mainstream disaini pääle.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Velonia

Postitus Postitas Villem T » 25. 06. 2009. 15:28

Font on ju sans-serif?

Ja ratta glamuur on vähemalt sama tähtis kui jäätise glasuur (sealjuures olen väga kaugel sellest, et pähklitükkidega šokolaadikihti alaväärtustada).

PS
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 23. 04. 2004. 15:02

Re: Velonia

Postitus Postitas PS » 25. 06. 2009. 15:35

raamimurdja kirjutas:(y) kõva sõna

Hawaii tootmise juures jääme ikka täpseks. Hawaii ei tooda ise midagi. Allhankijad ikka toodavad. Hawaii tellib, brändib ja müüb.
Väga positiivne loomulikult, et meil selliseid fanaatilisi rattapatrioote leidub! Respekt ja edu! Ratas ja rattasport on IN :)

Selle "täpseks jäämise" teema juurde:

Piltidelt võib välja lugeda, et tegu on ainult oma kleepsu paigaldamisega (kuigi omatoodanguks nimetamiseks on lihtne komakohaga raami geomeetrias või mõne toru mõõdus või kujus midagi ümber teha).

3 põhjust miks süsinikraamide arendust suudavad teha vähesed rattatootjad:

1) Iga suurus vajab eraldi vormi tegemist, see tähendab ca 12000 usd vorm ja standardis 3 suurust 52, 56 ja 58. Vormi vajatakse raami küpsetamiseks, et süsinikkiud ja vaik kokku sulatada.

2) Kõik need raamid/rattad peavad vastama EN standardile, kuna neid müüakse EU turul. Keskmine ratta test EN-i saamiseks on ca 1000 euri (tavaliselt lõpptoote saamiseks tuleks teha 3-4 vormi iga suuruse kohta ning 2-3 EN testi per suurus).

3) Raami tootmise puhul on olemas miinimum mahud, mis tuleb täita, et asi ennast ära tasuks ning tehasel oleks põhjust sellega tegeleda.

Tõenäoliselt kasutatakse mõne brändi B või C lahendust väikeste modifikatsioonidega ja enda dekaalidega.

Mis puutub Classicu tootmisse, siis on meie poolt tehtav arendus nii sisuline kui vormiline, see tähendab, et loome mudelivaliku, kirjutame tehasele ette raamide joonised, komponendid, disaini, testime näidiseid, turundame, müüme, teenindame, lahendame probleemid ja garantiiasjad, ühesõnaga loome tooted ja võtame vastutuse lõpptarbija ees.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Velonia

Postitus Postitas Raix » 25. 06. 2009. 15:40

Üks asi, mis mulle meeldib, on see, et veebilehel iga raami juures ka ilusti geomeetria andmed olemas (y) Üks küsimus olekski selle kohta- nimelt õnnestus interneedusest kammimise peale üles leida oma praeguse 22" Merida raami geomeetria andmed, mille kohaselt Pilt joonisel suurus C (saan ma õigesti aru, et selle nimi ongi efektiivne ülatoru pikkus?) on 615 mm, Velonia 21" raamil aga 598mm. Et kas see 21" raam 192cm pikale mulle ka sobida võiks? Jala sisekülje kiire mõõtmine andis tulemuseks 92cm ning käepikkus kaenla alt sõrmeotsteni 76cm. Kahjuks pole maastikuratas praegu kodus, ei oska ka sadulaposti ega stemmi pikkust peast öelda. Praegune asend tundub üsnagi OG, samas tõsisemalt nikerdamas pole väga käinud kusagil metsas.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Velonia

Postitus Postitas AndreK » 25. 06. 2009. 23:34

kristjan07 kirjutas:Väike tutvustus:
Velonia idee on lihtne - arendus- ja ajutöö tehakse Eestis ning tootmine Hiinas
Mida siin arenduse ja ajutöö all täpsemalt mõeldakse? Ma pakun, et kataloogist meelepärase geomeetriaga raami välja valimine, värvilahenduse idee+teostus?

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Velonia

Postitus Postitas Toonio » 26. 06. 2009. 06:48

Võib-olla ajan midagi totaalselt segamini aga mingi hetk oli netist (vist) sama tegelase blogi moodi asjandusest võimalik jälgida, kuidas toimub FS raami disainimine. Kõik hakkas nagu looma ja siis tuli välja mingi tagahargi disainiaps vms. Seejärel sai see fixitud ja olevat veel kaalugi alla saanud raamist...

Hommiku kohta selline tavaline segane jutt aga äkki on tegu sama asjaga, seega ma päris kataloogikaupa ei kahtlustaks. Praegu aga ei suuda ma kuidagi tagantjärgi tuvastada, kust ma seda lugesin.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Velonia

Postitus Postitas veiko » 26. 06. 2009. 07:03

Toonio kirjutas:...Praegu aga ei suuda ma kuidagi tagantjärgi tuvastada, kust ma seda lugesin.
äkki siin viewtopic.php?f=16&t=18868

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Velonia

Postitus Postitas raamimurdja » 26. 06. 2009. 08:03

to PS

väljendasin enda segaselt.
Pidasin tootmise all silmas füüsiliselt asja valmistamist.
Tinglikult võib ju tootmiseks nimetada tõepoolest ka kõike seda mida Hawaii eestis kohapeal teeb ehk brändimist ja konstrueerimist jne.

Aga nii nagu classicu puhul toimib ongi kõige mõistlikum ja loogilisem tänases maailmas toimida. Ajutöö teha ära Eestis/Euroopas ning füüsiliselt asi tellida masstootja tehasest Aasias.

Aga andke velonia meestele endile ka teada, et siin foorumis nende asju arutatakse ja kritiseeritakse. Saavad siit võibolla mõne kasulikuki näpunäite ja mõne kliendi.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Velonia

Postitus Postitas Andrus K » 26. 06. 2009. 08:36

ilmselt sa Priit tead paremini ja ilmselt ei ole rattaraami ja paadi korpuse ehitamine võrreldavad aga nt. Tartu külje all Kvissentalis tehakse nii eesti kui välismaa sõitjatele tipptaseme kiirpaate (need kus kõhuli sees lamatakse) nii klaasplastist kui süsinikust ja kogu nende tootmine ja maa ja majad kokku maksavad ehk 12000 usd.
PS kirjutas: 1) Iga suurus vajab eraldi vormi tegemist, see tähendab ca 12000 usd vorm ja ...

Veloniast rääkides sii kui soov on pisut eristuda üleüldisest puna-must-valgest massist, siis võiks sellesse brändi lülitada ka mõne pisut vähemesineva värvi. Nagu on nt Bianchi-roheline. Saladuskatte all ütlen, et värve on tegelikul trohkem, kui 6.
Viimati muutis Andrus K, 26. 06. 2009. 08:43, muudetud 1 kord.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Velonia

Postitus Postitas Villem T » 26. 06. 2009. 08:40

Andrus K kirjutas:ilmselt sa Priit tead paremini ja ilmselt ei ole rattaraami ja paadi korpuse ehitamine võrreldavad aga nt. Tartu külje all Kvissentalis tehakse nii eesti kui välismaa sõitjatele tipptaseme kiirpaate (need kus kõhuli sees lamatakse) nii klaasplastist kui süsinikust ja kogu nende tootmine ja maa ja majad kokku maksavad ehk 12000 usd.
PS kirjutas: 1) Iga suurus vajab eraldi vormi tegemist, see tähendab ca 12000 usd vorm ja ...
Õunad ja apelsinid.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Velonia

Postitus Postitas erikr » 26. 06. 2009. 08:53

raamimurdja kirjutas: Aga andke velonia meestele endile ka teada, et siin foorumis nende asju arutatakse ja kritiseeritakse. Saavad siit võibolla mõne kasulikuki näpunäite ja mõne kliendi.
Eks indrek jälle siis kirjutab siia teemasse, kui tal midagi öelda on.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Velonia

Postitus Postitas Mati » 26. 06. 2009. 09:19

AndreK kirjutas:
kristjan07 kirjutas:Väike tutvustus: Velonia idee on lihtne - arendus- ja ajutöö tehakse Eestis ning tootmine Hiinas
Mida siin arenduse ja ajutöö all täpsemalt mõeldakse? Ma pakun, et kataloogist meelepärase geomeetriaga raami välja valimine, värvilahenduse idee+teostus?
Nii palju kui ma täpsemalt taustast tean, siis võin väita, et Intsu näol on tegu väga andeka noore inseneriga. Just sellisega keda meie rahandus-turundus-juriidika jne imemajanduses tikutulega otsida annab :!: Müts maha iga reaalmajanduse edendaja ees!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Re: Velonia

Postitus Postitas indrek » 26. 06. 2009. 12:23

Tore, et siin arutelu käib. Küll aga väike palve, et kui see teema siia juba kord tehti, siis räägiks siin ikkagi ainul Veloniast ja jätaks muud brändid välja (kui keegi just otseselt ei võrdle). Üritame mitte läbustada!

Välimusest
Üritasin jälgida seda, mis rattamaailmas on ihaldusväärne, ilma, et kedagi kopeerida. Eks nii palju kui on clubbers.ee's kasutajaid, on ka erinevaid maitseid. Tunnistan, et korra käis peast läbi ka mõte teha siin väike hääletus, kuid otsustasin mitte, sest tõenäoliselt oleks siin läinud gigantide sõjaks. Miks valge-must-punane? Võite mind nüüd ebaoriginaalseks pidada, kuid läksin esijalgu kindlat/testitud rada. Julgen väita, et punane on palju enamatele meele järgi, kui näiteks kärts roheline, mida sai ka proovitud. Loomulikult ei saa kõigile korraga meeldida, kuid skeptilistematele julgen soovitada, et tulge vaadake oma silmaga (pildid ei anna kontrasti päris nii hästi edasi). Need kes on näinud on kiitnud. Tekstid on meelega väga suured ja mitte reklaami pärast vaid nii nad näevad lihtsalt paremad välja. Arvuti on mul photoshopi faile täis, kus on väikseid ja suuri, kitsaid ja laiu logosid ning julgen väita, et väike tekst jätab 60mm torul ebaproportsionaalselt väikse mulje. Kes arvavad, et tekstid pole loetavad, siis see on petlik mulje, mille jätab 2D pilt arvutis. Nimede kohta on minul lihtsalt personaalne eelistus mitte kasutada Reelikat ja Jaanikat vaid pigem numbri/tähe kombinatsiooni. Miks tekst ja mitte värviline logo? Ei meeldi üle disainitud keerulised/ümarad kirjud nimed - pigem lihtsad ja konkreetsed. Ahjaa ja sans-serifiga küll nüüd eksite mehed!

Päritolust
Võite härra PS jutu üleval pool veel korra läbi lugeda - kõik on õige. Vabandan, kui kellelegi on jäänud mulje, et Velonia on 100% made in estonia. Mina olen teinud disaini (välimuse) ja üritanud nii palju kui mulle on võimalust antud suunata/muuta ka ehitust/geomeetriat. Härraga, kes on minu kontaktisik Hiinas, käib meil praktiliselt iga päev skype's tihe arutelu, mis peab olema, kuidas peab olema, mis müüb ja mis ei müü. Nii üllatav kui see ka pole on neil seal nii mõnestki asjast hoopis teine arusaam. Näitaks olid nad aasta alguses veel väga kahe vahel, kas teha integ. postiga mnt raam või mitte kuid ma surusin iga päev, et ikka tuleb teha, muidu jääte ajast maha. Ka olid mtb raami nurgad neil minu arvates suhteliselt paigast ära jne. Tänagi on veel paar asja, millega ma rahul pole, kuid see on juba minu mure (ja oleks siin bad marketing). Hetkel on teemaks näiteks mtb carbon pöiad, kuid asi ei ole veel piisavalt küps! Küll aga on kogu selle asja eesmärk ikkagi jõuda sinna, et ükspäev on raamid täpselt sellised nagu mina olen nad konstrueerinud ning ma usun, et see on võimalik. Küll tähendaks see ka seda, et mõned muud poe-ketid/brändid paneks oma nime sinna peale, kuid minul sellest kahju poleks, nii kaua kuni ma saan enda tehtud raamiga sõita.

Kõik konstruktiivne kriitika on alati teretulnud - võite kirjutada siia, mailile, helistada või võime ka minna õlut jooma.

PS! Kogu Velonia asja ajan ma põhimõtteliselt üksi, seega palun mõistvat suhtumist, mis puudutab ajalisi ja ärilisi faktoreid! Miks ma seda teen? Aga sellepärast, et tänaseks on selge, et see on asi, mida ma üle kõige tahan teha!

trc
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 02. 04. 2003. 12:32

Re: Velonia

Postitus Postitas trc » 26. 06. 2009. 12:35

indrek kirjutas:[Ahjaa ja sans-serifiga küll nüüd eksite mehed!
Ei eksi mehed midagist. Futura on vägagi Sans-Serif.

Hau.
trc. Performance, it's the name of the game!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Velonia

Postitus Postitas Mati » 26. 06. 2009. 12:38

indrek kirjutas:Päritolust
...Mina olen teinud disaini (välimuse) ja üritanud nii palju kui mulle on võimalust antud suunata/muuta ka ehitust/geomeetriat. ... Näitaks olid nad aasta alguses veel väga kahe vahel, kas teha integ. postiga mnt raam või mitte kuid ma surusin iga päev, et ikka tuleb teha, muidu jääte ajast maha. Ka olid mtb raami nurgad neil minu arvates suhteliselt paigast ära jne. ...
Kui nii, siis on asi ikka kaugel kataloogikaubast ja ma julgeks väita küll, et (almost) made in EST :). Ratta juures geomeetria vast olulisim tegur.
indrek kirjutas:... PS! Kogu Velonia asja ajan ma põhimõtteliselt üksi, seega palun mõistvat suhtumist, mis puudutab ajalisi ja ärilisi faktoreid! Miks ma seda teen? Aga sellepärast, et tänaseks on selge, et see on asi, mida ma üle kõige tahan teha!
Seda enam minu poolt sügav respekt ja ainult jaksu. Arvaku küla koerad, mis nad arvavad :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Re: Velonia

Postitus Postitas indrek » 26. 06. 2009. 12:41

trc kirjutas:
indrek kirjutas:[Ahjaa ja sans-serifiga küll nüüd eksite mehed!
Ei eksi mehed midagist. Futura on vägagi Sans-Serif.

Hau.
Ei ole see ka Futura. Parandan ennast, jah ta kuulub küll sans-serif gruppi.

trc
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 02. 04. 2003. 12:32

Re: Velonia

Postitus Postitas trc » 26. 06. 2009. 12:52

indrek kirjutas:
trc kirjutas:
indrek kirjutas:[Ahjaa ja sans-serifiga küll nüüd eksite mehed!
Ei eksi mehed midagist. Futura on vägagi Sans-Serif.

Hau.
Ei ole see ka Futura. Parandan ennast, jah ta kuulub küll sans-serif gruppi.
No siis on Futura kloon. Ei tohiks väga suur probleem olla, mille otsa pikalt komistada. Minule ratas igastahes meeldib. ning just tänu lakoonilisusele ja klassikalisele värvikombinatsioonile.
trc. Performance, it's the name of the game!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Velonia

Postitus Postitas KaupoR » 26. 06. 2009. 14:08

Mati kirjutas:Kui nii, siis on asi ikka kaugel kataloogikaubast ja ma julgeks väita küll, et (almost) made in EST :). Ratta juures geomeetria vast olulisim tegur.
Paljud kaubanduses müüdavate rataste raamid on ehitud jutuga "Designed in USA/Europe/Italy/Germany/...". Velonia võiks siis olla "Almost entirely designed in Estonia" :) Väikeses kirjas peab vist ikka ära kirjutama, et "Made in China". EDIT: leidsin, et Designed in Estonia embleem on projekti kodukal kenasti olemas.

Indrek jättis osavalt või kogemata mainimata äriliselt olulise faktori - hinna. Kuna oma MNT ratas läks avarii tulemusel enam-vähem looja karja, siis on minu silmad selles sektoris üsna avatud :shock:

Mitte, et mulle disain ei meeldiks, kuid hirm uue trendi loomise ees (miks mitte puna-must-valge asemel sini-must-valge) tundub asjatu. Võidupüha pateetikat edasi kandes oleks võinud ju rattale ka EV90 logo peale panna :)

Pilt
If everything's under control, you're going too slow!

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Velonia

Postitus Postitas wylde » 26. 06. 2009. 15:16

Mnjah, et bränd luua ja seda nii nõudlikule kasutajagrupile kui seda on spordifanatt on üsna paras pähkel – kõigepealt, et Eesti turul kanda kinnitada nagu muusikud väidavad, siis tuleb oma rahva keeli laulda. Kui siin läbi lööb, siis võib ka euroopasse pilk suunata. Et mina ostaksin Verona raami (brändikummardaja) , selleks peaks vähemalt üks Eesti kõrgematasemelisem meeskond suutma mind selles veenda – Extreme, Proklubi, Arctic – ja kui need mehed tõestavad, et ratas liigub ja vastu peab, siis julgen ka oma rahakotiga riskida. See, et seal aasia tehases tehtud raamid katki võiksid lihtsamini minna kui kõik muud margid ei olegi peamine hirmufaktor, pigem ikka küsimus kas disain,geomeetria ja jäikus on omavahel sõbrad või vaenlased? Ja et müük sujuks ja ratast täislastis imetelda proovida saaks selleks võiks bisikese butiigi luua või mõnes olemasolevas kaupluses kuulsust koguda – viimase juures on oht, et müüjad teevad selle maha , kuna nad oma sissetoodavate brändide arvelt nopivad magusamaid vilju. Praegu rendipinnad odavad.
Aga jään ootama EJL-is artiklit siis, et 2010 sõidab Verona ratastel ……. tiim! ;)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Velonia

Postitus Postitas Andrus K » 26. 06. 2009. 15:34

nii et jah: hinnad, värvikombinatsioonid :P
Jääme kuuldele.
Bike raami torud on iseenensest väga sümpaatsed. Ja see, et tagahargi sisekülg on punane ja väiskülg valge on huvitav lahendus.
Tubli. Anna minna.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Velonia

Postitus Postitas AndreK » 26. 06. 2009. 16:18

wylde kirjutas:Verona ratastel ……. tiim! ;)
Verona on linn Itaalias. Lihtsalt teadmiseks.
Viimati muutis AndreK, 26. 06. 2009. 18:39, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Re: Velonia

Postitus Postitas MaT » 26. 06. 2009. 18:25

.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 17:27, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Velonia

Postitus Postitas Salmiakki » 27. 06. 2009. 18:36

Tõsine ettevõtmine, soovin edu.
Mis need MNT jooksud maksma hakkavad, suurusjärk huvitab?
Minu ratta raam muidu ka Indrekult pärit (küll mitte Velonia).

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Velonia

Postitus Postitas Olts » 27. 06. 2009. 19:18

MaT kirjutas:Aga integreeritud postiga MTB raam?

Värvide kohapealt selline mõte et must ja valge võiks jääda "standardvarustusse" sinna kus nad on aga punase asemele võiks saada ka muid värve valida, näiteks sinist.
... ja rohelist :wink:

See oli naljaga pooleks aga iial ei või teada.
Asja tootmise pool on meil nüüd selge, aga turustus?????
Pead ju leidma müügikohad ja vaevalt, et havai või Ikstriim huvitatud on. Või mine tea. Kõik ju numbrites kinni.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Velonia

Postitus Postitas raamimurdja » 29. 06. 2009. 11:21

lihtne see olema ei saa, aga põnev sellegipoolest
Viimati muutis raamimurdja, 30. 06. 2009. 08:09, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Velonia

Postitus Postitas PudruKuul » 29. 06. 2009. 12:44

Olen teemat huviga jälginud ja eile jõudsin rattal olles asja mõttes arutada. Hea reklaam on raami ostmisel näiteks antakse kaasa Velonia värvides rattasärk. Velonia värvides rõivaid võib teha müügiks. Leidub patrioote, kes ostaksid need ja aitaksid reklaamile kaasa. Kindlasti tasuks uurida võimalust olla oma telgi ja meeskonnaga maratonidel väljas. Alguses toetakse Velonia reklaami hiljem toetad sina kui oled ilma teinud.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Velonia

Postitus Postitas kristjan07 » 05. 07. 2009. 11:12


Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Velonia

Postitus Postitas Salmiakki » 06. 07. 2009. 10:26

Palju neil jooksudel hind olema saab?

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Re: Velonia

Postitus Postitas erkki » 04. 08. 2009. 20:58

Velonia lehel nüüd ka hinnad väljas! (v.a. lenksul)

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Velonia

Postitus Postitas MK777 » 04. 08. 2009. 21:30

Lehel on kirjas et sadulapost on 34,9mm. Kas ei peaks olema 31,6 ? :roll:

Edit: alles nüüd märkasin et raam on alt kitsam, nüüd sain aru. Esialgu ei suutnud kokku viia 34.9 sadulaposti ja sama mõõduga esivahetaja.
Viimati muutis MK777, 05. 08. 2009. 10:05, muudetud 1 kord.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Velonia

Postitus Postitas Kuldar » 04. 08. 2009. 21:43

MK777 kirjutas:Lehel on kirjas et sadulapost on 34,9mm. Kas ei peaks olema 31,6 ? :roll:
mis krdi pärast?
isegi AX Lightness ja Schmolke teevad 34,9 poste, rääkimata Saso, Syntace, Ritchey ja KCNC masstoodetest.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Velonia

Postitus Postitas Nongrata » 12. 08. 2009. 17:27

Pilt
Pilt
Kas mõõt B on raami juures konstant või saab seda lühemaks teha?

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Velonia

Postitus Postitas Olts » 11. 02. 2011. 14:37

Huvitav, kas sellel firmal sai kah tegutsemisest kõrini või sõi domeenireform koduka?
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Martino
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 14. 06. 2010. 20:04

Re: Velonia

Postitus Postitas Martino » 11. 02. 2011. 15:43

Olts kirjutas:Huvitav, kas sellel firmal sai kah tegutsemisest kõrini või sõi domeenireform koduka?
Velonia kasutas/kasutab .com-domeeni, mida kodanik Kautsi tegemised suuremat ei puuduta :)

Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Re: Velonia

Postitus Postitas Ailar » 12. 02. 2011. 08:14

Olts kirjutas:Huvitav, kas sellel firmal sai kah tegutsemisest kõrini või sõi domeenireform koduka?
Pidavat olema ajutine asi, et teevad popiks ja noortepäraseks selle koduka 8)
Team Vänt

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Velonia

Postitus Postitas _KRIS_ » 12. 02. 2011. 12:29

Minu arust nägi ennegi kena ja moodne välja :D

uggy67
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 05. 2010. 01:40

Re: Velonia

Postitus Postitas uggy67 » 25. 02. 2011. 23:18

härrased ratturid, on keegi juba katsetanud antud isendit (MT01)? valin endale just raami ja oleks hea teada, mida teadjamad arvavad.

rajko
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 23. 10. 2006. 06:51

Re: Velonia

Postitus Postitas rajko » 24. 10. 2011. 10:24

Teab keegi miks Indrek mailidele ja telefonile ei vasta? Hetkel on telefon üldse väljas.
Max: 203, Avg:190

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Velonia

Postitus Postitas KaupoR » 24. 10. 2011. 10:30

Võibolla selle pärast, et ta on juba viimased mitu kuud USAs ühe teise projekti raames tööl?
If everything's under control, you're going too slow!

rajko
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 23. 10. 2006. 06:51

Re: Velonia

Postitus Postitas rajko » 24. 10. 2011. 14:54

Kas see siis takistab telefonidele ja mailidele vastamast?
Max: 203, Avg:190

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Velonia

Postitus Postitas KristjanS » 24. 10. 2011. 15:12

rajko kirjutas:Kas see siis takistab telefonidele ja mailidele vastamast?
Aga milleks olla nii naiivne ja arvata, et ta seal üldse eesti numbrit kasutab? Kiire ja töödpungiltäis päeva jooksul võivad nii mõnedki "Off-topic" meilid tähelepanuta jääda...
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Velonia

Postitus Postitas Olts » 24. 10. 2011. 15:36

KristjanS kirjutas:
rajko kirjutas:Kas see siis takistab telefonidele ja mailidele vastamast?
Aga milleks olla nii naiivne ja arvata, et ta seal üldse eesti numbrit kasutab? Kiire ja töödpungiltäis päeva jooksul võivad nii mõnedki "Off-topic" meilid tähelepanuta jääda...
Kristjan! Kui see leht oleks sinu oma, siis oleks meilid Velonia teemal tõesti "Off-topic".
Pigem sa tahtsid nii öelda, et tema praeguste tegemiste juures on VELONIA talle "Off-topic"

"Härra Maurus peaks ikka alati kodus olema kui raha pakutakse"
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Velonia

Postitus Postitas KristjanS » 24. 10. 2011. 15:48

Olts kirjutas:Kristjan! Kui see leht oleks sinu oma, siis oleks meilid Velonia teemal tõesti "Off-topic".
Pigem sa tahtsid nii öelda, et tema praeguste tegemiste juures on VELONIA talle "Off-topic"

"Härra Maurus peaks ikka alati kodus olema kui raha pakutakse"
Aga seda ma ju ütlesingi :shock: . Ja kui Härra Maurusel on valida suure ja väikese rahapaki vahel, siis ma olen kindel, et Maurus ei ole rumal ja ei vali väikest rahapakki!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Velonia

Postitus Postitas Kuldar » 24. 10. 2011. 18:27

kui juba nii kõva nimi sisse toodi, siis tuleks täpne olla:
1. Härrale kõlbas iga summa.
2. Härra ei maga, mitte on alati kodus (kui raha tuuakse).

"Olgu või paar kopikat!" hüüdis direktor. "Pidage meeles, mis härra Maurus ütleb, ja tema teab, mis ta ütleb, sest tema juuksed on juba raha pärast halliks läinud, raha ja teiste asjade pärast. Tema ütleb: Ärge pange kunagi raha kasti ei siin ega hotellis, vaid tooge härra Mauruse kätte. Minu kätte toogu oma raha kõik need, kes ei oska temaga õieti ümber käia. Tulge või südaöösel, tulge ja koputage uksele, näete nõnda - kõpp, kõpp, kõpp! aga mitte rusikaga, nii et terve maja üles ärkab, mõistate? Sest härra Maurus ei maga kunagi, kui temale raha tuuakse. (Tõde ja õigus II. A. H. Tammsaare)
Gravity is a Bitch

Vasta

Mine “Jalgrattad”