Raami suurus

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
mikron
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 31. 10. 2008. 16:07

Raami suurus

Postitus Postitas mikron » 15. 01. 2009. 22:12

Ei osanud mujale seda teemat panna. Kuid iseenesest on asi selles, et ostsin maantee ratta sõitmiseks ja ostsin L suuruse, ise olen 191 pikk, ostsin ratta Portugalist esimesest rattapoest ja ilmselt müüa oli õnnelik, et sai mulle kui mittemidagiteadvalerattaostjale selle ratta pähe määritud. Esialgu nagu ei olnudki midagi, kuid siis tundus imelik, et sadulapost on max väljas ja justkui oleks ikka lühike ... proovisin ratast eestis maha müüa, aga tulutult, kuna ilmselt ostsin liiga suure summaga ja isegi kui olin üsna palju alla ostuhinna müünud, keegi ei olnud huvitatud. Seega olen leppinud, et pean selle rattaga edasi sõitma ... kuid küsimus siis tarkadele rattameestele, kas on midagi hirmsat kui see sadulapost on max väljas ja mis see raami suurus üldse loeb. Tegelikult ju väiksem raam on kergem ja idee poolest parem. Et kas on üldse mõtet põdeda ja kas on mõtet müüa ja uus osta kui võistlemas ei käi ja kasutan ratast kui üldfüüsilise treeningu vahendit?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Raami suurus

Postitus Postitas Rivo » 15. 01. 2009. 22:40

L suurusega raam võib tõesti nii "numbri" jagu väike olla. Sadulatoru max. väljas - pole vaja väga pead valutada, selleks need märgid seal ongi. Natuke abi leiad SIIT
PS. Ma ei sa hästi aru, miks peaks Portugalist ratta ostma :roll:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Raami suurus

Postitus Postitas vigurivänt » 15. 01. 2009. 23:17

Kui sadulatoru lubatust rohkem väljas on võib raamiga õnnetus juhtuda. Ja L suurus pole sugugi suur, pakun, et see on enamlevinud suurus.
Tark ei torma!

mikron
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 31. 10. 2008. 16:07

Re: Raami suurus

Postitus Postitas mikron » 17. 01. 2009. 11:18

Tänud vastuste eest. Portugalist ostsin sellepärast, et seal käisin ja lihtsalt tuli isu rattaga sõita, ilus loodus ja siis saab paremini ümbruskonnaga tutvuda, nagu jalgratta-turism vms.

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Raami suurus

Postitus Postitas tsimpa » 17. 01. 2009. 17:43

kui raam on liiga väike, siis saab sadulapulga ja lenksuhoidja(stem-i) pikendamisega asja kohendada.
külasta mõnda rattapoodi, kus osatakse ehk konsulteerida - istu oma ratta selga ja poisid vaatavad kogenud silmaga asendi üle.

kui oleksid liiga suure ostnud, siis ei aitaks midagi muud peale raamivahetuse.
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Raami suurus

Postitus Postitas erikr » 17. 01. 2009. 19:23

teoreetiliselt jah setbackiga sadulapost ja pikem stem teatud piires aitavad. ega pikkus 191 pole ainuke kriteerium. loevad ka käte, jalgade ja ülakeha pikkused. aga jah, mina oma 183-ga olen enamasti L raami (MTB 19" [43cm], MNT 56 cm) mees. samas on kõigil ratastel sadulapost enam-vähem maksimumi peal
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Raami suurus

Postitus Postitas Villem T » 17. 01. 2009. 20:35

erikr kirjutas:samas on kõigil ratastel sadulapost enam-vähem maksimumi peal
See oleneb rohkem sadulapostist. Ehk siis tulles teemasse - kui vahetada sadulapost pikema vastu, ei ole ta samas asendis enam "maksi peal", mis vist palju ei muuda.

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Raami suurus

Postitus Postitas tsimpa » 18. 01. 2009. 18:18

muidugi ei muuda toru pikemaks vahetamine sõiduasendit ega mugavustunnet.
küll aga istub siis toru sügavamalt raami sees ja vähendab väändemomenti mida toru avaldab raamile. seega väheneb risk, et sadulapulk raami katki väänab.
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Raami suurus

Postitus Postitas Kuldar » 18. 01. 2009. 21:27

tsimpa kirjutas:väändemomenti mida toru avaldab raamile
ah?
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Raami suurus

Postitus Postitas mart » 18. 01. 2009. 21:37

Kuldar kirjutas:
tsimpa kirjutas:väändemomenti mida toru avaldab raamile
ah?
Enne, kui Tsimpa ärkab ja vastab, spekuleerin, et silmas on peetud sadulaposti sügavust sadulatorus. Jutt küll MNT raamist ja tema geomeetriat,aga minagi jälgiks, et sadulapost oleks lõppemas allpool sadulatoru/raami punkti , kus liituvad horisontaal/ülatoru ja tagahargi ülakinnitus.
PS. sadulatoru ja sadulapost on eesti keeli ikka veel kahemõttega. Kui poes on müügil torukujuline vidin, mis peaks ühendama sadulat raamiga, on ta sagedasti müüja/sildi jaoks sadulatoru. Kui aga hakkad rääkima miskist raamist, siis sama termin on kasutusel samal müüjal iseloomustamaks raami nn vertikaalse toru pikkust keskjooksust ülatoruni ning sadula/-posti kõrgus on tema jutus kohe automaatselt teises kontetekstis.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Raami suurus

Postitus Postitas erikr » 19. 01. 2009. 06:39

mart kirjutas:
Kuldar kirjutas:
tsimpa kirjutas:väändemomenti mida toru avaldab raamile
ah?
Enne, kui Tsimpa ärkab ja vastab, spekuleerin, et silmas on peetud sadulaposti sügavust sadulatorus.
mehaanikas tehakse väändel ja paindel olulist vahet.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Raami suurus

Postitus Postitas Villem T » 19. 01. 2009. 09:14

mart kirjutas:Jutt küll MNT raamist ja tema geomeetriat,aga minagi jälgiks, et sadulapost oleks lõppemas allpool sadulatoru/raami punkti , kus liituvad horisontaal/ülatoru ja tagahargi ülakinnitus.
Võib-olla ma olen naiivne, aga ma loodan et raami- ja sadulapostitootjad vastastikku jälgivad mis toimub. Et kui see minimaalne osa on raamis siis on ok (ja et poolemeetristel postidel on see "minimaalne" osa pikem). Osadel raamidel ju nimetatud punkt puudub, näiteks enamus tagavedrustusega raame jne.

mikron
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 31. 10. 2008. 16:07

Re: Raami suurus

Postitus Postitas mikron » 20. 01. 2009. 13:05

Nagu ma aru saan, siis ei jää muud üle kui pikem sadulapost osta ja siis on pikem osa sadula toru sees (raami sees) ja see ei koorma raami ülemäära. On nii?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Raami suurus

Postitus Postitas Villem T » 20. 01. 2009. 14:39

mikron kirjutas:Nagu ma aru saan, siis ei jää muud üle kui pikem sadulapost osta ja siis on pikem osa sadula toru sees (raami sees) ja see ei koorma raami ülemäära. On nii?
Kui see sadulapostiteema on su ainuke mure siis jah. Samas kui ta selle "min insert" märgini on sees siis pole vajagi vahetada.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Raami suurus

Postitus Postitas mart » 20. 01. 2009. 15:12

mikron kirjutas: Esialgu nagu ei olnudki midagi, kuid siis tundus imelik, et sadulapost on max väljas ja justkui oleks ikka lühike ... ... kasutan ratast kui üldfüüsilise treeningu vahendit?
Villem T kirjutas: Samas kui ta selle "min insert" märgini on sees siis pole vajagi vahetada.
Et siis nagu soovitad mikronil teha trenni kõverate põlvedega :?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

mellow
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 17. 04. 2009. 18:40

Re: Raami suurus

Postitus Postitas mellow » 17. 04. 2009. 18:50

Tere. Olen umbes 177cm pikk, kas MTB raam suurusega 39cm jääb mulle liiga väikseks või ebamugavaks? Samas müügikuulutuses on kirjas, et rattaraami mõõtmed sobivad ka suuremale mehele. Ratas oleks mõeldud igapäevaseks kulgemiseks nii asfaldil kui ka muul pinnasel.

Kasutaja avatar
RasmusS
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 24. 01. 2008. 19:07

Re: Raami suurus

Postitus Postitas RasmusS » 17. 04. 2009. 18:56

39 cm on 15.4 tolli, see peaks ilmselgelt liiga väike olema. Mul pikkust samapalju kui sul, sõidan 18 tollise raamiga (u 46 cm). Kui suur mees just 160 cm pikk ei ole :roll:

mellow
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 17. 04. 2009. 18:40

Re: Raami suurus

Postitus Postitas mellow » 17. 04. 2009. 19:07

Kle, aga aitähh ja siis mul selge pilt. Arvutasin ise ka ja sain tollides raami mõõduks samamoodi, siis hakkasin mõtlema, et tõesti kuidas see raam sobib suuremale mehele. Ratas ise on muidu müügis hobbyhalli kataloogis Raleigh d-911. Arvasin, et paraja hinnaga ja hea kärutada suvel maakodus erinevatel pinnastel.

Vasta

Mine “Jalgrattad”