Uue maanteeratta ja varustuse ost peale paariaastast pausi

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
friik
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 08. 06. 2004. 19:52

Uue maanteeratta ja varustuse ost peale paariaastast pausi

Postitus Postitas friik » 29. 03. 2009. 19:23

Minevikust alustades, sõitsin viimati tõsisemalt 2006 suvel. Siis tuli peale sõjavägi ning seal saadud vigastus ei lubanud aastajagu trenni teha, 2008 läks lihtsalt laisklemisele. Kuna õllelihas on liiga suureks läinud ning laiskust on vaja murda, siis peaks jälle hakkama trenni tegema.

Eelmine ratas oli Treki 7XXX hübriid (mis jäi kolmandiku esimese hooaja järel nõrgaks), mis sai ostetud veel vanemate poolt. Lisaks on see lihtsalt aja jooksul ära väsinud.

Nüüd peaks hakkama otsast uue hooga. Eelmise rattaga sai sõidetud kuni 7000 km aastas, esialgu võiks ka sellega arvestada, lisaks vahel võistlemine (Rattaralli oleks esimene sihtmärk). Kui ma viimati seda foorumit aktiivselt külastasin, jäi meelde väide, et alla Shimano 105 ei tasu midagi osta. Sellega seoses sai eelarveks planeeritud kuni 25000.-, sealhulgas varustus (ratas, pedaalid, kingad, püksid, särgid jms). Muidugi mida vähem, seda parem.

Vaatasin ringi ja mõistlik paistis:
Merida ROAD RACE 904-COM

Siinkohal jään kohe hätta pedaalide ja kingadega. Eelmise rattaga sõitsin tavaliste pedaalide ning kõva tallaga matkatossudega. Lisaks on jalanumbriks 46-48 (sõltuvalt tootjast) ning esmapilgul midagi silma sellisele pardijalale küll ei hakanud.

Riiete kohta on vist mõttekam otse poodi vaatama minna. Esialgne plaan oli kahed püksid-särgid ning mõned paarid sokke. Lukud-kotid-laibaka-tööriistad-pudelid saab vast vana ratta küljest võtta esialgu. Kiiver on kah kenasti ühes tükis veel riiulis.

Niiet... kas ratas on mõistlik ja mis pedaalid ja kingad sinna juurde võtta. Kui keegi arvab, et sellise koormuse juures oleks mõistlik kallimat ratast võtta, siis kõigepealt peab vaatama, kas ma üldse viitsin enam nii palju trenni teha... :roll:

Edit:
Seni on pakutud müüa
http://www.velo.clubbers.ee/viewtopic.php?f=45&t=23653
Kasutatud rataste alt vaatasin
viewtopic.php?f=45&t=22852
Mõlemad peaksid pikkusele üldiselt sobima kah minu arvutuste järgi. Pikkus 190 ja jala sisekülg ca 85.

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Uue maanteeratta ja varustuse ost peale paariaastast pausi

Postitus Postitas kaarelk » 30. 03. 2009. 11:33

kuidagi kahtlane tundub sinu pikkuse juures 56se raami sobivus, aga kui see scott tõesti veel paras on siis on see ju nende teistega võrreldes ikka väga soodne ost. ja mahub veel ka ilusti su hinnapiiri. sinu eelarvega ma pikalt küll ei mõtleks vaid läheks kohe proovima.
(ja see 58ne ridley on ju samuti hea pakkumine)

friik
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 08. 06. 2004. 19:52

Re: Uue maanteeratta ja varustuse ost peale paariaastast pausi

Postitus Postitas friik » 30. 03. 2009. 13:04

Selge, uurin maad.

Nüüd siis pedaalid ja kingad. Nende koha pealt olen kõige nõutum.

tanel k
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 10. 05. 2005. 19:00

Re: Uue maanteeratta ja varustuse ost peale paariaastast pausi

Postitus Postitas tanel k » 30. 03. 2009. 14:45

Kõige kindlam on tõepoolest ratas omal nahal järgi proovida. Kui Scott väikseks ei jää, siis selle raha eest on ratast rohkem kui küll. Julgen soovitada, kuna ise sõidan sama asjaga. Siiani ei ole pidanud pettuma. Ja kui tulevikus tahadki miskit uuendad/vahetada, siis platvorm on vägev. Ratas on jäik ja kiire, kuid samas piisavalt mugav, et pikki otsi teha. Ning ratta geomeetria ei ole nii võistlemisele orienteeritud nagu on Addicutel. Kahvel mõne weenie jaoks kaalub terve tonni, aga see eest on siga jäik. Ultegra käiguosa toimib laitmatult. Kannatab ka juba tõsisematest võistlustestki osa võtta, rääkimata trenni tegemisest. Ole ainult mees ja sõida. Ksyrium Elite jooksud on tõsiselt bobmproofid. Pole vaja karta et meie auklikes teedes kõveraks lähevad.
Igatahes edu treeningutel.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Uue maanteeratta ja varustuse ost peale paariaastast pausi

Postitus Postitas Tonis_T » 30. 03. 2009. 15:10

Pedaalid/kingad sõltuvad paarist asjast. Kui oled hardcore treenija, siis vaata rõõmsalt MNT kingi/pedaale. Kui käid vahest niisama rattaga tsillimas ja tahad mõni kord ratta seljast maha astuda ja paar sammu kõndida, siis soovitaks hoopis MTB kingi/pedaale. MNT kingad on sellised, et nendega on 100 meetri jalutaminegi vägitegu ja tõsiselt ebamugav tegevus samas kui MTB kingadega on üsna mugav ringi vantsida (ega nad just jooksusussid pole aga MNT kingadega kõndimine on konkreetne pardi paterdamine). Igasugused super lai toetuspind ja megahüper karbon jäik jms võid vast esialgu ära unustada ja jälgi pigem kasutust. Vaata, palju sul eelarvest üle jäänud on ja siis hangi sellele vastavad kingad. Soovitav oleks, et on pealt kolme kinnitusega. Mida kallima kinga ostad, seda jäigem see on. Erinevad firmad on kõik natuke isesuguse liistuga. Proovi jalga, et milline mugav tunudub ja ära põrsast kotis osta.

friik
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 08. 06. 2004. 19:52

Re: Uue maanteeratta ja varustuse ost peale paariaastast pausi

Postitus Postitas friik » 30. 03. 2009. 15:25

No niisama tšillimas ma rattaga üldjuhul ei käi, pigem ikka 3-4 korda nädalas 50km+ trenni sõitmas. Poes õlle järgi käin ilmselt tavalise rattaga.

Ridley müüja lubas kaasa panna sellised kasutatud pedaalid
http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... 447dd25727
ning mingisugused kingad, eeldusel et jalanumber sobib.

Vahepeal pakuti veel ühte Bianchi ratast.
viewtopic.php?f=45&t=22860

Kõige rohkem positiivset kisa on hetkel Scotti kohta, kuid Ridley combo on vist parim bang-for-buck.

Edit:
Üks GT pakkumine tuli kah vahepeal, aga see mulle ei meeldinud.
Kõige enam meeldib mulle hetkel Ridley, mille konkurendiks on Bianchi (näeb kenam välja :roll: ). Väike Google näitas, et Record peaks olema Dura-Ace tasemel või ei osanud ma infot välja lugeda. Bianchi carbon raam peaks parem olema. Muud parameetreid ma võrrelda lihtsalt ei oska.

Vasta

Mine “Jalgrattad”