Palun abi ratta valimisel (hübriid või maastikuratas)!

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
jacku
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 27. 01. 2008. 21:31

Palun abi ratta valimisel (hübriid või maastikuratas)!

Postitus Postitas jacku » 27. 01. 2008. 22:12

Tervitus
Soovin osta omale ratast. Lodan et keegi võtab vaevaks mind pisut valgustada.

Sõitmis eesmärgid oleksid siis järgmised:
*Peamiselt maanteel, paar korda nädalas, kuni 100km korraga, st spordi mõttes.
*Samas meeldib mõnikord maanteelt maha keerata ja töllerdada mööda metsateid, kruusal, isegi metsaradu ja mereranda pidi. Mõnikord on lausa kopp ees maanteest ja nimme kiman mööda metsateid ja isegi Nõmme mäest (hüppemäe lähedalt trepi kõrvalt) on mõnikord tuju alla sõitta.
*Ka on tarvis sõitta linna vahel mõnikord (vahel, kui autost kõrini, siis tööle või niisma linna).
*Ja suviti meeldib käia erinevatel rattamatkadel, st vaja varusutst riputada ratta külge, st pakiraam jne, ning et asend liiga ära ei väsitaks päevade kaupa ratta seljas olles.

Siiamaani olen kasutanud u 10 aastat vana OPTIMA maastikuratas (vist), millel siledad kummid maastiku kummide asemele panin. Ise olen teostanud tal hädavajalikud remondid jne, kuid viimased suved on juba kole hullult lagunema hakanud. Seega kogemusi eriti korralike ratastega pole. Nüüd aga mõtlesin, et investeeriks 5000-7000 eeku, et saada pisut kvaliteetsem toode.
Teada tahaks, kas minu sõiduharjumuste juures oleks parim valik: hübriid ratas või maastikuratas. Kas maastiku rattale on mõtet panna alla siledaid kumme ja kas hübriid ratta rattad/kumid pole liiga nõrgad metsavahel paarutamisks, isegi nõmme mäest alla tulekuks? Mida peaksin eriti jälgima ratast valides?
Järsku oskab keegi isegi mõnd kindlamat markki/tüüpi ratast soovitada.
Ise olen 182 cm pikk, kaalun 85 kg, st mis suuruses peaksid olema raami jne parameetrid?

Suur tänu kõigile, kes leiavad aega ja võimalust mu küsimustele vastata!

marty
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 02. 2007. 10:51

Re: Palun abi ratta valimisel (hübriid või maastikuratas)!

Postitus Postitas marty » 28. 01. 2008. 20:35

Kui soome keelt mõistad, siis võiksid lugeda seda siit:
http://www.fillari-lehti.fi/perus/jutut ... bridit.pdf
Moraal, et hübriidid on nii laialivalguv mõiste, et sealt leiab midaiganes - ilmselt sinagi endale sobiva.
rada on hea, kui pool läbitakse ratta kõrval - ka laskumised

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Palun abi ratta valimisel (hübriid või maastikuratas)!

Postitus Postitas m6mm » 30. 01. 2008. 18:11

Vaadates su sõidueelistusi, võib hübriid olla teema küll. Mul endal on maantee-mahutreeninguks kõvakahvliga Kona Yeeha, millega olen ka metsas ühissõitudele sattunud, hätta ei jäänud. Kui tahad ka kruusateedel sõita, soovitan esiamorti. Mudelivalikust kiika näiteks Kona Dew või Treki 7000-seeriat (mõlemad peaks olema ka poes olemas, muidugi cyclo-crossi ratas oleks ägedam aga eks see mudelivalik meil siin on nagu on). Raami suuruse kohta leiad siit lehelt hulga soovitusi, kuna me oleme peaaegu ühepikkused, siis võib sulle minna 19" raam.

urmas97
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 08. 12. 2004. 20:18

Re: Palun abi ratta valimisel (hübriid või maastikuratas)!

Postitus Postitas urmas97 » 01. 02. 2008. 21:23

Endalgi oli sama teema päevakorral kolm aastat tagasi. Jäin Trek 7300FX hübriidi juurde ja praegu olen igati rahul. Maanteel saab kiiresti edasi ja ka metsateedel on talutav sõita. Ainuke asi, mida vähese mustriga peened rehvid ei kannata on liiv. Ratas peab hästi vastu kui teda pidevalt hooldada. Kord aastas lasen teha täishoolduse, väiksed tööd teen ise.
Kuna sa sõidad enamasti maanteel ja kõvakattega teel, siis soovitan hübriidi, millel on esiamort. Ilma amordita kurnab linnas sõites liialt käsi.
Enne mõtle, siis ütle!

Vasta

Mine “Jalgrattad”