Merida MATTS FLX 900-D või Kona Kula Deluxe

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Merida MATTS FLX 900-D või Kona Kula Deluxe

Postitus Postitas meelisl » 19. 08. 2007. 20:33

Plaan on uueks hooajaks uus sõiduvahend soetada ja praegu on nimetaud mudelid päris hea soodusega saadaval. Konaga pole seni kogemust olnud, aga ratta algse hinna järgi tundub Kula Deluxe korralik tükk olevat. Merida FLX-900D-l on see-eest tagaosa süsinikust + ketaspidurid. Hind koos alega on ka ca 5k kallim kui Konal, ei tea kas ratas selle võrra ka parem on? Ketastega Kula Deluxe-i hind jääb samasse suurusjärku. Meridal on veel MATTS HFS 3000-V, mis koos alega peaks ilma ketasteta Kona hinnaklassi jääma. Kas kellelgi on kogemusi antud mudelitega? Mida eelistada?
Praegu sõidan 3 aastat vana Merida Matts Sport 500-ga Elionis stabiilselt +/-300 koha peal, hooaja senine läbisõit 3000+ km. Järgmisel hooajal plaanis läbisõit 4000-5000 km ja eesmärgiks Elionis 200 algusesse saada. Kusagil siin foorumis vist tõestati, et sellistel kohtadel ei ole veel ratas takistuseks. Praegu tunnen end stardikoridoris nagu Lada-mees Mersude kokkutulekul, aga kas peale enesetunde ka uus ratas parema koha tagab?
Küsimusi sai vist palju, aga ehk oskate aidata.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 19. 08. 2007. 21:31

Lisaksin sinu valikusse ka Trek 6700
Tasub uurida ka Scott Scale 50 sügisest hinda
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Merida MATTS FLX 900-D või Kona Kula Deluxe

Postitus Postitas Andrus K » 19. 08. 2007. 21:39

meelisl kirjutas:Praegu tunnen end stardikoridoris nagu Lada-mees Mersude kokkutulekul, aga kas peale enesetunde ka uus ratas paremakoha tagab?
ei. (matts500ga saab sõita küll. Sõitsin Matts500ga edukamalt, kui praegu 3-4x kallima rattaga).

Võta Kona. 50ne meridavenna kohta tuleb ehk üks kona mees. Eristumine. Juppe jõuad alati vahetada.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

RK
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 08. 2007. 13:49

Postitus Postitas RK » 19. 08. 2007. 21:52

Tuttav tunne, aga kui enamusest mersu meestest ettepoole jõuad siis saad aru, et ega see mersu nii hea olegi :P

Meridal on veel pikk tee käia, et oma konkurentidele järele jõuda (70% ratta jooksust pidavat raam andma!!!)

Ja veel üks asi on kindel, et Konas sa ei pettu :D

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 19. 08. 2007. 23:11

RK kirjutas: Meridal on veel pikk tee käia, et oma konkurentidele järele jõuda (70% ratta jooksust pidavat raam andma!!!)
Merida carbonraamil ei ole mitte midagi häbeneda isegi kui teda kõrvutada maailma parimate raamidega. Ma ei räägi seda juttu reklaami pärast, vaid kogemusest. Muidugi hind on ka juba päris tegijate seas( 19keek, selle aasta raam). Alu raamist ma igaks juhuks ei arvaks midagi, pole kogemust, kuid kindlasti on huvitavam, kui sul on midagi erilist, mitte see mis igal teisel.

Tartz
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 30. 08. 2004. 17:58

Re: Merida MATTS FLX 900-D või Kona Kula Deluxe

Postitus Postitas Tartz » 20. 08. 2007. 14:49

meelisl kirjutas: Praegu tunnen end stardikoridoris nagu Lada-mees Mersude kokkutulekul, aga kas peale enesetunde ka uus ratas parema koha tagab?
Päris kindlasti ei vii sind selline ratta upgrade sind soovitud tulemusteni, selleks pead ikka rohkem trenni tegema. Enesetunnet stardis ehk parandab, samas finišis ei pruugi seda mitte teha. Kui vaatad ringi esimese stardigrupi seas (kes lõpetavad esimese 30. sees) siis seal ei ole edevate rataste kontsentratsioon sugugi suurem kui mõnisada kohta taga pool.
Samaväärsete Kona ja Merida vahel valides eelistaks Kona't, kuid enne ostu pead ikka proovima sõita ka. Raami geomeetriad on erinevad. Pildi järgi osta ei ole mõtet.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 20. 08. 2007. 20:08

Kirsa kirjutas:Merida carbonraamil ei ole mitte midagi häbeneda isegi kui teda kõrvutada maailma parimate raamidega. Ma ei räägi seda juttu reklaami pärast, vaid kogemusest.
Milliste maailma parimate raamidega need kogemused on? Ja millised need kogemused on?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Merida MATTS FLX 900-D või Kona Kula Deluxe

Postitus Postitas mart » 21. 08. 2007. 11:43

Tartz kirjutas:Kui vaatad ringi esimese stardigrupi seas (kes lõpetavad esimese 30. sees) siis seal ei ole edevate rataste kontsentratsioon sugugi suurem kui mõnisada kohta taga pool.
Defineeri palun, mis on edev ratas? Võidusõitjad/profid on oma valikutes suht igavad ja pragmaatilised. Sponsor annab ratta ja loodab, et tema logo jõuab ekraanile.
Mu meelest on asjahuviline harrastaja just see õige rattaasjanduse edasiarendaja/edendaja, kes on aldis valikuid tegema ja rattalegot mängima.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 21. 08. 2007. 12:05

Kisub juba teemast välja aga öeldakse, et kui tahad näha kõige vingemaid rattaid ja juppe, mine veteranide MM'ile. Pro Touri sõitudelt neid ei leia. Ühele on see töö, teisele hobi.

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: Merida MATTS FLX 900-D või Kona Kula Deluxe

Postitus Postitas meelisl » 21. 08. 2007. 12:47

Tartz kirjutas:Päris kindlasti ei vii sind selline ratta upgrade sind soovitud tulemusteni, selleks pead ikka rohkem trenni tegema.
Olen kindlalt seda meelt, et sõidab mees, mitte ratas. Ja päris kindlasti teen ma järgmisel aastal oluliselt rohkem trenni, et oma tulemusi parandada. Lihtsalt mõtlesin, et kui palju sama treenituse juures parem ratas juurde annab...
Kuna siin soovitatakse Konat, siis kas kellelgi on kogemusi ka Surfhouse-i hooldusega? Seni olen Veloplusi klient olnud ja pole kurtnud...

Tartz
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 30. 08. 2004. 17:58

Re: Merida MATTS FLX 900-D või Kona Kula Deluxe

Postitus Postitas Tartz » 21. 08. 2007. 22:15

mart kirjutas:
Tartz kirjutas:Kui vaatad ringi esimese stardigrupi seas (kes lõpetavad esimese 30. sees) siis seal ei ole edevate rataste kontsentratsioon sugugi suurem kui mõnisada kohta taga pool.
Defineeri palun, mis on edev ratas? Võidusõitjad/profid on oma valikutes suht igavad ja pragmaatilised. Sponsor annab ratta ja loodab, et tema logo jõuab ekraanile.
Mu meelest on asjahuviline harrastaja just see õige rattaasjanduse edasiarendaja/edendaja, kes on aldis valikuid tegema ja rattalegot mängima.
Läheb veidi OT-ks, kuid pidasin silmas rattaid, mis koosnevad 95% ulatuses carbon-ist ja titaanist, vahel tuntud ka kui bling-bling rattad.:wink:
Teema algataja soovis teada ratta headuse mõju tulemusele. Võin kinnitada, et kui ratas sõitmist ei sega(käiguvahetus toimib, jupid küljest ära ei pudene-LX ja parem tase) saab Elionil muretult hakkama nii tagaotsas kui ka esisajas. Teatud radadel on tubeless jooksud abiks, samas ketaspidurite järgi Elionil erilist vajadust pole. Kui on soov ka XC-d ja välismaa kivimaratone sõita, siis on tubeless jooksud ja ketaspidurid asjakohased.

Surfhousi teenindust julgen omalt poolt ka soovitada, Mati on seal pädev mehann.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Merida MATTS FLX 900-D või Kona Kula Deluxe

Postitus Postitas m6mm » 23. 08. 2007. 20:04

meelisl kirjutas: Kuna siin soovitatakse Konat, siis kas kellelgi on kogemusi ka Surfhouse-i hooldusega? Seni olen Veloplusi klient olnud ja pole kurtnud...
Mati peale võib loota küll, kui endal saab mõistus otsa, viin sinna ja pole siiani hätta jäänud.

PS vaata ka mu kuulutusi :wink:

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 23. 08. 2007. 20:41

Villem T kirjutas:
Kirsa kirjutas:Merida carbonraamil ei ole mitte midagi häbeneda isegi kui teda kõrvutada maailma parimate raamidega. Ma ei räägi seda juttu reklaami pärast, vaid kogemusest.
Milliste maailma parimate raamidega need kogemused on? Ja millised need kogemused on?
Mulle ei anna see ikka rahu.. peaks tagasiside saamiseks PS-i saatma?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 23. 08. 2007. 21:07

Villem T kirjutas:Milliste maailma parimate raamidega need kogemused on? Ja millised need kogemused on?
Ma ei tahtnud vastata sellepärast, et teema pole päris õige.
Aga lühidalt. Sõitnud olen järgmiste raamidega: scott scale carbon (see 1kg), trek 9.9, trek 9.8, pride/wilier carbon ja lugematu arvu alu raamidega, lisaks mõned teras ja scandium raamid.

Merida plussiks on "meeletu" jäikus. Mõni peab seda miinuseks, õiget maastikutunnet ei teki mätaste otsas, et Saku 100 võistlus on tema jaoks vale koht, aga kõik muu, tõusud ja laskumised on hea.
Muidugi ma arvan et iga "loll" oskaks teha jäiga carbonraami kui talle anda 1.54kg süsinikkiudu. Aga see raami kaal ei ole nii kriitiline kui pöörlevate juppide kaal. Vähemalt on julge tunne metsas sõites ja ei pea kartma et kukkudes pooleks läheb.

See jäikus avaldub kiirendusvõimes suurtel kiirustel. Eks see oleneb muidugi muudest juppidest ja jooksudest ka vägagi. Aga ma ei ole ühegi rattaga kogenud seda tunnet et kruusal 35km/h sõites sa tead et 2 vändapööret ja sul on 41km/h sees. Kõikide teiste ratastega pead tegema nagu "tööd" selle kiiruse nimel. (muidugi XTR vänt lisab ka alati jäikus ja kiirendust)
Kui sõidad pidevalt krosse ja 0-20km/h siis ei ole see ehk kõige parem raam, aga ka seal on mõned sirged lõigud, samuti tõusud, kus see jäikus tuleb välja.
Viimati muutis Kirsa, 23. 08. 2007. 22:00, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 23. 08. 2007. 21:50

Kirsa kirjutas: scott scale carbon
mees,
kui ma kuulsin, et sa Scale ostsid, siis arvasin et hakkab nagu juba tulema ... Õpetaksin sind õlut jooma ja õhtul võiks mõnda tissibaari minna.
Ma ütlen sulle nagu kommunist kommunistile - parem müü see jube merida maha!
Gravity is a Bitch

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 23. 08. 2007. 22:00

Kuldar kirjutas:Ma ütlen sulle nagu kommunist kommunistile - parem müü see jube merida maha!
Kuulutus on ju üleval, aga näe keegi ei osta. :)

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Postitus Postitas meelisl » 26. 08. 2007. 20:01

Kõikide vastanute rõõmuks sai Kona ära ostetud ja ka vihmasel Rakvere rajal järgi proovitud. Sry m6mm, lugesin su kuulutust alles siis kui Sufhouse-iga juba kaup koos oli.
Selgus, et ratas ise tõesti ei sõida :), aga tubli samm edasi on küll ja esimesed muljed on igati positiivsed.

aivar06
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 02. 04. 2004. 18:49

raamiralli

Postitus Postitas aivar06 » 26. 08. 2007. 20:37

Kuldar kirjutas:
Kirsa kirjutas: scott scale carbon
mees,
kui ma kuulsin, et sa Scale ostsid, siis arvasin et hakkab nagu juba tulema ... Õpetaksin sind õlut jooma ja õhtul võiks mõnda tissibaari minna.
Ma ütlen sulle nagu kommunist kommunistile - parem müü see jube merida maha!
Ära nüüd Kuldari jutust nii hoogu mine, et kogu oma maise vara müüki paiskad (lisaks Meridale ka Scale kümne). Pärast mõningaid tissibaari retkesid ja üksikuid õllesid võib rattasport taas armsaks muutuda! Kuid kes seda sportlase hinge ikka teab ja tunneb...
Teemast ikka ka, aga seda läbi kivipalluri silmade: kui ikka jõud taga on, siis pole vahet kas M või K.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 27. 08. 2007. 08:34

Kirsa kirjutas: Merida plussiks on "meeletu" jäikus. Mõni peab seda miinuseks, õiget maastikutunnet ei teki mätaste otsas, et Saku 100 võistlus on tema jaoks vale koht, aga kõik muu, tõusud ja laskumised on hea.
Kusagil 2000a. paiku tegi üks sinu mainitud tootjatest oma ühe esimestest carbon raamidest. See oligi, jäik, väga jäik. Anti siis ports rattaid "ässadele" sõitmiseks ja oodati huviga kommentaare. Tootja kurvastuseks ei tulnudki positiivset vastukaja. Miinuseid korjas raam just selle "meeletu" jäikuse pärast.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 08. 2007. 08:51

Kirsa kirjutas:...Merida plussiks on "meeletu" jäikus. Mõni peab seda miinuseks, õiget maastikutunnet ei teki mätaste otsas, et Saku 100 võistlus on tema jaoks vale koht, aga kõik muu, tõusud ja laskumised on hea... See jäikus avaldub kiirendusvõimes suurtel kiirustel ... Aga ma ei ole ühegi rattaga kogenud seda tunnet et kruusal 35km/h sõites sa tead et 2 vändapööret ja sul on 41km/h sees. Kõikide teiste ratastega pead tegema nagu "tööd" selle kiiruse nimel...
Kirsa, mis on maastikuratta otstarbekohane kasutus, kas a la S100 või "Bosse singel" :?: Vastusest koorub ka järeldus raami jäikuse olulisusest.
Kirsa kirjutas:...muidugi XTR vänt lisab ka alati jäikus ja kiirendust...
tri ja mõtlesin, et jalas on küsimus :? kumma poole oma muidu kaasas kandma peaks?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 27. 08. 2007. 09:26

Mati kirjutas:mis on maastikuratta otstarbekohane kasutus, kas a la S100 või "Bosse singel" :?: Vastusest koorub ka järeldus raami jäikuse olulisusest.
Isegi Poolas/tahkos eelistan ma jäika jaami, sest seal on tõusud. Samuti kuskil porisel ja mudasel tihemetsa sügiskrossil ragistades või saepurusel suusarajal. Saku 100 oli toodud kui erandlik ja illustreeriv näide.
Ka uus ja nö "vetruv" carbonraam on siiski palju jäigem, kui 4a vana authori alumiiniumraam. Kas ma sõidame siis kõikki maastikuvõistlusi author visioniga, endal õnnelik nägu peas?! Siiski ei.


to Rivo: Vot kahjuks tolle vana scottiga pole sõitnud. Eks tol ajal oli carbonraami ehitamine veel lapsekingades.
Aga ma tean Tartus paari inimest, kes sellega sõidavad. Jäikust pole mulle miinusena mainitud, vaid tegemist olevat lihtsalt keskpärase raamiga, mis pole ka eriti kerge. Ma katsun sellega kunagi siis tiiru teha.

Eks iga raamitootja üritab teha raami, mis on väntamise jõudude suunas jäik ja üle aukude sõites andestab. Kindlasti on seda üritanud merida ka selle raamiga - lihtsalt see väntamise suunaline jäikus tundub subjektiivselt lähenevat 100%-le.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 30. 08. 2007. 18:09

Kirsa kirjutas:lihtsalt see väntamise suunaline jäikus tundub subjektiivselt lähenevat 100%-le.
Või läheneb jäikus subjektiivsuse 100% le :roll:

Sorry OT, aga kui võtad tõusu, siis kas jäikust ei kompenseeriks mitte kümme lööki kõrgem kadents?

Lähme teemasse tagasi, Merida süsinikraam on jäik nagu purikas.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 30. 08. 2007. 21:11

Rivo kirjutas: Kusagil 2000a. paiku tegi üks sinu mainitud tootjatest oma ühe esimestest carbon raamidest.
kui ei eksi, siis nende scotti legendaarsete carbonitega sõideti juba 96 atlanta olümpial. oli oma aja kohta väga hea ratas, aga kui tuttav sellelt mingi 5-6 a tagasi bianchi alumiiniumile istus, rääkis, et see scott oli ikka üle mõistuse põrutanud, eriti laskumistel.
m6mm kirjutas:Lähme teemasse tagasi, Merida süsinikraam on jäik nagu purikas.
kuna kirsa kolleeg raami osas, siis tulen talle natuke appi:
ei väidagi et see raam jäik ei ole, aga olen sellega ületanud alpid ja teinud mõne päris kiire sõidu tahkos - raam on viimane, mille üle kurdan - väga täpne juhitavus ja väga hea ronija ning ka laskuja, ise tooks esile just neid laskumise omadusi, kusjuures põrutab vähem, kui mu eelmised alumiiniumid. samas puudub mul muidugi võrdlusmoment teiste maailmaklassi carbonraamidega:)
aga mis kadentsi puudutab, siis mäkke minnes ei mõtle tavaliselt keegi mingile kompensatsioonile:D

Vasta

Mine “Jalgrattad”