Merida Road 880 - kas tasub osta?

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tarxa
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 23. 05. 2006. 12:27

Merida Road 880 - kas tasub osta?

Postitus Postitas tarxa » 29. 06. 2006. 12:38

Kuidas hindate selle ratta hinna ja kvaliteedi suhet? Hinnaks umbes 5500EEK? Mõte on osta, kuid kindel veel ei ole.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 29. 06. 2006. 13:03

Ma pole maanteerataste alal eriline asjatundja, kuid sellise hinna eest maanteeratast ei saa. Naabrimees ostis mul mingi sarnase odava ratta. Korralik maastikuratas teeb tollele ära.

Kasutaja avatar
Vihmamees
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 23. 09. 2005. 13:56

Postitus Postitas Vihmamees » 29. 06. 2006. 14:17

Krt, olen ka vaadanud selle ratta poole, et nagu mahutrenniks... ja vbla ka kord aastas TRR?ist osa võtta. Eks ta muidugi "low end" asi ole..., hind igatahes meelitab :wink:
NB! Uinudes sule silmad!

press
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 04. 2006. 09:06

merida road 880

Postitus Postitas press » 29. 06. 2006. 16:43

Ratta kohta ei oska öelda, aga raami kasutan. Minu maanteeratas on sellele raamile üles ehitatud. Nimelt õnnestus hankida üks auto alla jäänud ratas ja sealt jupid üle tõsta. Kuna raha palju polnud ja sõidan tervisesportlase taset, mille maksimaalseks väljenduseks on TRR-il matkamine, siis otsustasin odava raami kasuks. Kasutama hakkasin sel kevadel midagi ette heita ei oska. Kaalun ca 70 kg.
Samas puudub mul võrdlusmoment teiste ratastega ja tõenäoliselt minu tasemega sõitja ei oskaks peale kaalu muud vahet märgata.

Kas merida 880-l ei olnud käiguvahetus mitte raamil? :roll: Kui nii on, siis soovitan ikka sellist ratast, kus käiguvahetus on viidud pidurilingi juurde. Mäletan, et turistiga oli raamilt vahetmine ebamugav (siis polnud küll teist saanud, ega osanud tahtagi).
Kui väntan, siis jõuan.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 07. 2006. 22:02

Green_Day kirjutas:Ma pole maanteerataste alal eriline asjatundja, kuid sellise hinna eest maanteeratast ei saa. Naabrimees ostis mul mingi sarnase odava ratta. Korralik maastikuratas teeb tollele ära.
selle raha eest ei saa ka korralikku maastikuratast kui sama loogikat järgida.
sõidetakse altuse-alivio-acera-deorega, miks siis tiagra/sora kehvem peaks olema? vaadake miiliste vanaaegsete rimakatega dura-ace vendadele maanteevõistlustel ära tehakse.
selle raha (5500) eest maanteeratast küll.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tarzic
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 07. 03. 2005. 20:21

Postitus Postitas tarzic » 03. 07. 2006. 07:10

Green_Day kirjutas:Ma pole maanteerataste alal eriline asjatundja, kuid sellise hinna eest maanteeratast ei saa. Naabrimees ostis mul mingi sarnase odava ratta. Korralik maastikuratas teeb tollele ära.
Geniaalne lause :lol:. Et siis mismõttes teeb maastikuratas ära? Kas metsas ja mülgastes? Või maanteel tuhisedes? Kumbki on mõeldud omaks otstarbeks. Vaevalt, et maanteel vändates võrdsete sõitjate puhul MTB mees mistahes MNT'l tuules püsib, kuna veeretakistus ja ülekanded seda lihtsalt ei võimalda. Ja loomulikult selle 880'ga eriti Haanja metsadesse ukerdama ei lähe. Ühesõnaga sellist juttu, et "Korralik maastikuratas teeb tollele ära" võid sa vanaemale rääkida...
Tervitades,
Tarzic

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 03. 07. 2006. 10:57

tarzic kirjutas:Geniaalne lause :lol:. Et siis mismõttes teeb maastikuratas ära? Kas metsas ja mülgastes? Või maanteel tuhisedes? Kumbki on mõeldud omaks otstarbeks. Vaevalt, et maanteel vändates võrdsete sõitjate puhul MTB mees mistahes MNT'l tuules püsib, kuna veeretakistus ja ülekanded seda lihtsalt ei võimalda. Ja loomulikult selle 880'ga eriti Haanja metsadesse ukerdama ei lähe. Ühesõnaga sellist juttu, et "Korralik maastikuratas teeb tollele ära" võid sa vanaemale rääkida...
Väljendasin end võibolla kohmakalt, kuid naabrimehe näite puhul jooksud nii kehvad, et kui korralikule baigile kitsad kummid alla panna, siis jookseb paremini ikka küll. Point oli selles, et parem osta kohe kallim ratas.

Teine näide. Üks osapool sõitis heade jooksudega baigiga, teine osapool odava maanteerattaga. Kehakaalud võrdsed. Mäest alla oli baigi vabajooks parem kui odaval maanteerattal.

Vasta

Mine “Jalgrattad”