Tellimine välismaa poodidest?

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.

Peamised põhjused, miks tellid rattakaupu välismaa e-poodidest?

Küsitlus lõppes 03. 02. 2014. 08:39

Soodsam hind?
83
28%
Suurem valik?
72
24%
Kiirem tarne?
11
4%
Tooted, mida Eestis ei pakuta?
56
19%
Suurem usaldusväärsus?
3
1%
Väiksemad maksud?
1
0%
Pole kursis kohalike võimalustega
4
1%
Pole kursis kohalike hindadega
1
0%
Põhimõtteliselt ei taha Eestist tellida
0
Vastused puuduvad
Ostan lisaks ka kohalikest poodidest ja e-poodidest
59
20%
Ei telli välismaalt, ostan kõik asjad Eestist
4
1%
Mõni muu põhjus (kirjuta kommentaar)
0
Vastused puuduvad
 
Hääli kokku: 294

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas Mati » 23. 10. 2017. 11:50

ciclismo kirjutas:Mõned viimased kodumaised ostud, võrdluseks veebipoodide hindu:
... Kokkuvõte: Eesti rattapoodides on hetkel paljud kaubad 20-40% odavamad kui välismaa veebipoodides.
Eestist on võimalik saada norm hinnaga asju, kui rahuldab piiratud valik ja/või kui oled tuttav nägu. Kulujuppe ilmselt ei ole mõtet tellida. Samas on meil tihti joppamise asi, nt ajutise hea sooduka peale sattumine. Hetkeseis nt Nalini Aeprolight kinnaste osas selline ProShop 53,91 € (sh -10%)

Ja kallimate asjade osas tasub alati vaeva näna nats. Kui otsida (kui oskab ja tahab), siis leiab ... 5 min googledamist
Sportful Fiandre NoRain - nt mh M suurus, mida Eestis ei ole: Bergfreunde.eu 178,46 € (tasuta saatmine)

Kõik on suhteline!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas MK777 » 23. 10. 2017. 14:52

Mati kirjutas:Kulujuppe ilmselt ei ole mõtet tellida.
Aga enamasti just neid tellitaksegi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas Mati » 23. 10. 2017. 15:33

MK777 kirjutas:
Mati kirjutas:Kulujuppe ilmselt ei ole mõtet tellida.
Aga enamasti just neid tellitaksegi...
Njah. Kui ei ole "liini" poes sees või kui asukohas polegi norm poodi, siis ilmselt võib saada odavamalt tellides. Ja selge on see, et teatud (kallimat, erilisemat) kaupa meil lihtsalt ei ole laos.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
velonaut
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 11. 11. 2015. 23:45

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas velonaut » 25. 10. 2017. 16:17

Mati kirjutas:Kulujuppe ilmselt ei ole mõtet tellida.
Toon oma kevadise näite:
Viisin ratta ülevaatamisele, teenindus ja jutt sinna juurde vinks-vonks, hiljem kodus arvelt vaatasin et Ultegra keti hind 38euri..
Kukkusin persili otse arvutitoolile, väike otsing Bike.. lehtedel ja seal hinnad ~20euri
lisaks takkajärgi öeldi et ei jõutud tagumist käikarit üle reguleerida, käisin veel ühe korra lisaks poes.

..tundsin ennast ikka päris kenasti lüpstult : l
sellised situatsioonid panevad rattaomaniku olema rohkem "hands on" või rattapoes juuti mängima, milles ma osav pole.. Kellele see kasulik peaks olema??

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas madist » 25. 10. 2017. 16:34

Tellisin Wiggle lehelt Tacx puki ja hinna vahe Eesti-ga võrreldes oli 150 EUR lisaks sai valida transporti järgmisel päeval kätte hind oli transal 15-16 EUR. Kinnitan, et seade jõudis järgmisel päeval ka kohale :)
Olen tellinud ka BD ja bike24 hinnad on tuduvalt soodsamad kui Eestis tavaliselt tellin hooajaks ette paraja koguse varustust ära.
Võrdlus Eesti poodides XT m8000 kassett 120 eur BD 80+ eur.
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas eyper » 25. 10. 2017. 16:55

Ma ei ole oma raha numbreid kokku lööönud, aga välismaalt olen viimati ostnud:
* Canyoni HT ratta
* 2x võimsusanduri
* Kuluosad, -jupid
* Rattapuki
* Riided

Kokkuvõtvalt on nii, et ainult kiireloomulisi oste + hooldust teen Eestis usaldusväärses töökojas. Ma kujutan ette, et ma ei ole mitte ainukene sellise ostmisloogikaga. See tendents muutub ühe tugevamaks, eriti nooremate X, Y, Z generatsiooni jaoks on veebipoest tellimine alati mugavam ja eelistatum valik.

Nüüd kui võtta väga umbmääraselt, et eestis on ca 3000 harrastusratturit. Siis täna on võib-olla 20% sellest juba Saksa/GB poodidest ostmas. Aastane ostukorv, mis välismaa poodidele läheb on per inimene ca 200 euri minimaalselt. Sellise väikese mahu juures seega aastas 120 000 euri. Need on ainult ratturid, võta juurde muude spordialade harrastajad.

Kohaliku poemüüa seisukohast on asi nukker. Digitaliseeruvas maailmas on täna nii - et kui sa oma äri digitaalselt ei suuda/oska ajada, siis oledki väljasuremisele määratud. Sotsiaalmeedias oskavad vähesed sihipäraselt ja suunatult pakkumisi teha. Lähed bike24 lehele, vaatad Ultegra ketti, järgmine hetk on kogu Postimees ja veeb sinu jaoks seda ketti täis :) Ma ikka vaatan meie rattaesinduste (puudulikke) e-poode ja pisar tuleb silma.

EDIT! Teema hakaks veel rohkem huvi pakkuma - võtsin siin kolme suurima rattapoe hinnangulised käibed välja - kokku ca 20M euri.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas Mati » 25. 10. 2017. 17:28

eyper kirjutas:...Kokkuvõtvalt on nii, et ainult kiireloomulisi oste + hooldust teen Eestis usaldusväärses töökojas. Ma kujutan ette, et ma ei ole mitte ainukene sellise ostmisloogikaga. See tendents muutub ühe tugevamaks, eriti nooremate X, Y, Z generatsiooni jaoks on veebipoest tellimine alati mugavam ja eelistatum valik...
Pmst võiks seda võtta kui epiloogi ja teema lukku panna 8)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas rainerhq » 25. 10. 2017. 17:28

madist kirjutas:Võrdlus Eesti poodides XT m8000 kassett 120 eur BD 80+ eur.
XT kassett Eestis natuke üle 70€
https://proshop.ee/11s/2447-shimano-xt- ... m8000.html
Saksas natuke alla 70€
https://r2-bike.com/SHIMANO-XT-Cassette ... 1-42-Teeth

Kui keegi selle eest 120 küsib, siis võib väga kiirelt oma putka kinni panna. Pigem võib siit foorumist leida ärikaid, kellel hinnad kõrgemad kui poes.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas ciclismo » 25. 10. 2017. 22:54

No ei tule välismaa poest odavam. Ka kulumaterjalidega.
Kui lisad 20 €-le transpordi 15 €, siis saadki 38 € lähedale juba.
Lihtne probleem: tagapiduri tross vajab vahetust
Velopluss: Piduritross KLS 180cm slick stainless 1tk 2.90 EUR
ProShop: Shimano piduritross 2.61 EUR
Bike24.de:
- Clark piduritross 1.90 EUR
- BBB brake wire 4.90 EUR
+ 15 € transport
Kogu hooajaks varustuse etteostmine vaevalt on hea mõte, ka puhtmajanduslikult.
Muidugi on ka vastupidiseid näiteid, nagu kommentaatorid ülal osutavad. Rattapuki ja ketipesuri ostsin minagi välismaa veebipoest. Aga statistilist üldistust, et Eestis kaubad kallimad, küll ei saa teha.
- - -
Why so serious?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas Mati » 25. 10. 2017. 23:42

Noo ... ilmselt ühte trossi ei hakka keegi tellima, üksi. Otsi mõjukam võrdlus kui väga vaja :roll:

PS! Siin on kodanikke kes asju ostnud/tellinud 10-15 aastat. Seega nipid ja kohad teada kus ja mida norm hinnaga vajadusel saab. Lisaks võetakse punti tellides. Newbie'del ilmselt ongi kohe raske pihta saada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas KaupoR » 26. 10. 2017. 05:44

Trossid, litrid, kett-kassett jms on kaup, mida vahetada ca korra aastas. Ühe korraga tellides ja lisades juurde veel rehvi või muud pudi-padi, siis hakkab ära tasuma. Veebipoe eelis on ka meeles püsiv ostukorv (mõnes poes ka wishlist) - sinna saab koguda asju, mida kiirelt ei vaja aga tead, et kunagi varsti vajad.
If everything's under control, you're going too slow!

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas martaas » 26. 10. 2017. 09:15

Sram e-Type aero upgrade bike24 1199. Kui leiad Eestist Srami edasimüüja, kes pakub sama hinda, palun anna teada. Hawaiis on see sama grupp ca 1900.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas KaupoR » 26. 10. 2017. 10:25

Eks me leia kõik asju, mis on väljamaa netipoes odavamad kui kohalikus poes. Ei ole vaja neid kõiki siia teemasse üles loetleda. Online'i võlu on ka see, et hinnavõrdluseks ei pea kümneid poode läbi sõitma või läbi surfama, abi pakuvad lehed nagu https://www.heise.de/preisvergleich/eu/ ja https://www.idealo.de/
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas madist » 28. 10. 2017. 17:54

Kui sa lähed Mustamäe teel olevase A&T Sporti siis seal sellise hinnaga letis oli :)
rainerhq kirjutas:
madist kirjutas:Võrdlus Eesti poodides XT m8000 kassett 120 eur BD 80+ eur.
XT kassett Eestis natuke üle 70€
https://proshop.ee/11s/2447-shimano-xt- ... m8000.html
Saksas natuke alla 70€
https://r2-bike.com/SHIMANO-XT-Cassette ... 1-42-Teeth

Kui keegi selle eest 120 küsib, siis võib väga kiirelt oma putka kinni panna. Pigem võib siit foorumist leida ärikaid, kellel hinnad kõrgemad kui poes.
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas tarmo » 29. 10. 2017. 10:01

KaupoR kirjutas:Online'i võlu on ka see, et hinnavõrdluseks ei pea kümneid poode läbi sõitma või läbi surfama, abi pakuvad lehed nagu https://www.heise.de/preisvergleich/eu/ ja https://www.idealo.de/
Kasutusmugavus ja aja kokkuhoid on see, mis paneb mind tellima välismaalt. Mul on peres pidevas kasutuses 6 jalgratast ja kõik vajavad kulumaterjale ja lisavarustust. Kõige rohkem muidugi need 3, mida ma ise kasutan. Kui mingit konkreetset juppi on vaja, siis vaatan üle ka teised rattad. Nii tekib tihti väike nimekiri, 5-6 juppi. Selle tellimuse teen ma netipoest vähem kui kümne minutiga ja asi on unustatud. Alati pole oluline mõneeurone hinnavahe kuivõrd kogu protsessile kuluv aeg. Ma ei kujuta ette, et ma hakkaks alati kohalikke poode läbi sõitma või helistama või kirjutama. Kui on vaja ainult ühte konkreetset toodet, siis üldjuhul saan selle siinselt netipoest või tavapoest. Ja siis ka enamasti mõnest sellest, mis koduteele ette jääb - V+, Redbike, Spordipartner. Nii et märksõna, vähemalt minu jaoks, on mugavus.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas miilits » 29. 10. 2017. 10:49

madist kirjutas:Kui sa lähed Mustamäe teel olevase A&T Sporti siis seal sellise hinnaga letis oli :)
rainerhq kirjutas:
madist kirjutas:Võrdlus Eesti poodides XT m8000 kassett 120 eur BD 80+ eur.
XT kassett Eestis natuke üle 70€
https://proshop.ee/11s/2447-shimano-xt- ... m8000.html
Saksas natuke alla 70€
https://r2-bike.com/SHIMANO-XT-Cassette ... 1-42-Teeth

Kui keegi selle eest 120 küsib, siis võib väga kiirelt oma putka kinni panna. Pigem võib siit foorumist leida ärikaid, kellel hinnad kõrgemad kui poes.
Utudelt tulebki küsida kohapeal sellist raha, sest need kes vähegi julgevad ja tuttavad näod, saavad igas poes kohapeal alet. Ise juba pikalt At ja v+ käinud ning enam pole vaja küsida head hinda, vaid tehakse vaikimisi ära.
"It never gets any easier, you just go faster"

Masterpuppet
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 31. 08. 2010. 20:16

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas Masterpuppet » 29. 10. 2017. 12:14

miilits kirjutas: Utudelt tulebki küsida kohapeal sellist raha, sest need kes vähegi julgevad ja tuttavad näod, saavad igas poes kohapeal alet. Ise juba pikalt At ja v+ käinud ning enam pole vaja küsida head hinda, vaid tehakse vaikimisi ära.
Ja selle pärast ei tahagi mitte midagi (sh muu kaup) Eestist osta, sest läbipaistvus puudub ja mõne nägu on ilusam kui teisel. Ilmselt varsti on mõistlikum ka kamba peale toiduaineid osta netist välismaalt - kaugel see aeg vast ei ole.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas mtm » 29. 10. 2017. 12:44

Eelistan kohalike nii vundamendiga kui netipoode, et kasum Eestisse jääks ja sedakaudu nii Eesti majandust kui kaudselt ka mu oma äri edendaks. Kui väljamaalt ostes tuleb rohkem kui viiendiku võrra vähem kulutada siis patriotism kaob. Rattapoodidel enamasti Eesti omanikud aga muud kaupa ostes eelistan kohalikele omanikele kuuluvaid. Näiteks kuigi Selver on veidi kallim ma Maximat väldin.

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas eyper » 29. 10. 2017. 16:19

mtm kirjutas:Eelistan kohalike nii vundamendiga kui netipoode, et kasum Eestisse jääks ja sedakaudu nii Eesti majandust kui kaudselt ka mu oma äri edendaks. Kui väljamaalt ostes tuleb rohkem kui viiendiku võrra vähem kulutada siis patriotism kaob. Rattapoodidel enamasti Eesti omanikud aga muud kaupa ostes eelistan kohalikele omanikele kuuluvaid. Näiteks kuigi Selver on veidi kallim ma Maximat väldin.
Kapital ei tunne rahvust

Epic
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 10. 08. 2016. 13:12

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas Epic » 29. 10. 2017. 16:35

Viimasel ajal eelistan netipoode kasutada. Vastus lihtne, odavam ja ka siis kui saatmiskulud tasun. Lihtne näide, meie kaubanduses stem 136€ netist tellides 50,65 + saatmiskulu 9€ võit on kui palju? Sama kehtib ka kõige muu kulumaterjalidega, kassetid, ketid, hammakad jne.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas mtm » 29. 10. 2017. 22:34

eyper kirjutas:
mtm kirjutas:Eelistan kohalike nii vundamendiga kui netipoode, et kasum Eestisse jääks ja sedakaudu nii Eesti majandust kui kaudselt ka mu oma äri edendaks. Kui väljamaalt ostes tuleb rohkem kui viiendiku võrra vähem kulutada siis patriotism kaob. Rattapoodidel enamasti Eesti omanikud aga muud kaupa ostes eelistan kohalikele omanikele kuuluvaid. Näiteks kuigi Selver on veidi kallim ma Maximat väldin.
Kapital ei tunne rahvust
Mitte kohalikus kultuuriruumis kasvanuna on keeruline vastu vaielda. Kuigi: http://www.aripaev.ee/uudised/2012/04/0 ... ski-rahvus. Tundub isegi, et vara selle teemal vaielda kuna J.F.K. 1961 öeldud lause “Ask not what your country can do for you – ask what you can do for your country,” öelduna 2017. a. Eesti poliitiku suust lööks vist kogu ühiskonna segamini.

rv30
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 30. 09. 2006. 17:38

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas rv30 » 08. 11. 2017. 16:36

Britid ostavad Dresdeni jalgrattapoe Bike24 - 112 millioni euro eest.
http://www.dnn.de/Dresden/Lokales/Brite ... ionen-Euro

bitter
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 18. 10. 2009. 08:45

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas bitter » 11. 07. 2019. 15:36

eyper kirjutas:
25. 10. 2017. 16:55
Digitaliseeruvas maailmas on täna nii - et kui sa oma äri digitaalselt ei suuda/oska ajada, siis oledki väljasuremisele määratud. Sotsiaalmeedias oskavad vähesed sihipäraselt ja suunatult pakkumisi teha. Lähed bike24 lehele, vaatad Ultegra ketti, järgmine hetk on kogu Postimees ja veeb sinu jaoks seda ketti täis :) Ma ikka vaatan meie rattaesinduste (puudulikke) e-poode ja pisar tuleb silma.
Vana teema jätkuks. bike24/Ultegra on näide sellest kuidas google salvestab kasutajate kogu ajaloo veebis ja müüb siis reklaamiostjatele maha. Tihti on mul vaja vaid mingit tehnilist infot kontrollida veebist, täiesti häirib see suunatud reklaamide näitamine, mis järgneb. :( Kohati veel e-mailid ka lisaks.

Aga miks sellele teemale sattusin - kas Wiggle ja Chainreactioncycles saadavad "tavalise postiga" paki postkontorisse?

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas priit908 » 11. 07. 2019. 15:43

MInul tarnis CRC viimati tellitud kauba DHL-iga (oli vist Itella kuller) tellitud aadressile

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas mart2 » 11. 07. 2019. 17:53

Mulle on Wiggle saatnud alati kulleriga (DHL).
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas Henno » 11. 07. 2019. 18:10

Just tàna sain Itella kullerilt kätte Trikotexpressi paki ... Trikotexpressi väitel küll pidi tulema DHLiga, aga DHL äkki ostab Itella käest teenust, nagu ka eelpool mainitud
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

bitter
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 18. 10. 2009. 08:45

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas bitter » 15. 07. 2019. 11:18

Saan nüüd ise ka endale vastata :). Oleneb teenusest/kiirusest. Mu väikese paki tõi DHL-i särgis mees (DHL Express). Suuremate kastide ja aeglasema teenuse (DHL World package?) Eesti laialivedu on neil Itella kaudu.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas veloson » 13. 10. 2023. 14:14

Probikeshop, Bikesteri, fahrrad.de, Brügelmann, Campz, Addnature (internetstores GmbH) ja Chain Reaction Cycles, Wiggle omanik Signa Sports United (SSU) teatab likviidsusraskustest ja pole suutnud kasumlikkuse eesmärke täita. Esialgu plaanitakse reguleeritud turult maha astuda ja pisut vähem neid va finantsraporteid täita&avaldada.

Ühelt poolt võiks nüüd oodata, et hakatakse korraliku allahindlusega ladusid tühjendama, aga teisalt võib "Telli"-nuppu litsudes omajagu kõhklust õhku jääda.
Viimati muutis veloson, 14. 10. 2023. 13:59, muudetud 1 kord.
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas LauriA » 13. 10. 2023. 18:51

veloson kirjutas:
13. 10. 2023. 14:14
Probikeshop, Wiggle, Bikesteri, fahrrad.de ja Chain Reaction Cycles omanik Signa Sports United (SSU) teatavad likviidsusraskustest ja pole suutnud kasumlikkuse eesmärke täita. Esialgu plaanitakse reguleeritud turult maha astuda ja pisut vähem neid va finantsraporteid täita&avaldada.

Ühelt poolt võiks nüüd oodata, et hakatakse korraliku allahindlusega ladusid tühjendama, aga teisalt võib "Telli"-nuppu litsudes omajagu kõhklust õhku jääda.
Krediitkaardiga ostes ning kaupa mõistliku aja jooksul mitte saades on ju võimalik panga kaudu tehing vaidlustada?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas veloson » 14. 10. 2023. 14:09

Ise täna vajutan seda "Telli"-nimelist nuppu ka ilma krediitkaardita, tehingu põhietapi osas liiga palju ei muretse, koha pealt oleks 1.5-2x kallim ja nii palju seda likviidsusriski praegu (?veel) küll ei oska karta. Kaugemat tulevikku ei oska hinnata, arvestan, et pretensiooni esitamise võimalus ei pruugi olemas olla või võib asjaajamine ebamugav olla; enne igat järgmist tellimust teen tõenäoliselt väikese veebiotsingu, et kas on mingit uut infot. Selliste suurte poodide seisu pole vahepeal päris pikalt vaevunud vaatama, koos ajakuluga kipub laoseisudega kohalikel poodidel jälle tubli eelis olema.
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tellimine välismaa poodidest?

Postitus Postitas KaupoR » 06. 01. 2024. 18:51

Wiggle veebileht teatab sedasi:
WE'RE TAKING A DIFFERENT ROUTE
Wiggle is no longer accepting international orders.
Sama on ka CRC kodukal.
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Rattapoed”