.

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 02. 03. 2004. 15:05

MEHED!!!!! Tehke trenni ja vähem mölisege mõtetu müügijoru üle, mida te nagunii ei saa mõjutada siin Eestu turul toimuivat, tegelege sellega mida te ise saate mõjutada ja näha ning tunda käega katsutavaid tulemusi - TEHKE RATTA TRENNI ja nautige saavutavaid tulemusi, milleks sellist mõtetut arutelu tekitada.

NRP teema topicut ei tahaks üldse kommenteerida :evil:,

Tüüpiline Eestlaste virisemine, kui harrastus läheb kalliks siis valige kabe.

MOTT

PS! Natuke koll ees juba teemast
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 02. 03. 2004. 15:05

erikr kirjutas:
huko kirjutas:Äkki teeks mingisuguse MTÜ, mis tegeleks sellega, et telliks kust iganes odavaid rattajuppe v.c.e raffa soovi peale. Võtaks natuke ka "vahelt", et saaks elektri ja internetiühenduse jms makstud.
esimene konstruktiivne idee 8) täna
aga elu on näidanud, et neid kes saada tahavad on palju kuid teha ei viitsi selle heaks peaaegu keegi mitte midagi.
Kui natuke vahelt võtta siis ikkagi ei viitsiks sellise asjaga oma praegust transiiti koormata. Vbla oleks hea (sorry rattapoed) kui keegi räägib kuidas ta kauba reaalselt kätte saab. Nagu ma aru olen saanud siis Eestisse eriti ei taheta saata. Enamusel ikkagi käib keegi aeg-ajalt soomes kuhu kaup tellitakse või on tuttav inimene kohapeal. Endal viimane variant kasutusel. Mind täitsa huvitab ks mingi pood üldse eestisse saadab ja millised on takistused mida peab ületama?

Teie Spordikukk

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 02. 03. 2004. 15:37

maxspeed kirjutas:Ausaltöeldes, kavatsen selle Clubbersi keskkonna mõneks ajaks rahule jätta, sest pole mõtet pimedusega võidelda.
Langetagem pead sügavas leinas, meie seni rahulik sõpruskond vce on üle elanud tohutu kaotuse. RIP.

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Postitus Postitas ain » 02. 03. 2004. 15:55

Hr Maxspeedi teooria mahu kasvu elik käibe pealt teenimine on võimalik aga ainult siis kui lisandub uusi potensiaalseid ostjaid. Aga minu arvates on rattaturul tegemist piiratud kasvuvõimalustega turuga ehk kes tahavad ratast sõita need ostavad nagunii ja odavama kama müügiga oluliselt uusi rattaomanikke juurde ei tule. Olemasolevad aga ostavad igasugu träna nii ehk teisiti, näiteks uue käikari ostan ikka siis kui mul seda vaja on, ega ma odavama hinna puhul seda tihemini ei ostaks. Ja samas kui mul ikka uut käikarit vaja on, sest vana lõpetas töölepingu ja sõiduhimu on suur, siis ostan ta nii x krooni kui x+25% krooni eest.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 02. 03. 2004. 16:01

aitab juba... Rattapoodide kohta on kommentaarid teretulnud ka edapidi, aga nende müügitegevuse ülesehituse jätaks ehk nüüd rahule....

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 02. 03. 2004. 17:23

ain kirjutas:Hr Maxspeedi teooria mahu kasvu elik käibe pealt teenimine on võimalik aga ainult siis kui lisandub uusi potensiaalseid ostjaid. Aga minu arvates on rattaturul tegemist piiratud kasvuvõimalustega turuga ehk kes tahavad ratast sõita need ostavad nagunii ja odavama kama müügiga oluliselt uusi rattaomanikke juurde ei tule. Olemasolevad aga ostavad igasugu träna nii ehk teisiti, näiteks uue käikari ostan ikka siis kui mul seda vaja on, ega ma odavama hinna puhul seda tihemini ei ostaks. Ja samas kui mul ikka uut käikarit vaja on, sest vana lõpetas töölepingu ja sõiduhimu on suur, siis ostan ta nii x krooni kui x+25% krooni eest.
Ei saa ikka vait olla. Point on selles, et kui turu üldmaht jääb kokkuvõttes samaks, siis on võimalik suurendada turuosa konkurentide arvelt. Seda on kõige lihtsam teha suurendades mahtu ja vähendades katet! Ikka jääb arusaamatuks, kuidas enamik siinkirjutajaid seda ei taipa?? Küsimus kaupmeestele: mida teete nt olukorras, kus olete varunud eelmisel aastal suure hulga XT `03 juppe ja on pooled maha müümata, kuid aasta juba 04 käes ja pakutakse/ nõutakse sama hinnaga juba aasta `04 XT juppe?
Variant a) ootate, kui eelmised jupid on müüdud?
b)müüte 03 a. jupid maha palju soodsamalt võrrelduna 04 ja paremate XT juppidega?
c)müüte mõlemaid variante võrdse hinnaga ja püüate kergeusklikke ostjaid leida just 03a XT juppidele?
d)mõistus ei võta enam kinni mida teha ja kirute tootjaid, kes liiga kiirelt arenevad vrs. meie rahulik "konnatiik"??? :D

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 02. 03. 2004. 20:39

maxspeed kirjutas:Point on selles, et kui turu üldmaht jääb kokkuvõttes samaks, siis on võimalik suurendada turuosa konkurentide arvelt. Seda on kõige lihtsam teha suurendades mahtu ja vähendades katet! Ikka jääb arusaamatuks, kuidas enamik siinkirjutajaid seda ei taipa??
Kas sa töötad maksuametis? Sul on ilmselt teada eesti rattamüüjate 90%katted ja "hiigel"kasumid. :lol:
Selleks et konkurente turult välja süüa, peab ikka väga paks rahakott olema, et suudaks 3-5 aastat asja miinimumkattega teha. Ma arvan, et eesti rattakaupmeestel see nii ei ole. Ja töötajatele kah miinimumpalk: kannatage 5 aastat, siis hakkate saama 30 tuhhi kuus... Heh-heh...
Tegelikkus on vist nii, et suuremal osal ratturitest on mingi "oma pood". Sealt ostsid ratta, garantiihooldus on kohustuslik kah samas firmas. No saad tüüpidega tuttavaks ja käid regulaarselt seal juttu ajamas ja juppe katsumas. Vahest ostad kah midagi, kokkuleppelise hinnaga. Ja tasuta saad konsultatsiooni kaubale peale. Niimoodi see asi ju käib.
maxspeed kirjutas: Küsimus kaupmeestele: mida teete nt olukorras, kus olete varunud eelmisel aastal suure hulga XT `03 juppe ja on pooled maha müümata, kuid aasta juba 04 käes ja pakutakse/ nõutakse sama hinnaga juba aasta `04 XT juppe?
Variant a) ootate, kui eelmised jupid on müüdud?
b)müüte 03 a. jupid maha palju soodsamalt võrrelduna 04 ja paremate XT juppidega?
c)müüte mõlemaid variante võrdse hinnaga ja püüate kergeusklikke ostjaid leida just 03a XT juppidele?
d)mõistus ei võta enam kinni mida teha ja kirute tootjaid, kes liiga kiirelt arenevad vrs. meie rahulik "konnatiik"??? :D
Variant c. XT '04 on erineva disainiga kui '03. Vähemalt osasid '04 juppidest ei saa kasutada vanade asemel ilma suuremat remonti ette võtmata.
Ja kui ladu osta täis juppe, siis jäävad praegused laoruumid väikeseks - peab üürima üürima lisa laopinda - extraväljaminek. Pole kindel midagi, et hinnad alla kukuvad.

Sul on nii hea teadmine asjast ja ilmselt väga põhjalik turuuuring tehtud. Ma olen väääga kindel, et kui sa teeksid teoks selle, millest sa siin jahunud oled, siirduks peaaegu kogu vce seltskond sulle klientideks. Ja sooviks su tulevases poes näha üle 10 erineva rattamargi, kõiki nende mudeleid ja suuruseid ja veel miljonit muud asja ning alla USA/Saksa netipoodide hinna.
Jõudu tööle!
Snitti võid võtta Giacomellist - suur pood, suur valik, odavad hinnad... :lol:
Signature sucks! Pilt

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 03. 03. 2004. 00:14

huko kirjutas:
maxspeed kirjutas:Point on selles, et kui turu üldmaht jääb kokkuvõttes samaks, siis on võimalik suurendada turuosa konkurentide arvelt. Seda on kõige lihtsam teha suurendades mahtu ja vähendades katet! Ikka jääb arusaamatuks, kuidas enamik siinkirjutajaid seda ei taipa??
Kas sa töötad maksuametis? Sul on ilmselt teada eesti rattamüüjate 90%katted ja "hiigel"kasumid. :lol:
Selleks et konkurente turult välja süüa, peab ikka väga paks rahakott olema, et suudaks 3-5 aastat asja miinimumkattega teha. Ma arvan, et eesti rattakaupmeestel see nii ei ole. Ja töötajatele kah miinimumpalk: kannatage 5 aastat, siis hakkate saama 30 tuhhi kuus... Heh-heh...
Tegelikkus on vist nii, et suuremal osal ratturitest on mingi "oma pood". Sealt ostsid ratta, garantiihooldus on kohustuslik kah samas firmas. No saad tüüpidega tuttavaks ja käid regulaarselt seal juttu ajamas ja juppe katsumas. Vahest ostad kah midagi, kokkuleppelise hinnaga. Ja tasuta saad konsultatsiooni kaubale peale. Niimoodi see asi ju käib.
maxspeed kirjutas: Küsimus kaupmeestele: mida teete nt olukorras, kus olete varunud eelmisel aastal suure hulga XT `03 juppe ja on pooled maha müümata, kuid aasta juba 04 käes ja pakutakse/ nõutakse sama hinnaga juba aasta `04 XT juppe?
Variant a) ootate, kui eelmised jupid on müüdud?
b)müüte 03 a. jupid maha palju soodsamalt võrrelduna 04 ja paremate XT juppidega?
c)müüte mõlemaid variante võrdse hinnaga ja püüate kergeusklikke ostjaid leida just 03a XT juppidele?
d)mõistus ei võta enam kinni mida teha ja kirute tootjaid, kes liiga kiirelt arenevad vrs. meie rahulik "konnatiik"??? :D
Variant c. XT '04 on erineva disainiga kui '03. Vähemalt osasid '04 juppidest ei saa kasutada vanade asemel ilma suuremat remonti ette võtmata.
Ja kui ladu osta täis juppe, siis jäävad praegused laoruumid väikeseks - peab üürima üürima lisa laopinda - extraväljaminek. Pole kindel midagi, et hinnad alla kukuvad.

Sul on nii hea teadmine asjast ja ilmselt väga põhjalik turuuuring tehtud. Ma olen väääga kindel, et kui sa teeksid teoks selle, millest sa siin jahunud oled, siirduks peaaegu kogu vce seltskond sulle klientideks. Ja sooviks su tulevases poes näha üle 10 erineva rattamargi, kõiki nende mudeleid ja suuruseid ja veel miljonit muud asja ning alla USA/Saksa netipoodide hinna.
Jõudu tööle!
Snitti võid võtta Giacomellist - suur pood, suur valik, odavad hinnad... :lol:
Lp. Huko! Pean tunnistama, et pole maksuametnik kunagi olnud. Aga samas poleks mul selle vastu midagi, kui hakkaksid käendajaks ja me saaksime üheskoos unistusi ellu viia. Arvan, et paarikümmnest millist peaks piisama, kalkuleerides nii, et kasum hakkab alles 3a pärast tiksuma. Eestis on kindlasti kohta paljudele huvitavatele rattabändidele, mida siin pole veel nähtud. Kogu vce liikmeskonna kaasamine lihtsalt tagaks kiirema rentaabluse. Säärane üritus oleks kindlasti suureks eeskujuks ka paljudele praegustele kaupmeestele. Lugupidamisega, Maxspeed.

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 03. 03. 2004. 08:45

No minu unistused liiguvad hoopis teises kandis. Jalgrattaga sõitmine metsas ja maanteel, selle kallal nokitsemine ja siin kiibitsemine on lihtsalt üks väga meeldiv hobi. Ja olukorraga Eesti rattaturul olen leppinud.
Nii et finantsid pead kuskilt mujalt välja ajama. Ja usk puudub kah su plaani vallutada Eesti rattaturg.
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 03. 03. 2004. 08:54

erikr kirjutas:teema on huvitav ja puudutab meid kõiki. kahju oleks kinni panna lihtsalt sellepärast, et mõni ületab mõitsliku piiri ja hakkab lahmima. nagu NRP teemaga täna läks.
Mulle meeldib veloclubbers :) Vastupidiselt maxspeed'ile, loen mina siinseid sõnumeid aina tihedamini. Käesolevat ja NRP teemat lugedes sain eilse päeva jooksul ikka kõva häälega mitu korda naerda ja seda täitsa südamest. Imelikul kombel ei tunne ennast solvatuna ega oska kellegi peale ka pahane olla. Vastupidi, olen meeldivalt üllatnund, et niisugust pisikest tegijat, nagu NRP, siin ikka päris tihti mainitakse. Ja minu poolest võiks (suisa avaldaks soovi!) NRP teema vabalt avatud olla, peale trossiostu ja omanikeringi ja Hanno unenägude eksisteerib ehk veel mõni probleem, mille üle arutada võiks. Loen huviga ja vastan meeleldi.

Nüüd rattapoodide teemast endast. Mina oleks äärmiselt õnnelik, kui keegi Eestis suudaks investeerida 20 miljonit rattaärisse. Ma oleks paugupealt teie klient. Mina ei suuda. Ja kes suudab, see investeerib antud summa mujale, muidu oleks seda juba tehtud. Nagu korduvalt siin ka mainitud, on tegemist siiski 1.4 miljoni elanikuga, mis ei anna ühte suurlinna mõõtugi välja. Sellest tulenevalt ka otsused, mis Eestis äri ajades tehakse. Mina arvan samamoodi, et siin riigis pole kunagi midagi saada, alatesCD'dest ja riietest, lõpetades kasvõi autodega. Rääkimata siis rattaärist. Aga ma ei virise. Meil kõigil ongi võimalus kolida Shanghai'sse ja oma tarbimisvajadused saavad rahuldatud.

Meie, kui nõudlike tarbijate päästja, on täna internet, kus toksid vajaliku toote sisse ja võrdled hindu ning lisad krediitkaardinumbri ja kuu jooksul on sul vajalik vidin näppude vahel. Kui muidugi aksepteeritakse Eestit, mida väga vist ei teha, olen aru saanud. Riskiriik.

Et kahjuks peame niivõrd/kuivõrd selle asukoha ja kliimaga leppima siin. Kuid ka selles pisikeses riigis, kõige kiuste, leidub inimesi, kes mõtlevad, kuidas paremini hakkama saada ja alati mitte niivõrd eesmärgiga võimalikult palju raha teenida iga tehingu pealt, vaid ka kliendile parimat teenust või toodet pakkudes, soovivad midagi ära teha. ISE ja nii hästi, kui materiaalseid ja vaimseid võimalusi kasutada on antud. Kui olete tähele pannud, siis Eestis ei müüda ainult Oscareid või mida iganes, mis mul isiklikult külmavärinaid tekitab, kui ma neid kuskil näen (vabandan antud ratta omanike seas hetkel). Kui tahate raha teenida ühe müügiga võimalikult palju, siis kõige lihtsam on Hiinast konteinerite kaupa 1500.- ratast tellida ja kliendile maha müüa. Sõidab aastas kaks korda ja garantii on selleks ajaks läbi, kui neljandal korral midagi pooleks on. Ja te ei pea investeerima 40 000! viiesajakroonist.

Tervitades,
Hanno :)

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 03. 03. 2004. 12:00

Lõpuks ajab see värk mind ennast ka naerma juba :D :) :D
Rattaäri püsti panna siin pole olnud plaanis niikuinii...lihsalt mõnikord tekivad teatud mõtted. Ja see kohalik keskkond on tõesti liiga väike, et mitte lasta ennast sellest isiklikuks mineku mängust kõrvale jätta :lol:
Kui teinekord Hanno poodi juhtun, siis võtan asja kergemalt ja ei aja silmi punni, kui näen, et nt. 105juppide eest küsitakse sama raha, mis mujal Ultegra eest ja ei räägi müüjale, et nt. 105vänt on minu arvates liiga pehme tõusudel ja spurtides, mis omakorda ajas tal silmad punni. :shock: :shock: :shock:
Mõtlesin veel, et "alvaro" on vist ka üks sinu toetajatest, kes vahepeal vihaselt minu vastu suunatud oli... tema pilt aga kujutab pat. märki M4 mida kasutatakse, kui toru Bianchide tegemisel (asi sai selgeks - m4 topeltõhendatud alu võib tähistada, mõne puhul märgina ka õhendatud...?? :)
Ainuke asi sinu puhul, mis on häirinud, on see, et oled siin foorumil kuulutanud - BIANCHI on minu arust maailma parim MNT rattabränd 8)
Sina kui selle toote müüja, ei tohiks säärast juttu siin küll rääkida - vot see on juba eetikapiiride ületamine, mõtle sisimas mida tahes, TÄITSA AUSALT RÄÄGIN muide :D
Ja kui kunagi peaks Bianchit tahtma, siis ostan selle kahjuks otse Balti Autoosade ASist (pean tglt. Bianchit ise kah väga heaks) :!:
Lihtsalt kunagi tundus Tiagra juppide ja tavalise alu 7005 raami eest küsitav 25 tuhhi nats palju.

Lugupidamisega,
Maxspeed. :)

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 03. 03. 2004. 12:27

maxspeed kirjutas: Ja see kohalik keskkond on tõesti liiga väike, et mitte lasta ennast sellest isiklikuks mineku mängust kõrvale jätta :lol:
Kui teinekord Hanno poodi juhtun...
Hanno ja NRP-ga saad sa isiklikuks minna vaid seetõttu, et mees ei varja oma nime ega tausta. respect minu poolt. Siin foorumis on ka teiste rattapoodide esindajaid, kes mitmesugustel põhjustel esinevad varjatult. Ja nende *nimetute* peale ei saa Sa oma pahameelt valada, isegi kui väga tahaksid.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 03. 03. 2004. 12:50

Ei tööta küll Maksuametis, aga avalikest allikatest saadud info põhjal võib anda järgmise valikülevaate Eesti spordikaupmeestest:

Hawaii Rademar Sportland
2001 2002 2001 2002 2001 2002
Käive: 68 72 109 119 44 118
Brutokasum: 24 29 37 41 0,32 -2,8
Puhaskasum: 7,44 7,8 2,1 3,04 -1,37 -3,5

Siit saab siis igaüks ise teha järeldusi.

Meie erilises huviorbiidis oleva NRP kohta saab teada, et ollakse osa Time System Eesti Oüst, 2003 planeeriti NRP osas käivet 2,5 mln, mis tuleks muuhulgas 400 ratta müügist.

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 03. 03. 2004. 12:51

maxspeed kirjutas: BIANCHI on minu arust maailma parim MNT rattabränd 8) Sina kui selle toote müüja, ei tohiks säärast juttu siin küll rääkida
See vähe offtopic, kuid olen küll korduvalt siin dilemma ees olnud, mida kirjutada ja mida mitte. Ega see kerge ei ole, kuna enamuses tegemist ju klientidega. Aga repliigina siia vahele ütlen küll seda, et olen üritanud siin enamuses sõna võtta mitte NRP nimel vaid Hanno'na, tavaline harrastaja, kes kahjuks või õnneks ei suuda vist rattasõidust eemal väga kaua olla. Ja nimetades Bianchi't maailma parimaks MNT rattaks, pole tahtnud väita, et minu pood maailma parim on. Kui endale kunagi tippratta ostan, siis kaalun kas Golnago't, Pinarello't, Bianchi't või De Rosa't. Asjaolude kokkulangevusel olen sõitnud viimased viis aastat Bianchi'ga ja olen iga aasta positiivselt üllatunud.

Ja kui nüüd juttu üritada teemaga siduda, siis neljast minu poolt valitud margist kolme saab Eestist ilusti rattapoodidest osta, kui selleks soovi avaldan. Esimest Pirita Rattapoest, teist Hawaii'st ja kolmandat muuhulgas ka NRP'st. Kui Bianchi 2001.a. mudelit soovitakse, siis võib Balti Autoosade poole pöörduda ja ehk saategi ilma garantiita ja hoolduseta kastis kolm aastat vana tiagraga mudeli, kui hästi läheb :P Polegi me nii väikse valikuga, kui esmapilgul välja võib paista :)

PS. Ja käibed ja kasumid ja omanikering on Eestis tõepoolest avalik informatsioon. Igaüks saab kätte, kes soovib. Seepärast pole ka ise sellest mingisugust saladust kunagi teinud.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 03. 03. 2004. 13:11

maxspeed kirjutas:Mõtlesin veel, et "alvaro" on vist ka üks sinu toetajatest, kes vahepeal vihaselt minu vastu suunatud oli... tema pilt aga kujutab pat. märki M4 mida kasutatakse, kui toru Bianchide tegemisel (asi sai selgeks - m4 topeltõhendatud alu võib tähistada, mõne puhul märgina ka õhendatud...?? :)
Üritan võtta mitte isikliku solvanguna ja ütlen nii palju:
Ei tea M4 ja Bianchi sidemetest midagi. Kui tahad teada, mis rattatootja M4 oma torude markeerimiseks kasutab, vaata kõiki minu sõnumeid ja leiad sealt kindlasti vihje "minu" rattamargile.
Ei kuulu Hanno toetajate ega vaenaste hulka, kahjuks isegi mitte NRP lojaalste klientide hulka. Olen temaga koos juttu puhunud, õlut joonud ja lõunat söönud, sellega on meie suhted seni ammendunud.
Kõik ülejäänud verbaalsed juturead olen sunnitud ise alla neelama, sest kokkulepe adminiga mind selleks kohustab.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 03. 03. 2004. 14:15

Kui tahad teada, mis rattatootja

Oi krt, panin tõesti ämbrisse :cry: Hoogu sattununa unustasin üle kontrollida, teatud asjad. Praegu ka mitte, kuid tõesti peaks olema Specialized ratas hoopis see... Krt. neid patenditud märke on kah nii palju ja lähvad segamini... aga pole üldse paha valik. Sa siis oled vist velo+ pundist? Oskad sa ka öelda, mis M5 endast kujutab, kas vastu ka muidu peab???

Eksimust tunnistades,
Teie Maxspeed.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 03. 03. 2004. 15:11

Nii, saabunud on see hetk, mil väidan, et arutelu kohaliku rattaturu ümber on ammendunud minu jaoks :cry:
Olen tekitanud enda vastu suunatud pahameeletormi üsna lühikese ajaga ja nüüd pole mul muud pääsu, kui toimiv netitellimine enda jaoks ehitada.
Ei tea kas enam julgekski V+ või NRPsse minna, äkki keegi seal tuvastab minu isiku ära... :oops:, kuigi ei näe tavaliselt poes käies üldse tõsise rattahuvilise moodi välja. Teinekord on päris naljakas kuulda, mismoodi diili tehakse, kui arvatakse, et sõidad 500-1000 km max aastas ja loetakse õpetussõnu, nagu peab :lol: :lol: :lol:
Kaupmeestele veelkord aga, selgitage enne välja milliste vajadustega klient on, seejärel hakake sobivaid lahendusi pakkuma :) .
Kogu see jura siin on olnud minu mõningane nägemus, mitte õpetus dealeritele.
Ahjaa, lahendus vist polegi kaugel - 2km kodust ja HE al mare paistab.
Seal on kah tööl 2 asjalikku venda, neist üks oskab väga hästi ka jookse laduda. Niiet, looduses pole tühja kohta olemas :idea:

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 03. 03. 2004. 15:26

maxspeed kirjutas: Ei tea kas enam julgekski V+ või NRPsse minna, äkki keegi seal tuvastab minu isiku ära... :oops:
Minu poodi on kõik teretulnud, v.a. pätid, kaabakad, narkarid ja vargad. Need viskan välja. Aga veloclubbersi inimesed alati soliidsed, viisakad ja teavad, mida tahavad. Kõik teretulnud.

Tervitades,
Hanno :)

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 03. 03. 2004. 15:31

...ja nii saabus rahu jälle meie vaiksesse maailma :lol:

MOTT
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 03. 03. 2004. 16:59

Hanno kirjutas:[ Kui endale kunagi tippratta ostan, siis kaalun kas Colnago't, Pinarello't, Bianchi't või De Rosa't. Ja kui nüüd juttu üritada teemaga siduda, siis neljast minu poolt valitud margist kolme saab Eestist ilusti rattapoodidest osta.
Valik meeldivalt italianode keskne. Kui siia lisada veel et kindlasti Campa jupiga siis veniks suu kõrvuni juba. Aga keskmise mitte väga jõuka kliendi jaoks kannatab nendest markidest Eestist osta vaid Bianchit. De Rosat ei kannata eriti läänest ka osta aga tahaks kunagi proovida küll. Kõiki tahaks proovida tegelt :D

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 03. 03. 2004. 17:03

priidik kirjutas:Kui siia lisada veel et kindlasti Campa jupiga siis veniks suu kõrvuni juba.
Campa jupp on nii enesestmõistetav, et ei tulnud selle pealegi, et mainida :lol:

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 890
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 03. 03. 2004. 23:01

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 16:47, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 03. 03. 2004. 23:36

Nüüd siis kirjutan uuesti. Kõigile neile, kes arvavad, et rattaäri Eestis on väga tulutoov ja väga valesti korraldatud, siis palun - tehke pood ja tehke äri õieti.

Poleks olnud mõtet teemat uuesti üles võtta! Hakati just maha rahunema ju? Kahjuks pole teada, millist sekti sina esindad. Mina, olen tarbija ja mõtlen nagu mõtlen. Kui sa arvad, et rattäri pole mõtekas, hakka kasiinot pidama siis, ja ära ise ka virise... Ettevõtluse alustamiseks on aga võimalik parimal juhul isegi kuni 200 tuhhi tagastamatut saada. Varem sai ka räägitud 3a, mitte 3kuu pärast algava kasumi võimalikust tiksumisest :lol: :lol: :lol:
Ütlen veelkord, siin foorumil peaks olema võimalus vabaks aruteluks, mitte nii, et kaupmehed siin ütlevad - pane suu kinni ja arvesta sellega, kelle käes power. Kujutaksid sa ette olukorda, et lähed nt. Prismasse ja sobivat toodet mitte riiulilt leides ütleb sulle müüja, et tee omale ise pood kui tahad!!!? Sina lihtsalt vist kujutad ette, kui miskit äri teha peab silmnähtav kasum kohe homme tulema? Mind rattaärisse investeerimine pole kunagi tglt. huvitanud. Heameelega jälgiks aga, kui tuleks varsti EL välja seadusega, et rattatöökojas peavad olema vot niisugustele standarditele (milliseid pole) vastavad tööriistad, siis oleks lausa lahe...
Ettepanek, kui tahad veel filosofeerida, lase privasse, aitab juba..
Loodan, et admin ütleb ka sõna sekka ja ei kustuta seda teadet ära :evil:
Viimati muutis maxspeed, 04. 03. 2004. 08:38, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 03. 03. 2004. 23:54

Nagu erikr ütles, nii mõnigi mees kees üle. Eks seda poleemikat tuleb ette ja mõnigi inimene kaotab selles saginas pea. Minuga juhtus see eile. Täna leppisin ära :)

Otsustasime sõbralikult edasi vändata, suvel võistelda ja õlut juua!

Kõigi maade rattasõbrad, ühinege!

P.S. sõnavabadusega on siin kõik seni korras.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 03. 2004. 00:15

maxspeed kirjutas: Ettepanek, kui tahad veel midagi kobiseda, lase privasse, aitab juba..
Loodan, et admin ütleb ka sõna sekka ja ei kustuta seda teadet ära :evil:
what you ask is what you get!
kobiseda võib/d jah privas, katsuks siin viisakamate väljenditega hakkama saada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 04. 03. 2004. 08:33

maxspeed kirjutas: Heameelega jälgiks aga, kui tuleks varsti EL välja seadusega, et rattatöökojas peavad olema vot niisugustele standarditele (milliseid pole) vastavad tööriistad, siis oleks lausa lahe...
Muide, mitte midagi ei juhtuks, kui ka niisugune idiootlik määrus kuskil kehtestataks. Ka kõige pisemad rattapoed omavad ka Eesti väiksemates linnades väga korralikke vahendeid rattahoolduseks. Võite mõnikord käia ja vaadata näiteks Võrus, Kuressaares või Pärnus või kus iganes. Ma arvan, et oleksite positiivselt üllatunud. Mina ei tea eesti rattaturul ühtegi pätti, kes ei ole viitsinud investeerida ja remondib su ratast "perekaga" ning küsib sult hingehinda selle eest. Need, keda mina tean, ei saa kedagi liigkasuvõtjateks ja varasteks pidada, nagu siin mõnedest sõnumitest võib kõlama jääda.

Tegelikult kogu selle asja juures mind ehk ainult üks asi häiribki ja nimelt see, et arvatakse, nagu poeomanike näol on tegemist ülbete kaabakatega, kes klientidelt tahavad kohe ja kiiresti võimalikult palju raha legaalselt ära varastada. Ma olen ka ülikoolis käinud ja teooriat õppinud. Eks ta mingi aluse annab. Kuid kui soovid teada, miks hinnad on just sellised nagu nad on, siis võid otsida mu kunagise postituse, kus kiiruga panin kirja nö miinimumkulud, mis kõige väiksema äri puhul arvesse tuleb võtta. Seal ka keegi pidas meid röövliteks. Ja kui õpitavast teooriast reaalsusesse tulla, siis võibolla ehk mõistad, miks mõne vidina hind täna letis saadavana nii ja nii palju maksab ja saksa netipoes selle kuuajalise ootamisega odavamallt saad. Midagi keerulist ei tohiks olla. Isegi turundust õppinud inimesele :P

Käed ilgelt sügelevad siia kirjutada väikest tõde, mille õigsuses tihti olen tunnistajaks olnud. "Need, kes oskavad, need teevad. Need, kes ei oska, need õpetavad" Ja nüüd ärge solvuge, seda juba vanarahvas ammu ennem öelnud. Lihtsalt tundus siia sobilik olema. See ei tähenda muidugi, et häid ja konstruktiivseid ideid ei võiks keegi teha.

Edu,
Hanno :)

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 04. 03. 2004. 08:44

Edu kõigile hakkajatele ärimeestele!
Need olid lihtsalt mõned näited, NRP on väga hea rattapood tegelt. Kaupmees ei tohiks üldiselt ostja rahuldamata soovi peale öelda, et tee omale ise pood, kui ei meeldi...

Päikest!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 04. 03. 2004. 08:54

Mul on üks mõte peas olnud pikemat aega. Kas keegi eesti rattakaupmeestest (VSpets ja Kuivakas va) on proovinud diili teha mõne USA/Saksa netipoega? Diili selles mõttes, et võetaks prakt. kogu sortiment sellest netipoest. Selle pealt teeb netipoodnik kindlasti soodustust. Olen isegi odavatest saksa netipoe hindadest veel alla suutnud kaubelda. Ma ei ole küll hakanud konkreetseid lõpphindasid arvutama (maksud, kate jne) aga tundub, et peaks saama hindasid alla küll. Ladusa töö korral saab tarneajad üsna lühikeseks ja laoseisu planeerimine peaks ühe hooajaga jooksma üsna optimaalseks. Millegipärast mulle tundub, et ametlikest kanalitest võtmine läheb kallimaks kui asi väärt on.

Kui siin on mõni konks (konkreetsed lepingud/piirangud tootjate poolt, eesti seadused vms) siis paluks teada anda.

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 04. 03. 2004. 09:25

maxspeed kirjutas:Edu kõigile hakkajatele ärimeestele!
Need olid lihtsalt mõned näited, NRP on väga hea rattapood tegelt. Kaupmees ei tohiks üldiselt ostja rahuldamata soovi peale öelda, et tee omale ise pood, kui ei meeldi...
Tegelikult ei tohi veel müüja vaielda kliendiga ja peab alati nõus olema ja huvituma tema hobidest ja küsima ja lasta tal rääkida ja suunama oma küsimustega ja kliendilt palju JAH sõnu välja meelitama oma küsimustega ja siis lõpuks klient näebki, et kõik on nii nagu peab ja otsustab positiivselt. :D

Ma arvan, et ei sinu ega minu eesmärk pole olnud siin kedagi solvata. Mõlemad mõtlevad inimesed ja väikest irooniat võtame naljaga, ma loodan. Sellest "kilekotis keti müümisest" koorus välja minuarust väga tänuväärne teema, kus tulevikus kindlasti paljudel parimal juhul häid ideid võtta ja halvimal juhul lihtsalt nalja ja naerda saab :D

PS. Jõudsin 100nda postituseni täna :shock: Viimased 90 vist paari päeva jooksul kirjutatud :P

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 03. 2004. 09:40

Kuivakal on laua peal Roseversandi kataloog, kust tellides Kuivaka kaudu saaks asju. Nüüd ei tea kuid DEMi ajal oleks hind eekides ostjale olnud kataloogihind DEM x 10. vähemalt nii mulle pakkus.
ma pole kindel kas osad suured tootjad UrmasL pakutud varianti turu solkimiseks ei pea kuna kindlasti on mõnelgi neist oma autoriseeritu(d) maaletooja(d) eestis.
omavahelise vabas vormis kooperatiivi või mtü laadse varustustegevuse vastu ei saa muidugi ilmselt kellelgi midagi olla.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 04. 03. 2004. 10:15

erikr kirjutas:omavahelise vabas vormis kooperatiivi või mtü laadse varustustegevuse vastu ei saa muidugi ilmselt kellelgi midagi olla.
See variant sisuliselt toimib ju. Ühistellimusi on olnud ja tuleb edaspidigi. Oma tarbeks ostes välditakse ka km jms kulusid. Kui aga tahta teha ametlkult ja edasimüügiks, siis tuleb kindlalt tasuda ka riigimaksud.

Missiooni tunde juurde tagasi tulles. Meil siin kamba peale praegu saadetis tulemas. Kui kogu kola hind võtta eesti poodide lettidelt siis oleks summa kümneid tuhandeid suurem. Aga tõesti pole nii rikas, et jätta võimalust kasutamata. Tunnen ennast vahel lausa süüdlaslikult, kui käin eesti kaupmeeste juures ainult möla ajamas ja mehaanikutega lõõpimas. Pumpan kummid täis, teinekord regullime koos midagi veits ja sõidan minema. Kaupmees aga paraku minusuguste pealt ei teeni. Seepärast tunnen ennast lausa hästi kui on põhjust midagi siit osta. Samas ilmselt on minusugused kliendid jälle väärtuslik tagasiside allikas. Papp tuleb 2000-3000 eegiste rataste müügist ja nende hooldusest....kahe otsaga asi....

Vist mingis eelmise aasta MBA's oli Cunninghami juhtkiri teemal "Support your LBS". Ta kutsus lugejaid vähem ostma netisaitidelt ja rohkem kohalikest rattapoodidest. Vastasel juhul pole varsti enam kohti kus käia möla ajamas ja lihtsalt kiibitsemas. Kaovad sõbrameestest mehaanikud jms. Paraku on aga tendents just sinnasuunas, et kogu kaubandus läheb online ja vahetu side kaob..... :( Globaliseerumine jms.... Pessimism vist täna peal....peaks midagi lõbusamat tegema vist :)

XTRace
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 22. 12. 2003. 22:01

Postitus Postitas XTRace » 04. 03. 2004. 10:39

UrmasL kirjutas:Mul on üks mõte peas olnud pikemat aega. Kas keegi eesti rattakaupmeestest (VSpets ja Kuivakas va) on proovinud diili teha mõne USA/Saksa netipoega?
Põhimõtteliselt on nüüd VeloSpetsis üks Taani kataloog, millest on võimalik kaupa tellida. Kaup tuleb kohale kahe-viie päevaga. Hindu ma ei oska täpselt kommenteerida, aga peaks suht soodsad tulema eesti mõistes.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 03. 2004. 10:54

UrmasL kirjutas:Oma tarbeks ostes välditakse ka km jms kulusid. Kui aga tahta teha ametlkult ja edasimüügiks, siis tuleb kindlalt tasuda ka riigimaksud.
mina küll pole suutnud riigimakse vältida :? alla 1000 eegu pole mõtet tellida, transa ise oleks ju juba vähemalt viiendik sellest summast. esimesest maist peaks muidugi olems vist nii, et maksad saksa netipoes hinna koos lisaväärtusmaksuga ja meie omad ei taha enam midagi. aga vbolla olen millestki valesti aru saanud. USA puhul ei oska kommida.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 04. 03. 2004. 10:55

Tartu Alpriisis on ka Rose kataloog laual. Hind siin on kataloogi hind +30%, või vähemalt nii oli eelmine kevad. Nüüd ei tea. Olen isegi kasutanud seda varianti sest mingi üksiku vidina pärast ei hakka ju kohe netist tellima. Koguvad tellimusi tükk aega ja siis tellivad. Ootamine on muidugu tüütu. Kui neid tellimusi rohkem hakkaks tulema siis vbla kättesaamise kiirus tõuseks.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 04. 03. 2004. 10:58

erikr kirjutas: mina küll pole suutnud riigimakse vältida :? alla 1000 eegu pole mõtet tellida, transa ise oleks ju juba vähemalt viiendik sellest summast. esimesest maist peaks muidugi olems vist nii, et maksad saksa netipoes hinna koos lisaväärtusmaksuga ja meie omad ei taha enam midagi. aga vbolla olen millestki valesti aru saanud. USA puhul ei oska kommida.
km saab vältida kui jõuad poega kokkuleppele et nad kirjutavad kasti peale kauba väärtuseks summa mis ei kuulu käibemaksustamisele siin. täiesti võimalik ja teostatav. kehtib muidugi usa puhul, saksa asju ei tea.
muidugi 1. maist kui maksustatav piir alaneb, läheb jälle keerulisemaks.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 03. 2004. 11:16

priidik kirjutas:Tartu Alpriisis on ka Rose kataloog laual. Hind siin on kataloogi hind +30%, või vähemalt nii oli eelmine kevad. Nüüd ei tea. Olen isegi kasutanud seda varianti sest mingi üksiku vidina pärast ei hakka ju kohe netist tellima. Koguvad tellimusi tükk aega ja siis tellivad. Ootamine on muidugu tüütu. Kui neid tellimusi rohkem hakkaks tulema siis vbla kättesaamise kiirus tõuseks.
Alpriis OÜ ja Velorex OÜ toimetavad mõlemad Velospetsi kaubamärgi all.
väänata 30% otsa lõpptarbija kataloogis olevale street pricele on päris rammus kate. tellimuse koostamise ja manageerimise eest. eriti selle valguses kus väidetakse end olevat koostöös Roseversandiga, mis võiks tähendada ka erihinda (edasimüüjahinda) Velospetsile. mis peaks tähendama veel tiba kõrgemat katet. ei ole ju muud kulu kui vaid tööjõukulu ja see töö vast konti ei murra. pole kapitalikulu, laokulu ega midagi. kuid vbolla poe üldises strateegias aitab see kate neid vee peal püsida.
ise olen muidugi viimased 7-8 aastat toimetanud ärides kus 10-15% on juba ülikõva müügikate. ja me ei tööta piimapoes. :P
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 04. 03. 2004. 13:25

:lol: Kui "Kuivaka" all mõeldakse äri, mis Velospetsi nime all Rohu tn. 13 pesitseb - siis kah lahe koht :lol: :lol: Ilmselt Andres Kuiv vist ta õige nimi? Aga paar aastat tagasi, kui seal viimati käisin, siis kogu sealne personal oli umbes keskmises joobes ja minulgi oli ääretult lõbus seal. Mul oli siis vist kiirelt uusi pedaale vaja ja keegi näitas ka mulle mingit kataloogi ja öeldud hind tundus hiilgelt madal, ainult et kaup oleks tulnud tüki aja pärast. Tegelt, täitsa ok ju? :lol: :lol: :lol:

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 04. 03. 2004. 13:33

Äkki Sul, maxspeed, on veel mingit huvitavat infi peale selle, et Hannol pole öösel und ja Kuiv oli sel hetkel täis, kui tema poodi läksid?????

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 04. 03. 2004. 13:35

tarmo kirjutas:km saab vältida kui jõuad poega kokkuleppele et nad kirjutavad kasti peale kauba väärtuseks summa mis ei kuulu käibemaksustamisele siin. täiesti võimalik ja teostatav. kehtib muidugi usa puhul, saksa asju ei tea.
Vähemalt PerformanceBike (ka usa netipood) minu tellimusele sellist vastutulekut ei teinud. Küsisin ka suhteliselt otse, võibolla oleks pidanud mingit ümbernurgajuttu ajama nagu Eesti liikluspolitseiga :D Kui kellelgi rohkem kogemusi sellise teema edukaks arendamiseks poepidajaga siis võiks privas või messengeris kontakteeruda.
Aga äraütlemist eriti ei põe ka, sest tegemist rohekm sellise testostuga, et näha kuidas asi toimib.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 04. 03. 2004. 14:37

René kirjutas:Äkki Sul, maxspeed, on veel mingit huvitavat infi peale selle, et Hannol pole öösel und ja Kuiv oli sel hetkel täis, kui tema poodi läksid?????
X-FILES, oleme asju näinud ja lõpuks ikkagi pole võimalik midagi tõestada, st. ma tõepoolest ei saa paberil neid fakte kinnitada... kuid huvitavat inffi on mul veel! Kui üldse säärane asi kedagi võiks huvitada nii tõsiselt, ei tahaks arvata...

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 04. 03. 2004. 14:55

Tuhni oma x-failides või oma ajus või kus iganes, ei mina ega keegi teine ei soovi sellist jama siin lugeda - ma lihtsalt ei saa aru, mida Sa sellega taotled, et selliseid mõttetusi kirjutad (ma juba lihtsalt vangutan pead ja muigan...)...

Ja mina mõtlesin, et see "mida ja kuidas kirjutada"-teema on juba minevik.. krt, olin vist liiga kergeusklik, mõni ei taha ikka järeldusi teha....

Mõnele ikka ei saa selgeks, mis asi on hea toon... :?

Ma loodan, et teema on nüüd ammendunud.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 04. 03. 2004. 15:27

René kirjutas:Tuhni oma x-failides või oma ajus või kus iganes, ei mina ega keegi teine ei soovi sellist jama siin lugeda - ma lihtsalt ei saa aru, mida Sa sellega taotled, et selliseid mõttetusi kirjutad (ma juba lihtsalt vangutan pead ja muigan...)...

Ja mina mõtlesin, et see "mida ja kuidas kirjutada"-teema on juba minevik.. krt, olin vist liiga kergeusklik, mõni ei taha ikka järeldusi teha....

Mõnele ikka ei saa selgeks, mis asi on hea toon... :?

Ma loodan, et teema on nüüd ammendunud.
Mina olin samuti liiga kergeusklik, lootes et asi rahuneb... Kui arvad, et hea toon on rattakapmehi ülistada, siis olgu. Mina olen lihtsalt teinud ühe abitu katse seista inimeste huvide eest, kes pole rattapoodnikud ja kellede eesmärk ei ole sama nendel, keda vanasti spekulantideks nimetati. Selle ringkaitse vastu pole aga lihtne seista, eriti siin foorumis, toetejaid on väga vähe olnud ja enamik tahab olla "heades" suhetes kõigiga, st. hoiab suu kinni. Mina nende hulka ei kuulu. Vägisi kisub ikka jälle sinnapoole, et tekib tahtmine mõnele poodnikule lihtsalt pasunasse anda, kui on arvata, et ta teeb seda sihilikult (üritab pügada) nt. minu suhtes. Lisaks kõigele muule ootaks ka seda aega juba, kus lihtsalt müüjad ei oleks nõus poes müüma sandipalga eest ja saaks sama palka, mis nt. ülelahe kollegid, nt. kus hinnad küll kõrgemad pole, kui meil. Mis siis saab, kas tõmbate ennast ise oksa liiga kõrgete tööjõu ja muude kulude tõttu, või võtate asju vähe leebemalt, kui aru saate, et klient maksab tegelikult teile palka??? :evil: :evil: :evil:

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 04. 03. 2004. 16:01

maxspeed kirjutas: Vägisi kisub ikka jälle sinnapoole, et tekib tahtmine mõnele poodnikule lihtsalt pasunasse anda, kui on arvata, et ta teeb seda sihilikult (üritab pügada) nt. minu suhtes.


Kui nüüd keegi poodnikest kuskil kolki juhuslikult saab, siis sina oled kahtlusalune nr 1 :?
maxspeed kirjutas: Lisaks kõigele muule ootaks ka seda aega juba, kus lihtsalt müüjad ei oleks nõus poes müüma sandipalga eest ja saaks sama palka, mis nt. ülelahe kollegid, nt. kus hinnad küll kõrgemad pole, kui meil.
Siiamaani olen vait selle teema all olnud aga - mine vaata soome hindasid kõigepealt ja siis tule siin nende hinnatasemest targutama.
Kas on neil mõni suur rattamüügifirma - ikka enamuses sellised pekka, jukka&pyörapojat oy-d, kes keegi ülikasumeid ei teeni.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 04. 03. 2004. 16:11

Kuulge kas see teema ära ei väsita, et seda kohe peab siin jorutama, ma saan aru, et siin mõningad püüavad oma ülevoolavat tarkust näidata turunduses ja ärologistikas kuid kas see on ikka õige teema ja eelkõige koht, kus seda väljendada. Lugedes seda jura siis ausalt ajab see juba naerma kuidas mõned püüavad oma ideid siin vägistada. Mis on eesmärk? See siin ei muuda ju midagi, parema meelega arutleks midagi sellist mis aitab kaasa treeningutel, võistlustel, tehnikas jms.
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 04. 03. 2004. 18:47

maxspeed kirjutas: Lisaks kõigele muule ootaks ka seda aega juba, kus lihtsalt müüjad ei oleks nõus poes müüma sandipalga eest ja saaks sama palka, mis nt. ülelahe kollegid, nt. kus hinnad küll kõrgemad pole, kui meil.
Viies oma ratta Soome hooldusesse, tuleb arve sul 70-100 EUR kanti tavahoolduse puhul. Siin foorumil olen muidugi kohanud inimesi, kes Soome hindade suhtes vägagi kodus ja teavad rohkem. Meil on veel Taani ja Soome hindadeni väga pikk maa. Seal ei saa sisekummigi alla 100 EEK'i.

PS. Ja mind kohe huvitaks, kui suurt palka tänapäeval eesti inimene sandipalgaks nimetab? Pigem on rattapoodidel probleem, et pole kvalifitseeritud tööjõudu võtta. Virinat, et müüjad on lollid ja midagi ei tea, kuuleb pidevalt, ka siin. Aga kui tööle tahad inimesi, siis esimene küsimus on: "Palju ma raha saan?" ise midagi vastu pakkumata.

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 04. 03. 2004. 19:19

Targem annab järele...

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 04. 03. 2004. 19:23

Hanno kirjutas:Ja mind kohe huvitaks, kui suurt palka tänapäeval eesti inimene sandipalgaks nimetab? Pigem on rattapoodidel probleem, et pole kvalifitseeritud tööjõudu võtta. Virinat, et müüjad on lollid ja midagi ei tea, kuuleb pidevalt, ka siin. Aga kui tööle tahad inimesi, siis esimene küsimus on: "Palju ma raha saan?" ise midagi vastu pakkumata.
sandipalk on 2 tuhhi.. 4 eest leiaks juba töölisi küll.

koomahai
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 29. 04. 2003. 17:56

Postitus Postitas koomahai » 04. 03. 2004. 19:34

Nõustun Ruvega. 4 tuhande eest leiaks juba mehe kes mutrit oskab keerata :)
Tanel

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 04. 03. 2004. 19:56

koomahai kirjutas:Nõustun Ruvega. 4 tuhande eest leiaks juba mehe kes mutrit oskab keerata :)
jah .......keerab mutrit küll....aga läbi pöia välja näiteks,

oskaja (kes teab mida teeb) ei tule selle raha eest tööle.
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 04. 03. 2004. 20:03

Rom kirjutas:
koomahai kirjutas:Nõustun Ruvega. 4 tuhande eest leiaks juba mehe kes mutrit oskab keerata :)
jah .......keerab mutrit küll....aga läbi pöia välja näiteks,
oskaja (kes teab mida teeb) ei tule selle raha eest tööle.
mõtlesin 4 tuhat netopalka. arvan, et rattapoodides mehaanikud ei saagi rohkem, või eksin?

Vasta

Mine “Rattapoed”