Garantii laagritele

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Garantii laagritele

Postitus Postitas margo » 01. 03. 2004. 21:37

Kui siin poodidest juba juttu on, siis tahaksin ka arvamust oma kogemusele.
Nimelt, olen oma ca 5,5 kuud vana Merida Mg Compiga vuranud 800 km. Paar päeva tagasi kahvlit alt ära võttes kukkus alumisest kausist laager tükkidena välja. Tegelikkuses peaks olema tegu kinnise laagriga (nagu ülemises kausis, FSA kausid). Tihend oli praktiliselt hävinud ning sopa juurdepääs kuulidele avatud. Minu meelest on tegu lagunenud laagriga, poest defineeriti aga asja kui kulunud toodet, mis ei käi garantii alla :( . Ei taha uskuda, et asi nii hull on - 800-st kilomeetrist julgelt 500 on asfalt, ainuke tõsisem sopp on Rakvere '03 ja talvel olen ratast puutunud kolmel korral ja siis ka kohe samal päeval puhtaks pesnud. Poest soovitati kaelakausi kate (lizard skin) lihtsalt peale panna, muidu ikka läheb p**sk sisse. Minu meelest see küll vabandus pole.
No kas see siis tõesti ei käi garantii alla? Minu meelest ei ole kaelakausi laager võrreldav nt ketiga? 15 000 krooni eest eeldaks küll, et laager peab üle 800 km.
Just siis, kui mu arvamust tollest poest oli paranemas.
Viimati muutis margo, 09. 07. 2004. 08:21, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 01. 03. 2004. 21:52

ilmne sõnnik või kehvalt kokku pandud. kui sitt on vahel siis on lõpp kiire. nii vähe aega peab ka keskpärane õigesti kokku pandud kaelalaager ilma lizard skinideta vastu pidama. soliidne kaupmees pakuks muidugi ehk kompromissi. kuigi võib olla olukord kus kumbki osapool raudselt enda õigusesse usub.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 02. 03. 2004. 07:54

see lizard skin ei aita. see kaitseb alt üles liikuva sopa eest, aga sinu laager ussitas just sellest, et pesid ratast ja vesi mis vajus ülevalt laagri vahelt alla, aga ei vajunud alumisest laagrist läbi... kui peale seda veel ratta seisma jätsid, siis hakkaski roostetama ja lõpp on kiire tulema. arvan, et asi võis nii olla, sest mul endal ussitas üks laager just samamoodi läbi. lahendus oleks peale pesu pikemaks ajaks seisma jättes ennem lahti võtta ja ära kuivatada-määrida.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 02. 03. 2004. 08:24

Ruve kirjutas:see lizard skin ei aita. see kaitseb alt üles liikuva sopa eest, aga sinu laager ussitas just sellest, et pesid ratast ja vesi mis vajus ülevalt laagri vahelt alla, aga ei vajunud alumisest laagrist läbi...
Eei usu... Alumise laagri ülemine tihend oli enam-vähem OK, läbi oli ainult alumine tihend. Ehk just alt üles liikuv sopp sai kahjustada.
erikr kirjutas:soliidne kaupmees pakuks muidugi ehk kompromissi. kuigi võib olla olukord kus kumbki osapool raudselt enda õigusesse usub.
"Kompromissi" saingi. Sain osta ainult alumise laagri, mida nad muidu eraldi ei müü ja seda 130 krooni asemel ainult 100-ga.Müstiline oli ainult see, et müüja ei avanud ühtke komplekti pakendit, vaid võttis sahtlist teiste omasuguste seast selle laagri, mida nad muidu eraldi ei müü.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 02. 03. 2004. 09:59

margo kirjutas:"Kompromissi" saingi. Sain osta ainult alumise laagri, mida nad muidu eraldi ei müü ja seda 130 krooni asemel ainult 100-ga.Müstiline oli ainult see, et müüja ei avanud ühtke komplekti pakendit, vaid võttis sahtlist teiste omasuguste seast selle laagri, mida nad muidu eraldi ei müü.
See kas kompromiss oli hea diil või mitte, ei kommenteeri. Aga ei saa aru śellest, mida Sa tahad öelda selle "müstikaga"? Kas seda, et Sulle müüdi mingi sekond-händ laager, mis oli juba teise ratta all vuranud? V+ on nii palju kola läbi käinud, et on ju loomulik, kui kuskilt jääb üle ja see pannakse lihtsalt sahtlisse uut omanikku ootama või ....?

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 02. 03. 2004. 10:19

Alvaro kirjutas: See kas kompromiss oli hea diil või mitte, ei kommenteeri. Aga ei saa aru śellest, mida Sa tahad öelda selle "müstikaga"? Kas seda, et Sulle müüdi mingi sekond-händ laager, mis oli juba teise ratta all vuranud? V+ on nii palju kola läbi käinud, et on ju loomulik, kui kuskilt jääb üle ja see pannakse lihtsalt sahtlisse uut omanikku ootama või ....?
"Müstika" oli see, et seda laagrit eraldi ei müüda - ainult terve kaelakausside komplektina. Ja siis võetakse laua alt laagrite rõngas, kus ei ole mitte kaelakausside komplektid, vaid need ÜKSIKUD laarid, mida muidu üksikult ei müüda. Mitte, et mul midagi selle vastu oleks. Mul on hea meel kui vajadusel on võimalik piirduda kasvõi ühe kuuli välja vahetamisega. Aga milleks siis selline jutt, et tavaliselt me nii ei tee, aga noh, tuleme sulle vastu?! Ma ennast õnnelikumana küll ei hakanud tundma selle pärast, et tühja sest garantiist, vat kus tuldi mulle nüüd vastu... Lihtsalt pettusin, et lisaks lootusele asi garantiikorras joonde ajada aeti veel udu kah. Aga see vist müügimeeste värk.

Vasta

Mine “Rattapoed”