Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
fruktfrukt
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 22. 03. 2011. 18:52

Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas fruktfrukt » 22. 03. 2011. 18:59

Tere,

Soov üle mitme aasta ratas hooldusesse viia ja lasta vaikselt kuhjunud probleemid enne suurt kevadet ära lahendada. Paistab, et see on kõige õigem koht soovituste küsimiseks - mis on kõige viisakam ja professionaalsem rattapood Tartus, kus seda teha lasta? Kodule kõige lähemal on küll Laulopeo pst pood Jalgratas, aga sellega seoses on ka siin foorumis välja toodud negatiivseid elamusi ja ka enda kogemused ei ole parimad - suhtlus ja töö kvaliteet ei vasta päris küsitud hinnale.

Tänud ette, sisukad kommentaarid on teretulnud.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas metslane » 22. 03. 2011. 19:08

Paar aastat hooldamata ratas on iga mehaaniku unistus :D Tõstamaa vanasõna.

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas Monty » 22. 03. 2011. 20:08

Minu meelest on just Laulupeo puiestee mehaanik kõige meeldivam ja kahtlemata väga suurte oskustega. Ma küll viimasel ajal pole ratast töökotta viinud, sest ei taha raha nii palju kulutada, aga näiteks ka Rattaring on väga positiivselt silma jäänud.

fruktfrukt
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 22. 03. 2011. 18:52

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas fruktfrukt » 22. 03. 2011. 20:45

Side tänaval pidi üks osav FIE olema, selle kohaga ei ole kogemusi?

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas siim_s » 22. 03. 2011. 20:47

endal velospetsiga ehk parimad kogemused ja mõistlik hinna/kvaliteedi suhe.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas indrek56 » 22. 03. 2011. 21:20

siim_s kirjutas:endal velospetsiga ehk parimad kogemused ja mõistlik hinna/kvaliteedi suhe.
ise olen ka sel kevadel oma ratta taas sinna viimas. seega +1

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas Monty » 22. 03. 2011. 22:01

fruktfrukt kirjutas:Side tänaval pidi üks osav FIE olema, selle kohaga ei ole kogemusi?
Viisin sinna ühe raami värvida ja tulemusega võis enam-vähem rahule jääda. Teenindus oli päris hea, kuigi suutsid mulle vale kahvli tagasi anda ja õige valet värvi teha :) Lõpuks sai kõik siiski lahendatud. Varsti oleks plaanis veel paar raami sinna värvimisse viia. Lisaks sellele on veel sadamaturul pood, kus on päris odavad jupid ja sealt leiab ka mingil määral vanemat kraami. Olen üsna mitmel korral käinud ka Hawaii Expressis(lõunakeskus), peamiselt olen sealt uusi kumme ostnud. Seal on samuti meeldiv teenindus ja nad on suutnud kummi leida isegi vanematele ja mitte standard mõõtudes velgedele.

Tartus on valik suur ja häid poode on mitmeid.

ipe
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 28. 08. 2008. 15:00

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas ipe » 23. 03. 2011. 13:51

Viisin täna oma ratta Side tänavale, jupid andsin kastiga kaasa kuna võistlusrattale kohapeal seal juppe eriti ei ole, aga käin ikka seal, sest tunnen neid vendi hästi.

hsb
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 02. 04. 2010. 12:26

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas hsb » 24. 03. 2011. 19:41

Rattaring`i ja HE mehannid saavad suurepäraselt võistlustehnikaga ja ka säästumudelitega hakkama.

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas usssky » 24. 03. 2011. 20:01

Kahel kevadel olen oma ratast hooldanud Rattaring`is, ei mingeid probleme. Töö korralik ja valmis lubatud ajaks.

Martino
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 14. 06. 2010. 20:04

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas Martino » 01. 04. 2011. 07:10

Mina olen oma ratastega käinud valdavalt Zeppelini Hawaii Expressis. Küll panid nad mul MTB jupihunnikust kokku, küll on nad seal keskjooksu, kette, väntasid ja kassette vahetanud, pidureid reguleerinud, maanteeratast putitanud. Mul ei ole vähimatki ette heita, pigem vastupidi - püsiv kliendisuhe annab tulemuseks head hinnad, mõnusa suhtluse ja eks see, et mehaanik teab ratta ajalugu, on kah omamoodi väärtus. Nii et kui minu käest keegi nõu küsiks, siis ma tegelikult ei näitakski ühegi poe poole, vaid soovitaksin leida enesele käepärane pood, kus saab personaalselt mehaanikuga suhelda ning olla seal püsikunde. Parima ja odavaima koha otsimise nimel ringitõmblemisest ei ole abi. Hoopis rohkem on tolku sellest, kui mingi jama korral (mida mul õnneks pole olnud) saad minna mehaaniku juurde ja öelda - kuule mees, siuke jama oli, teeme nüüd uuesti ja oleme sõbrad edasi. Minule on selline pood Zeppelini HE, paljudele Rattaring või Tähtvere rattapood.

rattar
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 05. 11. 2008. 00:37

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas rattar » 24. 05. 2011. 18:10

Minult- +1 Velospets´ile ja +1 Hawaii Expressile (Zeppelin, Lõunakas ei ole rattamuredega veel käinud)
Võin ära märkida, et mõlema firmaga on olnud ainult meeldivad kogemused- nii ostude kui ka hoolduse osas kümmne aasta jooksul! Teenindajad on olnud abivalmid, teadlikud ja hingega asja juures!

Lisaks veel Hawaii Lõunakeskuse teeninduse kohta hea näide-
Tuli siin talvel üks Norra suusareis äkitsi pakkumisele ja kohe mure- kust suuski saaks rentid.
Helistasin kõik firmad läbi- lootusetu. Aga Hawaist vaadati seis üle ja selgus, et sealgi kõik hõivatud- kuid kutsuti ikkagi kohale. Läksin ja üllatusin "istuli"- mulle anti valida tutikate suuskade (kuni kuus tuhat) hulgast endale sobivad. Nii ma saingi lõpuks Atomic`ud ära proovitud ja olen alati küsimuste ja muredega tuttavaid eelkõige Hawaii Exspressi saatnud.
Nii kasvatatkse lojaalseid kliente- oleks minu sõnum teistele müüjatele!

zelif
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 31. 05. 2011. 05:39

Re: Parimad rattapoed / -töökojad Tartus?

Postitus Postitas zelif » 31. 05. 2011. 05:46

Mina ostan juppe tavaliselt Rattaringist. Seal on sageli samad jupid 1/3 odavamad kui Laululava poes või Hawaii Expressis. Ainult nende lühem lahtiolekuaeg sunnib vahel mujalt ostma.

Vasta

Mine “Rattapoed”