Manitou amortidel pole enam garantiid?!

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
Kirsa
Rattur
Postitusi: 3971
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Manitou amortidel pole enam garantiid?!

Postitus Postitas Kirsa » 17. 10. 2003. 18:26

Rivo kirjutas: Aga nati ka teist teemat. Sõidu keskel oli kolm ratast, millede Manitoust järgi ainult jäik kahvel :shock: Üks nendest ka minu oma. Ise kuulnud, et probleem selles MicroLube määrdes. Tõmbavat vett saades suisa epo liimi taoliseks. Sel juhul tegemist siis mingi rohelise määrdega. Uuema määrdega sellist asja enam juhtuda ei tohiks. Oskab keegi äkki kommenteerida.
Mis te nende Manitou-de teete. Ka minu Scottil all olev Skareb on Hawaiis garantiis ning täna kuulsin, et Balti autoosad ehk Manitou maaletooja ja garantii teostaja on lõpetanud Manitou-ga tegelemise. Sedasi ei tegele Manitou-ga Eestis keegi ja mingit garantiid hektel ei ole!

HE ytles et nad siis vast tellivad ise ja ehk !aprilliks! saan amordi tagasi.

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Re: Manitou amortidel pole enam garantiid?!

Postitus Postitas Ermo » 17. 10. 2003. 19:31

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 17:08, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3971
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Manitou amortidel pole enam garantiid?!

Postitus Postitas Kirsa » 17. 10. 2003. 19:44

Ermo kirjutas: samuti on seaduses kirjas tähtajad, millise jooksul tuleb garantii teostada.
Oskad neid tähtaegu mainida. Ma uurisin pealiskaudselt seadusi ja ei leidnud.

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 17. 10. 2003. 21:47

On endagi selle samuse skarebi amordiga probleeme olnud. Alguses soovitati mul üldse Nõmme Rattapoodi viia. Pärast aga võeti ikka ise vastu, kuid aega läks kättesaamisega pikalt.
Järgmine kord hakati mulle Sid'e ja teisi taolisi pakkuma :roll:

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Manitou amortidel pole enam garantiid?!

Postitus Postitas Oliver » 18. 10. 2003. 19:29

Ermo kirjutas:Esiteks vastavalt kehtivale seadusandlusele ( võlaõigusseadus ) peab eseme müüja tagama garantii, samuti on seaduses kirjas tähtajad, millise jooksul tuleb garantii teostada. Kui BAO lõpetas, siis peaks HE vaatama ise kuidas hakkama saab ja seda oluliselt kiiremini kui aprilliks. Teiseks on Manitou küll selline suutäis, mis pikalt taldrikule ei jää. St kui üks lõpetab, küll siis teine varsti alustab !!!
Hmm. Mis asi on võlaõigusseadus? Võlaõigus ise on tsiviilõiguse haru, aga ma ei ole kuulnud, et sellise nimega seadus olemas oleks? Ei salga, et olen ennast tsiviilõiguses üsna "rooste" lasnud, kuid ähmaselt meenub, et garantiid reguleerib enamasti garantiileping. Garantiid võib anda tootja, vahendaja jne. Kui ma õigesti mäletan, siis tarbijakaitseseadus kohustab müüjat järgima tootja poolt antud garantiid. Ja seal oli veel vist selline point, et kui mõni muu õigusakt kehtestab antud valdkonnas kliendile soodsamad tingimused, siis peab müüja (ka) neid järgima. Hetkel ei meenu ühtki eesti õigusakti mis sporditarvete garantiid puudutaks, kuid ma ei ole selle teemaga kunagi tegelenud ja praegu üle vaadata ka ei viitsi. St. kui spordi ja matkatarvete garantii ei ole Eestis eraldi reguleeritud (NB tootjagarantiist soodsamalt), siis kehtib tootja garantii ja kõik tähtajad jms saab sealt.

Kui keegi on selle teemaga tegelenud siis võiks asja täpsustada.

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Re: Manitou amortidel pole enam garantiid?!

Postitus Postitas ain » 18. 10. 2003. 20:01

Oliver kirjutas:
Ermo kirjutas:Esiteks vastavalt kehtivale seadusandlusele ( võlaõigusseadus ) peab eseme müüja tagama garantii, samuti on seaduses kirjas tähtajad, millise jooksul tuleb garantii teostada. Kui BAO lõpetas, siis peaks HE vaatama ise kuidas hakkama saab ja seda oluliselt kiiremini kui aprilliks. Teiseks on Manitou küll selline suutäis, mis pikalt taldrikule ei jää. St kui üks lõpetab, küll siis teine varsti alustab !!!
Hmm. Mis asi on võlaõigusseadus? Võlaõigus ise on tsiviilõiguse haru, aga ma ei ole kuulnud, et sellise nimega seadus olemas oleks? Ei salga, et olen ennast tsiviilõiguses üsna "rooste" lasnud, kuid ähmaselt meenub, et garantiid reguleerib enamasti garantiileping. Garantiid võib anda tootja, vahendaja jne. Kui ma õigesti mäletan, siis tarbijakaitseseadus kohustab müüjat järgima tootja poolt antud garantiid. Ja seal oli veel vist selline point, et kui mõni muu õigusakt kehtestab antud valdkonnas kliendile soodsamad tingimused, siis peab müüja (ka) neid järgima. Hetkel ei meenu ühtki eesti õigusakti mis sporditarvete garantiid puudutaks, kuid ma ei ole selle teemaga kunagi tegelenud ja praegu üle vaadata ka ei viitsi. St. kui spordi ja matkatarvete garantii ei ole Eestis eraldi reguleeritud (NB tootjagarantiist soodsamalt), siis kehtib tootja garantii ja kõik tähtajad jms saab sealt.

Kui keegi on selle teemaga tegelenud siis võiks asja täpsustada.
Väike otsing
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=181018

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Manitou amortidel pole enam garantiid?!

Postitus Postitas Oliver » 18. 10. 2003. 20:24

Ja siit moraal, kui süveneda ei viitsi, tuleb suu kinni hoida 8) , sry.
Nim. seadus on juba 2 aastat olemas, oi oi

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Manitou amortidel pole enam garantiid?!

Postitus Postitas erikr » 18. 10. 2003. 21:36

jes, otsige sealt müüjagarantiid
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Siin vähe kokkuvõtlikult asi

Postitus Postitas Hanno » 20. 10. 2003. 06:40

Tundke oma õigusi!

http://www.consumer.ee/index3.php?id=22 ... 6&lang=est
http://www.consumer.ee/index3.php?id=22 ... 7&lang=est

Tarbjakaitseametil on ka telefon, kuhu alati võib helistada ja küsida, kuidas asi on.


Edu,
Hanno[/url][/quote]

Tanel
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 02. 04. 2003. 08:29

Re: Manitou amortidel pole enam garantiid?!

Postitus Postitas Tanel » 29. 03. 2004. 17:53

Ermo kirjutas: Kui BAO lõpetas, siis peaks HE vaatama ise kuidas hakkama saab ja seda oluliselt kiiremini kui aprilliks. Teiseks on Manitou küll selline suutäis, mis pikalt taldrikule ei jää. St kui üks lõpetab, küll siis teine varsti alustab !!!
Kas on olemas Manitou uus esindaja Eestis? Poed ikka müüvad seda marki amorte? ....pole ise viitsinud uurimas käia :oops:
Ride Bikes!

Vasta

Mine “Rattapoed”