Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas reix » 07. 02. 2008. 16:53

Tere!
Sooviks osta jalgrattajuppe (antud hetkel sigma jalgrattakompuutrit) mõnest internetipoest. Interentipood peaks siis aktsepteerima paypal`iga maksmist ja muidugi ka Eestisse kauba kohaletoimetamist...(Eesti internetipoed minu teada paypal`i ei aktsepteeri?)
Lugedes eelmisi teemasi, sain aru, et üheks populaarseks ostmiskohaks on actionsports.de, kuid seal on kohaletoimetamiskulud üpriski kopsakad(40€)...
Ise leidsin internetipoe http://www.worldcycles.com , kus oleks kohaletoimetamiskuluks kõigeks 11$, kas kellegil on selle internetipoega kogemusi?
(ennast ajas natuke segadusse see jutt:
We accept:
Visa, Mastercard, Amex, Discover and Paypal
For international shipping:
Customer must allow 5 to 6 working days for shipping
Customer is reponsible for paying all taxes and duties required by customs and country regulations.
Customs and import duties if apply are assessed when the package arrives in your country. These additional fees are the responsibility of the recipient.
Orders that are returned due to refused payment of brokerage and/or customs fees will charged for all shipping charges, brokerage fees, and all customs taxes/duties.

Et kas mul võib tulla siis ka peale poe poolt määratud postikulude ka lisakulusi?)

Oleks tore, kui keegi oskaks soovitada mõnda internetipoodi, millega on tal endal positiivsed kogemused ja mis toetab paypal`iga maksmist ning Eestit..

Väga vabandan, jutt võib natuke segane olla, kuid ostan põhimõtteliselt esimest korda internetipoest ja oleks natuke kogemustega inimese/inimeste nõu tarvis.

Ette tänades.
Impossible is Nothing!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas KaupoR » 07. 02. 2008. 17:17

Kui see pood asub väljaspool Euroopa majandusruumi, siis tuleb juurde veel tollimaks ja käibemaks.

See pole küll minu asi sinu soovide üle arvustada aga võtan ikkagi õiguse natuke arvamust avaldada. Kas rattakompuutrit on tõesti mõtet netist tellima hakata? See sama kompuuter (Sigma BC 2006 MHR) on Eesti netipoes saadaval 1340 krooniga, koos tolli, transa ja käibemaksuga tuleb sul sealt USA poest asi kallimalt kätte mu arvates. Ja tükk jändamist ka, nt tollis formaalsuste täitmine. Kui on kange kihk midagi netist osta, siis vaata parem ebay-sse, seal saab enamus puhkudel PayPaliga maksta ja vahel on väga soodsalt asju liikvel. Mina sain E-bayst omale tutika kiivri mullu poole odavamalt kui Eesti letikas (ja seda koos kõigi lisakuludega).
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas erikr » 07. 02. 2008. 17:32

toetan Kaupo juttu. ja milleks pead maksma paypali abil? osad saksa ja valdav enamus usa netipoode võimaldavad krediitkaarti kasutada, euroopas EU pangaülekanne läheb maksma vaid 30 eek... liiga keeruliseks ei tasu asja ajada.

kõik mida tellid väljastpoolt EU ja maksab rohkem kui (rsk täpselt ei mäleta, 34 EUR vist) läheb käibemaks lisamisele, lisaks võimalik tollimaks. ja käibekat maksad ka saatekuludelt.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas Mati » 07. 02. 2008. 17:34

erikr kirjutas:...osad saksa ja valdav enamus usa netipoode võimaldavad krediitkaarti kasutada, euroopas EU pangaülekanne läheb maksma vaid 30 eek...
õige, krediitkaart on selge alternatiiv. samas ei ole ka PayPal peamiselt midagi muud kui krediitkaardiga maksmine, kuid minu arvates turvalisem ja mugavam. muude vahendite kandimine sinna on variant kuid kaotab mõtte. samas paljud USA poed ja eriti Ebay müüjad nõuavad "international" klientidel maksmist läbi Ebay.

ülekandega maksmisel ei ole kulu osas nõus, kuna see kulu kehtib EU siseselt juhul kui kumbki osapool katab oma pangakulud. see tähendab, et kui sa teed Eestist ülekande, siis saab nt Saksa pool oma pangakulude võrra vähem raha kätte. kõikide kulude katmisega (täissumma saajale) ülekanne on vist ca 300kr.

PayPal on Euroopa poodides pigem haruldane nähtus. Paljud müüjad pelgavad seda rakenduvate teenustasude pärast.

Transakulud on erinevad ja suhtelised. Nt bike-componets.de poes on Eestisse transa 10EUR, roseversand.de 12EUR, egle-parts.de 17EUR (viimane lubab varsti ka PayPal'i) jne.

Väljastpoolt Euroopa Liitu tellides (nt USA'st või Aasiast) tuleb arvestada tollimaksu ja käibemaksu lisandumisega.

Mugavaim koht konkreetsete poodide kõrval kaupu hankida on minu arvates Ebay.
Viimati muutis Mati, 07. 02. 2008. 17:41, kokku muudetud 5 korda .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas reix » 07. 02. 2008. 17:36

KaupoR kirjutas:Kui see pood asub väljaspool Euroopa majandusruumi, siis tuleb juurde veel tollimaks ja käibemaks.

See pole küll minu asi sinu soovide üle arvustada aga võtan ikkagi õiguse natuke arvamust avaldada. Kas rattakompuutrit on tõesti mõtet netist tellima hakata? See sama kompuuter (Sigma BC 2006 MHR) on Eesti netipoes saadaval 1340 krooniga, koos tolli, transa ja käibemaksuga tuleb sul sealt USA poest asi kallimalt kätte mu arvates. Ja tükk jändamist ka, nt tollis formaalsuste täitmine. Kui on kange kihk midagi netist osta, siis vaata parem ebay-sse, seal saab enamus puhkudel PayPaliga maksta ja vahel on väga soodsalt asju liikvel. Mina sain E-bayst omale tutika kiivri mullu poole odavamalt kui Eesti letikas (ja seda koos kõigi lisakuludega).

Tõepoolest, ei sooviks ka ise kuskilt välismaalt ostmisega jändama hakata...kuid kuna mul on paypal`i kontol üle 100$, siis sooviks selle kuidagi ära kasutada, seoks hea meelega oma paypal`i konto krediitkaardiga, kuid kuna olen alaealine, siis ei saa seda teha (ISIC ei toeta paypal`i ja u-kaardi tegemiseks pean 18 aastane olema..ei sooviks ka sõpru-tuttavaid tülitada...) Kui mul oleks mingigi võimalus raha paypal`ilt pangaarvele saada, ostaks kohe et-bike`st selle sama rattakompuutri ära...
Oskab keegi äkki midagi soovitada?

(muidugi võin ka mõned kuud oodata, kuni täisealiseks saan, aga jh, see ei ole väga hea variant:D)
Impossible is Nothing!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas KaupoR » 07. 02. 2008. 18:16

reix kirjutas:...kuid kuna mul on paypal`i kontol üle 100$, siis sooviks selle kuidagi ära kasutada
See seletab nii mõndagi :) Ega ma väga soovitada ei oska, kuid ma pigem piiluksin ikka e-bay poole. Kui sa ei taha tollimise ja käibemaksuga jännata, siis mine kas Inglise või Saksa ebay lehele (ebay.co.uk või ebay.de) ja sealt leiad lihtsamini EL-s asuvat kaupa (NB! Sealt võid leida ka kaupa, mis asub Taiwanis või jumal teab kus - sellele tuleb toll ja KM juurde). Kui aga kaup tuleb Inglismaalt või Saksast (või Prantsusmaalt või Kreekast või ...), siis ei tule peale transa enam midagi juurde. Otsingu parameetrites saad ära määrata, et müüja peab aktsepteerima paypali.
If everything's under control, you're going too slow!

reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas reix » 07. 02. 2008. 19:31

Leidsin siis järgmised tooted:
http://cgi.ebay.com/NEU-Sigma-Sport-BC- ... dZViewItem
http://cgi.ebay.com/Sigma-Sport-BC-2006 ... dZViewItem

Mõlemad asuvad siis Saksamaal..
Esimese hind on kuidagi kahtlaselt madal, teise hind on nagu normaalsem..
Niipalju kui mina aru sain, siis mõlemal on transport ka Eesti võimalik (Worlwide)..
Lisaks vaatasin ka müüjate nii öelda reitingut või kuidas iganes seda ka ei nimetata..mõlemal oli see üpriski normaalne...
Siiski ei suutnud mitte kummagi puhul hetkel kindlaks teha postikulusi..
Et äkki keegi oskab nõu anda kuidas müüja usaldusväärsuses kindel olla(kuigi ega kindel ei saa vist kunagi olla :P )?
Ja kas oleks võimalik ka postikulusi kuskilt näha, enne ostu kinnitamist (teiste toodete puhul nagu oli näha, aga nende puhul ei suutnud leida)?
Lisaks tekitas huvi ka toodete "kompleksus"..nimelt ei suutnud toote täpsemat kirjeldust kuskilt leida..et kas ikka komplektis on ka pulsivöö, kiiruseandur jne..(iseenesest loogiline oleks, kuna "Sigma BC 2006 MHR peaks ju originaalpakendis neid sisaldama..)?

Viimaseks küsimuseks oleks see, et kui ma siis sealt ostan (asukoht Saksamaa), et siis ei tule mul mingeid lisakulusi peale seadme enda maksumuse ja postikulude maksta?(et maksan kohe paypal`i kaudu ära ja pärast lähen põhimõtteliselt lihtsalt käed taskus postkontorisse järgi?)

Suured tänud seniste soovituste eest, veelgi suuremad tänud tulevaste vastuste eest :)

Parimate soovidega,
Reigo

EDIT:
Sain toote postikulud teada :)
Impossible is Nothing!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas erikr » 07. 02. 2008. 19:55

ilmselt lugesid nende kahe toote juurde käivat infot väga pealiskaudselt. miks mina näen ja sina ei näe :roll:
esimesel on all lõpus saatekulude tabel.
saadetava toote komplektsus on jaotuses Lieferumfang.

teisel vennal otsi pöörleva maakera pilt ja seal on tekst International bidders.
vöö ja kiiruseandur ka temal kaasas.

esimesel on ilmselt seetõttu odavam, et tal on neid väidetavalt hetkel 21 tk müügis.

jah, käed taskus postkontorisse
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas Rivo » 07. 02. 2008. 20:02

reix kirjutas:Leidsin siis järgmised tooted:
http://cgi.ebay.com/NEU-Sigma-Sport-BC- ... dZViewItem
http://cgi.ebay.com/Sigma-Sport-BC-2006 ... dZViewItem
Mõlemad asuvad siis Saksamaal..
Esimese hind on kuidagi kahtlaselt madal, teise hind on nagu normaalsem..
Niipalju kui mina aru sain, siis mõlemal on transport ka Eesti võimalik (Worlwide)..
Saksast tellides hind seega 1125 EEK + jändamine ja muud riskid.
Eestis hind 1340.- ! 215.- eest saad kiirema ja mugavama teeninduse, ning lisaks veel garantii !!!
PayBal'i peal oleva raha jaoks leiaksid igaljuhul mõistlikuma kasutuse.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas reix » 07. 02. 2008. 20:05

erikr kirjutas:ilmselt lugesid nende kahe toote juurde käivat infot väga pealiskaudselt. miks mina näen ja sina ei näe :roll:
esimesel on all lõpus saatekulude tabel.
saadetava toote komplektsus on jaotuses Lieferumfang.

teisel vennal otsi pöörleva maakera pilt ja seal on tekst International bidders.
vöö ja kiiruseandur ka temal kaasas.

esimesel on ilmselt seetõttu odavam, et tal on neid väidetavalt hetkel 21 tk müügis.

jah, käed taskus postkontorisse
Ausalt öeldes üritasin ikka otsida..
Põhjus miks sina võib-olla näed ja mina ei näe on selles, et sina ehk tead, mida sa otsid, mina aga ei tea täpselt, mida otsin(millise ikooni alt jne...). Siiski tõepoolest nüüd ei saa ka ise aru kuidas algul selle peale ei tulnud :oops:
Igatahes suured tänud vihjete eest :)
Impossible is Nothing!

reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas reix » 07. 02. 2008. 21:45

Rivo kirjutas:
reix kirjutas:Leidsin siis järgmised tooted:
http://cgi.ebay.com/NEU-Sigma-Sport-BC- ... dZViewItem
http://cgi.ebay.com/Sigma-Sport-BC-2006 ... dZViewItem
Mõlemad asuvad siis Saksamaal..
Esimese hind on kuidagi kahtlaselt madal, teise hind on nagu normaalsem..
Niipalju kui mina aru sain, siis mõlemal on transport ka Eesti võimalik (Worlwide)..
Saksast tellides hind seega 1125 EEK + jändamine ja muud riskid.
Eestis hind 1340.- ! 215.- eest saad kiirema ja mugavama teeninduse, ning lisaks veel garantii !!!
PayBal'i peal oleva raha jaoks leiaksid igaljuhul mõistlikuma kasutuse.
Äkki oskad kasvõi ühe näite tuua mõistlikuma kasutuse kohta? :)
Impossible is Nothing!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas Rivo » 07. 02. 2008. 22:48

reix kirjutas: Äkki oskad kasvõi ühe näite tuua mõistlikuma kasutuse kohta? :)
Üldistavamalt ja lihtsamalt öeldes oli mu point see, et väldiksin selliste toodete/kaupade ostmist, millel on garantii. Ebay'st ostes sa garantiid ei saa. Kui see sinu jaoks tähtsust ei oma, siis go for it.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas Kuldar » 07. 02. 2008. 23:00

Rivo kirjutas:
Üldistavamalt ja lihtsamalt öeldes oli mu point see, et väldiksin selliste toodete/kaupade ostmist, millel on garantii.
mingi garantiivastaliste sektantlik liikumine?
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas Mati » 07. 02. 2008. 23:01

reix kirjutas:
Rivo kirjutas:...PayBal'i peal oleva raha jaoks leiaksid igaljuhul mõistlikuma kasutuse.
Äkki oskad kasvõi ühe näite tuua mõistlikuma kasutuse kohta? :)
Näiteks see :P
Rivo kirjutas:...Ebay'st ostes sa garantiid ei saa. Kui see sinu jaoks tähtsust ei oma, siis go for it.
Miks ei saa? Ikka saab, asjaajamine lihtsalt keerukam. Eraisikust müüjatega on probleemsem, aga nö Ebay poodidega ja suurmüüjatega ei tohiks olla. Lisaks kaupade nö rahvusvahelised garantiid kui sul paprid olemas kõik.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Albert
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 19. 12. 2003. 17:13

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas Albert » 08. 02. 2008. 12:10

Mati kirjutas: ...Ebay'st ostes sa garantiid ei saa. ...
Miks ei saa? Ikka saab, asjaajamine lihtsalt keerukam. ... [/quote]
Matit tasub uskuda ja usaldada, kogemus räägib.
Lisaks tolliga jandamisest niipalju, et mul pole kordagi olnud põhjust Euroopaväliselt juppe soetades tolliga suhelda. Kutse peale olen alati siirdunud postkontorisse, kus ootavad ees täidetud (tollivormistatud) paberid. Tollitoimingute eest kannavad hoolt Eesti Posti kodanikud. Tõsi, 75.- tuleb selle teenuse eest, lisaks tolli- ja käibemaksule, siiski loovutada.

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas Caarel » 08. 02. 2008. 13:09

Lisaks kui leiad mingi kauba HongKong'st siis sealt on ka siiani kõik tollivabalt tulnud. Tellinud olen küll elektroonikat aga ei usu et rattajuppidele on maks ja elektroonikale mitte.
1 näide HongKongi poest eBays: http://stores.ebay.com/M-R-BikeStore

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas Mati » 08. 02. 2008. 14:34

Caarel kirjutas:Lisaks kui leiad mingi kauba HongKong'st siis sealt on ka siiani kõik tollivabalt tulnud...
Kannata oodata, küll maksad :). Ka mul tulid esimesed asjad ilma maksudeta. Aga kui tellid palju (nt ehitad ratast), siis üks hetk lööb tollimeestel pirni põlema - äkki teed äri! Ja laksti maksu alla. Kuigi seaduse/määruse kohaselt on jah mingi maksuvaba summa olemas (ca 20-30 EUR vist oli), siis suurema summa puhul igakord kohe eraisikutele makse ei lajatata. Kuid see ei ole reegel, vaid pigem erand.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Eestit ja paypal`i aktsepteerivad internetipoed

Postitus Postitas KaupoR » 08. 02. 2008. 14:52

Mati kirjutas:Kuigi seaduse/määruse kohaselt on jah mingi maksuvaba summa olemas (ca 20-30 EUR vist oli),
EMTA lehel kirjas: Postisaadetis tuleb deklareerida tollideklaratsiooniga, kui selle väärtus ületab 22 eurot ehk 344 krooni või selle kogus ületab 1000 kg. (http://www.emta.ee/?id=2763)
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Rattapoed”