Kauplemisest rattajuppide ostmisel

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 23. 05. 2003. 14:03

Poode on rohkem kui üks ja hind kipub teinekord vägagi sõltuma pudrumulgu liigutamise osavusest ja silmade sinisusest, seega absoluutne tõde puudub :)

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 23. 05. 2003. 14:08

ma rääkisin letihinnast. kui ma 25% alla tahan, siis pöördun ma järve hawaiisse. :)
No Pain No Gain

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 23. 05. 2003. 14:52

õige, hind oli karbile märgitud 2999.- , letil oli 2450.- ja kauplesin selle 2000 peale. seega -20% :D

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 23. 05. 2003. 19:09

Nonii. Mina tulin just poest ja olen nyyd 800 krooni võrra vaesem ja uuute Sram 9.0 pidurite võrra rikkam. Nyyd saan veel rohkem srami kohta komma ja arvamusi lisada :)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 23. 05. 2003. 19:45

oot oot 800 on ju ühe piduripaari hind? Kui tahad ette ja taha siis tuleb 1600?
No Pain No Gain

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 23. 05. 2003. 19:47

ei ei. Ette ja taha kokku 800.-
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 24. 05. 2003. 15:55

mis poest ostsid siis? Ja alla ka kauplesid või?
No Pain No Gain

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 24. 05. 2003. 18:34

NRP'st oscin.Letihind oli 500/tk ja ma kauplesin 400 peale. Võtab tummax jah, et nii odav see 9.0 on?! :)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 24. 05. 2003. 20:59

Kas sa olid kuidagi tuttav ka neile või lihtsalt vihjasid, et nüüd teeme nii ja... :roll:
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 05. 2003. 21:17

Corrosion kirjutas:Kas sa olid kuidagi tuttav ka neile või lihtsalt vihjasid, et nüüd teeme nii ja... :roll:
ma arvan, et kauplemine on ostja ja müüja vaheline kokkulepe. avalikult seda kellates ja arutades saavutame 2 asja. tekivad vinguvad ostjad kelle ainus argument on see, et vaat sellele sa ju müüsid sellise hinnaga. müüja pole ise tavaliselt kauba ja kaupluse omanik, siit aga omanik saab lugeda, et mingitele jorssidele tema poest tehakse rämedaid alesid. ja müüja peab rivistusel oma teguviisi seletama ja järgmine kord ta ei saa sulle enam seda -20% teha. et vastutuult kusemine või nii.
kui oled mingis poes heas kirjas siis saad väikest abi ja pisijubinaid üldse niisama.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 24. 05. 2003. 21:58

erikr kirjutas:
Corrosion kirjutas:Kas sa olid kuidagi tuttav ka neile või lihtsalt vihjasid, et nüüd teeme nii ja... :roll:
ma arvan, et kauplemine on ostja ja müüja vaheline kokkulepe. avalikult seda kellates ja arutades saavutame 2 asja. tekivad vinguvad ostjad kelle ainus argument on see, et vaat sellele sa ju müüsid sellise hinnaga. müüja pole ise tavaliselt kauba ja kaupluse omanik, siit aga omanik saab lugeda, et mingitele jorssidele tema poest tehakse rämedaid alesid. ja müüja peab rivistusel oma teguviisi seletama ja järgmine kord ta ei saa sulle enam seda -20% teha. et vastutuult kusemine või nii.
kui oled mingis poes heas kirjas siis saad väikest abi ja pisijubinaid üldse niisama.
Täitsa õige jutt. Asi on julges pealehakkamises ja isegi Hawaiis on võimalik saada suuremat alet kui kliendikaardiga.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 25. 05. 2003. 13:36

Nojah siit välja lugeda selle, et ollakse omakasupüüdlikud ja tahetakse ainult enda peale mõelda :?
Mul poleks kahju küll kui keegi saaks sama asja odavamalt kui lihtsalt letihinnaga. On ka nii, et lähen poodi küsin alet saab ja kui nt mingil põhjusel ei saa siis ma lihtsalt ei osta sellest poest, sest on ka muid tordedaid tooteid peale( antud juhul Srami).
Ma ise tean ainult ühte kindlalt inimest ühest kindlast poest(hawaii). Sealt saan ma alati odavamalt ilma mingi kokkuleppe vms. Aga asi on selles, et seal müüakse ainult Shimano tooteid. Poodides vennad isegi nöörivad ja see väike % ei tee neile midagi.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Rattapoodide allahindlused

Postitus Postitas Hanno » 26. 05. 2003. 10:55

Corrosion kirjutas:Nojah siit välja lugeda selle, et ollakse omakasupüüdlikud ja tahetakse ainult enda peale mõelda :?
Mul poleks kahju küll kui keegi saaks sama asja odavamalt kui lihtsalt letihinnaga. On ka nii, et lähen poodi küsin alet saab ja kui nt mingil põhjusel ei saa siis ma lihtsalt ei osta sellest poest, sest on ka muid tordedaid tooteid peale( antud juhul Srami).
Ma ise tean ainult ühte kindlalt inimest ühest kindlast poest(hawaii). Sealt saan ma alati odavamalt ilma mingi kokkuleppe vms. Aga asi on selles, et seal müüakse ainult Shimano tooteid. Poodides vennad isegi nöörivad ja see väike % ei tee neile midagi.
Olen vaadanud pealt seda vaidlust ja üritan sõna sekka öelda. Olen Erik'uga ühel nõul, kui keegi teeb teile näiteks hawaiist alla misiganesportsendi, siis see on müüja ja ostja kokkulepe.

Väide, et poed niikuinii röövivad on alatu poepidajate suhtes. Loomulikult ei müü me omahinnaga, loomulikult on igal asjal kate, mõnel suurem, mõnel väiksem. Kuid kui natuke on koolis käidud ja aju mõtlemisvõimet päris kaotanud ei ole, siis tuleks ka vaadata, mis ühe poe ülevalpidamine maksab. Vaadake lehest rendihindu, arvutage elekter, vesi, sidekulud, turvateenus jm püsikulud. Liitke sinna juurde netopalk, millega inimene teid on nõus 25 päeva kuus teenendama, pange juurde 26% tulumaksu ja 33% sotsmaksu, vaadake, mitu inimest poes töötab ja saate mingigi ligilähedase igakuise kulu.

Siin juures ei mainigi ma antud hetkel kulutusi, mis tuleb teha, et pood üldse tekkida saaks (tööriistad, võtmed, letid, sada muud asja)

Arvutage sisse ka pidev laoseis, mis on ka kulu (muidu võiks selle raha lihtsalt panka panna ja midagi ei peaks tegema, raha tuleb)

Nüüd vaadake ilma. Mõelge, millal te aastas rattaga sõidate või juppe ostate. Kui mõni talvelsõitjast friik välja arvata (kaasarvatud mina ja veel paar-kolmkümmend inimest Eestis), siis enamus teevad seda märtsist septembrini. Vahepeale jääb viis kuud. Võite jälle arvutada natuke...

Nii, et kokkuvõttes tahan ma oma emotsionaalse monoloogiga tõestada, et ei tasu arvata poodidest nii, et nad tahavad iga hinna eest võimalikult palju raha teie käest alati ära varastada. Kui see nii oleks, ei tegeleks me rattaäriga, vaid müüks narkootikume. Me tegeleme sellega sellepärast, et me ise oleme fännid ja tahame ka teistele midagi pakkuda, et rattasõit Eestis areneks. Ja allahindlust ma teen siis, kui ma näen, et inimene tahab rattaga sõita ja ma olen nõus enda rahast natuke loobuma, et inimesed ennast hästi tunneksid ning terved kodanikud oleksid.

Võimalik, et peletasin nüüd pooled oma kliendid poest minema oma jutuga, aga ma võtan selle riski, et natukenegi inimesed mõistaksid, miks keegi midagi teeb või ei tee.

Edu ja tervist,
Hanno

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 26. 05. 2003. 11:17

No mina külastan NRP'd edaspidi kaa. Mõnus koht. Saab myyjatega ja mehhaanikutega juttu aetud. Mõnus selckond teil seal. Ja hinnad on ka rahakotile vastuvõetavad. :)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Rattapoodide allahindlused

Postitus Postitas mart » 26. 05. 2003. 11:17

Hanno kirjutas: mis ühe poe ülevalpidamine maksab. Vaadake lehest rendihindu, arvutage elekter, vesi, sidekulud, turvateenus jm püsikulud. Liitke sinna juurde netopalk, millega inimene teid on nõus 25 päeva kuus teenendama, pange juurde 26% tulumaksu ja 33% sotsmaksu, vaadake, mitu inimest poes töötab ja saate mingigi ligilähedase igakuise kulu.

... natukenegi inimesed mõistaksid....
Jep ja jõudu sullegi. Andsid poe ülalpidamise tausta, mis kehtib ju ka iga teise ausa eesti firma kohta :D .
Ja veel talvest - kas 622mm pöiale Nokian naelu kah tuleb :?:
Ja-veel meeleoluks:
Vaatasin Tartu RR-i 2003 tulemusi
Koht 129, Koch Kalju, 3:26:27, M60 nr 1 :P
Meest ennast näidatakse Tallinnas Velomaanis leti taga/või töötoas

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 26. 05. 2003. 15:39

Nii palju siis sellest :) sain ise just diili ühe hawaiiga. :)
Aga kui te neid juppe massiliselt müüksite. tuleks ikkagi odavam, sest kes see hull ikka igapäev endale nt sram 9.0 RD ostab. Võibolla ei ole see osa antud juhul parim näide, sest ta ju ikka pro jupp..
Vaadates hindu usas ja mujal jääb mulje, et ikkagi midagi väga ärilist on teoksil.....
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Eesti poed

Postitus Postitas Hanno » 26. 05. 2003. 19:38

Olen nõus ja võin sulle saata 100linki erinevate poodide kohta, kust saab odavamalt kui Eestist.

Siin ei ole midagi teha, Eesti jääb Eestiks, niikaua kui sa siin elad, ei saa sa kunagi korralikku valikut ja kõige soodsamat hinda.

Sram XO vahetajaid müüdi eelmine aasta 5tk, see aasta võibolla max 10 ei tea. USA's või Saksamaal müüb mingi netipood sama palju nädalas, kui mitte rohkem. Eks sealt ka sisseostuhind + transport, mis jaguneb iga jupi peale eraldi ära.

Täna rääkis üks klient, kuidas ta Londonist ITM Millenium pikendust ostis, variante oli vist oma 10tk. Meil ei saa seda mitte kunagi olema ja sellega tuleb leppida. Meil on Eestis 1,4milj inimest, ainuüksi Londonis ilma eeslinnadeta üle 7milj.

Ma tahaks ka, et poes oleks kõik olemas ja väga hea hinnaga. Kurat, mina ei ole leidnud Eestis ühtegi niisugust poodi (ja ma ei räägi ainult rattajuppidest). Täna saame pakkuda alternatiivi - kõike saab ja mõistliku hinnaga, küsimus on ainult ajas...

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Re: Eesti poed

Postitus Postitas Lauri T » 26. 05. 2003. 20:02

Hanno kirjutas:Täna saame pakkuda alternatiivi - kõike saab ja mõistliku hinnaga, küsimus on ainult ajas...
Et NRP hakkab ise klientide tellimusi vahendama? :)

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 26. 05. 2003. 20:18

Jah eks astu kunagi sealt Nõmmelt läbi :) Viimane kord üritasin teha seda pühapäeval aga selgus, et siis oli kinni ja keegi mehaanik oli ainult tööl.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 26. 05. 2003. 22:18

Olen nõus, et kui müüja tuleb hinnas vastu, siis ei ole see teema, mida avalikult foorumis arutada - vo kuskil vaikselt sõprade ringis ehk.
Arvan ka, et pühaba pole mõtet täismeeskonda 3 potensiaalse kliendi jaoks tööl hoida.
Veel arvan, et kui kelelgil on miskeid isiklikke lahkarvamusi, siis võiks need omavahel kuskil tunnistajateta korda ajada.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 26. 05. 2003. 22:19

Corrosionile: kuigi animeeritud pildid ei ole sellel kodukal lubatud olen ma ilgelt kade (loe veel: ilgelt) et sul selline on. Kes on pildil?

Poodidest: iga kord kui ma Eestis lähen rattapoodi tabab mind kohutav masendus. Baigile veel leiad midagi aga MNT asju ära loodagi. Ajapikku olen hakanud vajaminevaid asju talvel soetama, peamiselt saksa poodidest. Hind on üks asi, ma saan aru et käive on väike, aga käivet ei teki ka kui neid asju ei ole või saab 3 kuu pärast. Aga eks imimene püüabki olukorraga kohaneda. Hea siiski et meil rattapoed olemas on ja kui on ikka avariiolukord, a la homme start, siis kiru kui palju tahad lähed ikkagi kohaliku kaupmehe juurde.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Eesti poed

Postitus Postitas mart » 27. 05. 2003. 09:06

Hanno kirjutas: Siin ei ole midagi teha, Eesti jääb Eestiks, niikaua kui sa siin elad, ei saa sa kunagi korralikku valikut ja kõige soodsamat hinda.
...
Kahe käega poolt :P Aga meie väiksuses on vähemalt üks SUUR eelis - kuna oleme üks keeleoskajam rahvas maailmas (inglise, vene, soome, saksa, võru) ja meil on emapiimaga sisse imetud huvi ümbritseva vastu (mis on praktiliselt 0 suurrahvastel), siis me vähemalt arutleme/õpime/vaidleme/võrdleme ratta teemal :idea: . Ja mõni isegi käib rattaga võidu sõitmas :D

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 17. 11. 2003. 12:41

Antti kirjutas:Poode on rohkem kui üks ja hind kipub teinekord vägagi sõltuma pudrumulgu liigutamise osavusest ja silmade sinisusest, seega absoluutne tõde puudub :)
Lisaks olen kogenud üht omapärast *hinna langust* 8) . Tuttav vajas suht spetsiifilisi kumme. Leidsin talle odavaima Eesti poe, kust neid osta. Müüja teatas, et hind on lõplik ja tingida pole mõtet.
Asjaolude tõttu tekkis võimalus samad kummid osta piiritagant ja ca 25% odavamalt. Kui tuttav hiljem, kummid all, samasse poodi hooldusesse läks, siis ütles müüja, et ka tema oleks sama hinnaga neid müüa saanud. :?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

aux
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 13. 08. 2003. 19:59

Postitus Postitas aux » 17. 11. 2003. 14:28

mart kirjutas:
Antti kirjutas:Poode on rohkem kui üks ja hind kipub teinekord vägagi sõltuma pudrumulgu liigutamise osavusest ja silmade sinisusest, seega absoluutne tõde puudub :)
Lisaks olen kogenud üht omapärast *hinna langust* 8) . Tuttav vajas suht spetsiifilisi kumme. Leidsin talle odavaima Eesti poe, kust neid osta. Müüja teatas, et hind on lõplik ja tingida pole mõtet.
Asjaolude tõttu tekkis võimalus samad kummid osta piiritagant ja ca 25% odavamalt. Kui tuttav hiljem, kummid all, samasse poodi hooldusesse läks, siis ütles müüja, et ka tema oleks sama hinnaga neid müüa saanud. :?
kas tohib küsida mis poega tegemist oli?

Vasta

Mine “Rattapoed”