Poodi minek ... www.supergo.com

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Poodi minek ... www.supergo.com

Postitus Postitas Kirsa » 17. 04. 2004. 23:26

Vaja paari asja ning supergo on jälle hinnad alla lasknud.
Vahepeal olid hinnad oluliselt kõrgemad ning arvata on et suveks läheb jälle. Xtr kett näiteks 20, xt vahetaja 38$ jne.
Müüakse ka maantee kola ja ka sealgi on aled.
Ka "carbon" jubinad on seal väga odavad - sadulapost 29$.

Ehk on teisigi huvilisi. Hind tuleks X*1.18 ehk eesti käibemaks otsa ning transport, mis läheks ühiselt jagamisele.
Transport sõltub seal asja maksumusest ja suurusest. 1 asja puhul 15$ - iga jupi pealt lisandub umbes 4$, aga see sõltub konkreetsest jubinast. Kohale jõuab umbes 3 nädalaga. Kui mõnda asja kohe võtta ei ole, siis saadetakse see hiljem ilma lisatasuta.

Teatud summani jaksan ise ära maksta, aga kui rahvas väga suuri ja kalleid asju tahab osta siis tuleb kombineerida. Suurte asjade korral läheb ka transport kallimaks ja hind ei pruugi enam soodne tulla.

Tellimused palun meilile, kell kukub 22. aprilli ehk neljapäeva õhtul.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 03. 06. 2004. 01:20

Niih. Kola on nüüd käes, aga vahepeal on paljugi muutunud.

Me oleme astunud euroliitu ja seoses sellega on USA-st tulev kaup tollimaksude all. Lisaks on käibemaksuvaba piir ainult 704eek (45EUR), endise 1000 eek asemel.

Toll on keskmiselt 3-24%, mis siis lisandub käibemaksule.
Mul õnnestus seekord veidi sahkerdada, et tellijatel juurde maksta ei tule, aga edaspidiseks teadmiseks.

Kui eraisik saadab siis on toll 3,5%, aga poest tellides rakendub igale jubinale oma tollimäär. Rattajuppidel oli see keskmiselt 3.5 kuni 8, aga näiteks toodi mulle dvd mängija, mille määr ~15%.

Saksast tellimine tundub nüüd USA kõrval ahvatlevam.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 03. 06. 2004. 07:34

Sellepärast oligi varem nii, et USA hinnad tundusid sigaodavad. Nüüd hakkate tasapisi aru saama, miks see nii oli. Kuigi ega 8% nüüd mingi megakirves pole.

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 03. 06. 2004. 11:16

Kirsa kirjutas:Niih. Kola on nüüd käes, aga vahepeal on paljugi muutunud.

Me oleme astunud euroliitu ja seoses sellega on USA-st tulev kaup tollimaksude all. Lisaks on käibemaksuvaba piir ainult 704eek (45EUR), endise 1000 eek asemel.
See piir on eraisikult pakke saades, poest tellides on piir 22 eurot ehk 344 krooni. Nii öeldi mulle tolli infonumbril. Ja seda öeldi ka, et sinna piiri sisse arvestatakse ka saatekulud, aga seda öeldi ka EW ja 1000 kr aegu ja siis tegelikult ikkagi ei arvestatud.
Toll on keskmiselt 3-24%, mis siis lisandub käibemaksule.

Mul õnnestus seekord veidi sahkerdada, et tellijatel juurde maksta ei tule, aga edaspidiseks teadmiseks.

Kui eraisik saadab siis on toll 3,5%, aga poest tellides rakendub igale jubinale oma tollimäär. Rattajuppidel oli see keskmiselt 3.5 kuni 8, aga näiteks toodi mulle dvd mängija, mille määr ~15%.
Eraisikult saadud paki puhul jääb 45 eurost allapoole jääv pakk nii tolli- kui käibemaksust vabaks, kas poepakil tuleb tollimaks igal juhul ?? Kahjuks ma ise seda ei küsinud, kuna liigutan pakke läbi USAs asuva vahendaja.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 03. 06. 2004. 11:20

Alan B'Stard kirjutas: See piir on eraisikult pakke saades, poest tellides on piir 22 eurot ehk 344 krooni. Nii öeldi mulle tolli infonumbril. Ja seda öeldi ka, et sinna piiri sisse arvestatakse ka saatekulud, aga seda öeldi ka EW ja 1000 kr aegu ja siis tegelikult ikkagi ei arvestatud.
Minul küll arvestati.
Alan B'Stard kirjutas: Eraisikult saadud paki puhul jääb 45 eurost allapoole jääv pakk nii tolli- kui käibemaksust vabaks, kas poepakil tuleb tollimaks igal juhul ?? Kahjuks ma ise seda ei küsinud, kuna liigutan pakke läbi USAs asuva vahendaja.
Alla nende piiride peaks olema jah täiesti vaba, pakk tuleb otse sinu kodu postkontorisse, mitte peaposti ja ei pea tolli minema kondama.
Samas ega ma nüüd 100% kindel ka ei ole.

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 03. 06. 2004. 11:30

aga variant kui keegi USAs ostab asja ära ja paneb teele sildiga et asja väärtus on 40EURi? See tuli varem ilma minigi prossuta läbi.

Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

Postitus Postitas smile » 03. 06. 2004. 11:36

Minul pole küll postimaksu keegi sisse arvestanud. Väga odava paki saamise oht seisneb selles, et toll hakkab kahtlustama... kutsub sind kohale ja teevad paki sinu silma all lahti. Minuga nii juhtus, kui usast mulle eraisik paki saatis. Pakis oli rattakaupasid umbes 400 $ eest. Paki peale oli väärtuseks kirjutatud 45$. Ei olnud just eriti meeldiv tunne...
Paki avamisel kukkus sealt kohe tsekk välja :oops: . Olin tellinud mitmest kohast ja õnneks kukkus kõige väiksem arve välja, mille peale tolliametnik võidurõõmsalt paki juurest minema jalutas ja tollimaksu arvutama asus. Kui ta seal paki sees oleks veel natuke ringi vaadanud, oleks sealt veel 2 märksa suuremat arvet välja tulnud. :wink: Nii et pääsesin vaid kerge ehmatusega ja umbes 400 kroonise tollimaksuga.
Tolliametnik pärast veel rääkis, et neil on USAst tulevad pakid erilise tähelepanu all.
Samas kuu aega varem tuli veel suurem ja väärtuslikum pakk (jooksud jms.) otse koju ukse taha. Siis oli ka paki hinnaks määratud 45$.
Eks see üks loterii ole...
Viimati muutis smile, 03. 06. 2004. 18:22, muudetud 1 kord.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 03. 06. 2004. 11:36

Jah, see variant töötab ka nüüd.

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 03. 06. 2004. 14:28

smile kirjutas:Minul pole küll postimaksu keegi sisse arvestanud. Väga odava pakki saamise oht seisneb selles, et toll hakkab kahtlustama... kutsub sind kohale ja teevad paki sinu silma all lahti. Minuga nii juhtus, kui usast mulle eraisik pakki saatis. Pakis oli rattakaupasid umbes 400 $ eest. Paki peale oli väärtuseks kirjutatud 45$.
...
Tolliametnik pärast veel rääkis, et neil on USAst tulevad pakid erilise tähelepanu all.
Huvitav kumb suurema tähelepanu all on, kulleri- või tavapostipakid...

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 04. 06. 2004. 04:42

samas peaks olema võimalus saatjal saata asi kui kingitus mille pealt ei saa kuidagi midagi arvutada.

PS. ja miks sa üldse neid tsekke lasid sinna juurde panna?

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 04. 06. 2004. 10:40

Caarel kirjutas:samas peaks olema võimalus saatjal saata asi kui kingitus mille pealt ei saa kuidagi midagi arvutada.
Kingitusi arvestatakse täishinnaga.
PS. ja miks sa üldse neid tsekke lasid sinna juurde panna?
Eks ilmselt ikka garantii jaoks.

Kasutaja avatar
mäidu
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 22. 06. 2004. 18:31

Postitus Postitas mäidu » 11. 07. 2004. 17:40

tõstan lihtsalt teemat ylespoole.

silm jäi pidama eBay-s hea hinnaga uuele Polar s720i-le (ok, garantii ei kehti maybe jne), aga kui peale netis väikest lehitsemist targemaks väga ei saanud, siis tulin jälle siia tarkust otsima. ok, info olemas somehow, aga nii laili pillutud ja niipaljude tingimustega ja "aga"dega, et juhe jooksis nadsa kokku. ja ennäe imet, siin rattajuppide kohta selgelt näide toodud 8) kallis värk see USA-st tellimine, kui kõik asjad otsa kuhjuvad. algul vaatasin, et 3tuh krooni ja pulsokas käes, aga nyyd, +käive, +toll, u4tuh kokku, kuskilt tuleb natuke midagi veel juurde ja pole põnevust enam väärt.

tänud infi eest, saaks mingi taolise erinevatest kohtadest tellimise info stickiks teha? kuigi selle jaoks on otsing, aga pealkirja muutmine ning ylesäärde teema viimine pidevalt oleks bro.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 30. 08. 2004. 14:31

Kirsa kirjutas:Niih. Kola on nüüd käes, aga vahepeal on paljugi muutunud.

Me oleme astunud euroliitu ja seoses sellega on USA-st tulev kaup tollimaksude all. Lisaks on käibemaksuvaba piir ainult 704eek (45EUR), endise 1000 eek asemel.

Toll on keskmiselt 3-24%, mis siis lisandub käibemaksule.

poest tellides rakendub igale jubinale oma tollimäär. Rattajuppidel oli see keskmiselt 3.5 kuni 8,
Saksast tellimine tundub nüüd USA kõrval ahvatlevam.
Kuna ennast huvitav jupp Saksa netipoodides puudub, siis tekkis soov abi otsida siit:
http://www.webmountainloll.com/webmountain.html

lugesin nende ja Kirsa info läbi ja sain sellise tulemuse:
Jupp poes 400$ + saatekulu 30$ + käibemaks/18% 72$ + tollimaks/8% 32$ = 534 $. Kui mu matemaatika päris rappa ei läinud, siis konkreetsel juhul tuleb jupi poehinnale ca 35% juurde lisada. :cry:

Most International orders are sent via US Postal Service Air Mail with insurance. ?Customers may also be responsible for paying the duty on their order when it arrives in their country. This fee may be based upon the value of the order, and is the responsibility of the customer to pay.

The cost of international shipping to most countries is about $20-$30 for most items under 2-3 lbs., and is calculated at store checkout. If necessary, these rates may be adjusted by webmountainloll as the situation requires.

We currently accept Visa, American Express, and Mastercard.

We can ship to most of the following countries, pending credit card verification:? Estonia?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 30. 08. 2004. 20:17

Arvutamine käib vist ikka nii: kaup + transa + toll + käibemaks... :roll:
Signature sucks! Pilt

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 13. 10. 2004. 11:20

http://www.supergo.com/profile.cfm?LPRO ... referpage=
Vaatasin, et supergos selline kena asi, aga kui foorumi lahti lõin selgus, et polegi nii soodus.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Vasta

Mine “Rattapoed”