Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimaks

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
mosu408
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 01. 10. 2004. 13:07

Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimaks

Postitus Postitas mosu408 » 10. 12. 2009. 10:43


Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimaks

Postitus Postitas mart » 10. 12. 2009. 15:11

http://www.emta.ee/index.php?id=26695&tpl=1026
Niiet ilus aeg kestis 365 päeva. Ja 01.01.2010 jään huviga ootama, palju ja mismoodi tolli-ja maksuamet minu juba tellitud/makstud ja teel olevaid kolmandate riikide pakikesi maksustama hakkab. EMTA teatas, et teda paki postituskuupäev ei huvita. Stopper pannakse käima aastavahetusest , olenemata templist, et pakk juba postitatud enne 24. novembrit, mil seadusmuudatus tehti. :evil:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimaks

Postitus Postitas Cly/Suva » 10. 12. 2009. 15:54

mart kirjutas:... jään huviga ootama, palju ja mismoodi tolli-ja maksuamet minu juba tellitud/makstud ja teel olevaid kolmandate riikide pakikesi maksustama hakkab.
Nagu EMTA'l ikka kombeks: Saadavad sulle kahe aasta pärast kohtu kaudu maksuvõla sissenõude millele on liisandunud määratu hulk viivist.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimaks

Postitus Postitas Gunnar » 10. 12. 2009. 16:07

Cly/Suva kirjutas:
mart kirjutas:... jään huviga ootama, palju ja mismoodi tolli-ja maksuamet minu juba tellitud/makstud ja teel olevaid kolmandate riikide pakikesi maksustama hakkab.
Nagu EMTA'l ikka kombeks: Saadavad sulle kahe aasta pärast kohtu kaudu maksuvõla sissenõude millele on liisandunud määratu hulk viivist.
Loomulikult maksad sa järgmine aasta saabuvatelt pakkidelt käivet juurde, sama moodi nagu minu meelest vaadatakse ka valuutakurssi mitte ostukuupäeval vaid Eestisse jäudmise kuupäeval. Pakun, et sa lihtsalt ei saa oma pakke järgmine aasta enne kätte, kui oled selle korralikult deklareerinud, st. nagu vanasti. Kuigi väike erinevus vana süsteemiga minu meelest ikka on. Kui varem oli üle 22€ maksval tootel juures nii toll kui käive, siis nüüd lisandub kõigepealt ainult käive 20% ja alles üle 150€ minnes lisandub toll.

ise tegin ka seda uudist kuuldes ühe kiirtellimuse, mida kaua olin kaalunud.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimaks

Postitus Postitas KaupoR » 10. 12. 2009. 17:16

Järgnev kuulub "köögis kuulsin" juttude hulka. Väidetavalt ei kasuta EMTA kauba väärtuse leidmisel mitte päevakurssi vaid mingi perioodi keskmist kurssi. Seega on päevakursiga tolliväärtuse arvutamine ostu hetkel libe tee. Täpset kursi arvutamise metoodikat ma ei tea. </OT>
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimaks

Postitus Postitas Gunnar » 10. 12. 2009. 17:27

Kohe teen järelepärimise.
Ratas on minu hobi, mitte elu


Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimaks

Postitus Postitas Maarek » 13. 12. 2009. 19:06

mart kirjutas: Niiet ilus aeg kestis 365 päeva. Ja 01.01.2010 jään huviga ootama, palju ja mismoodi tolli-ja maksuamet minu juba tellitud/makstud ja teel olevaid kolmandate riikide pakikesi maksustama hakkab. EMTA teatas, et teda paki postituskuupäev ei huvita. Stopper pannakse käima aastavahetusest , olenemata templist, et pakk juba postitatud enne 24. novembrit, mil seadusmuudatus tehti. :evil:
Arvata on, et neid ei huvita isegi see, kui kaup saabub 31.12, aga tollima hakkad seda uue aasta alguses. Kuna süsteemis tehakse 01.01 kiirelt uuendused, siis tollimispäeval on juba ju uus seadus ja uued reeglid (n)
Vähemalt oli see niimoodi käibemaksuseaduse muutmisel 01.07, kui DDP saadetise (kõik maksud maksab saatja) puhul ei kottinud kedagi saatmiskuupäev, vaid ikka see, mis päeval asja tollima hakati.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas Raix » 05. 09. 2011. 22:06

Nii, on mu arvutuskäik nt 500$ jooksude ning 50$ transahinna puhul õige:
(((500+50)/1,4)*1,047)*1,2
kus siis 1,4 on ligikaudne dollari kurss, 1,047 siis toll 4,7% ning koefitsent 1,2 tollimaks
:?:
Selliste lähteandmete puhul tuleb 500$ jooksude hind nt Hiinast tellides ligikaudu 500€.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas suuroja » 05. 09. 2011. 23:01

mart kirjutas:http://www.emta.ee/index.php?id=26695&tpl=1026
Niiet ilus aeg kestis 365 päeva. Ja 01.01.2010 jään huviga ootama, palju ja mismoodi tolli-ja maksuamet minu juba tellitud/makstud ja teel olevaid kolmandate riikide pakikesi maksustama hakkab. EMTA teatas, et teda paki postituskuupäev ei huvita. Stopper pannakse käima aastavahetusest , olenemata templist, et pakk juba postitatud enne 24. novembrit, mil seadusmuudatus tehti. :evil:
kuluartikli puhul saad käibeka ju hiljem tagasi nii ehk naa. eraisikuna muidugi mitte. nii et ... :idea:
aga kõigil ülejäänud juhtudel võimalus rattaga kolmandasse riiki sõita, teha ost ning tagasi. treeningkilometraaz ainult kasvab (y)
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas erikr » 06. 09. 2011. 05:41

Raix kirjutas:Nii, on mu arvutuskäik nt 500$ jooksude ning 50$ transahinna puhul õige:
(((500+50)/1,4)*1,047)*1,2
kus siis 1,4 on ligikaudne dollari kurss, 1,047 siis toll 4,7% ning koefitsent 1,2 tollimaks
:?:
Selliste lähteandmete puhul tuleb 500$ jooksude hind nt Hiinast tellides ligikaudu 500€.
jah, õige.
kui ise ei suuda tollidokumente tollimiseks vormistada, maksad ja tollimaaklerile teenustasu ca 20 €
Muidugi soovitan kaaluda seda otsust põhjalikult, vastasel korral pole sul ei jookse ega $550 väärtuses raha.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas KaupoR » 06. 09. 2011. 07:08

Raix kirjutas:koefitsent 1,2 tollimaks
Käibemaksu mõtlesid vist?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas Raix » 06. 09. 2011. 18:32

KaupoR kirjutas:Käibemaksu mõtlesid vist?
Täitsa õige märkus, käibemaksu jah.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas Raix » 10. 09. 2011. 15:06

Oskab keegi kommenteerida, kas Soome tellimise puhul on tariifid kõrgemad või madalamad? Mõtlen siis tolli ja käibemaksu või kuidas see seal üldse käib?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas serxx » 10. 09. 2011. 15:15

Ilma täpsemalt seadusandlusesse süvenemata ütlen mälu järgi niimoodi:
* EU sätestas suhteliselt kõrge maksuvaba limiidi. Kuskil €100-200 kandis vist. Kui keegi teab, kus see täpselt kirja on, võiks sellele viidata.
* Eesti riik aga arvas, et eestlane ei või mitte soodsalt asju välismaalt osta ja sätestas €22 piirangu. Seega kõik mis on kuni €22 on täiesti maksuvaba, kõik mis on üle, läheb nii tollimaksu (vastavalt kaubale) ja käibemaksuga maksustamisele. Väga lühikest aega saime EU limiidi ulatuses maksuvabalt asju osta - siis oli puhta pidu, enamus asju sai maksuvabalt.

See kõik puudutab vaid eraisikuid, kui õigesti mäletan. Firmad maksavad minu teada kõige pealt (km saab küll tagasi - aga müües keevitad selle uuesti otsa). Aga see on kõik puhtalt mälu järgi öeldud, täiesti võimalik, et seadusandlus on vahepeal muutunud või ma ei mäleta päris õigesti. Viimase paari aasta jooksul pole impordiga aktiivselt tegelenud.

Soomes võib limiit vabalt kõrgem olla (kehtib EU limiit näiteks). Kui keegi teab, kust seda infot hankida, võib siia viidata.

Kasutaja avatar
kiilas
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 10. 08. 2011. 14:22

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas kiilas » 10. 09. 2011. 19:02

serxx kirjutas:Ilma täpsemalt seadusandlusesse süvenemata ütlen mälu järgi niimoodi:
* Eesti riik aga arvas, et eestlane ei või mitte soodsalt asju välismaalt osta ja sätestas €22 piirangu. Seega kõik mis on kuni €22 on täiesti maksuvaba, kõik mis on üle, läheb nii tollimaksu (vastavalt kaubale) ja käibemaksuga maksustamisele. Väga lühikest aega saime EU limiidi ulatuses maksuvabalt asju osta - siis oli puhta pidu, enamus asju sai maksuvabalt.
Valesti arvad, 22€ on käibemaksu piir, kauba maksumusele 22€ ja üle lisandub käibemaks nii kauba kui transa summale, kui kaup on 21€ ja transa olgu või 100 ei lisandu midagi. Tollimaks lisandub aga alles 150€ kauba maksumuse puhul. Häda ongi selles, et tollimaks on köömes võrreldes käibekaga.
Soomes on analoogne maksustamissüsteem(eestlane ilmselt sealt selle järgi ahvisgi), aga selle vahega, et seal ei võeta maksu enne kui maks ei ületa 10€(mingi aeg tagasi vähemalt oli nii).

PS. Muidugi võib jopata ka nii, et ei maksa midagi(pisteline kontroll, tollideklaris hinna valetamine[ei pruugi alati läbi minna]), aga sellele ei tasu väga loota.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas Maarek » 15. 09. 2011. 11:15

kiilas kirjutas:
serxx kirjutas:Ilma täpsemalt seadusandlusesse süvenemata ütlen mälu järgi niimoodi:
* Eesti riik aga arvas, et eestlane ei või mitte soodsalt asju välismaalt osta ja sätestas €22 piirangu. Seega kõik mis on kuni €22 on täiesti maksuvaba, kõik mis on üle, läheb nii tollimaksu (vastavalt kaubale) ja käibemaksuga maksustamisele. Väga lühikest aega saime EU limiidi ulatuses maksuvabalt asju osta - siis oli puhta pidu, enamus asju sai maksuvabalt.
Valesti arvad, 22€ on käibemaksu piir, kauba maksumusele 22€ ja üle lisandub käibemaks nii kauba kui transa summale, kui kaup on 21€ ja transa olgu või 100 ei lisandu midagi. Tollimaks lisandub aga alles 150€ kauba maksumuse puhul. Häda ongi selles, et tollimaks on köömes võrreldes käibekaga.
Soomes on analoogne maksustamissüsteem(eestlane ilmselt sealt selle järgi ahvisgi), aga selle vahega, et seal ei võeta maksu enne kui maks ei ületa 10€(mingi aeg tagasi vähemalt oli nii).

PS. Muidugi võib jopata ka nii, et ei maksa midagi(pisteline kontroll, tollideklaris hinna valetamine[ei pruugi alati läbi minna]), aga sellele ei tasu väga loota.
Serxx ei arva midagi valesti. Ainus eksimus on number, sest tegelik maksuvaba väärtus on €21,98
Sa oskad oma segase selgitusega vaid asja mõnele veel segasemaks ajada.

http://www.emta.ee/index.php?id=28450#4.3.2

Kasutaja avatar
kiilas
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 10. 08. 2011. 14:22

Re: Väljastpoolt ELi tellimine muutub uuest aastast kallimak

Postitus Postitas kiilas » 15. 09. 2011. 16:25

Maarek kirjutas: Serxx ei arva midagi valesti. Ainus eksimus on number, sest tegelik maksuvaba väärtus on €21,98
Sa oskad oma segase selgitusega vaid asja mõnele veel segasemaks ajada.

http://www.emta.ee/index.php?id=28450#4.3.2
22€ asjale ei lisandu tollimaksu, lisandub ainul km. Loe uuesti tekst läbi.

Vasta

Mine “Rattapoed”