rataste hinnad poodides

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

rataste hinnad poodides

Postitus Postitas siim_s » 17. 03. 2009. 21:46

fab4 kirjutas:Mulle pakuti Superior g7-t u 35k, koos Red Metal 1 -ga u 37-38k eeku.
Antud näites pakuti selle hooaja rattale allahindlust üle 20%. Järjest enam jääb mulje, et pead ikka puruloll olema kui ostad mõne ratta letihinnaga (pean silmas rattaid hinnaklassis 10k ja ülespoole). See kõik paneb aga mõtlema, et:
1) kui palju rattaid üldse ostetakse letihinnaga?
2) miks märkida rattale kallim hind kui sa tegelikult seda nagunii alega müüd?

Ilmselgelt ei ole kõik need alega hinnad ka veel omahinnad ehk siis mingi kasum jääb ikkagi alles. Äkki annaks hoopis efekti see kui poed pakuksid kohe oma kodulehel ja müügisaalis rattaid sellise hinnaga nagu hetkel pakutakse allahindluse küsimisel? Praegu on nii, et käin poes/vaatan netis, et näe, tore ratas, aga kallivõitu ja jätan ostmata. Kui hind oleks kohe mõistlik jalutaks ehk poest rattaga välja? Eriti näen ma siin potentsiaali väiksematele poodidele, kes minu kogemuse järgi hetkel käituvad juba selliselt, et piisab sul vaid poes huvi tunda ratta vastu (ei pea isegi küsima alet) kui juba öeldakse, et "näe, sildil on küll selline hind, aga saaksime seda sulle müüa ka 20-40% odavamalt". Või äkki loodetakse just kliendi poolehoid võita sellega, et tõstetakse tema enesetunnet "ainult sulle eripakkumise" abil?

(See kõik muidugi ei kehti kui märkimisväärne osa üle 10k maksvatest ratastest tõepoolest letikaga ostetakse kuna siis kaalub suurem kasum ilmselt käibekasvu üles)

igaks juhuks kirjutan siia lahti ka teema eesmärgi: kuna siin käib ka üsna palju rattapoodidega tihedalt seotud inimesi, siis äkki annab see teema veidi mõtlemisainet. loomulikult on neil endil märksa suurem kompetents rataste hinna teemal, aga ÄKKI on mõni, kes veel pole selliseid mõtteid enda peas vaaginud :) Ühtlasi võiks see poeinimestele veidi aimu anda, kuidas mõned (minusugused) rattaostjad mõtlevad.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas Villem T » 17. 03. 2009. 22:00

Paljude ostjate jaoks on ratta kõige olulisem komponent allahindlus, seda poodnikud teavad. "Aga Rimis (no tegelt mitte) tehakse mulle miinuskolmkend" on nii oluline argument, et see miks allahindlus selline on ja mis asi see on mida sa lõpuks ostad ei saa pea mingit tähelepanu.

Võiks ju öelda et nadid rattad mis ilma allahindluseta kaubaks ei lähe? Samas mida sa tahad saada kui 1 suur kett reklaamis aasta või paar tagasi kevadel suurt osa (ei julge öelda et kõiki) Schwinni mudeleid -20%. Hooaja alguses!? Mind jäi ka vaevama et mis mõte on hindadel mis ei kehti, oleks siis võinud tiba kõrgemad hinnad teha ja juba -30% laksata? Või noh, tegelt väga vaevama ei jäänud.

Tõe huvides tuleb tunnistada et ma olen ka mõne rattapoega (väga lõdvalt) seotud isik.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas riho » 17. 03. 2009. 23:12

siim_s kirjutas:Ilmselgelt ei ole kõik need alega hinnad ka veel omahinnad ehk siis mingi kasum jääb ikkagi alles.
Iga kroon mis müüakse üle sisseostuhinna ei ole veel kasum. Igal poel on veel tegevuskulud - investeeringud (poe sisustus), rendid, palgad + veel 1000 pisiasja. Võib juhtuda, et kaubale jääb küll müües mingi minimaalne marginal aga tegelikkuses ei kata see tegevuskulusid mida selle müügiks tehti. Samas raskel ajal on parem müüa väikese miinusega kui lasta kaubal riiulis tolmu koguda.

Olen seotud ühe kuulsa rattapoega:-)

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas KristjanS » 17. 03. 2009. 23:17

ei tasu kohe mitte üldistada, et kui oleksid sellised ja teised hinnad, siis kohe kukutaks otma. Fakt on see, et paljud ostavad just allahindlust. Kui kohe letihinnal oleks madalam kate peal, siis ei jääks ju seda suurt kauplemisruumi, mida tegelikult iga rattaostja sisimas tahaks. Kõik hakkab pihta inimese peas ja kohalik kaupmees üritab ära toita nii oma töötajad, kui ka meelejärgi olla ostjale. Ja igas rattapoes on ostjaid, kes üldse ei kauple. Milleks siis nende jaoks neid madalamaid hindu eksponeerida? Nagu varemgi öeldud, on kauba hind ostja ja müüja omavaheline asi.

Pane ennast hetkeks kaupmehe rolli...Tahaksid saada oma müüdava kauba eest maksimaalset võimaliku hinda? Praegused hinnad ei ole pandud huupi. Just täpselt selline juurdehindlus, mille juures saab katta kõik äriga kaasnevad kulud. Loomulikult annab igas korralikus spordipoes kaubelda ja see ongi kogu selle äri võlu ostja jaoks. Iga alla antud protsendi puhul kaotab müüja teatud protsendi enda palgas. Mida kõrgemat hinda ostja maksab, seda suurem leivapäts on müüja toidulaual ja ta on ka tööandja silmis rohkemate plusspunktidega. Ühtegi äri ei aeta tänapäeval missioonitundest ja müüdav kaup on just sellise hinnaga, millega klient seda osta suudab. Kõik kauplemised käivad asja juurde, ükski müüja ei tee suvalisele sisseastunud ostjale -10, -15 -20 protsenti alla. Kui ostja suudab aga n.ö. külje alla pugeda ja mesijuttu puhuda, siis müüja on ka inimene ja sulab mingil hetkel. Küsija suu pihta ei lööda. Julged allahindlust küsida, julgeb müüja sulle seda ka pakkuda.

Jah, sel teemal võib arutada ja diskuteerida küll ja küll, absoluutset tõde ei ole olemas. Aga elame meie just sellises majandusruumis, kus on sellised hinnad nagu nad on. Kusagil mujal võib see kaup odavam olla, aga ole mees ja mine osta sealt odavamast kohast. Kõik kaupmehed tahavad pakkuda oma klientidele maksimaalset teenust ja parimat kaupa. Sellel kõigel on oma hind ja igaüks otsustab ise, kas hinna ja pakutava kauba erinevad suhted on paigas või mitte. Elu seisneb valikutes ja neid peame tegema igapäevaselt!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas siim_s » 18. 03. 2009. 11:00

Eks ta vist nii kipub olema, et allahindlus on paljude jaoks oluline argument + annab võimaluse poele ka mõned rattad täishinnaga müüa. Mulle tundub, et vähemalt aktuaalse hooaja rattaid müüakse ka allahindluse korral sellise marginaaliga, mis katab ka tegevuskulud. Riho kirjeldatud väikese miinusega (arvestades lisaks sisseostuhinnale ka muid kulusid) müümine toimub pigem ikkagi lattu jäänud eelmiste aastate kauba puhul. Või ma eksin?
veloman32 kirjutas: Pane ennast hetkeks kaupmehe rolli...Tahaksid saada oma müüdava kauba eest maksimaalset võimaliku hinda?
Pigem tahaksin ma teenida oma äriga võimalikult suurt kasumit. Kui saaks valida, siis müüks ma 15 ratast nii, et igaühe pealt tuleks 1000 krooni kasumit selle asemel, et ühe ratta pealt 10 000 krooni kasumit teenida. Reaalsuses ilmselt selliseid valikuid aga eriti ei pakuta, need tuleb ise tekitada, järgi proovida ja leida kompromiss. Võitjaks jääb siin kaupmees kuna tema dikteerib hinnapoliitika. Tuleb olla ainult piisavalt osav ja leida ostja "valulävi" ehk maksimaalne hind, millega ostetakse. Minusugusel ostjal tuleb aga jätkata müüjale mesijutu puhumist ja ale küsimist :)

Aciano
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 01. 2009. 23:03

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas Aciano » 18. 03. 2009. 11:36

Räägin teile loo allahindluse mõjust.
Oli kord mul üks tutikas ratas müüa, hinnaks 5 tuhat.
Näitasin seda ühele isikule, pakkusin 5 tuhandega, ei tahtnud.
Viisin siis rattapoodi müüki. Seal pandi hea prose otsa.
Sama isik ostis selle ratta sealt ära.
Tuli pärast mu juurde kelkima, et näe sain samasuguse ratta 35% alega.
Küsisin palju sa siis selle eest seal maksid.
Sain vatuseks 6000 krooni.
Siis ma ütlesin talle et sa maksid prose pärast 1000 krooni rohkem sama ratta eest, siis punastas.
Ärge vaadake neid prosesid, vaadake ikka lõpphinda.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas Villem T » 18. 03. 2009. 14:42

siim_s kirjutas:Riho kirjeldatud väikese miinusega (arvestades lisaks sisseostuhinnale ka muid kulusid) müümine toimub pigem ikkagi lattu jäänud eelmiste aastate kauba puhul. Või ma eksin?
Teoorias peaks see nii käima, et pood ostab partii rattaid, omab suurepärast valikut erinevaid suurusi jne mis võimaldab küsida korralikku hinda. Hea planeerimise + veidikese õnnega on hooaja lõpuks suurem osa rattaid müüdud ja need kaks järele jäänud 24" ja 13.5" raamiga ratast võib talveks lattu vedamise asemel kasvõi -95% ära anda, sest see oli juba müüdud rataste hindadesse sisse planeeritud. Targutamises on must vöö paljudel.

See toimib ka eeldusel, et ostjad on endale parima ratta otsingul, mitte suurima %. Ja müüjad hoiavad pea külma.

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas hybro » 14. 09. 2009. 10:01

Tere,

Tekkis selle diskussiooni peale küsimus, kui on võimalik üle 20K maksvate rataste puhul hinnast alla rääkida? 20% pakutakse ilma eriti kauplematagi.

Et palju (%) on kõvemad mehed letihinnast alla saanud?
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas erikr » 14. 09. 2009. 10:55

hybro kirjutas:Tere,

Tekkis selle diskussiooni peale küsimus, kui on võimalik üle 20K maksvate rataste puhul hinnast alla rääkida? 20% pakutakse ilma eriti kauplematagi.

Et palju (%) on kõvemad mehed letihinnast alla saanud?
Ja mis sa selle teadmisega peale hakkaksid? Ilma põhjust ja asjaolusid teadmata on see number täiesti väärtusetu.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas riho » 14. 09. 2009. 11:13

erikr kirjutas:
hybro kirjutas:Et palju (%) on kõvemad mehed letihinnast alla saanud?
Ja mis sa selle teadmisega peale hakkaksid? Ilma põhjust ja asjaolusid teadmata on see number täiesti väärtusetu.
Erik, Sa ikka ei jaga üldse biiti. Nii saab teada kes on kõvemad mehed ja kui kõvad nad ka tegelikult on:-).

Meenuvad ka kasutult tolmu koguvad legendaarsed teemad Max kiirus, Mitu kilti ma olen selle hooajal sõitnud (aastakäigud 2003-200?) jne

tanel24
Rattur
Postitusi: 114
Liitunud: 27. 07. 2008. 22:15

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas tanel24 » 14. 09. 2009. 12:35

Ei peaks siin meelde tuletama, et elatakse jätkuvalt masu ajas. Enne masu aega oli inimestel rohkem raha käes (nt.teenistus oli parem kui täna) ja oldi valmis kulutama ka rohkem kui täna. See tähendas, et inimesed ostsid neile vajalikke/huvipakkuvaid asju ja protsendi pärast teemat väga ei tehtud. Inimesi on erinevaid, kes kaupleb põhimõtte pärast, kes tõesti asjaolu tõttu, et tahab konkreetset asja, aga raha niipalju kahjuks ei jagu. See on elu, kes suudab asju soetada, kes mitte.
Täna masu ajal, et mingit kaupa kaupmehe käest ära võtta, ostusoorituseni lihtsalt ei jõuta, kui ei nähta ilusaid suuri erksavärvilisi silte huvitavate hindadega. Aga enne osteti. Eespool siin Riho andis piisavalt hea seletuse, miks ei saa müüa ulmehindadega asju, mida me parasjagu võiksime/tahaksime soetada. Kaupmees tahab ka ikkagi leiva peale vorsti veel lõigata täna ja homme! Kui masu aeg ükskord läbi saab, kas me siis jäämegi vinguma, eks miks enam selliseid hindu pole nagu masu ajal. Teenitakse jälle rohkem ja kulutatakse rohkem. Mõelge nüüd natuke aega tagasi, saate vast aru, et pole see probleem suur nii midagi. Muidugi, pean ka ise tõdema, et vesistan vahel paremast rattast, kuid hind on selline, et ei kannata seda endale soetada. Kas kaupmees on seepärast kohe kõrilõikaja. Või peaksin mina rohkem teenima, et seda saada. Arvan, et pean viimast varianti kasutades sinnani jõudma. Kokkulepetele hindade suhtes oleneb täna ja ka tulevikus sinu enda heast kokkuleppest.

forint
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 09. 08. 2009. 01:12

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas forint » 24. 10. 2009. 22:11

Ei ole küll "kõva mees" aga Hawaii Express´ist sai Scott Scale soetatud. Leti hind 26 900.- kätte sain 14 940.- . Tagantjärele mõeldes poleks küll ligi 12 000.- kirvetmat letihinda tolle eest välja käinud.

A´la tuttava-tauttav on ühe rattapoe omanik ja väidab ,et peale ratta hooaja lõppu müüakse laos olevad rattad keskmiselt 40-60 % alega ära.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas Olts » 24. 10. 2009. 23:50

Et selgust tuua, peaks sa ära märkima Scale margi. Äkki ostsid paar aastat vana mudeli.
Teiseks: Mis on letihind? Pole kuulnud ühtegi kamraadi, kes oleks letihinnaga ratta ostnud. Letikas ongi tillitamise trikk, et suurema allahindlusega asja maha saaks müüa nii, et klient pajataks nagu eeskõneleja.
(Ratta)Ostjad peaks ikka mõtlema seda, mis hinnaga nad teatud varustusega(mõelge viimase kui detailini!) ratta kätte saavad ja millest see ratas koosneb.
Pole ju võrreldavad odavad noname raamiga rattad, millel näiteks kõik XT jubinad küljes ja pika ajaloo ja arendusega tegelevad tegijate rattad.
Või on????
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas Mati » 25. 10. 2009. 10:11

Olts kirjutas:... Pole ju võrreldavad odavad noname raamiga rattad, millel näiteks kõik XT jubinad küljes ja pika ajaloo ja arendusega tegelevad tegijate rattad. Või on????
On ;).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Bon
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 01. 10. 2007. 20:50

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas Bon » 25. 10. 2009. 10:52

See ongi see peamine põhjus, miks Eestis selline Merida uputus on...jube hea on ju asja müüa kui "teadja" klient ostab allahindlust...ainus nõudmine rattale, et tagavahetaja on vähemalt XT olenemata millest ratas muidu kokku on pandud.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas kristjan07 » 26. 10. 2009. 13:10

Samas võime ju öelda et Merida puhul on hinna kvaliteedi suhe paigas. Müüakse asja hea hinnaga ja c'mon kallimad meridad ei ole midagi nii väga sitemad kui Scott või Trek. Mees sõidab.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas Mati » 26. 10. 2009. 14:32

kristjan07 kirjutas:... Mees sõidab.
Njah, samas ma arvatavasti ei jõuagi oodata ära seda päeva kui kasvõi kohalikudki ässad asuksid joonele uhiuute tippjuppe täis Sarda Team Limited püssidega.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas KaupoR » 26. 10. 2009. 16:17

kristjan07 kirjutas: Mees sõidab.
Tjah. Ma küll ise olin laupäeval võisltushoos, seega ei saa öelda, et "oma silm on kuningas" aga väidetavalt oli Vader Otepääl püsti hädas ühe kohaliku majabrändi logo kandva rattaga. Mees ehk oligi sõiduhoos aga ratas ei lubanud.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas kristjan07 » 26. 10. 2009. 16:30

C'mon te teate ka kuidas need mnt vennad baike hoiavad? Teil võibolla on ümberringi ainult tuttavad kes käivad hoolduses ja lakuvad oma rattaid kuid näiteks Tanel Kangerti peal oskan tuua näite. Nimelt 2007 oli see aasta kui oli Vareses baigi MM ja Kangert läks sinna oma Classicuga millega ta polnud ennem sõitnud tol hooajal ja seal rattal ei liikunud ükski tross roostes kõri sees, rääkimata piduritest. Tahan öelda, et äkki on asi hooldamata rattas. Teiseks 2008 kevadel sõitis Taavi Selder Nisaan Cupi proloogil päeva teise aja oma vana Classic Stormiga millele oli taha vana Altuse käikar kruvitud. Beat that!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas Gunnar » 26. 10. 2009. 17:22

KaupoR kirjutas:
kristjan07 kirjutas: Mees sõidab.
väidetavalt oli Vader Otepääl püsti hädas ühe kohaliku majabrändi logo kandva rattaga. Mees ehk oligi sõiduhoos aga ratas ei lubanud.
Ega jah, logo oli vist liialt suur ja tekitas lisatuuletakistuse :)
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Bon
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 01. 10. 2007. 20:50

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas Bon » 26. 10. 2009. 17:25

Kuna see teema siin on "rataste hind poodides" ei ole sel mingit pistmist hooldusega...minu väide Meridate "üleujutuse" kohta käis pigem selle pihta, et klient on üldjuhul ise see "lammas" kellele piisab piisavast allahindlusest ja sellest, et tagavahetaja on XT, et ratas kohe oma koopasse vedada...müügimees teeb oma tööd (saab rattast lahti) ja klient saab omale ratta ja seda jube hea hinnaga...mõlemad on rahul...aga brändi maine vähemalt minu silmis on küll kahtlane kui rattaid komplekteeritaksegi, et neid müüa asjaga mitte kursis olevatele klientidele...mingit moodi nagu väike pettus, vähemalt minule tundub nii.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: rataste hinnad poodides

Postitus Postitas kristjan07 » 26. 10. 2009. 20:00

ok, aga kui paljudes poodides siiski nii on iga suvaline inimene läheb küsib ja saab alla? vist mitte väga paljudes ja kui ka alla tehakse siis tavaliselt kaubale millest vaja lahti saada ja alla saavad need kes "omad"

Vasta

Mine “Rattapoed”