Livis Sport Raplas

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
edmund
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 27. 07. 2007. 12:29

Livis Sport Raplas

Postitus Postitas edmund » 27. 07. 2007. 13:37

Sai maikuus 2007 ostetud Rapla Livis Spordist hr. Peeter Tarvise käest mägiratas. Üsna korralik teine ja hinda ka ligi 10k. Peale kättesaamist selgus, et käiguvahetaja oli kinni keeramata - ei vahetanud käiku korralikult. Lisaks keskjooks oli lahti - pedaalid loksusid tugevalt. Sai siis viidud tagasi ja siis keerati kõik asjad kinni. Ratas oli 1 päeva remondis. Sellega ei olnud veel asi lõppenud. Siis selgus, et spidomeetri juhe oli pandud raami ja piduritrossi vahelt läbi nii, et see suhteliselt kiiresti katki hõõrus ja spidomeeter enam ei töötanud. Kui siis firmasse läksin siis sõimati mind hakatuseks kenasti läbi ja anti mõista, et ma olgu üldse õnnelik, et ratta sain - muust ärgu unistagu. Öeldi veel, et kui Tarbijakaitsesse lähed siis nemad on kõvad poisid ja teavad, mida teha... Lisaks sõimas hr. Tarvis ka oma remondimeest, et too pidavat liiga palju sõna võtma. Ma olin jahmatunud, et niiviisi ka oma töötajatega käitutakse...

Porilaudadega läks nii, et kui alguses pakuti valida siis ainsad mõistlikud olid suhteliselt kõrgel asetsevad. Hiljem kui ratast remonti viisin, et lahtijäänud komponendid kinni keerata siis hakkas remondimees ütlema, et miks ma ei pannud madalamaid porilaudu, mis rattale lähemal ja paremini kaitsevad. Seepeale hr. Tarvis ärritus ja ütles, et mis juttu see remondimees ajab - selliseid porilaudu ei olevat üldse võimalik selle ratta peale panna. Kui siiski remondimees need ära pani siis oli vaikus majas. Nagu hiljem selgus, pani ka hr. Tarvis hiljem ka ise sarnasele rattale analoogsed porilauad...

Ma ei olnud nii jõhkrat käitumist veel kohanud... paraku on Raplas vaid ühekäe sõrmedel võimalik üles lugeda kohti, kust rattaid osta saab.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Livis Sport Raplas

Postitus Postitas mart » 27. 07. 2007. 15:25

edmund kirjutas:paraku on Raplas vaid ühekäe sõrmedel võimalik üles lugeda kohti, kust rattaid osta saab.
Et tulevikus närve ja ratast säästa too ratas Tallinnasse. Teed kõne/bronni nt Velo+. Rongiga Tallinn-Väiksesse (Pilet 30+30kr), sealt ca 1km piki Saku tänavat. Seniks, kui ratas hoolduses, jalutad üle parkimisplatsi XB3. Kui veel aega/huvi, jalutad ca 1km Järve HE-sse. Saad ühe korraga ratta hooldatud ja mudelid / jupid vaadatud.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

surfdude
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 24. 03. 2004. 11:33

Postitus Postitas surfdude » 27. 07. 2007. 18:01

Tundes Peeter Tarvist tööalaselt, siis meie koostöö küll väga positiivne-meeldiv olnud. Ei ole küll teda kohanud tigeda või röökiva inimesena. Nii et omalt poolt võin öelda kiidusõnu Peetri kohta kui meeldiva koostööpartnerina ja inimesena.

edmund
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 27. 07. 2007. 12:29

Postitus Postitas edmund » 27. 07. 2007. 21:00

surfdude kirjutas:Tundes Peeter Tarvist tööalaselt, siis meie koostöö küll väga positiivne-meeldiv olnud. Ei ole küll teda kohanud tigeda või röökiva inimesena. Nii et omalt poolt võin öelda kiidusõnu Peetri kohta kui meeldiva koostööpartnerina ja inimesena.
Ma ei arvagi, et ta inimesena halb oleks. See tegu oli halb, mida ta minu suhtes tegi. Ja ma ei ole öelnud, et keegi röökis - rahulikult räägiti. Lihtsalt kummaline oli vaadata ja samas kurb ka - alguses tundus asjalik firma olema aga siis tõmmati kliendile vesi peale. Selline tunne jäi, et ma oleks nagu miski rikkur, kes pappi pritsib & ratast ostab ja kellega võib inetult käituda.

edmund
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 27. 07. 2007. 12:29

Re: Livis Sport Raplas

Postitus Postitas edmund » 27. 07. 2007. 21:08

mart kirjutas:
edmund kirjutas:paraku on Raplas vaid ühekäe sõrmedel võimalik üles lugeda kohti, kust rattaid osta saab.
Et tulevikus närve ja ratast säästa too ratas Tallinnasse. Teed kõne/bronni nt Velo+. Rongiga Tallinn-Väiksesse (Pilet 30+30kr), sealt ca 1km piki Saku tänavat. Seniks, kui ratas hoolduses, jalutad üle parkimisplatsi XB3. Kui veel aega/huvi, jalutad ca 1km Järve HE-sse. Saad ühe korraga ratta hooldatud ja mudelid / jupid vaadatud.
Tülikas on. Mõtlesin, et toetan kohalikku majanduselu & ostan kohapealt asja. Kogusin aasta aega raha et siis vääriline teekaaslane soetada aga lisaks sain ka külma duši. Olengi seni Tallinnas käinud. Kunagi olen ka Veloplusist ratta ostnud, mis juba müüdud. Nüüd mõtlesin, et vaja ikka korralikku sõiduriista. Tundus professionaalne koht olema. Ilmselt ongi aga kuidagi valiv klientide suhtes. Nagu ikka on igas asjas kaks poolt. Aga nõuandlik müük on seal firmas ilmselt võõras termin. Kliendi ärakasutamine ja kliendi üle domineerimine ja paikapanemine aga ilmselt tuttav.

Kaur
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 17. 04. 2003. 07:13

Postitus Postitas Kaur » 13. 08. 2007. 14:42

Mina isiklikult olen Peeter Tarvise käest ostnud vähemalt 10 ratast, mitte kõige odavamat ning probleeme pole ei ratastega ega ka Peetriga kunagi olnud.

Samuti tean vähemalt 10 tuttavat kes on Peetri teeninduse ja suhtumisega väga rahul. Negatiivsed kogemused neil puuduvad.

Kokkuvõtteks: kui juhutunu oli tõesti TÄPSELT selline (ma keeldun uskumast) nagu siin jutustad, siis oli see kindlasti erand.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 13. 08. 2007. 15:31

Ma võin veel omalt poolt kinnitada/lisada, et Peeter, kui klient, on igati meeldiv ja tore inimene.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

edmund
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 27. 07. 2007. 12:29

Postitus Postitas edmund » 13. 08. 2007. 19:35

Kõik oli nii nagu rääkisin, seda juttu kinnitab ka too vanahärra, kes Livises tol ajal töötas ja on ka hiljem näha olnud.

Ratas oli lohakalt kokku pandud ja seda ei saa eitada. See remondimees, kes seda korda tegi, mäletab seda lugu hästi. Sest ka talle öeldi Peetri poolt kehvasti. Aga ratta oli väidetavalt Peeter ise kokku pannud ja ta ise ka kinnitas seda. Remondimees pidi siis Peetri tööd üle tegema. Pidin veel hiljem remonti asja viima, et kõik logisevad kohad saaks kinni keeratud ja käiguvahetus timmitud.

On selge, et vanade tuttavatega ollakse sõbralikud. Samuti äripartneritega, kes mingil moel kasulikud. Ent ma ilmselt ei kuulu nende hulka. Ent kui midagi ei ole just meele järgi või on tuju paha või on endal ebaõnnestumisi siis kliendiga inetult käitumiseks ei anna see ometi põhjust.

Selle kohta öeldakse, et Päitsik puksis Punikut ja Punik s***hunnikut. Ehk siis peremees sõimab suurest vihast alluvat, alluv läheb koju, sõimab naist, naine hakkab lapsele kraesse ja laps virutab suurest vihast jalaga koerale ning see koer hakkab suurest vihast sellesama peremehe säärde. Ongi ring täis.

valerik1
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 25. 07. 2009. 11:46

Re: Livis Sport Raplas

Postitus Postitas valerik1 » 01. 09. 2009. 21:19

Minull ei ole selle poe kohta midaki halba aga asi on selline kui sa oled müüia siis sa pead oskama ka seda kauba ka maha müüma ja selle jaoks on iga forum iga info netist leiad küll küsi igal poold ja hüppa karkle aga on võimalik areneda.
Mina olen kuulnud kuitas rapla rahvas kurtab et ei osada ja ise olen kulnud .
Noor tippi ja tagumik peaeku paljas võiks ka olla viisakam ja mitte ülbe.
Ja kui sinull on mure ega siis ei uvida see ostjal jätta mure koju ja sa pead oskama kauba müüia ja naerada.
Ja iseki kui sinull on hinkes valus.
Ma saan aru küll aga ei sa aru klient ta on kuninkas ja selle jaoks on vaja osada kauba müüia ja õpida.
Ega siis halva pärast.
Ma vahest tulen ja naeradan ja iseki kui on minu hambad haiked ma üritan naeradata ja olla haus.

Vasta

Mine “Rattapoed”