Fullface kiiver?

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
mmz
Rattur
Postitusi: 223
Liitunud: 15. 03. 2004. 19:34

Fullface kiiver?

Postitus Postitas mmz » 28. 05. 2006. 23:24

Juba pikka aega on mul plaan endale kiiver muretseda, kuid osalt enda laiskuse ja teisalt rahapuuduse tõttu pole asi veel ostuni läinud. Täna aga nägin kuidas üks mu sõber õnnetult näoga asfalti kündis nii, et veri ja hambatükid järel olid. Kiiver oli tal küll peas, kuid sellest kasu ei olnud ja traumapunktis oli päris mitu õmblust vaja teha.
Mõtlesin, et peaks nüüd vaatama fullface kiivri poole mis selliste kukkumiste korral ka näo ära kaitseks.

Sooviks teada mille järgi ja kuidas ma sellist kiivrit valima peaks. Kus neid müüakse jne. Hinnapiir võiks jääda sinna 2000 krooni kanti või tõesti väärt kiivri korral ka veidi üle. Välismaalt ei julge sellist asja eriti tellida kuna suurus ei pruugi sobida.

(ot: Kunagi sai atv 'ga paar korda sõitmas käidud. Esimesel korral sai valitud kiiver mis pea kujule ideaalselt sobis. Teisel korral sai võetud samade mõõtudega teine kiiver mis aga põskedelt jubedalt pressis ja sõitmine oli seetõttu täielik piin.)

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 29. 05. 2006. 00:15

mnjahh... nägin vist neid pilte
millegipärast tekkis ka isu FF järele
uhh jube

aga kiivreid saab veloplussist, e-baigist ja x-spordis (ex-nõmmerattapood) viimati kui külastasin neid kohtasid oli täiesti sinu hinna skaalale vastavaid "mütse" müügil. Mine jaluta poed läbi ja proovi pähe. Soovitavalt võiks see kaitseelement peas mitte loksuda. Selle raha eest ei maksa muidugi kaalust rääkida

Nastix
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 28. 09. 2003. 17:17

Re: Fullface kiiver?

Postitus Postitas Nastix » 29. 05. 2006. 12:47

mmz kirjutas:Juba pikka aega on mul plaan endale kiiver muretseda, kuid osalt enda laiskuse ja teisalt rahapuuduse tõttu pole asi veel ostuni läinud. Täna aga nägin kuidas üks mu sõber õnnetult näoga asfalti kündis nii, et veri ja hambatükid järel olid. Kiiver oli tal küll peas, kuid sellest kasu ei olnud ja traumapunktis oli päris mitu õmblust vaja teha.
Mõtlesin, et peaks nüüd vaatama fullface kiivri poole mis selliste kukkumiste korral ka näo ära kaitseks.
Mul õnnestus eelmise aasta augustis autoga kohtudes niimoodi asfaldi peale maanduda, et huul ja lõug katki ning kolm hammast vigased. Kiiver oli mul samamoodi peas, aga ei kaitsenud suurt midagi. :( Siis mõtlesin ka fullface peale, aga MTB-ga sõites pole see ilmselt eriti mugav.
Signature not found, please try later!

mmz
Rattur
Postitusi: 223
Liitunud: 15. 03. 2004. 19:34

Postitus Postitas mmz » 29. 05. 2006. 13:42

x-spordi kodulehel jäi silma Ked Downhill kiiver. Kui mu pea ümbermõõt on 57,5 cm siis peaks sobima see L suurus mis neil ka olemas on?

Kasutaja avatar
scrapper
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 23. 06. 2003. 00:11

Postitus Postitas scrapper » 03. 07. 2006. 15:26

Ma otsisin eelmine suvi endale FF kiivrit. Sellist millel lõua osa ära käiks.
Lõpuks jäi 2 kiivrit silma: MET Parachute ja Casco Viper MX.
Otsustasin viimase kasuks kuna räägiti et Parachute'i lõua osa võib purunedes murduda teravateks kildudeks.
Viper on väga kerge ja õhuprobleeme ei teki, kui sa just suuri prille ei kanna.
Ma ei mäleta kas ostsin eBayst või mingist saksa online poest.

Vasta

Mine “Rattapoed”