Eesti kliima !#§$#?!

Mõtted ja arutlused treeningust väljaspool rattahooaega ja üldkehalinest ettevalmistusest
Foorumi reeglid
ÜKE ühitsreeningute jaoks on oma foorum viewforum.php?f=192
Vasta
Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas Kirsa » 02. 01. 2013. 02:16

Misasi see meil õues nüüd on? Vist ongi täpselt legendaarne "sitt suusailm", sest suusatada ei saa, rattaga sõita ei saa, mine või ujuma teeäärsetesse lompidesse.

Andke häid trenni-ideid - kuidas teised teevad - viljakottide viskamine raudteejaamas ei lähe arvesse.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas KaupoR » 02. 01. 2013. 08:14

Kirsa kirjutas:rattaga sõita ei saa
Miks ei saa? Omal nahal järgi proovitud: 1 2 3. Nüüd saab iga päevaga järjest paremini isegi.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas riho » 02. 01. 2013. 09:06

KaupoR kirjutas:
Kirsa kirjutas:rattaga sõita ei saa
Miks ei saa? Omal nahal järgi proovitud: 1 2 3. Nüüd saab iga päevaga järjest paremini isegi.
Kui rattaga sõita ei soovi selle ilmaga siis jooks, ujumine, jõusaal.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas Mati » 02. 01. 2013. 09:08

riho kirjutas:... jooks, ujumine, jõusaal.
(y) (y) (y)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas KaupoR » 02. 01. 2013. 09:17

+ rühmatreeningud zumbast kuni body-pumpini.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas Mati » 02. 01. 2013. 09:39

Mati kirjutas:
riho kirjutas:... jooks, ujumine, jõusaal.
(y) (y) (y)
Täienduseks, ehk siis teha tuleb seda, mille juures tunned ennast hästi (st et ka mentaalne pool oleks paigas, eriti off season'il) ning kus ei ole ka tõsisemat ohtu end vigastada (ehk tead mida teed, kogemuse põhjal). Nö igas asendis trenni punnitada pole pointi.
Eelnevast tulenevalt ka põhjused miks mina talvel, lume ja lögaga, põhimõtteliselt rattaga trenni ei tee. Mõni üksik fun-sõit võib ette tulla.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
slinki
Rattur
Postitusi: 352
Liitunud: 16. 03. 2010. 09:13

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas slinki » 02. 01. 2013. 10:27

Õhtul lähen harku ringile kepikõndi suusakeppidega tegema. Tänavad küll libedad aga seal peaks saama küll vähe liigutada ja ei tohiks kellegile ette ka jääda.

clx
Rattur
Postitusi: 405
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas clx » 02. 01. 2013. 13:07

Kirsa kirjutas:... või ujuma teeäärsetesse lompidesse.
Teeäärsete lompide asemel on näiteks Auras kuni 6-ndani 50 meetrised rajad, väga hea kühveldada! Või kui ikkagi vabasse õhku kutsub, siis 2 korda nädalas võid Trismilega ujumise osas punti võtta Anne kanalis http://klubi.trismile.ee/treeningud/tartu :)

Ja üldse, 2,7C on juba täiesti normaalne talveratta ilm ju?

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas wylde » 02. 01. 2013. 15:02

Talvitumiseks, mis kestab novembrist märtsi-aprillini, valib ta kõrvalise paiga: tiheda kuusenoorendiku, tuulemurru paksus laanes, üksiku rabasaare.
Suuri loomi murravad nad üksnes kevadel ja sügisel – enne ja pärast taliuinakut, kui on vaja palju jõudu koguda.

Jonnakus võib aga teinekord elugi maksta!
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas Henno » 02. 01. 2013. 16:02

Mati kirjutas:
Mati kirjutas:
riho kirjutas:... jooks, ujumine, jõusaal.
(y) (y) (y)
Täienduseks, ehk siis teha tuleb seda, mille juures tunned ennast hästi (st et ka mentaalne pool oleks paigas, eriti off season'il) ning kus ei ole ka tõsisemat ohtu end vigastada (ehk tead mida teed, kogemuse põhjal). Nö igas asendis trenni punnitada pole pointi.
Eelnevast tulenevalt ka põhjused miks mina talvel, lume ja lögaga, põhimõtteliselt rattaga trenni ei tee. Mõni üksik fun-sõit võib ette tulla.
(y)
vahepeal juba tundus, et ma olen ainus loll, kes samal põhjusel lume ja lögaga õues rattatrenni ei tee, ka hilissügisel eriti mitte :D

http://rannama.wordpress.com/2011/02/03 ... -treening/ ja siit leiab häid mõtteid talvise trenni osas, muuhulga sellise info ...

Iga hinna eest rattaga sõitmine külmades tingimustes vähendab treeningu kvaliteeti. Kuna rattasõidus suurendab tajutud külmatunnet suur liikumiskiirus ja tööd teevad valdavalt jalalihased, samas kui kere ja käed on passiivsed, siis on organism sunnitud suure osa energiast kulutama külmaga võitlemisele. Kuna külmaga kohanemiseks püüab organism säilitada nahaalust rasvkude, siis kaasatakse samal südametöö intensiivsusel energiavahetusse rohkem süsivesikuid, samuti käivitub varem anaeroobne ainevahetus. Sellest tulenevalt on külmaga suurenenud oht treeningul nii öelda „nälga jääda“. Olulisem on aga see, et treening ei täida enam oma eesmärki ehk ökonoomsema energiavahetuse asemel treenime külmataluvust, mille osatähtsus võistlustulemuse saavutamise seisukohalt pole märkimisväärne.

ise teen 2 korda nädalas jõusaalis spinnirattal tehnikatrenni ca 40 minza ja veidi jõuharjutusi juurde, sobivate raja- ja ilmaolude korral ülejäänud 2 korda nädalas suusatan ... kuuldavasti uisustiilis sõitmine toetab rattasõitu päris hästi
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas Rivo » 02. 01. 2013. 16:27

Mati kirjutas:Eelnevast tulenevalt ka põhjused miks mina talvel, lume ja lögaga, põhimõtteliselt rattaga trenni ei tee. Mõni üksik fun-sõit võib ette tulla.
Täpselt samamoodi valin oma treeninguid ka mina. Olid jah kunagi ajad, kui sai ratas iga ilmaga välja aetud. Enam mitte. Alternatiive on piisavalt. Ja nagu siin juba mainitud, siis külmas treenimisel on ka rida omi miinuseid.
Omalt poolt julgeksin siia lisada veel sõudespinningu, mis samuti aitab peaasjalikult treenida jalga, kuid lisaks veel praktiliselt kõiki teisigi lihasgruppe üle kogu keha. NB. Kindlasti tuleks esimesed ca. 10-15x teha treeneri abiga, et tehnika korralikult selgeks saada !
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas KaupoR » 02. 01. 2013. 16:31

Rivo kirjutas:NB. Kindlasti tuleks esimesed ca. 10-15x teha treeneri abiga, et tehnika korralikult selgeks saada !
Eeldusel, et treener teab, millest räägib. Olen ise kõrvalt paar korda näinud, kuidas treener "juhendab" nii mööda kui saab, mul on hakkab kõrval piinlik aga kes olen mina? Treener on autoriteet, mina olen mingi iseõppinud harrastaja. Need paar korda on olnud erinev treener ja väga lugupeetud spordiklubides. Seega maksab olla sõudetehnika juhenduse osas üsna kriitiline.
vabandust OT pärast aga ma pidin selle endast välja saama :)

Praeguse +2...+3 ilmaga, kus libedust suurematel teedel enam mingisugust pole, ei näe ma põhjust, miks rattatrennist eemale hoida. Mingit külmaga võitlemist sellise soojaga ei ole, pigem on oht üle kuumenemisele. Varsti võtan maanteeratta uuesti välja ...
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas Rivo » 02. 01. 2013. 16:38

KaupoR kirjutas:
Rivo kirjutas:NB. Kindlasti tuleks esimesed ca. 10-15x teha treeneri abiga, et tehnika korralikult selgeks saada !
Eeldusel, et treener teab, millest räägib. Olen ise kõrvalt paar korda näinud, kuidas treener "juhendab" nii mööda kui saab, mul on hakkab kõrval piinlik aga kes olen mina? Treener on autoriteet, mina olen mingi iseõppinud harrastaja. Need paar korda on olnud erinev treener ja väga lugupeetud spordiklubides. Seega maksab olla sõudetehnika juhenduse osas üsna kriitiline.
vabandust OT pärast aga ma pidin selle endast välja saama :)
Kaupo, kõik õige ! Sellepärast lisasingi oma postituse viitesse just http://www.soudespinning.ee lehekülje ! Viimane küll Tallinnas, Harku järve ääres tegutsev koht, kuid nendega kontakteerudes saab infot treenerite kohta ka teistes linnades.
Õigest tehnikast saab aimu SIIT
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas Läänlane » 02. 01. 2013. 17:51

Kui ilm kannatab, siis jooksen väljas 1h - 1h20min korraga.

Selliste ilmadega nagu siin viimastel päevadel on treenin garaazis rattaga pukil sõites või sõude ergomeetriga.
Kui aega ja viitsimist rohkem teen mõlemaga 40min, kui vähem siis tund aega ühega.

Spordiklubis käimist ei suuda kahjuks kuidagi oma töö- ja pereeluga klappima panna.

Lisaks Harku sõudebaasile julgen soovitada ka Arigato sõudespinningu trenni kuna seal treeneriks endine tippsõudja.

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas usssky » 02. 01. 2013. 20:36

Ma proovin korra nädalas õues ka sõita, kui ilm ikka vähegi lubab. Kodus paaril korral 120min pukki ning sellel aastal avastasin enda jaoks uisutamise. No see eeldab muidugi uisuraja olemasolu.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas MarttiM » 02. 01. 2013. 22:28

Lapsega käruringid (1-2 h, koos Nōmme suuremate tōusude ja lumeplōgaga on enam-vähem kepikōnni koormus), suustamine (nii klassika kui ka uisk), 0+ ilmaga vahetustel ratas, kepikōnd, jōusaal (paar harjutust, enamus ajast ajan seal Audenteses pōnni taga, kuid liivakasti sessioonide puhul saab ikka mōned harjutused ka teha:) Sihuke tagasihoidlik koormus, aga alati puhas FUN, va eilne uisk Mōedaku rajal:)

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas suuroja » 03. 01. 2013. 23:35

Kirsa kirjutas:Misasi see meil õues nüüd on? Vist ongi täpselt legendaarne "sitt suusailm", sest suusatada ei saa.
suusarajad on rahvast täis. suusailm oli täna-eile täiesti normaalne. õues on talv.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas kapuuts » 04. 01. 2013. 15:45

suuroja kirjutas:
Kirsa kirjutas:Misasi see meil õues nüüd on? Vist ongi täpselt legendaarne "sitt suusailm", sest suusatada ei saa.
suusarajad on rahvast täis. suusailm oli täna-eile täiesti normaalne. õues on talv.
põhja soomes? või kus?
Elvas olukord järgmine: väljas nädal pea igapäev 2-3 kraadi sooja olnud, aed pea lumest puhas,maapind läbivettind ja vetruv,tänavad ja kõnniteed jääs, vesised(liivatamata kohtadel väga keeruline püsti end hoida) ,teeäärtes vallides leidub veel lund. Suusatada hetkel võimatu,rattasõitu ilma naelteta ja korralike porilaudadeta ei kujuta ka ette, joosta sellise vee ja libedusega? ei aitähh
Asi on kenast talve ilmast väga kaugel. Õnneks ilmateade näitab järgmistel nädalatel külma (loodan ka et palju palju lund).
Senikaua kuni jälle välja sportima saab minna, plaanin jõusaalis käia või rullidel sõita.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas siim_s » 04. 01. 2013. 16:15

Kannatab joosta küll. Üleeile õhtul käisin sörkisin veidi. Ega praegu ju kiiresti ei joosta - rahuliku tempoga ikka, et pulss madalal hoida. Kordagi ei kukkunud ja nägin veel ühte ratturit jooksmas. Pühapäeval plaan ca kolm tundi matkata/sörkida - Kirsa, tule ka!

kahwel
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 07. 06. 2009. 12:40

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas kahwel » 07. 01. 2013. 13:19

Mina võitlen oma vaimu tugevusega ning sõidan 5-6 korda nädalas rullikutel. Nädala sees 1,5h korraga ja nädalavahetusel üritan kahe tunniseid teha. Ega ta just nauditav pole, aga mõeldes tulevikuplaanidele.... siis ajab end sõitma küll :D... jõulude ajal Eestis olles sõitsin 120km suuska ka enne kui kerge külmetuse sain.

Aga jah ujumist ja muid liigutamisi saab teha küll.



Siim

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas Nongrata » 07. 01. 2013. 16:58

Kirsa kirjutas:Misasi see meil õues nüüd on? Vist ongi täpselt legendaarne "sitt suusailm", sest suusatada ei saa, rattaga sõita ei saa, mine või ujuma teeäärsetesse lompidesse.

Andke häid trenni-ideid - kuidas teised teevad - viljakottide viskamine raudteejaamas ei lähe arvesse.
Eestlane on raske olla!

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Eesti kliima !#§$#?!

Postitus Postitas suuroja » 09. 01. 2013. 08:46

kapuuts kirjutas:
suuroja kirjutas:
Kirsa kirjutas:Misasi see meil õues nüüd on? Vist ongi täpselt legendaarne "sitt suusailm", sest suusatada ei saa.
suusarajad on rahvast täis. suusailm oli täna-eile täiesti normaalne. õues on talv.
põhja soomes? või kus?
Elvas olukord järgmine: väljas nädal pea igapäev 2-3 kraadi sooja olnud, aed pea lumest puhas,maapind läbivettind ja vetruv,tänavad ja kõnniteed jääs, vesised(liivatamata kohtadel väga keeruline püsti end hoida) ,teeäärtes vallides leidub veel lund. Suusatada hetkel võimatu,rattasõitu ilma naelteta ja korralike porilaudadeta ei kujuta ka ette, joosta sellise vee ja libedusega? ei aitähh
TM raja viimased TP-vahed on hetkel nutused küll. Ligi 40 km rajast on olnud kogu aeg sõidetav viimase kuu jooksul. Seda kinnitavad ka arvukad kommentaarid. Homsest on talv tagasi:)))
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Vasta

Mine “ÜKE”