soojendus/venitus enne ujumist?

Mõtted ja arutlused treeningust väljaspool rattahooaega ja üldkehalinest ettevalmistusest
Foorumi reeglid
ÜKE ühitsreeningute jaoks on oma foorum viewforum.php?f=192
Vasta
Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

soojendus/venitus enne ujumist?

Postitus Postitas erko » 21. 01. 2004. 21:59

Mul täna ujumas juhtus selline huvitav intsident, et suutsin sääremarja krampi ujuda. Pole elus kunagi varem ühtegi krampi saanud.
Siit küsimus talihooajal ujumisega tegelevatele clubberslastele, et millised võiksid olla jalgade soojendused/venitused enne vette kargamist? Sellised, mida basseini äärel võimalik teha oleks?
Olgu öeldud, et mu tänane distants oli 2km ning kramp tekkis viimasel 50 meetril, sellest oma mõistusega järeldasin, et põhjus just eelneva soojenduse puudumises. Võibolla eksin siin "diagnoosi" panemisega, kui keegi teab siis paluks kommenteerida :)

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: soojendus/venitus enne ujumist?

Postitus Postitas UrmasL » 21. 01. 2004. 22:09

Erx kirjutas:Olgu öeldud, et mu tänane distants oli 2km ning kramp tekkis viimasel 50 meetril, sellest oma mõistusega järeldasin, et põhjus just eelneva soojenduse puudumises. Võibolla eksin siin "diagnoosi" panemisega, kui keegi teab siis paluks kommenteerida :)
Siin pole asi soojenduses. Kui trenni lõpupoole, siis ilmselt lihas juba väsinud. Vabalt selline, mis tegelt tööd ei tee, vaid saab lihtsalt "väntsutada". Ujumises võivad vabalt liikuda ka sellised lihased mis muidu tavaliselt üldse tööd ei tee.

Ma ujun tavaliselt 1-2 korda nädalas ja 45-60min järjest. Maht tuleb 1600-2200 umbes. Minul läheb tihti krampi jala talla alune lihas. Tavaliselt peale pööret/tõuget. Soojendust ma ujumisele spetsiaalselt ei tee. Ujun niigi üsna rahulikus tempos.

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Re: soojendus/venitus enne ujumist?

Postitus Postitas erko » 21. 01. 2004. 22:21

UrmasL kirjutas:Minul läheb tihti krampi jala talla alune lihas. Tavaliselt peale pööret/tõuget.
Mis sa sellise krambi peale teed, peatud ja ootad kuni järgi annab? Või see ujumist ei sega?

Tegelikult on sul selle väsimuse osas vist õigus. Tõstsin alles sel nädalal oma mahu 2km peale (aeg ca 45min), sest varasem distants 1,5km tuli täis liiga kiiresti :D ning treening tundus lühikeseks jäävat. Eks see ilmselt jalalihaste reaktsioon koormuse tõusule :?

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Re: soojendus/venitus enne ujumist?

Postitus Postitas Tõnis M » 21. 01. 2004. 23:30

Erx kirjutas: Mis sa sellise krambi peale teed, peatud ja ootad kuni järgi annab? Või see ujumist ei sega?
m, kui kramp on talla juures, siis see ujumist eriti ei peaks segama, mind vähemalt mitte. Küll aga tavaolekus, üsnagi piinlik on mõnikord, kui jalg ebasobival ajal krampi läheb (viimasel ajal on hakanud kahtlaselt tihti puhkeseisundis jalg krampi kiskuma, eriti talla alt).

Põhimõtteliselt on ka talla all oleva krambi vastu üks meetod. Nimelt tuleks krambi ajal siis võtta päkast (varvastest) kinni ja tõmmata enda poole, ehk siis talda lihtsalt venitada. Minu puhul aitab küll. Ei pea siis seljuhul püsti tõusma, saab krambile istudes lõpu teha.

Vasta

Mine “ÜKE”