Spinning

Mõtted ja arutlused treeningust väljaspool rattahooaega ja üldkehalinest ettevalmistusest
Foorumi reeglid
ÜKE ühitsreeningute jaoks on oma foorum viewforum.php?f=192
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 29. 01. 2004. 09:45

Andrus K kirjutas: Pole sellist aparaati reaalis näinud. Kas lihtsalt paned oma ratta sinna "puki" peale, ronid seinale toetudes ratta peale ja hakkad väntama ? Mis hoiab ratast püsti ? Mingeid lisatugesid, kinnitusi pole ? Kas pole ohtu, et kerimise ajal esimene või tagumine ratas vasakule või paremale ära vajuvad ja sellega crashi põhjustavad ?
ratast hoiab püsti täpselt seesama mädzik mis tee pealgi. güroskoopiline efekt nimelt. crashi aitab vältida hirm crashi eesja kui see on ületatud siis õpid sõitma sirgelt nagu vana mnt hunt.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 29. 01. 2004. 09:53

Algatuseks võib siis madratsid-padjad rullikute kõrvale laotada, siis pehmem kukkuda. Ja otse ette võiks väikse pappkastidest hunniku teha, et pehmem maanduda äkkmineku korral :lol: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 29. 01. 2004. 09:56

erikr kirjutas: ratast hoiab püsti täpselt seesama mädzik mis tee pealgi. güroskoopiline efekt nimelt. crashi aitab vältida hirm crashi eesja kui see on ületatud siis õpid sõitma sirgelt nagu vana mnt hunt.
ma laustasin sellise pukiga 2 x nädalas. umbes kuu läks aega, et see mädzik omandada nii, et kontsentreerud puhtalt sõidule, mitte püstijäämisele :wink:
mul on alu rullidega ja suht kitsas. vana kooli puidust rullidega on oluliselt lihtsam nagu kogenumad räägivad.
igal juhul peale sellise pukiga harjumist enam kinnise peal sõita ei taha. tundub kuidagi ebaloomulik. roseversandi hind on soodne, kui vajas oleks, siis ei mõtleks üldse.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 29. 01. 2004. 09:58

Sellele pukile on olemas esirattarulliku peale monteeritav hark,kuhu rattakahvel kinnitetakse(siis ei pea juhtima) ja takistus,mida saab lenksult regullida.Väga hea asi.Mulle meeldib.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 29. 01. 2004. 10:02

vaikija kirjutas:Sellele pukile on olemas esirattarulliku peale monteeritav hark,kuhu rattakahvel kinnitetakse(siis ei pea juhtima) ja takistus,mida saab lenksult regullida.Väga hea asi.Mulle meeldib.
kuidas siis tagajooks käitub kui eest kinni on? kas tagaots ei hakka külgede peale liikuma ja sedasi esiotsa liigselt ei vääna?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 29. 01. 2004. 10:22

tarmo kirjutas:
erikr kirjutas: ratast hoiab püsti täpselt seesama mädzik mis tee pealgi. güroskoopiline efekt nimelt. crashi aitab vältida hirm crashi eesja kui see on ületatud siis õpid sõitma sirgelt nagu vana mnt hunt.
ma laustasin sellise pukiga 2 x nädalas. umbes kuu läks aega, et see mädzik omandada nii, et kontsentreerud puhtalt sõidule, mitte püstijäämisele :wink:.
Lugesin rullikutel sõitmise õpetust, seal keelatakse kasutada jalgade kinnitamist pedaalide külge. seega jäävad tõmbelihased koormamata ja on kevadeks kärbunud :roll:
....Do not "lock in" or use any binding on your shoes/pedals....
http://www.kreitler.com/rolltips.htm
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

jan
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 21. 04. 2003. 12:50

Postitus Postitas jan » 29. 01. 2004. 10:24

Kirsa kirjutas:Clipless on spinningu rattale õnnistus. Tartus kahjuks selline võimalus puudub.
Sai hiljuti käidud esimest korda Avancias spinningus. Muidu oli tore, aga see "ratas" küll kriitikat ei kannatanud :). Tavalised korvidega pedaalid, lai ja ebamugav sadul, asend vägagi vildakas.
Võib-olla mujal on paremad spinningurattad, pole olnud juhust proovida.
Alates sellest nädalast on Tartus Eedeni keskuse Arcticspordis täiesti tasemel spinning. Rattad clipless pedaalide ja täiesti normaalse kitsa ja kõva sadulaga.
Seal tuleb muidugi aastane leping sõlmida. Eraldi võimalusena saab veel lepingukatkestusgarantii osta (7% tavatasust kallim). Kui asutust regulaarselt külastada (~10x kuus), on ka hind täiesti OK.
Hinna sees on kõik lõbud, mida seal pakutakse - spinning, jõusaal, aeroobika, peale trenni soome- ja aurusaunad.
Spinningutundide vahel võib ka niisama kerimas käia.
Sai selline reklaamijutt, aga ise olen juba mõned korrad käinud ja täiesti rahul.

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 29. 01. 2004. 10:44

Oman ise ka seda Tacx pukki, mida Roseversandki müüb ja millest oli kunagi mingi muu teema all juttu. Laiust ei ole tollelgi teab kui palju. Esimest korda sõitma asudes on kohe vägagi kitsas, kuid õnneks harjub sellega suht ruttu ära.

Pikapeale olen kukkumisedki ära katsetanud. :lol: Muidugi üldjuhul on tingitud need omast lollusest. Stiilis, et hakkad sõidu ajal midagi ratta juures uurima ja lenksu otse hoidmise unustad ära. Üldiselt polegi kõige hullem. :wink: Rullidelt maha sõites kukud lihtsalt küllili, ohtlik võib see vist kivipõranda puhul olla. Muudel juhtudel nii väga haiget ei pruugi saada, kui just väga koba pole. Paar korda on juhtunud ka see, et sõidad küll rullilt maha aga esiratas jääb pukiserva peale püsima. Õnneks olen end siis suutnud kuidagi püsti hoida.

Käed lahti ja lõdvem püsti asendis sõit pole veel rahuldavalt selged. Aga plaan needki ära õppida. Viimane küll enamvähem õnnestub, vahel harva võtab natuke rohkem vänderdama.

Ja tavalise ketsiga sõitma ei kavatse hakata isegi siis kui seda õpetused soovitavad. Sedasi tunduks asi suht mõttetu ju.

Asjahuvlistele mõned reaalsemad pildid:
pilt 1
pilt 2
pilt 3
pilt 4
Remondi tõttu on seal muud sodi kah märgata.. aga loodetavasti see ei sega.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 29. 01. 2004. 11:23

ei tea kas seda ülekanderihma eraldi osta saab? mul käib asi tamiiliga, mis teadupärast pole igavene.

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 29. 01. 2004. 11:32

Olen seda rihma Rose netikataloogist korra otsinud aga ei leidnud. Kahjuks on paberkataloog hetkel välja laenatud, et võibolla on seal eraldi müüa. Mitte, et mu pukil see katki oleks aga lihtsalt varuks mõtlesin. Muidugi on võimalus, et ei müüdagi. Eks siis peab mingi muu kavala nipi välja mõtlema.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 29. 01. 2004. 13:29

tarmo kirjutas:ei tea kas seda ülekanderihma eraldi osta saab? mul käib asi tamiiliga, mis teadupärast pole igavene.
tasub uurida tööstustarvikute müüjatelt. muidugi mitte küsida (tacxi) rullikute jaoks vaid andes ette mõõdud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 29. 01. 2004. 22:21

Mul läks takistuse ülekandekumm katki.Ujulas nägin kapivõtmete küljes täpselt sellist kummirõngast ja sain ühe endale,mis sobis nagu nina näkku.Admin ütles mulle poe asukoha,kus pidavat neid kummirõngaid igas pikkuses müüdama(Pärnus).On ka rullikuid,millel rulli läbimõõt äärtest suureneb ehk automaatpiloot ja rull kaetud silikoonige ehk vaikne.See jutt,et rullidel sõites ei tohi pedaalilukke kasutada,on mõeldud paksudele ameeriklastele,et nad läbi seinte ei sõidaks kui nad oma triibulist lippu vahtima jäävad. :shock:

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 29. 01. 2004. 22:49

veloplus-s kas pole neid kummilinte? mul nagu oleks kõrva jäänud. võin uurida, meil klubis kõik pukid said uued sinised rihmad peale.
veni vidi vici

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 29. 01. 2004. 22:53

vaikija kirjutas:On ka rullikuid,millel rulli läbimõõt äärtest suureneb ehk automaatpiloot ja rull kaetud silikoonige ehk vaikne.
Üks näide taolisest pukist, millel rulli läbimõõt äärtest suureneb.
http://www.elite-it.com/jsp/c-Prodotti.jsp?ID=19%20f
Kahjuks taoline roller maksab ka rohkem. Muud vahet tal võrreldes Tacx'iga ei tohiks olla. Siledate kummidega on Tacx ka vaikne.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 02. 02. 2004. 13:17

Idee ! järgmine kord spinnima minnes, võiks keegi CD-mängjaga sanga kaasa võtta. Ma võtaks omalt poolt sellise plaadi: http://www.lasering.ee/index.php?make=i ... te_id=7436
:lol:

kerid pukil, suled silmad ja kujutad ette Gallia kaunist maastikut ja rattasõidule kutsuvaid teid. Kummaline, kuid hüpnoos täitsa toimib. Muidugi peab olema ka teatav eelsoodumus Kraftwerki kuulamiseks.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 02. 02. 2004. 13:32

Nojah Aero Dynamik on kõige tigedam lugu rütmi poolest üldse sellel plaadil, proovi siis kadentsis püsida :) TDF loo idee tuli Hütterile 80-ndatel alpides sõites ja ta pani matsu ilma kiivrita, mõni aeg oli haiglas ja siis see TDF tuligi...
No Pain No Gain

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 02. 02. 2004. 13:56

Corrosion kirjutas: ta pani matsu ilma kiivrita, mõni aeg oli haiglas ja siis see TDF tuligi...
:roll: Need linnukesed pidid ikka ERITI kiiresti siis tema pää ümber liduma, kui sellest lugu tekkis...väga raju lendamine...

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 02. 02. 2004. 14:27

Andrus K kirjutas:Idee ! järgmine kord spinnima minnes, võiks keegi CD-mängjaga sanga kaasa võtta. Ma võtaks omalt poolt sellise plaadi: http://www.lasering.ee/index.php?make=i ... te_id=7436
:lol:

kerid pukil, suled silmad ja kujutad ette Gallia kaunist maastikut ja rattasõidule kutsuvaid teid. Kummaline, kuid hüpnoos täitsa toimib. Muidugi peab olema ka teatav eelsoodumus Kraftwerki kuulamiseks.
ma lähen reedel helsingisse kraftwerki live?i kuulama. tuleb vist velo kaasa võtta :)

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 02. 02. 2004. 14:42

Mis valemiga sa piltid kätte võlusid? Kas need ei müüdud mitte esimese poole tunniga läbi?
No Pain No Gain

liina
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:41

Postitus Postitas liina » 17. 02. 2004. 16:23

marion kirjutas:
Andrus K kirjutas: olen pisut rääkinud sealsete tütarlastega. Seni neil kindlat plaani pole, mis peale jaanuari saab. Ilmselt laupäeval tuleb jälle teema ülesse soojendada :?
Mulle ütles üks, et jätkub ka veebruaris, aga hinda tõstetakse.
Hmm nüüd juba veebruari keskpaik. Teab keegi, kas endiselt pakutakse vöimalust käia rattaga kerimas ning kui pakutakse, siis mis ajal ja mis raha eest?

Tänan :)

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 17. 02. 2004. 16:27


mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 17. 02. 2004. 17:00

marion kirjutas:Tallinnas on 4 võimalust (võib-olla on mõned veel, ei tea) ja isiklikud kogemused või nende puudumine:
1. Status Club, Rocca või Pirita - tengelpung ei kannata, samuti 0,5- või 1-aastane klubipakett
2. Arctic Club (Ehitajate teel) - hind viimase piiri peal aga jama lepinguga
3. Reval Sport (Aia tänaval) - korra käisin, riietusruum jättis väga soovida ja trenni andis mingi aeroobikatibi, kohe üldse ei meeldinud
4. Fittest (TTÜ Spordihoones) - eelmisel talvel käisin sageli, riietusruum OK, kuigi vahete-vahel liiga täis, treeneritest kõige mõnusam oli Liis. Ühe trenni hind 75.- kuu 850.- ja 20x 999.-; õpilastel-üliõpilastel -10%.
Sellel talvel on jälle plaanis hakata Fittest'is käima, praegu võtangi hoogu.
5.http://www.stuudio99.ee/index.php?lang=est&main_id=26
Saab ka ilma treeneri ja muusikata sõita, kasvõi üksinda, haudvaikuses.

kal
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 27. 11. 2003. 11:43

Postitus Postitas kal » 17. 02. 2004. 18:18

Ise kerin juba hilissügisest saati Arcticus, 2 korda nädalas teen ka spinningutrenni kaasa. Spinningusaali trennivälisel ajal kasutamist pole küll veel keegi tulnud keelama. Ja eriti mõnus on pärast basseinist läbi sulpsata ning saunalaval kondid pehmeks soojendada :roll:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 18. 02. 2004. 16:27

kal kirjutas:Ise kerin juba hilissügisest saati Arcticus, 2 korda nädalas teen ka spinningutrenni kaasa.
Kas treeneriks on Mikli :wink:
Peep Mikli elu kulgeb praegugi sportlikus rütmis. Ta sõidab koos Raido Kodaniporgiga Eesti vastloodud rattatiimis Artic Sport. Lisaks peavad mehed samanimelises spordiklubis spinningutreeneri ametit.
Koos Kodaniporgiga loodab Mikli maastikuratta- ja maanteesõitudel võimalikult palju võite noppida. ?Selg on korras ja olen hooaja suhtes optimistlik. Maastikusõit on minu jaoks uus kogemus. Maanteelt on metsa raskem tulla kui vastupidi. Kuigi sõiduaeg on lühem, nõuab ratta valitsemine palju vaeva. Loodan, et Kodar annab nõu,? märgib Mikli.
http://www.epl.ee/artikkel_257980.html
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 18. 02. 2004. 17:25

mart kirjutas:Maanteelt on metsa raskem tulla kui vastupidi. Kuigi sõiduaeg on lühem, nõuab ratta valitsemine palju vaeva. Loodan, et Kodar annab nõu,? märgib Mikli.
http://www.epl.ee/artikkel_257980.html
tegelikult on eestis MTB tase nii madal veel, et kui jõudu on, siis ei ole vaja eriti sõita osata. maratonidel saaks ikka võidu kätte.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 18. 02. 2004. 18:58

Et siis lihtsalt vajutaks pundi eest minema ja kõik jääks nagu lambad üksteisele otsa vahtima.Kirjutasid umbes sellise tooniga,et noh kui jõudu on ja viitsimist.Sul endalgi on jõudu.Maratonis nullitakse,kui vaja,tugevam ära.Muidugi kui oled kõva ja mitte loll,siis tõenäosus ja eeldus võitmiseks on hea.Eesti tase on,mis ta on,aga milles me nii kõvad üldse oleme.Üleeelmine aasta Vooremaal olid kaks ässa ja polnud ka nii hullult kiiremad kohalikest midagi.

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 18. 02. 2004. 19:23

vaikija kirjutas:Et siis lihtsalt vajutaks pundi eest minema ja kõik jääks nagu lambad üksteisele otsa vahtima.
Et siis teeks Saramotinsit või :wink: .

kal
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 27. 11. 2003. 11:43

Postitus Postitas kal » 18. 02. 2004. 19:38

mart kirjutas: Kas treeneriks on Mikli :wink:
Aga loomulikult! :) Ja tõeliselt hästi teeb, tema trenn on kõige mõnusam.

grishasport
Rattur
Postitusi: 399
Liitunud: 07. 11. 2003. 23:14

Postitus Postitas grishasport » 18. 02. 2004. 21:40

Ruve kirjutas:
mart kirjutas:Maanteelt on metsa raskem tulla kui vastupidi. Kuigi sõiduaeg on lühem, nõuab ratta valitsemine palju vaeva. Loodan, et Kodar annab nõu,? märgib Mikli.
http://www.epl.ee/artikkel_257980.html
tegelikult on eestis MTB tase nii madal veel, et kui jõudu on, siis ei ole vaja eriti sõita osata. maratonidel saaks ikka võidu kätte.
Kodar palus edasi öölda, et Eesti madala tasega eliit ootab pikkisilmi Mulgi maratonil kõva tegijaga jõudu proovima.
Põhjust harjutada?
Grisha

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 18. 02. 2004. 22:36

Peep Mikli kirjutas: Karmi korda ma taga ei aja, kuid kogenud silm näeb kohe, kui keegi viilib
Spinning on vabatahtlik asi. Peaks olema ju enda asi kui palju kruvi peale keerad... :roll:
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 02. 2004. 22:45

grishasport kirjutas: Kodar palus edasi öölda, et Eesti madala tasega eliit ootab pikkisilmi Mulgi maratonil kõva tegijaga jõudu proovima.
Põhjust harjutada?
kasutaja Kodar võiks tekkida küll clubbersisse ja harrastajate seas elevust tekitada :wink: aga ruve peab vist mulgis ennast tõestama :lol: :lol:

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 18. 02. 2004. 23:09

grishasport kirjutas:
Ruve kirjutas:
mart kirjutas:Maanteelt on metsa raskem tulla kui vastupidi. Kuigi sõiduaeg on lühem, nõuab ratta valitsemine palju vaeva. Loodan, et Kodar annab nõu,? märgib Mikli.
http://www.epl.ee/artikkel_257980.html
tegelikult on eestis MTB tase nii madal veel, et kui jõudu on, siis ei ole vaja eriti sõita osata. maratonidel saaks ikka võidu kätte.
Kodar palus edasi öölda, et Eesti madala tasega eliit ootab pikkisilmi Mulgi maratonil kõva tegijaga jõudu proovima.
Põhjust harjutada?
siis peate Jassi osalema kutsuma, sest eesti "kõrge" tasemega MTB eliit sai Kõrve Rattasõidul MNT mehe käest nagu muuseas pähe :roll: jutt oli ju ikkagi sellest kas MNT-l kõva mees on võimeline eestis MTB sõidul konkurentsi pakkuma MTB meestele? minu arvates on küll, sest eesti MTB sõidud ei ole tehniliselt nii keerulised, et jõuga võita ei saaks.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 18. 02. 2004. 23:10

tarmo kirjutas:
grishasport kirjutas: Kodar palus edasi öölda, et Eesti madala tasega eliit ootab pikkisilmi Mulgi maratonil kõva tegijaga jõudu proovima.
Põhjust harjutada?
kasutaja Kodar võiks tekkida küll clubbersisse ja harrastajate seas elevust tekitada :wink: aga ruve peab vist mulgis ennast tõestama :lol: :lol:
Ruve on ka 50 hulka sõites rahul ja ei trügi kõrgemale 8)

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 19. 02. 2004. 00:25

Ruvel hakkas kevadväsimus.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 19. 02. 2004. 08:58

tarmo kirjutas:kasutaja Kodar võiks tekkida küll clubbersisse ja harrastajate seas elevust tekitada :wink: aga ruve peab vist mulgis ennast tõestama :lol: :lol:
ning lisaks tühipaljale elevusele võiks meie tipud ka aeg-ajalt teemade all sõna võtta. Ootan pikisilmi. Eriti kui rarrastajate omavaheline arutele kipub ehk teinekord valede järeldusteni jõudma siis võiks autoriteedid sekkuda. :roll:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 19. 02. 2004. 09:19

Ruve kirjutas: minu arvates on küll, sest eesti MTB sõidud ei ole tehniliselt nii keerulised, et jõuga võita ei saaks.
see kehtib maratonide puhul. julgen väita et karksi xc rajal jääb jass näiteks kodarast, orasest, massast ja kanast kaugele maha.

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 19. 02. 2004. 10:20

ning lisaks tühipaljale elevusele võiks meie tipud ka aeg-ajalt teemade all sõna võtta. Ootan pikisilmi. Eriti kui rarrastajate omavaheline arutele kipub ehk teinekord valede järeldusteni jõudma siis võiks autoriteedid sekkuda. :roll:
Oleneb, keda tipuks lugeda aga arvan, et mõned juba võtavad sõna ka. Näiteks U23 eesti meister peaks ju küll tipp olema :lol:
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 19. 02. 2004. 10:30

Ruuno kirjutas:
ning lisaks tühipaljale elevusele võiks meie tipud ka aeg-ajalt teemade all sõna võtta. Ootan pikisilmi. Eriti kui rarrastajate omavaheline arutele kipub ehk teinekord valede järeldusteni jõudma siis võiks autoriteedid sekkuda. :roll:
Oleneb, keda tipuks lugeda aga arvan, et mõned juba võtavad sõna ka. Näiteks U23 eesti meister peaks ju küll tipp olema :lol:
Allan Aulikut võib tipuks lugeda küll, kuid foorumi liikmete nimekirjast ei leia mina ei "allanit" ega "aulikut" ning iga uue foorumikasutaja lisandudes ei tõtta ka uurima, ega äkki mõne ässaga tegu pole. Aga see segadust külvav varjunimede all esinemine foorumis on juba hoopis teine teema ja piisavalt ka arutatud. Tuuleveskitega võitlemine :?
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 25. 02. 2004. 10:54

Peep Mikli räägib Õhtulehes spinningust:
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=153401&r=28
Signature sucks! Pilt

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 25. 02. 2004. 16:21

mestari kirjutas:
marion kirjutas:Tallinnas on 4 võimalust (võib-olla on mõned veel, ei tea) ja isiklikud kogemused või nende puudumine:
1. Status Club, Rocca või Pirita - tengelpung ei kannata, samuti 0,5- või 1-aastane klubipakett
2. Arctic Club (Ehitajate teel) - hind viimase piiri peal aga jama lepinguga
3. Reval Sport (Aia tänaval) - korra käisin, riietusruum jättis väga soovida ja trenni andis mingi aeroobikatibi, kohe üldse ei meeldinud
4. Fittest (TTÜ Spordihoones) - eelmisel talvel käisin sageli, riietusruum OK, kuigi vahete-vahel liiga täis, treeneritest kõige mõnusam oli Liis. Ühe trenni hind 75.- kuu 850.- ja 20x 999.-; õpilastel-üliõpilastel -10%.
Sellel talvel on jälle plaanis hakata Fittest'is käima, praegu võtangi hoogu.
5.http://www.stuudio99.ee/index.php?lang=est&main_id=26
Saab ka ilma treeneri ja muusikata sõita, kasvõi üksinda, haudvaikuses.
Ka Zelluloosi spordiklubis on vanematüübilised spinningurattad. Pedaalid on tavalised (korvidega), kuid lahkelt lubatakse trenni teha omade pedaalide ja kingadega. Vahetuseks vajalikud tööriistad peavad endal kaasas olema.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 26. 02. 2004. 15:14

Allan Aulikut võib tipuks lugeda küll, kuid foorumi liikmete nimekirjast ei leia mina ei "allanit" ega "aulikut" .....
Sellise nimega Sa teda siit tõesti ei leia, kuid, rääkimas käib ta siin üsna tihti (alates dets. 2003a., kui liitus) Teeb seda küll teise nime all, mida mina siin avaldama ei hakkaks, pole nagu minu õigus.

tydrukbussis
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 19. 12. 2004. 23:10

Postitus Postitas tydrukbussis » 20. 12. 2004. 00:15

Mina täiesti armusin Maxi trennidesse tartu Arcticus. Eriti armas on see, et need hommikul kell 8.10 :)

Rad
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 17. 02. 2007. 22:33

Postitus Postitas Rad » 18. 02. 2007. 00:25

Plaan osta koju spinningu ratas.
Kas kellegil on soetamise-omamise kohalt infot jagada ?
Igasugune ostualane teave teretulnud! :)

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 18. 02. 2007. 02:06

Igasugune ostualane teave teretulnud!

Saatsin ps.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 19. 02. 2007. 09:01

Rad kirjutas:Plaan osta koju spinningu ratas.
Kas kellegil on soetamise-omamise kohalt infot jagada ?
Igasugune ostualane teave teretulnud! :)
aga palun:

http://www.arcoman.ee/index.php?page=71 ... roup_id=13

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Spinning

Postitus Postitas kaarelk » 13. 11. 2009. 16:29

Kuuajaline treeningpaus on hakanud juba kergelt ajudele käima, nii et mõtlesin enne talve pisut sisetreeningutega õnne proovida. Hetkel tundub, et peamiselt huvitaks spinning (et mingitki rattavormi hoida), aga võibolla ka midagi jooga vaimus (et natuke elastust ja tugisüsteemi arendada ) ja pisut ujumist. Jõusaalis käimine oleks ka muidugi väga abiks, aga varasemad katsed on korduvalt näidanud , et sellega regulaarseks tegelemiseks puudub igasugune entusiasm (võibolla treeneri koostatud personaalne kava pisut parandaks motivatsiooni).

Seega ehk on kellelgi tartu spordiklubide osas soovitusi, kas kuskil üldse sellised võimalused olemas oleksid ? (kindlasti pole mul huvi mingi aastase klubiliikmelisuse vastu)

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Spinning

Postitus Postitas Ereliukas » 14. 11. 2009. 22:52

Tartus Arcticus olemas spets spinnigupakett, millega pääseb lisaks ka jõusaali ja ujuma.
Räägi, et tahad lühemaks ajaks, kui aasta, ehk pakuvad viletsal ajal variandi välja.

maleet
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 25. 06. 2008. 13:00

Re: Spinning

Postitus Postitas maleet » 15. 11. 2009. 20:42

fittest eedeni ka suht soodus praegusel ajal. Kuigi ise ka Arcticus ehk oskan ainult seda kiita. Aga samas olen ka seal aastase lepinguga.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Spinning

Postitus Postitas wylde » 01. 01. 2010. 19:32

Et väntamist põnevamaks teha, siis on võimalus endale osta virtuaal teekond, et kujutlusvõimele puhkust anda. Ei tea, kas see teeb sõidu mõnusmakas ka aga täitsa huvitav tundub. vaadake ise: http://www.tacxvr.be/en/products/real-life-video
Kui kellegil mõni videotest on, võiks kommenteerida. Kui on tõesti asjalik värk, siis võiks ise ka ühe osta ja siis siin omavahel videosid laenata/vahetada? Kuskilt ei loe välja, kas pildil saab ka ise kiirust muuta, pakun et ei, et lihtsalt ise lähed nö pildiga kaasa- tõusul püsti ja laskumisel siis kerides ehk. vot sedapsi.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Spinning

Postitus Postitas veiko » 01. 01. 2010. 20:11

Pilt liigub sellise kiirusega nagu ise väntad. Allamäge sõit sõltub rahakoti paksusest. Kallim variant imiteerib ka vabajooksu ja veab ise ratast kaasa. Odavamal vabajooksu mootor puudub. Tean, et mõnel foorumikasutajal on ka selline aparaat kodus. Ehk nad annavad objektiivset tagasisidet. Põgusad kommentaarid ütlevad, et on juppmaad huvitavam, kui lihtsalt tapeeti vahtida.

Vasta

Mine “ÜKE”