Jalapress

Mõtted ja arutlused treeningust väljaspool rattahooaega ja üldkehalinest ettevalmistusest
Foorumi reeglid
ÜKE ühitsreeningute jaoks on oma foorum viewforum.php?f=192
Vasta
Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

jalapress

Postitus Postitas smile » 11. 07. 2003. 13:24

Sügisel kogusin kõik kettad TTÜ spordihoone jõusaalist kokku ja kerkis see koorem nagu naksti ;-) Isegi mitu korda...

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 11. 07. 2003. 13:25

sellised pressid on ju ilged liigese lõhkujad,
ise ei taha(ei saa) vahest ilma raskusetagi kükke teha :(

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: jalapress

Postitus Postitas Andrus K » 11. 07. 2003. 13:26

smile kirjutas:Sügisel kogusin kõik kettad TTÜ spordihoone jõusaalist kokku ja kerkis see koorem nagu naksti ;-) Isegi mitu korda...
kettad jagunevad: kettad, rattad, sõrmused(2,5 ja 5kg), seibid (1,25 kg)
kas kogu kraam kerkis või :shock:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

Re: jalapress

Postitus Postitas smile » 11. 07. 2003. 13:31

Andrus K kirjutas:
smile kirjutas:Sügisel kogusin kõik kettad TTÜ spordihoone jõusaalist kokku ja kerkis see koorem nagu naksti ;-) Isegi mitu korda...
kettad jagunevad: kettad, rattad, sõrmused(2,5 ja 5kg), seibid (1,25 kg)
kas kogu kraam kerkis või :shock:
Kahjuks enam nii täpselt ei mäleta. Ei pidand seda eriti oluliseks, sai niisama vaid piire proovitud... Aga üle 250 kg oli kindlasti...

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 11. 07. 2003. 13:52

Alfonze kirjutas:oijahh, ma ikks siis vist k6ige kogukam :oops:
25/186/125 ja tegelen ka j6usaaliga, jalapressist r22kides sain 410kg yles siis said kettad otsa saalis:-P
al.

jama lugu siis
siis pole muud, kui paar venda veel pressi otsa istuma panna ja saab jälle edasi treenida :)
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Postitus Postitas Alfonze » 11. 07. 2003. 17:11

Aga see alfonse 410 on ikka jube värk... :shock:[/quote]

see jalapress on selline kahtlane asi, tavakykk 200kg on ikka oluliselt hullem teha, muidugi peavad olema korralikud p6lvesidemed ja v88.

al.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 11. 07. 2003. 18:47

Alfonze kirjutas: see jalapress on selline kahtlane asi, tavakykk 200kg on ikka oluliselt hullem teha, muidugi peavad olema korralikud p6lvesidemed ja v88.

al.
Ise ei ole seda jalapressi proovinuki, aga koolis sa niisama kongiga tulemuse peale kükki tehtud ja siis sain 95 kg üles. Jalg oleks ikka päris palju kannatanud(arvestades seda ka, et kevadel tegin ja talvel olin väga vähe trenni teinud), aga selg...selga lõid sellised valud sisse :cry: .
velo.clubbers.ee

villu
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 18. 06. 2003. 15:21

Postitus Postitas villu » 11. 07. 2003. 18:59

Kunagi trennis oli selline juhus, et ässad tõukasid hulle kilosid üles ja üks vähe nõrgem vend kellel ilmselt olid miskid kompleksid ei tahtnud kehvem olla , surus ka need kilod yles ja sinna ta jäigi ... põlved sirged, " pool tonni" kilosid seal peal ja kõik mis ta öelda suutis oli appi . Peale seda ma enam miskeid rekordeid püstitada ei taha kui endas kinel ei ole :?

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 11. 07. 2003. 19:51

Lauri kirjutas:
Alfonze kirjutas: see jalapress on selline kahtlane asi, tavakykk 200kg on ikka oluliselt hullem teha, muidugi peavad olema korralikud p6lvesidemed ja v88.

al.
Ise ei ole seda jalapressi proovinuki, aga koolis sa niisama kongiga tulemuse peale kükki tehtud ja siis sain 95 kg üles. Jalg oleks ikka päris palju kannatanud(arvestades seda ka, et kevadel tegin ja talvel olin väga vähe trenni teinud), aga selg...selga lõid sellised valud sisse :cry: .
jalapressi eelis kangiga kükkide tegemise ees ongi see,et press ei koorma nii palju selga.Pressil istud nagu toolil ja lükkad jalgu ette-üles.Eriti hästi mõjub minu arust maanteesõitjatele kes madalamat sõiduasendit kasutavad...

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 11. 07. 2003. 22:30

Üks anekdootlik aga tõestisündinud lugu kangiga kükkimisest. Tegime omal ajal jõusaalis kükke. Peal oli no natuke 100 kg. alla. Noor poiss lasi end kükki ja enam üles ei saanud. Ei lase ette maha, ega taha. Viimases hädas lasi ühe käe lahti ja lükkas põlve pealt. Kui ta üles sai, oli kang õla peale risti vajunud ning nii ta seal siis seisis kui korvpallipoisid sisse astusid. Pärast käisid jutud, et hullud teevad kükke, kang ühe õla peal.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 11. 07. 2003. 23:38

Road kirjutas:Üks anekdootlik aga tõestisündinud lugu kangiga kükkimisest. Tegime omal ajal jõusaalis kükke. Peal oli no natuke 100 kg. alla. Noor poiss lasi end kükki ja enam üles ei saanud. Ei lase ette maha, ega taha. Viimases hädas lasi ühe käe lahti ja lükkas põlve pealt. Kui ta üles sai, oli kang õla peale risti vajunud ning nii ta seal siis seisis kui korvpallipoisid sisse astusid. Pärast käisid jutud, et hullud teevad kükke, kang ühe õla peal.
Oot, mis sa ise olid see, kes nii tegi v? Kui olid, kas valus ei olnud ühe õlapeal üle 100 kilo hoida? Ullu maja...mul endal on juba kui mingi 90 kilo kaelas, on lihastel valus, kuigi on käterätt pandud alla. HÄMMASTAV lugu küll..
velo.clubbers.ee

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 12. 07. 2003. 09:24

Ma ei tea, kas oli valus. Kui oli, siis mitte väga. Tahtmatult tuleb jälle "vanasti". Meil oli ikka väga kõva üldfüüsiline põhi. Ja maapoisid kannatavad rohkem ka. Mitte et linnades on ludrid, kuid vahe oli sees. Jalapresse meil polnud, nii tegime kõige muu hulgas lihtsalt kükke. Ühe ja kahe jala peal. Aja peale ja hulgi. Tegelikult võiks teha ühe naljakate juhtumiste rubriigi. Ma usun, et lugusid tuleks küll.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 12. 07. 2003. 10:01

Road kirjutas:Meil oli ikka väga kõva üldfüüsiline põhi. Ja maapoisid kannatavad rohkem ka. Mitte et linnades on ludrid, kuid vahe oli sees.
ma ei ütleks,et maapoisid kannatavad rohkem.Raske öelda millest see tuleb,et mõni kannatab teine mitte?!? Asi nagu rohkem tahtejõus kinni,mõni lihtsalt sunnib ennast rohkem.
Kui siin Raplamaa võistlustel vaadata,siis just maapoisid on ludrid...kui juba natuke raske on,siis antakse alla ja ronitakse sadulast või hakatakse kõige kergema käiguga kerima...linnapoisid pingutaksid samas olukorras palju rohkem...võimalik,et kuskil Jõgevamaa kandis on olukord teine 8)
Kui jalapressist rääkida,siis müstilisi raskusi surute üles :shock: vaatasin üle,mul pressil treenides 40 kg ja kangil 25 kg :lol:

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 12. 07. 2003. 10:14

Ruve kirjutas: Kui jalapressist rääkida,siis müstilisi raskusi surute üles :shock: vaatasin üle,mul pressil treenides 40 kg ja kangil 25 kg :lol:
Äkki sa teed nn. hack kükke? Seal oled niimoodi kallaku peal püstises asendis ja päris raske ennast seal üles ajada. Aga kui tavalisel pressil on hea veeremine siis 250 kg küll midagi müstilist ei ole. Kui eesti mitmekordne rammumees Tarmo Mitt veel noor oli ja me ühes jõusaalis käisime nägin ka 600 kg tõusmas.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 12. 07. 2003. 11:33

priidik kirjutas:
Ruve kirjutas: Kui jalapressist rääkida,siis müstilisi raskusi surute üles :shock: vaatasin üle,mul pressil treenides 40 kg ja kangil 25 kg :lol:
Äkki sa teed nn. hack kükke? Seal oled niimoodi kallaku peal püstises asendis ja päris raske ennast seal üles ajada. Aga kui tavalisel pressil on hea veeremine siis 250 kg küll midagi müstilist ei ole. Kui eesti mitmekordne rammumees Tarmo Mitt veel noor oli ja me ühes jõusaalis käisime nägin ka 600 kg tõusmas.
mul on selline masin kus istun nagu toolil ja surun jalgu üles kaldteel,umbes 45 kraadise nurga all...ma arvan,et see on jalapress? :P nägin kunagi ühes kluturismiajakirjas("Atleet" vist) pilti ja keevitasin omale vanarauast masina kokku 8) kükke teen ka fikseeritud kangiga masinaga...kang liigub üles-alla nagu liugurite peal ja juhul kui vaja kükk kiielt lõpetada saan stopperi peale panna...

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 12. 07. 2003. 14:05

Road kirjutas:Ma ei tea, kas oli valus. Kui oli, siis mitte väga. Meil oli ikka väga kõva üldfüüsiline põhi. Ja maapoisid kannatavad rohkem ka. Mitte et linnades on ludrid, kuid vahe oli sees.
Ei oska ennast maa ja linnapoiste skaalal identifitseerida kuidagi. Linna ääres Pääsküla ja Nõmme vahel kasvanud, enamik aja nooruses Otepääl, Haanjas, venemaal suusalaagrites veetnud. Usun et mingi vahe on olemas selles kus sa oled kasvanud. Kannatamine on seotud hoopis keerulisemate protsessidega kui füüsiline töö lapsepõlves. Enamik ronijaid ja visalt sabas rippujaid on pärit just sellistest pisikestest asulatest niin nagu Nõmme, Keila, Otepää jt . maakohtadeks neid ei saa otseselt nimetada. Kui vaadata sõitjaid ka maailmas siis enamik neist on pisilinnadest või küladest mingi vaheldusrikka maastikuvormi lähedalt. Otseselt maapoisse ei oskagi päristipus nii lambist nimetada. :?:

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 12. 07. 2003. 14:24

Ruve kirjutas: mul on selline masin kus istun nagu toolil ja surun jalgu üles kaldteel,umbes 45 kraadise nurga all...ma arvan,et see on jalapress? :P
See on jah jalapress mis sul on. Hack press on selline kus lamad 45 kraadise nurga all püsti, pea ikka üleval ja siis laskud kükki.
Kui sul see raskus laagritel ei jookse vaid on liuguritel või puksidel siis on käik raske (raskusjõud+hõõrdejõud) ja väga palju vist jah peale panna ei saa.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 12. 07. 2003. 16:13

priidik kirjutas:
Ruve kirjutas: mul on selline masin kus istun nagu toolil ja surun jalgu üles kaldteel,umbes 45 kraadise nurga all...ma arvan,et see on jalapress? :P
See on jah jalapress mis sul on. Hack press on selline kus lamad 45 kraadise nurga all püsti, pea ikka üleval ja siis laskud kükki.
Kui sul see raskus laagritel ei jookse vaid on liuguritel või puksidel siis on käik raske (raskusjõud+hõõrdejõud) ja väga palju vist jah peale panna ei saa.
jalapressil on mul laagrid,nö.205 laagrid 8 tk.ja nende peal liigubki üles-alla renni sees,liigub päris kergelt...see kükitamise masin on liuguritel,aga see liigub peaaegu otse üles,niiet vahet pole..

HUS
Rattur
Postitusi: 79
Liitunud: 17. 04. 2003. 09:22

Postitus Postitas HUS » 29. 12. 2003. 02:30

Lauri kirjutas:Kui olid, kas valus ei olnud ühe õlapeal üle 100 kilo hoida? Ullu maja...mul endal on juba kui mingi 90 kilo kaelas, on lihastel valus, kuigi on käterätt pandud alla.
Ei maksa kaela peal st trapetsitel hoida, kui valus on. Lase kangi allapoole nn jõutõste asendisse ja võib selle räti minema visata.

Vasta

Mine “ÜKE”