Jooksmine talve perioodil

Mõtted ja arutlused treeningust väljaspool rattahooaega ja üldkehalinest ettevalmistusest
Foorumi reeglid
ÜKE ühitsreeningute jaoks on oma foorum viewforum.php?f=192
Vasta
japs
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 26. 10. 2004. 15:09

Jooksmine talve perioodil

Postitus Postitas japs » 11. 11. 2007. 11:52

Ratta hulludele selline küsimus:Kas jooksmine sel perioodil
ratturile on mingil moel kasulik ja mitte lihtsalt ajaraisk?
Isiklikult endale meeldib joosta.kui sellest üldse mingit kasu on suvel võisteldes näiteks just bikega,siis millne see kasu on ja kui tihti ja kui palju siis korraga ühes nädalas peaks jooksma näiteks.Kas joostes saab ka kuidagi rattasõiduks kasulikku kiiruslikku vastupidavust arendada? Usun et raamatust saab ka seda lugeda aga sooviks just rattahullude enda arvamust.
tänades vastuse eest :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 11. 11. 2007. 15:08

Tõsine rattur sõidab rattaga aastaringselt. Mina ei ole siis tõsine järelikult. Sügisel jooksen ja talvel suusatan kui lund on. Kui pole siis jooksen. Üldkehaliselt on see kindlasti parem kui peed pirniks istuda.

Lihaskonna kontekstis pidi joostes teised lihased töötama, kuid nt uisustiilis suusatades jälle samad mis rattasõidus. Kokkuvõttes tee seda mida tahad ja mille juures tunne hea on.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

japs
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 26. 10. 2004. 15:09

Postitus Postitas japs » 11. 11. 2007. 15:55

Tänan,arvasin ise enam-vähem sama ja olen siiani nii ka talitanud,loomulikult tuleks sadulas istuda niipalju kui võimalik,aga vaheldust peab ka olema. :)

IFF12
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 18. 03. 2007. 09:16

Postitus Postitas IFF12 » 22. 11. 2007. 17:28

Tegelikult kui lugeda maastikuratturi treeningpiiblit ja uurides teisi soovitusi muidugi jooksmine spetsiaalselt nn rattalihast ei arenda. KUID sügise lõpp ja talv on ju ÜKE periood mil jooksmine ja suusk tuleb kindlasti kasuks just võhma mõttes. Kuid üldiselt teeb tõsine rattur, kes elab sellises keerulises kliimas nagu meie ka talvel mõningaid rattatreeninguid.
Ise näiteks jooksen nädalas keskmiselt 2-3 korda; jõusaal 2 korda;ja ratas (just maastik) 2 korda ,metsa all on mõnus rallida 8) ja kindlasti saab kogemusi juurde kordinatsiooni-,tasakaalu- ja rattavalitsemise mõttes.

japs
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 26. 10. 2004. 15:09

Postitus Postitas japs » 22. 11. 2007. 19:10

Imelik on see, et sügis-talvel väljas sõita on nagu kergem kui toas pukil,ma mõtlen seda et väljas sõites väsimust nii ruttu ei teki,vähemalt minul mitte.
Milleni ma tahtsin jõuda on see, et kas teie kes te peate treeningpäevikut märgite üles ka pukil sõidetud km-id.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 22. 11. 2007. 19:24

japs kirjutas: Milleni ma tahtsin jõuda on see, et kas teie kes te peate treeningpäevikut märgite üles ka pukil sõidetud km-id.
Tundub mõtetu tegevus, sest olenevalt käigust koguneb neid erinevalt. Aga treeninguid plaaneerid niietnii tundides ja km ei näita midagi.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 23. 11. 2007. 09:41

japs kirjutas:Imelik on see, et sügis-talvel väljas sõita on nagu kergem kui toas pukil,ma mõtlen seda et väljas sõites väsimust nii ruttu ei teki,vähemalt minul mitte.
Koblakas tekkib, sellepärast paned ka väsimust tähele. Teeotsi ja muid maamärke milleni kerida pole ja minimotivatsioon puudub. Lahendus oleks Tacxi iMagic, vaata http://www.rattad.ee näiteks.

Mis jooskmisse puutub siis spetsiifilisele rattasaavutusele aitab enim selle kardiovaskulaarne osa. "Jooksulihas" võib olla rattasõidul kasutu, aga mida rohkem erinevaid distsipliine miksid seda parem sinu tervisele ja lihastele üldises plaanis. Loe kasvõi http://www.polarpersonaltrainer.com -i soovituste osakonda.

Vasta

Mine “ÜKE”