Rattasõit, jooks ja suusatamine

Mõtted ja arutlused treeningust väljaspool rattahooaega ja üldkehalinest ettevalmistusest
Foorumi reeglid
ÜKE ühitsreeningute jaoks on oma foorum viewforum.php?f=192
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 03. 07. 2003. 06:38

vaadates hetkel aknast välja, tundub, et täna on hoopis ideaalne jooksuilm. Kui keegi siiski rattaga täna välja tuleb, siis ärge mulle harku mesas ja sellega külgnevates piirkondades otsa sõitke :wink:

Külaline

Jooks

Postitus Postitas Külaline » 03. 07. 2003. 07:30

Õige. Jooksuilm on täna hea ... ma pidin eilse leitsakuga Nordea jooksul surema. Aga loodetavasti on rattureid ikka ka :) Kohtumiseni 11:00 siis.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 03. 07. 2003. 08:10

muaddib kirjutas:vaadates hetkel aknast välja, tundub, et täna on hoopis ideaalne jooksuilm. :wink:
tõsise ratturi jaoks ei kunagi head jooksuilma :shock:

Külaline

Jooksuilm

Postitus Postitas Külaline » 03. 07. 2003. 08:36

Tõsise ratturi jaoks vast mitte aga mina tegelen mõlemaga ;-)

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Re: Kellaaeg

Postitus Postitas priidik » 03. 07. 2003. 08:53

harles kirjutas: väike treening koodnimetusega 'Kõrve duatlon', mis sisaldaks: ratas TLN-Kõrvemaa, seal jooks mööda pikemat (16km vist ...) suusarada, ratas Kõrvemaa - TLN. Need, kes joosta ei taha, saavad teha rattaga seda ringi või mida iganes :)
Hmmm, väike treening !!!!! 16 km jooksu :roll: Ma pole kunagi üle 10 km jooksnud, pärast seda olin ka täitsa kutu. Kõvad mehed.

Külaline

Re: Kellaaeg

Postitus Postitas Külaline » 03. 07. 2003. 09:10

priidik kirjutas:
harles kirjutas: väike treening koodnimetusega 'Kõrve duatlon', mis sisaldaks: ratas TLN-Kõrvemaa, seal jooks mööda pikemat (16km vist ...) suusarada, ratas Kõrvemaa - TLN. Need, kes joosta ei taha, saavad teha rattaga seda ringi või mida iganes :)
Hmmm, väike treening !!!!! 16 km jooksu :roll: Ma pole kunagi üle 10 km jooksnud, pärast seda olin ka täitsa kutu. Kõvad mehed.
loodan et mind ja harlest nüüd foorumist välja ei visata, kuid oleme jah sellised kahepaiksed (jooks ja jalgratas) :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kellaaeg

Postitus Postitas Mati » 03. 07. 2003. 09:32

muaddib kirjutas:loodan et mind ja harlest nüüd foorumist välja ei visata, kuid oleme jah sellised kahepaiksed (jooks ja jalgratas) :wink:
No olen minagi ntx Tartu Jooksumaratoni läbi teind ja talvel suustatan kah veel :shock: :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 03. 07. 2003. 09:34

tarmo kirjutas:
muaddib kirjutas:vaadates hetkel aknast välja, tundub, et täna on hoopis ideaalne jooksuilm. :wink:
tõsise ratturi jaoks ei kunagi head jooksuilma :shock:
vahet pole sest Eestis on kogu aeg kehv suusailm :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Kellaaeg

Postitus Postitas KristjanS » 03. 07. 2003. 09:34

Mati kirjutas:
muaddib kirjutas:loodan et mind ja harlest nüüd foorumist välja ei visata, kuid oleme jah sellised kahepaiksed (jooks ja jalgratas) :wink:
No olen minagi ntx Tartu Jooksumaratoni läbi teind ja talvel suustatan kah veel :shock: :D
suuska teeb vist kyll iga rattur.See on ju talvel põhiline treening :idea: :!: :shock:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kellaaeg

Postitus Postitas Mati » 03. 07. 2003. 09:48

veloman32 kirjutas:
Mati kirjutas:
muaddib kirjutas:loodan et mind ja harlest nüüd foorumist välja ei visata, kuid oleme jah sellised kahepaiksed (jooks ja jalgratas) :wink:
No olen minagi ntx Tartu Jooksumaratoni läbi teind ja talvel suustatan kah veel :shock: :D
suuska teeb vist kyll iga rattur.See on ju talvel põhiline treening :idea: :!: :shock:
siin sa kahjuks eksid :) , suusk on paljude ratturite jaoks pigem piin. enne rassitakse rattaga lumes ja jääs kui suusad alla pannakse. aga on ka muidugi erandeid :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Kellaaeg

Postitus Postitas Rom » 03. 07. 2003. 10:17

Mati kirjutas: siin sa kahjuks eksid :) , suusk on paljude ratturite jaoks pigem piin. enne rassitakse rattaga lumes ja jääs kui suusad alla pannakse. aga on ka muidugi erandeid :D
Arvan et erandid on need kellele suusk ei meeldi.
Viimati muutis Rom, 03. 07. 2003. 11:01, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 03. 07. 2003. 12:03

Suusatan talvel nii 300-500 km :roll: Ma ikka jaotan seda kilometraazi 2-3 kuu vahel :lol: Jooksen 0 km aastas. Käin koduuksest autoni ja autost töökoha ukseni ja eranditult kasutan lifti. Aga rattaga sõidan peaaegu sama palju kui autoga.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 03. 07. 2003. 12:06

vanasti suusatasin uisku Viimsi lumistel väljadel, siis aga kadusid need vanad head talved ja asi jäi soiku. Jooksmine on kahtlane asi. eelmine a jäin invaliidiks sellest, kuna osalesin jooksulaagris :lol:
Põlved olid paistes, kõndida ei saanud. Nädal aega lihtsalt istumist peale seda jama.
No Pain No Gain

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 03. 07. 2003. 12:19

jooksmine pole midagi kahtlane asi. Kui talvel suusailma pole ja ratast lumes/lörtsis lõhkuda ei taha (sest lume alla ju ei näe), siis on jooksmine ainus viis talvel, kuidas vältida piparkookide söömisest ette tulevat kõhtu. :P
Muidugi on variant käia jõusaalis pukil kerimas ja teiste higihaisu sisse hingamas.
Ka julgeksin väita, et jooksmine on võrreldes jalgrattasõiduga universaalsem, ses mõttes, et mõjub rohkematele lihasgruppidele. Kõhu saab vähema vaevata (vähema ajaga) eest kui vaja. Samas on jalgrattasõit jälle funnim :wink:

Lambist jooksulaagrisse mineks on sama tark, kui matsult Tahkosse minna. Iga asi tuleb aastatega. 8)

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Postitus Postitas Raulpoiss » 03. 07. 2003. 12:46

ma ikka talvel jooksen, suusatan ja ujun.
aga põhitreening ikka rattaga, olen nagu istumisega harjunud, tööl istud, autoroolis istud..... :D

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 03. 07. 2003. 13:38

Õige. Rattasõit on ju üks väheseid spordialasid mida saab istudes harrastada.

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 04. 07. 2003. 09:26

priidik kirjutas:Õige. Rattasõit on ju üks väheseid spordialasid mida saab istudes harrastada.
kui ikka "sees" istud, pole peale raualoopimise vist miskit võimalik harrastada... :roll:

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: Kellaaeg

Postitus Postitas Ruve » 04. 07. 2003. 10:04

Andrus K kirjutas:
priidik kirjutas:
harles kirjutas: väike treening koodnimetusega 'Kõrve duatlon', mis sisaldaks: ratas TLN-Kõrvemaa, seal jooks mööda pikemat (16km vist ...) suusarada, ratas Kõrvemaa - TLN. Need, kes joosta ei taha, saavad teha rattaga seda ringi või mida iganes :)
Hmmm, väike treening !!!!! 16 km jooksu :roll: Ma pole kunagi üle 10 km jooksnud, pärast seda olin ka täitsa kutu. Kõvad mehed.
loodan et mind ja harlest nüüd foorumist välja ei visata, kuid oleme jah sellised kahepaiksed (jooks ja jalgratas) :wink:
küsimus siis siinsetele jooksumeestele...kas poolmaratoni aega 1 h 30 min. peaks väga häbenema? :P

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 07. 2003. 10:10

Ruve kirjutas:küsimus siis siinsetele jooksumeestele...kas poolmaratoni aega 1 h 30 min. peaks väga häbenema? :P
Kui oleksid puhtakujuline jooksumees, siis peaks kergelt häbenema, kui teed ka ratas siis on see tulemus väga hea. Enda parim tulemus on 1:37 mis suht nõrk, alla 1:35 tahaks see aasta sügisjookul saada küll.

Pavka paneb muidugi 1h kopikatega :shock:

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 04. 07. 2003. 10:25

Andrus K kirjutas:
Ruve kirjutas:küsimus siis siinsetele jooksumeestele...kas poolmaratoni aega 1 h 30 min. peaks väga häbenema? :P
Kui oleksid puhtakujuline jooksumees, siis peaks kergelt häbenema, kui teed ka ratas siis on see tulemus väga hea. Enda parim tulemus on 1:37 mis suht nõrk, alla 1:35 tahaks see aasta sügisjookul saada küll.

Pavka paneb muidugi 1h kopikatega :shock:
ma pole see aasta veel tossusi jalga saanud,aga sügisjooksul ja SLõhtulehe jooksul plaanis vist joosta küll.Arvan,et rattaga lõpetan Rakvere rattasõiduga ära...ja siis jooksma :D Tallinna maratonile ka läheb keegi :?:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 04. 07. 2003. 10:28

Ruve kirjutas:[Arvan,et rattaga lõpetan Rakvere rattasõiduga ära...ja siis jooksma :D Tallinna maratonile ka läheb keegi :?:
ruve, aga rapla rattamaraton :!: kas sa tõesti ei stardi seal? :roll:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kellaaeg

Postitus Postitas Mati » 04. 07. 2003. 10:31

Ruve kirjutas:küsimus siis siinsetele jooksumeestele...kas poolmaratoni aega 1 h 30 min. peaks väga häbenema? :P
no minu arvates oled sa sellise ajaga lausa supermees. omal õnnestus Tartu Jooksumaraton (23 km maastikul) läbida 1:55 kanti :oops: ja kiiremini oleks suutnud võibolla põlvevalu puudumisel maks 5-10 min. seega multisportlase kohta sul väga hea tulemus. kui suuska kah lased, siis Tartu Neliküritusel saaks juba kokkuvõttes võib olla päris arvestatava koha :!: .
Viimati muutis Mati, 04. 07. 2003. 10:47, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 07. 2003. 10:32

Ruve kirjutas:...ja siis jooksma :D Tallinna maratonile ka läheb keegi :?:
ma lähen. esimest korda elus :twisted:

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: Kellaaeg

Postitus Postitas Ruve » 04. 07. 2003. 10:42

Mati kirjutas:
Ruve kirjutas:küsimus siis siinsetele jooksumeestele...kas poolmaratoni aega 1 h 30 min. peaks väga häbenema? :P
no minu arvates oled sa sellise ajaga lausa supermees. omal õnnestus Tartu Jooksumaraton (23 km maastikul) läbida 1:55 kanti :oops: ja kiiremini oleks suutnud võibolla põlvevalu puudumisel maks 5-10 min. seega multisportlase kohta väga hea tulemus. kui suuska kah lased, siis Tartu Neliküritusel saaks juba kokkuvõttes võib olla päris arvestatava koha :!: .
jooksin asfaldil ja 4 aastat tagasi :lol: pole aimugi kuidas praegult joosta jõuan...suusataks hea meelega kui rahakott kannataks..ja lund oleks..märjamaa kandis saab aastas korra suusad alla :( ja radu ei viitsi siin ka keegi hooldada..endal tehnikat pole...

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 04. 07. 2003. 10:50

tarmo kirjutas:
Ruve kirjutas:[Arvan,et rattaga lõpetan Rakvere rattasõiduga ära...ja siis jooksma :D Tallinna maratonile ka läheb keegi :?:
ruve, aga rapla rattamaraton :!: kas sa tõesti ei stardi seal? :roll:
Rapla Rattamaratoni ju ei toimu :?: mingi eelsõit ainult...vähemalt mina loen kalendrist nii välja :roll: maratonile läheks küll 8)

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 04. 07. 2003. 17:28

Et siis muud spordialad lisaks rattale. Sattusin täna pooljuhuslikult kohalikku kergejõustikutrenni. Üldiselt on kergejõustik minu jaoks olnud üks kole asi, aga täna oli küll tore. Mõnus soojendus ja õpiti näiteks odaviset täna. Asjalikke venitusharjutusi tehti ja see on põhiline. Need harjutused lähevad enne ja pärast rattasõitu käiku edaspidi :)

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 07. 07. 2003. 06:33

tegelikult oleks huvitav teada, kas siis jookmine pole tõsiste ratturite poolt üldse aksepteeritud :?: Veel pole mulle, kunagi ükski ratta-treeningplaan näppu juhtunud, kui kas tõesti säärased siis kasvõi üht 30 min. sörki nädalas ei sisalda :?: Jõusaal vist ju on sees (muidugi vaid teatud harjutustena). Ujumine :?:
Ehk siis, kas tõesti kaob rattatunnetus hoobilt, kui muud ala teed, või võiks ikka arvata, et alad täiendavad teineteist. Kuidas nendne treeningplaanidega siis on :?:

Tarmo on oma vastumeelsust jooksule juba väljendanud, kuid kas see on isiklik vastumeelsus või tõesti sellist punkti tõsise ratturi treeningplaanidest ei leia :?: :shock:

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 07. 07. 2003. 07:01

Andrus K kirjutas:Muidugi on variant käia jõusaalis pukil kerimas ja teiste higihaisu sisse hingamas.
8)
Käisin eelmine talv otsa spinningus koos tsikkidega :) Vot see tappis. Igasugu erinevad lihased võeti läbi ja esimesed trennid olid jubedad. Aga kevadeks oli ikka minu kohta väga hea põhi all. Mägedesse ronimine oli võrreldes eelmise aastaga juba tükk maad kergem ja jalad suudavad ka kiiremini pedaale vändata ilma, et otsad annaksin :) Üks treeneritest oli Urmas Tölp, kes oli kunagi trekisõidus päris hea tegija.

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Postitus Postitas Raulpoiss » 07. 07. 2003. 08:15

tõsistel ratturitel pole tõepoolest jooksu plaanis. ükskord mingi tegelene rääkis sellest pikalt. täpsel ei mäleta, aga jooksusamm on rattasõiduga võrreldes erinev ja ei tee rattur lihasele head jne jne. mäletan, et kunagi erika salumäe rääkis, et kui oli tippvormis (olümpia, mm), siis läks 300 m kaugusel asuvasse sööklasse ka rattaga, et käies vormi ei rikuks.
ujumine on väga soositud, ise käin ka sügis-talv perioodil vähemalt 2 korda nädalas.
aga pagan seda teab, Rooma võib jõuda erinevaid teid pidi.... :)

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 07. 07. 2003. 08:31

Äkki saaks teha nimekirja teistest spordialadest mis on soositud? :)
Ujumine ja suusatamine on juba teada.

Eile sai firma suvepäevadel jalgpalli mängitud ja nüüd on jalalihased valusamad kui iial varem. ;) Mitte ei tulnud see värk välja kuigi tehnilisi oskusi lausa on ja ülejäänud olid enamasti arvutitaga istuvad kontoriinimesed.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 07. 07. 2003. 08:41

Kirsa kirjutas:Äkki saaks teha nimekirja teistest spordialadest mis on soositud? :)
palun väga, soositud spordialadade nimekiri on siin: mägirattakross ja maratonid, maanteesõit, trekisõit, mtbo, loll trial, downhill, freeride, mountain cross ja dual slalom, bmx - piisab vist, valikut küll?

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 07. 07. 2003. 08:58

tarmo kirjutas:
Kirsa kirjutas:Äkki saaks teha nimekirja teistest spordialadest mis on soositud? :)
palun väga, soositud spordialadade nimekiri on siin: mägirattakross ja maratonid, maanteesõit, trekisõit, mtbo, loll trial, downhill, freeride, mountain cross ja dual slalom, bmx - piisab vist, valikut küll?
:lol: :lol: :lol: :lol:

kes see mtbo on? mtb orienteerumine?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 07. 07. 2003. 09:08

Lauri T kirjutas:
kes see mtbo on? mtb orienteerumine?
just nii.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 07. 07. 2003. 09:53

Raulpoiss kirjutas:tõsistel ratturitel pole tõepoolest jooksu plaanis. ükskord mingi tegelene rääkis sellest pikalt. täpsel ei mäleta, aga jooksusamm on rattasõiduga võrreldes erinev ja ei tee rattur lihasele head jne jne. mäletan, et kunagi erika salumäe rääkis, et kui oli tippvormis (olümpia, mm), siis läks 300 m kaugusel asuvasse sööklasse ka rattaga, et käies vormi ei rikuks.
ujumine on väga soositud, ise käin ka sügis-talv perioodil vähemalt 2 korda nädalas.
aga pagan seda teab, Rooma võib jõuda erinevaid teid pidi.... :)
see et jooksmine ratast segab on mu meelest küll jama , pigem on vastupidi kuna rattasõit teeb sammu lühikeseks ja jalgratturi jooks näeb välja nagu "kerimine".
Meil siin kõva jooksumees Rivo Subi pidi põlvevalupärast ratast sõitma hakkama, alustas kuskil juunikuus ja ei ütleks et 20 koharingi sõita kehva tulemus on.
Aga treenerid mõtlevad igasugu asju välja et oma ala peal tegijaid kinni hoida,mul naaber on kõva orjenteeruja noorteklassis ning temal oli suusatamine mittesoovitavaks tegevuseks loetud :!: :?: :!:

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 07. 07. 2003. 10:00

Mul on ratas kindlalt prioriteet.
Lihtsalt millised spordialad tulevad kasuks rattasõidule. Näiteks millega tegeleda talvel või tubastes tingimustes.

Muu füüsiline koormus mul puudub ning enne eelmist hooaega sai 5 aastat jutti ainult arvutitaga istutud. Probleemiks on kehv üldfüüsiline ja ülakeha, seda ratas väga ei anna. Jalad käivad küll hästi ringi, aga selg hakkab võistlustel valutama.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 07. 07. 2003. 10:13

Kirsa kirjutas:Mul on ratas kindlalt prioriteet.
Lihtsalt millised spordialad tulevad kasuks rattasõidule. Näiteks millega tegeleda talvel või tubastes tingimustes.

Muu füüsiline koormus mul puudub ning enne eelmist hooaega sai 5 aastat jutti ainult arvutitaga istutud. Probleemiks on kehv üldfüüsiline ja ülakeha, seda ratas väga ei anna. Jalad käivad küll hästi ringi, aga selg hakkab võistlustel valutama.
see et selg valutama hakkab võib olla ka vales sõiduasendis.
Ise füüsilise üle ei kurda kuid laupäeval võisteledes viimasel 2hel ringil hakkas selg valu tegema,
nihutasin haanja maratoniks sadulat cm tahapoole mis muutis sõiduasendit tunduvalt ja arvan et see valu põhjustaski.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 07. 2003. 10:52

Kirsa kirjutas:...Probleemiks on kehv üldfüüsiline ja ülakeha, seda ratas väga ei anna. Jalad käivad küll hästi ringi, aga selg hakkab võistlustel valutama.
Minu seljavalud kadusid stemi alla laskmisega (rõngad vahelt ära).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 07. 07. 2003. 11:17

Milleks nad neid rõngaid sinna vahele suurtes kogustes pikivad? Võibolla oleks kergem torust jupp ära saagida, mida ma tegema pidin, kuna siis oleks see jubalakas mis stemi kinni hoiab, lahti olnud.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 07. 2003. 11:24

Corrosion kirjutas:Milleks nad neid rõngaid sinna vahele suurtes kogustes pikivad? Võibolla oleks kergem torust jupp ära saagida, mida ma tegema pidin, kuna siis oleks see jubalakas mis stemi kinni hoiab, lahti olnud.
Rõngad, mis sa alt ära võtad paned siis stem'i peale ja ei pea midagi lõikama :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Re: Jooksuilm

Postitus Postitas N » 07. 07. 2003. 12:14

harles kirjutas:Tõsise ratturi jaoks vast mitte aga mina tegelen mõlemaga ;-)
Suhteliselt võib öelda, nii et mul koguneb aastas kogukilometraazist 15-20% suuskadel, ca 75-80% ratast ja 0-1% jooksu.
Porter Lifts Your Ranking

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 07. 07. 2003. 12:27

pärast hooajalõpu puhkust tavaliselt: 4x nädalas joox, 1x ujumine. kui ilmad veel kannatavad siis jooxu asemel nv-l mtb. kui lumi tuleb maha siis suusk paar korda nädalas + joox 2-3 korda nädalas, s.h. trepitrennid ja jalgpall. +pukisõit(mida ise väga ei naudi ja seega ei harrasta). talviti nädalas siis u 5-7h jooxu, 2h ujumist, 4-6h suuska ja võimalusel 2 x nädalas jõusaal a 1,5h.

aga hooaja sees ei mingit jooxmist ja enne tähtsaid võistlusi ka ujumist ja niisama jalgadel siiberdamist.
Viimati muutis vic, 07. 07. 2003. 12:33, muudetud 1 kord.
veni vidi vici

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Jooksuilm

Postitus Postitas Mati » 07. 07. 2003. 12:28

N kirjutas:
harles kirjutas:Tõsise ratturi jaoks vast mitte aga mina tegelen mõlemaga ;-)
Suhteliselt võib öelda, nii et mul koguneb aastas kogukilometraazist 15-20% suuskadel, ca 75-80% ratast ja 0-1% jooksu.
Omal umbes-täpselt sama suhe. Suusa osa oleneb küll kõvasti talvest, aga samas see ratta osakaalu oluliselt ei tõsta, kuna talvel ratast ei sõida.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 07. 07. 2003. 12:36

vic kirjutas:pärast hooajalõpu puhkust tavaliselt: 4x nädalas joox, 1x ujumine. kui ilmad veel kannatavad siis jooxu asemel nv-l mtb. kui lumi tuleb maha siis suusk paar korda nädalas + joox 2-3 korda nädalas, s.h. trepitrennid ja jalgpall. +pukisõit(mida ise väga ei naudi ja seega ei harrasta). talviti nädalas siis u 5-7h jooxu, 2h ujumist, 4-6h suuska ja võimalusel 2 x nädalas jõusaal a 1,5h.
vot-vot-vot
selline jaotus on juba ilus. Aga suvel. 100 % ratas ?
Ja kas see on sul oma-tehtud treeningplaan või miskine üldaksepteeritud ja milleks treenid ?(ainueesmärk ratas või mitmekülgsus ?)

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 07. 07. 2003. 12:43

Andrus K kirjutas:
vic kirjutas:pärast hooajalõpu puhkust tavaliselt: 4x nädalas joox, 1x ujumine. kui ilmad veel kannatavad siis jooxu asemel nv-l mtb. kui lumi tuleb maha siis suusk paar korda nädalas + joox 2-3 korda nädalas, s.h. trepitrennid ja jalgpall. +pukisõit(mida ise väga ei naudi ja seega ei harrasta). talviti nädalas siis u 5-7h jooxu, 2h ujumist, 4-6h suuska ja võimalusel 2 x nädalas jõusaal a 1,5h.
vot-vot-vot
selline jaotus on juba ilus. Aga suvel. 100 % ratas ?
Ja kas see on sul oma-tehtud treeningplaan või miskine üldaksepteeritud ja milleks treenid ?(ainueesmärk ratas või mitmekülgsus ?)

eesmärk ratas ainult ja seega suvel 100% ratas ning 98% sellest mnt ja trekk, mtb siis minu jaoks vaeslapse osas.
sellise plaani järgi viimased vast 6-8 aastat tehtud väikeste vahedega. treeningplaan ma arvan et kõigil ratturitel ÜKE perioodil umbes sama, mõni ainult eelistab rohkem suuska, mõni jooxu. ja treenin hetkel treki eestikateks, mnt omad läxid nihu nii et loodan trekilt paremat tulemust.
veni vidi vici

Al
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 23. 07. 2003. 20:43

Postitus Postitas Al » 04. 08. 2003. 11:45

Tegelen talvel lisaks suvisele rattasõidule ka suusatamisega. Suusas aga kahjuks maratonidel tulemused märksa nadimad kui rattaga, eriti veel klassikadistantsidel. Ilmselt mängib siin rolli suusatamise tehniline iseloom. Palja jõu ja võhmaga ei tee suusas midagi ära. Kumb rohkem meeldib on raske öelda, sest talvel ei sõida rattaga ja vastupidi (ei ole alternatiivi eelistamiseks).

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 08. 2003. 13:14

nii. Paistab, et Porter on salaja triatlonit teinud http://www.porterracing.ee/
Aga Tarmo tundub oma kuulsale tsitaadile "tõsise ratturi jaoks pole kunagi head jooksuilma" kindlaks jäänud olevat, sest ta vist ainus oma klubist, kes osa ei võtnud :lol:

Ise pelgasin seda 750m ujumist karjääris, kuhu minu teada on külmaallikate tõttu uputud küll ja ei läindki võistlema :oops:

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 06. 08. 2003. 21:43

Käisin eelmine talv otsa spinningus koos tsikkidega :) Vot see tappis. Igasugu erinevad lihased võeti läbi ja esimesed trennid olid jubedad. Aga kevadeks oli ikka minu kohta väga hea põhi all.[/quote]

Spinn on muidugi emotsionaalselt lahe, eriti koos ilusate tibidega rassida, veel ilusam treener ees kamandamas :)
põhja jaoks on spiningutunnid liiga lühikesed, ka 2 tundi järjest tehes ja liiga intensiivsed. parem muidugi oluliselt, kui jalad seina peal istuda :) isegi käisin sel kevadel mõned korrad

Kasutaja avatar
karzum
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:52

Postitus Postitas karzum » 06. 08. 2003. 22:11

Ujumine on üle prahi. Käisin kunagi nooruses 4 aastat ujumistrennis (+käsipall) ja mingi põhi oli veel 5 aastat peale lõpetamist tuntav. Trenni ajal panin kõik vastupidavusalad kinni (pikamaa jooks, kaklemine everyday :twisted: jne). Samas kiirust polnud ollagi - 60m jooksus õnnestus ka klassi kõige tüsedamatelt tüdrukutelt pähe saada :oops: . Siis olin nagu mingi igiliikur :P , kunagi ära ei väsinud. Tänase olukorraga ei anna kahjuks võrrelda :cry: . Viimane aeg ennast parandada.
Rattasõit on ajavõit

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 22:53

Ma ujuks ka, aga ei oska. Eelmisel suvel paar korda meres proovisin, aga ei tulnud midagi välja :-( Ma ei tea, kas lihastest ei jätkunud rabelemiseks või milles on asi - no ei püsinud vee peal :-( Rattaga sõitmine on lihtsam :-) Üldiselt rattaga sõitmine ongi mul arvutinokkimisele vahelduseks.

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 07. 08. 2003. 09:19

Andrus K kirjutas:nii. Paistab, et Porter on salaja triatlonit teinud http://www.porterracing.ee/
Aga Tarmo tundub oma kuulsale tsitaadile "tõsise ratturi jaoks pole kunagi head jooksuilma" kindlaks jäänud olevat, sest ta vist ainus oma klubist, kes osa ei võtnud :lol:

Ise pelgasin seda 750m ujumist karjääris, kuhu minu teada on külmaallikate tõttu uputud küll ja ei läindki võistlema :oops:
Külma allikad on müüt, mis pole ammu endast märku andnud. Vesi oli soe ja selles osas probleeme ei olnud. Muideks - triatlon on lahe kogemus.
Ujumine on siiski müstiline asi. vee peal võib ju püsida, kuid seal kiirust arendada!?!?!
Porter Lifts Your Ranking

Vasta

Mine “ÜKE”