Soovituslik sticky

Siia kõik teated ja info varastatud ratastest
Vasta
Kasutaja avatar
RistoM
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 26. 05. 2008. 18:33

Soovituslik sticky

Postitus Postitas RistoM » 17. 05. 2011. 11:43

Loen varguste kohta ja minu arust jääb enamasti teiste jaoks puudu info,
kuidas oli ratta varguse vastu ennetavalt vaeva nähtud.
Ma ei mõtle seda sugugi teemal ise-oled-loll-et-põhupaelaga-sidusid, vaid just hoiatuseks ja nõuks teistele.

Ootaks alati just infot teemal:
1. Millise lukuga oli kinnitatud?
2. Kuidas - kust ümber ratta ja mille külge?

Näiteks:
Varastati ratas (kõik võimalikud tundemärgid ja pilt), oli kinnitatud lehmaketiga 5-kordse maja trepikoja metallist käsipuu külge.
Lukuks kasutasin Tiimarist ostetud kaheeurost Super Duty Unbreakable tabalukku. Kett oli punutud sadula relsside alt läbi.

Kas ma olen ainus, kes arvab, et sellisest infost oleks kasu?

Terv
Risto
Emotsioonirattur

mrmrmr
Rattur
Postitusi: 120
Liitunud: 20. 07. 2008. 01:18

Re: Soovituslik sticky

Postitus Postitas mrmrmr » 17. 05. 2011. 12:22

Kindlasti mitte ei ole sa ainuke. Samas kui eksiti lukustuse osas siis kes see ikka tahab öelda kuidas ta kinnitas valesti või mitte. Peamiseks on sellistel hetkedel oma ratta leidmine, tagasi saamine.
Minu arust on elementaarne et kui ostad rattalukku siis peavad olema sellele esitatud kaks nõuet:
1. Võtmed on nummerdatud st ei ole tegemist kõigil lukkudel, mis sellised ühe ja sama võtme kujundiga.
Loomulik on, et ka nummerdatud võtmetel mingi aja tagant muster kordub kui tõenäosus, et lukk avatakse võtmega sellisel juhul on väike. Siis siirdub varas ilmselt juba lukku lammutama.
2. Luku nn terasest trossi keerud on kaitstud nn soomusrüü katte/kilbiga. Siis peaks olema kindel, et seda läbi ei lõigata. Tangidega igal juhul mitte. Kui suur on tõenäosus, et varas kannab kaasas ketaslõikurit? Veel enam, et tal on soetatud akudelt töötav ketaslõikur! Jah eks see lukk maksab ka oma 37-45 euri aga ma arvan et uus jalgrattas maksab enam.
Kinnitamise osas tuleb minu arvates alati:
1. Veenduda kinnitatava eseme turvalisuse-tugevuses, näiteks plekist vihmavee torud, plastikust vee ära juhtimis torud jne ei sobi kindlasti mitte selleks.
2. kinnitus tross, metall plaat peab kindlasti kulgema ümber ratta raami.
3. jalgrattad mille jooksud all kiirkinnitustega tuleks võimaluse korral ka siduda jalgratta kinnitusse.
aga eks lukude müüjad on kindlasti targemad.
MS
NB! Selgusetuks jääb minule ka sellised kaupluste parkimis kohad kus jalgratta kinnituse kohas silt:
"Jalgratta luku saate info letist" või näiteks Solarises 0 korruse ...... kauplusest:) huvitav kuidas ma selle luku saan kui kauplusesse sisenemine jalgrattaga on keelatud tegevuse alla liigitatud. Ja kambakesi pole probleem aga ma liigun ka üksinda. Samas ega neid kaupluste lukke ma ei soovita ka.
Green Oil because i care and we need clean environment!
Meile Meeldib Stiilselt Erineda!

Vasta

Mine “Varastatud rattad”