Mis peitub rattavarga kotis?

Siia kõik teated ja info varastatud ratastest
Vasta
minisvami
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 31. 07. 2008. 10:35

Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas minisvami » 28. 05. 2010. 08:50

G4S saatis järgmise pressiteate:
G4S pidas 26. mail ühe Tallinna kaubanduskeskuse juures kinni mehe, kes üritas varastada keskuse eest poekülastaja jalgratast.

Kolmapäeval kella 13 paiku märkasid G4Si turvatöötajad poodi sisenemas meest, kelle tavapäratu käitumine andis põhjust arvata, et tegu pole ausate mõtetega poodlejaga. Mees käis närviliselt läbi kogu kaubanduskeskuse, vaates müügisaalis kõikidesse vahekäikudesse ja jälgis turvakaameraid. Seejärel väljus mees kaubanduskeskusest ja jäi keskuse ukse kõrvale suitsetama, vaadates seal ringi ja püüdes veenduda, et turvatöötajad teda ei jälgi. Arvates, et hetk on varguseks sobiv, lõikas mees läbi kaubanduskeskuse sissepääsu kõrvale rattahoidjasse jäetud jalgratta luku trossi. Hetkel, kui mees üritas varastatud jalgrattaga lahkuda, pidas turvatöötaja ta kinni. G4S andis rattavarga ja tema seljakoti, milles olid varguse sooritamiseks vajalikud tööriistad, politseile üle.

Pressiteatele lisatud fotol jalgrattavarga seljakoti sisu.
Pilt

>>> Ilmselt pole viisakas kirjeldada, mida ma nende riistadega rattavarga peal ette võtaksin. Aga vbolla võtaksin ma kõigepealt teibirulli. siis vaibalõikamisnoa. siis näpitsad. siis poldilõikurid. aga me kõik saame aru, et see oli maitsetu nali, eksole?
minisvami, 2 aasta jooksul ilma jäänud neljast rattast
Viimati muutis minisvami, 29. 05. 2010. 14:53, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas anryo » 28. 05. 2010. 08:51

Ilmekas on muidugi ka see, et seal on terve kotitäis süstlaid....
Sõidan siis kui tahan...

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas Villem T » 28. 05. 2010. 09:21

anryo kirjutas:Ilmekas on muidugi ka see, et seal on terve kotitäis süstlaid....
ja 2 kondoomi ja helkur. Turvaline.

saarlane
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 05. 10. 2009. 16:00

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas saarlane » 28. 05. 2010. 13:32

Milleks üldse neli kruvikeerajat ja kolmed käärid? Lõikab kolme kääriga korraga, siis haukab paremini?

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas Cly/Suva » 28. 05. 2010. 15:02

Vaevalt, et ta pühendunud rattavaras oli vaid krabab kõike mida kätte juhtub. Muud atribuudid olid ilmselt mõeldud mitte rattaste varastamiseks vaid muudeks asjadeks, huvitav oleks muidugi kõigile neile asjadele seletusi saada. Ma ei usu, et ta niisama ajaviiteks neid kaasas veab.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas Gunnar » 28. 05. 2010. 15:31

Head rattalukku selle varustusega ei lõhu, aga noh, tegu polegi proffessionaali vaid suvalise narkariga.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas Cly/Suva » 02. 06. 2010. 08:27

Polegi proffi vaja: Vaatasin ringi mõned päevad ja hindasin pargitud rataste lukkusid. 23-st vaadeldud rattast 19 tundusid selle tehnikaga vabalt võetavad. Põhimõtteliselt pole isegi mõtet omada mingeid kõrgtehnooligilisi seadmeid, kui 80% ratastest on kättesaadavad ka lihtsamate vahenditega.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas pärnu rattur » 02. 06. 2010. 11:19

Mina olen näinu läbi kodara lukustatud ratast. Seda on küll tõeline kunst ära vedada :D!
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas Gunnar » 02. 06. 2010. 11:23

Cly/Suva kirjutas:Polegi proffi vaja: Vaatasin ringi mõned päevad ja hindasin pargitud rataste lukkusid. 23-st vaadeldud rattast 19 tundusid selle tehnikaga vabalt võetavad. Põhimõtteliselt pole isegi mõtet omada mingeid kõrgtehnooligilisi seadmeid, kui 80% ratastest on kättesaadavad ka lihtsamate vahenditega.
Eks nii vist see on, nagu metsas karuga kohtudes pole vaja joosta karust kiiremini vaid seltsimehest, samuti pole vaja rattale vargakindlat lukku vaid vargakindlamat, kui naaberrattal... Väga paljudel on tõesti (1)25 kroonine lukuimitatsioon
Ratas on minu hobi, mitte elu

Tuul
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 20. 03. 2005. 21:31

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas Tuul » 02. 06. 2010. 12:43

mõned päevad tagasi nägin selveri ees kahte ratast, üks oli läbi kodara lukustatud ja teine jooksu kohalt ümber esikahvli

oldmoped
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 01. 01. 2010. 01:25

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas oldmoped » 03. 06. 2010. 09:15

Gunnar kirjutas:Väga paljudel on tõesti (1)25 kroonine lukuimitatsioon
Võin ausalt tunnistada, et kasutan erinevatel oma jalgratastele ja mopeedidel nendega asju ajamas käies ja linnas avalikku kohta parkides mõned aastad tagsi 23.- Shangai Kaubamajast peoga ostetud rattalukke.
Minu jaoks on luku mõte ainult selles, et mõni pilves tüüp ei saaks sõidukit pullipärast mujale veeretada või järgmise poeni oma jalavaeva vähendamiseks "laenata".
Kui keegi on tulnud ratast spetsiaalselt varastama, siis ei ole nagunii erilist vahet, kas lukk maksis 25, 125 või 500.
vanarauahuvilised: forum.moped.ee • forum.jalgratas.ee

ptrr
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 17. 05. 2006. 15:44

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas ptrr » 03. 06. 2010. 09:31

Ega vist paha ei tee, kui siinkohal meenutada ühte pikka ja põhjalikku arutlust rattalukkudest ja lukustamismeetoditest, mis üldjuhul rattavargad sinu rattast eemale hoiavad: http://www.lfgss.com/thread17938.html
Kuigi jah, kui varas tahab just sinu ratast kätte saada ja tal on selleks ka relakas kaasas, siis ei päästa ükski lukk. Kuid lõiketangide vastu aitab korralik U-lukk, mis valmistatud karastatud terasest (mitte läbinisti) ja mille vähim läbimõõt 16-18 mm. Hämmastavalt palju on ikka kasutusel lukke, millest jagusaamisel piisab "küünekääridest".

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas Overkilla » 05. 06. 2010. 21:45

Aga kunagi oli siin teema kuidas asjalikud tegelased ise ühe sellise päti kätte said.
Kui teha lihtsalt lintšimiskamp ja vargad tühjaks tõsta - kott ära võtta, raha, mobiil ja kinkida kuhugi vähihaigete kogumiskasti. Vaevalt ta politseisse kurtma läheb. Hea õnne korral võib tema peidupaigast leida ka päevasaagi.
Üle taluvuse piiri on läinud see varastamine, kui ikka 60% rattaid kaduma läheb (ja muud kraami), siis peaks mässama hakkama ja kisa tõstma.

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas maksipoiss » 05. 06. 2010. 22:29

Overkilla kirjutas:Aga kunagi oli siin teema kuidas asjalikud tegelased ise ühe sellise päti kätte said.
Kui teha lihtsalt lintšimiskamp ja vargad tühjaks tõsta - kott ära võtta, raha, mobiil ja kinkida kuhugi vähihaigete kogumiskasti. Vaevalt ta politseisse kurtma läheb. Hea õnne korral võib tema peidupaigast leida ka päevasaagi.
Üle taluvuse piiri on läinud see varastamine, kui ikka 60% rattaid kaduma läheb (ja muud kraami), siis peaks mässama hakkama ja kisa tõstma.
No selle asjaga kipub paraku nii olema, et kui varas sult ratta pihta paneb ei juhtu taga suurt midagi. Ei viitsi politsei sellise "pisiasjaga" suurt tegeleda (kui sa just ise poolt tööd ette ära ei tee), aga juhtud sa selle päti ise kätte saama ja talle korraliku füüsilise noomituse teed oled juba järgmisel hetkel uurimisorganite raudses haardes ja kohtupingis.

aavo
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 16. 07. 2009. 13:40

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas aavo » 06. 06. 2010. 22:07

Leidsin täna Kadaka tee ja Akadeemia tee ristmiku juurest musta värvi trossluku, mis oli läbi lõigatud miski ketaslõikuriga, lõikekohalt oli metall kuumusest värvi juba muutnud. Lukk oli üsnagi hiljuti lähedusse mändide alla visatud, ju oli ratas kõrvaloleva Säästuka juurest tuuri pandud ja seal puudevilus lukk lahti lõigatud. Nii et töötavad vargad ka paremate riistadega kui lõiketangid.
Aavo.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas MK777 » 06. 06. 2010. 22:16

aavo kirjutas:Nii et töötavad vargad ka paremate riistadega kui lõiketangid.
Aavo.
Aga akuga ketaslõikurid on täitsa olemas!
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas Cly/Suva » 06. 06. 2010. 23:08

Yep, aga ketaslõikur teeb koledat lärmi, ja trossluku jaoks on see ilmselge overkill. Kuigi on ka päise päeva ajal rattaparklatest läinud rattaid mille U lukk on läbi saetud.

Mis puudutab toda säästumarketit siis seal paistavad üsnagi valvsad turvamehed olema mis ratastesse puutub. Mingi õhtu kui sealt läbi käisin, siis turvamees mainis mulle, et üks vennike uuris õige lähedalt mu ratast juba. Ei usu küll, et pätt selle kätte saanud oleks, aga parem karta kui kahetseda ja tänud turvamehele.

See paistab ka üks koht olema kus kahtlast kontingenti tunduvalt tihedamas kontsentratsioonis igatahes.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

paulk
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 26. 05. 2010. 01:17

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas paulk » 08. 06. 2010. 20:33

Teine variant on, et lukk jõudis sinna TTÜ raamatukogu eest. Minu oma läks sealt ca kuu tagasi, eelmisel nädalal mainisin kursavennale, et ta võiks omale parema luku hankida ning järgmisel päeval jäi ta samas kohas (nagu minagi, kaamera nina all) rattast ilma. Kui linti käisin küsimas, siis turvamehed ütlesid, et "üksjagu" läheb neid rattaid. Üritasin miskile vahepealsele juhtkonnale pähe määrida ideed, et paigaldame mingid sildid trosslukkude ja turvalisuse teemal, aga ei saanud mingit tagasisidet. Näotu lugu - enamik rattaomanikke elavad õndsas teadmatuses edasi.

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas hall kass » 08. 06. 2010. 23:12

Rahvas on nii tuim, et võid nende nina all relakaga rattalukku lõhkuda. Netis on olnud videosid, kus just seda ongi testitud. Isegi ühed eesti vennad lavastasid kunagi korterivarguse päise päeva ajal, võtsid selle videosse ja panid juutuubi üles - videolt oli näha, et rahvas vaid viskas pilgu tegevuskoha suunas, paar inimest haaras ka telefoni järele, aga autotäis asju viidi korterist akna kaudu ilusasti minema (1. korrus, redeliga), tassiti 20 m eemal oodanud masinasse ja kimati minema.

Kui kunagi mu rattale poe ees võõras lukk pandi, siis igaks juhuks teavitasin ma asjast nii poe turvasid kui ka kutsusin pollarid. Nood ei osanud tõesti öelda muud, kui et mingu ma koju ja toogu lõiketangid. Nii ma ka tegin. Mitte keegi ei reageerinud, kui ma toda lukku läbi nüsisin. Mis siis, kui mõni pätu otsustab siis kunagi kavalust kasutada ja niimoodi mõne võõra ratta turvade "abiga" enda omaks kuulutada? Teeb asja ära, viib ratta minema ja edasi on juba hilja miskit ette võtta.
Mul oli vähemalt võimalus turvadele ja politseinikele näidata, et rattal on peal ka mu oma lukk, mis mu võtmetega ikkagi lahti käib. Kuid seda ma näitasin ka omal algatusel - nad ise olid nii tuimad, et sama hästi võinuks ma ka ilma tõestamata saada loa lukku lõhkuda. No ja siin on veel üks konks - kui rattal on odav lukk, siis pätu saab samasuguse peale panna ja näidata, et "näe, minu võti võtab seda"... saabki loa võõra ratta omandamiseks.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas Cly/Suva » 09. 06. 2010. 09:23

Loodan, et kellelegi praegu ideid anna, aga see teise luku panemine on selle jaoks, et sa ratta ööseks vedelema jätaksid, et pätt saaks rahulikult oma tööd teha. Teine levinud variant on sinu luku rikkumine liimi, sihvkakoorte või happega. Jätad ratta üleöö sinna, et hommikul tööriistadega järgi tulla, ja ratas ongi läinud.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Mis peitub rattavarga kotis?

Postitus Postitas j6ukur » 09. 06. 2010. 09:47

Levinud on ka selline skeem: pargitakse kõrvale mõni rotiratas ja pannakse lukk läbi kahe ratta. Omanik võtab oma luku maha ja läheb peale pikemat ootamist poodi uurima, kes "kogemata" luku läbi kahe ratta pani. Tagasitulles on muidugi rõõm suur, et võõras lukk on ära võetud. Aga noh, ratast ka enam pole.

Vasta

Mine “Varastatud rattad”