Husqvarna Olümpiakrossi karikasari 3 etapp - Põleva Kivi XCO 02.06.2024

Vasta
taavisport
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 05. 05. 2006. 14:10

Husqvarna Olümpiakrossi karikasari 3 etapp - Põleva Kivi XCO 02.06.2024

Postitus Postitas taavisport » 31. 05. 2024. 19:44

Tere

2024 aasta põhiringi pikkuseks oli 4300ja ca 190 tõusumeetrit. ( Vóib erinevate kelladega saada erineva pikkuse)
Muutsime natuke ringi teise tehnilise abi paiga, et sõitjad jõuaksid natuke rohkem taastuda enne uut rasket tõusu. Ring on sama ülesehitusega mis 2023. aastal, lisandunud on natuke kive ühele rockgardenile. Stardikoht asub Seikluskeskuse ees, kus asub ka poodium ja meditsiiniteenistus. Rajal on sees suusakeskuse poolne “Suure palgi drop” ja “Paekivisein”. Sisse jäävad ka varasemate aastate uuendused nagu „Natuke tehnilisem tõus“ motokrossi raja juures ja selle lõpus olev „Keerdtrepp“. Sellele järgneb “Allee” koos „Sinka vonka“ laskumisega. Ümber mäe kulgev ring koosneb kolmest pikemast ja kolmest lühemast tõusust. Rada on stardiala ja rockgardeni vahelisel alal hästi jälgitav. „Ussi“ ja „Silla“ laskumise kõrval oleva „Wallride“ vaheline ala on võsast puhastatud ja kaasaelamiseks hea koht. Raja märksõnadeks on endiselt pikad flow-tüüpi trail-sugemetega laskumised. Kavas on ka kohustuslikud hüpped ja loomulikult ka õige XC-hundi lemmikud – Rock Gardenid, mida on sel aastal rajal kolm. Ohtlikuna tunduvad kohad on nagu ikka, võimalik läbida ka B-liinide kaudu.

Lühema ringi pikkus, mida sõidavad M/N14, on 3,4 km.

Lasterajale tõime sisse muudatuse, mis tõi rajale sisse ühe pika ja tehnilise tõusu. Lasteraja pikkus on 1,7 km ning on tähistatud sinisel taustal oleva valge noolega.
Rada on praegu vàga kuiv ja tolmune.

Peale sõitu on võimalik end pesta.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Husqvarna Olümpiakrossi karikasari 3 etapp - Põleva Kivi XCO 02.06.2024

Postitus Postitas dh » 02. 06. 2024. 22:18

Eelmise päeva suht rahulikust Alutaguse rattamaratoni sõidust väsinud karvajala sõit: https://www.youtube.com/watch?v=tP0UodGXHF8
Video lõpust jäi napilt enne aku tühjaksaamist välja kuidas ma kiviaias Margus Malvast mööda sõitsin (olgugi et pool minutit varem olin just Marguse käest ringiga pähe saanud). See jääb vist mu selle hooaja parimaks sportlikuks tulemuseks.

Kuigi ringi ajad olid mul väga pikad siis rada oli selline et ei tunnetanud pikaks veninud ringe, ikka ja jälle tajusin tajusin nagu oleks kõigest paar minutit möödunud sama tõusu/laskumise/elemendi sõitmisest. Kokkuvõttes - äge ja huvitav rada nagu ikka, ei lase mõtetel uidata ning mõelda sellepeale, kas varsti tuleb rõve tõus või väga rõve tõus :)

Ilm oli rõve jälle, õnneks oli tuult ja natuke ka pilvi ning ka oli sadanud vihma mingi aeg ning rada ei tolmanud.



Vasta

Mine “Husqvarna Olümpiakrossi Karikasari 2024”