Kose 7 Järve rattamaraton

Vasta
indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 09. 08. 2021. 22:29

Nonii! Meie võõrustame järgmisena! Ettevalmistused on täies hoos! See nädal saavad rajad märgistatud ja juba nädalavahetusel kahel päeval lausa on tiimi liikmed rajal suunda näitamas. Ametlikult siis 14 august kell 12:00, kuid planeerime ka järgmisel päeval.

Laupäev, 21.08.2021
11:30 Lastesõit sündinud 2015 ja hiljem - 0.5km
11:45 Lastesõit M8/N8 - 1km
12:00 Põhisõit 48km
12:20 Poolmaraton 21km
12:50 Lastesõit N/M10 - 1.9km

Oluline info osalejale esmalt COVID vaatenurgast:

Palun tule kohale aegsasti, sest valitsuse poolt nõutud Covid19 kontroll võtab paratamatult aega. Kontrollima peame kõiki üritusel viibijaid, seega ka need inimesed, kes on ratturitega kaasas (näiteks noorte ratturite vanemas/saatjad). Ole veendunud, et Sul on kaasas isikut tõendav dokument!

Isik võib osaleda tegevuses, kui on täidetud vähemalt üks järgmistest tingimustest:

- ta on alla 18-aastane;
- ta on erivajadusega ja tema testimine ei ole muid olulisi põhjuseid arvestades mõistlik;
- ta on COVID-19 haiguse läbi põdenud, vaktsineeritud või vaktsineerituga võrdsustatud isik ning esitab enne tegevuses osalemist selle kohta tõendi. See tähendab, et isik:
Kontrollitud sporditegevuste läbiviimine
1. on läbi põdenud COVID-19 haiguse ning diagnoosi kinnitava SARS-CoV-2 testi tegemisest või diagnoosi kinnitamise kuupäevast ei ole möödunud rohkem kui 180 päeva;
2. on läbinud COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimise kuuri, saavutanud viimase vaktsiinidoosi järel maksimaalse kaitse ning sellest ei ole möödunud rohkem kui üks aasta;
3. on COVID-19 haiguse läbipõdemise järel saanud ühe doosi vaktsiini, saavutanud vaktsiinidoosi järel maksimaalse kaitse ning sellest ei ole möödunud rohkem kui üks aasta, või ta on pärast esimese vaktsiinidoosi saamist haigestunud COVID- 19 haigusesse, on COVID-19 haiguse läbi põdenud ning diagnoosi kinnitava SARS-CoV-2 testi tegemisest või diagnoosi kinnitamise kuupäevast ei ole möödunud rohkem kui üks aasta. Juhul, kui isik haigestub COVID-19 haigusesse kahe nädala jooksul pärast esimese vaktsiinidoosi saamist, kohaldatakse tema suhtes läbipõdenute kohta sätestatut.
4. ta esitab negatiivse testi tõendi ja testi on tehtud tervishoiuteenuse osutaja järgmistel tingimustel:
A - COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse Euroopa Liidu terviseohutuse komitee heaks kiidetud SARS-CoV-2 antigeen-RTD test (edaspidi kiirtest) peab olema tehtud kuni 48 tundi enne tegevuses osalemist;
B - COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 RT-PCR test peab olema tehtud kuni 72 tundi enne tegevuses osalemist.

Tõendi esitamisel, saad vastu käepaela, mis võimaldab võistluskeskusesse pääseda ning ka hiljem rajale. Kõigil, kellel puudub käepael, võisluskeskusesse ei lubata. Koha peal testimist ei toimu!

RAJAKIRJELDUS:
Tallinna külje all Harjumaal, Kose piirkonnas on tänu uue Tallinn - Tartu maanteelõigu avamisele tekkinud võimalused seni kahel pool vana Tallinn - Tartu maanteed asunud rajaosade ühendamiseks nii, et kokku saaks üks terviklik ning päris korralik rattamaratoni rada.

Rada on 48 km pikk, kuid tõusumeetreid on kõigest 375 m. Samas saame nentida, et tegemist on siiski üsna tehnilised rajaga, kus on veetakistused, tehnilised singlid, raiesmikud, juurikad ning tagasiteel ka kruusa teelõike. Ca 20 km on täiesti uus rada, kus enne rattaradasid eksisteerinud ei ole.

Stardipaigaks on juba vanast heast ajast tuttav puhkekompleks ning tänase nimega Paunküla Heaolukeskus, mis asub otse Paunküla veehoidla kallastel. Parkimine on planeeritud Paunküla Heaolukeskuse parklasse, läheduses olevatesse RMK parklatesse ning ühele poole tee äärde. Parkimist korralab parkimismeeskond.

PÕHISÕIDU RAJAKIRJELDUS (vaata kaarti: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 04462&z=14)
PS! (tegemist ei ole ainult Rõõsal kulgeva rajaga. Sealt läheb rada vaid läbi minnes ja tulles)

Rada algab Paunküla Heaolukeskuse territooriumilt ja suundub mööda suusaradasid suunaga Kiruvere muinaslaagri poole, kus saab ületada esimesi künkaid, mida selles piirkonnas pakkuda. Edasi mööda Paunküla veehoidla kallast läbib rada esimest korda veetakistust, kus veetaseme kõrgus on reguleeritud pöia kõrguseni. Veetakistuse põhi on kivine ning on diagonaalselt läbi sõidetav.

Peale veetakistuse läbimist saab kergema vaevaga mööda asfalti ja kruusakattega teed Paunküla Metskonna looduskaitse aladele mida mitmed ratturid on 7 Järve sügiskrossi raames külastanud. Sellest piirkonnast tuleb ratturitel läbida ainult nö voore pealne osa, mis on 4,5 km pikk singel koos laskumiste ja tõusudega, kus tähelepanu nõuab looduslikud tehnilised takistused üks purre ja paar juurikalist lõiku. Ohtlikumates kohtades on eelnevalt hoiatusmärgid "!!!"

Esimene TP asub 13,7 km peal kohe vahetlult voore pealt välja jõudes. Tiimide jootjad saavad oma rattureid joota veidi hiljem, kus on selleks parem koht, sest esimene TP on ühtlasi ka kolmas TP ning autoga sinna ligi ei pääse võistluse ajal.

Peale karjääri liigutakse uue Tartu maantee äärest edasi Kose Risti suunas, läbides erinevaid metsistunud põlde ja raiesmike, kuni jõuab taas vana Tallinn - Tartu maanteeni. Peale tee ületust jõuab rada Sika metsa, mis on sisuliselt üks suur singeldamine.

Peale Sika metsa on rada otsaga Kose Ristil, kuhu on toodud vahefinish ja ka TP2. See koht on sobiv ka tiimide jootmiseks.

Kui uus energia sees, saab anda korralikult kuuma 1,3 km pikkusel singlil nimega "võlumets". Tegemist on kunagi enduro mootorratturite poolt loodud väikese lõiguga, mida laiendatud rattamaratoni tarvis. Tegemist samblase metsaga, kus on erinevad künkad ja järsud pöörded, mida läbida. Peale "võlumetsa" on hetk hingetõmbeks ja rada jõuab tagasi Sika metsa, kus mööda Pirita jõe ääreset võtab rada suuna tagasi võistluskeskuse suunas.

Oleme kursis, et selleks ajaks on üsna palju energiat jäänud rajale ning tagasiteel on võimalik rohkem kruusateid kasutada - kokku ca 5 km.

Olles otsaga TP3 juures, (sama mis TP1) suundub rada taas Rõõsa kanti. Viimased 10 km on sama, mis tulles - ehk taas veetakistus, Kiruvere muinaslaagri mäed ja Paunküla metsasihid.

Põhisõidu õnnelike nägusid rajal pildistavad Janne, Aldis ja Kristo.


POOLMARATONI RAJAKIRJELDUS: (vaata kaarti: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 04462&z=14)
Rada algab Paunküla Heaolukeskuse territooriumilt ja suundub mööda suusaradasid suunaga Kiruvere muinaslaagri poole, kus saab ületada esimesi künkaid, mida selles piirkonnas pakkuda. Jõudes Paunküla veehoidla veejaamani, toimub Põhisõidu ja Poolmaratoni rajalahknemine. Selleks ajaks on tõenäoliselt kiiremad Poolmaratoni sõitjad Põhisõidu aeglasemad kinni püüdnud. Palume siis säilitada viisakus ning jälgida viitasid, kuidas rada kulgeb.

Veejaamast alates liigub rada mööda Paunküla Veehoidla kallast, mis on ratturitele avatud vaid Avatud raja ja võisluse ajaks, kokku ca km, kuni jõutakse tagasi Paunküla suusaradadele. Mööda suusaradasid liigub rada peaaegu kuni võisluskeskuseni, mispeale peavad ratturid tegema veel väikese pauna, et siis õnnelikult finishisse jõuda.

PS! Erinevate regulatsioonide saatel võib tulla korraldusliku poole pealt veel muudatusi, kuid anname vastava informatsiooni ka jooksvalt edasi.

Hetkel seisuga on käepaelte kandjatele olemas pesemisvõimalused ja toitlustuse poolel supp.
Vaata lisainfot ka Sportose keskkonnast: https://www.sportos.eu/ee/et/kose-7-jar ... raton-334/
või sarja kodulehelt: https://www.rattamaratonid.ee/et/etapid ... tion_id=47

Loodame korraldajate poolt, et võistlus kulgeb osalejatele ohutult ning on huvitav.
7 Järve MTB meeskond
Viimati muutis indr3k, 10. 08. 2021. 17:35, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 791
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 10. 08. 2021. 12:39

Ma olen ainult ühe doosi Pfizerit saanud ja seda kuupäeval 02.08. Järgmise laksu aeg alles 13.09. Seega ma osaleda ei saa jah?

Kasutaja avatar
kimmo
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 11. 06. 2010. 21:31

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas kimmo » 10. 08. 2021. 12:52

DeeJott kirjutas:
10. 08. 2021. 12:39
Ma olen ainult ühe doosi Pfizerit saanud ja seda kuupäeval 02.08. Järgmise laksu aeg alles 13.09. Seega ma osaleda ei saa jah?
Saad, aga näidates ette negatiivse testi:

4. ta esitab negatiivse testi tõendi ja testi on tehtud tervishoiuteenuse osutaja järgmistel tingimustel:
A - COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse Euroopa Liidu terviseohutuse komitee heaks kiidetud SARS-CoV-2 antigeen-RTD test (edaspidi kiirtest) peab olema tehtud kuni 48 tundi enne tegevuses osalemist;
B - COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 RT-PCR test peab olema tehtud kuni 72 tundi enne tegevuses osalemist.

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 10. 08. 2021. 13:05

Hei,

Saad osaleda, kuid pead siiski teostama testi.

Selleks on Sul kaks võimalust:
1. Lähed teed testi kusagil asutuses mille negatiivse tulemusega võid tulla, esitades selle käepaela vastu.
2. Ostad kiirtesti ning teostad testi meie juures selleks vastavalt ettenähtud kohas enne võistluskeskusesse sisenemist. Testi komponente võid avada alles meie esindaja juuresolekul. Kogu protsess 15-20 min lisaaega + ooteaeg testimisele pääsemiseks.

Varu aega, kuna me ei tea, kui palju neid tesijaid, kes sama murega on.
Arvestama pead ka asjaoluga, et kui testimist valmis enne piisavalt ei saa, siis on oht rajale mitte pääseda, seega kasulikum on see test eelnevalt ära teha. Meie põhirõhk on nendele suunatud, kellel on see dokument olemas ning lisatestide korraldamisele väga suurt meeskonda plaanitud ei ole.

Tauri6
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 22. 08. 2019. 22:04

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas Tauri6 » 14. 08. 2021. 16:55

Kas homme (15.08) on minek põhisõidu rajale? Liituks ka

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 14. 08. 2021. 17:14

Homme 12:00 oleme minemas.
Tempo jätkuvalt matkakas. Ajaliselt 2:50 - 3h.

Võta energiat kaasa (geel, batoon, banaan jne)
Soovitan ka rätik kaasa, et pärast sulps teha - vesi soe.

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 522
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 15. 08. 2021. 09:08

Kas gpx-i saaks?

Emtebesnik
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 10. 08. 2018. 15:15

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas Emtebesnik » 15. 08. 2021. 11:24

Näiteks siit võib proovida...
Boschi sarja kodukal oleva info alusel (G.Maps kaart) konverditud kaart, saab alla laadida erinevatesse formaatidesse... siin link https://www.plotaroute.com/route/1657657

Plotaroute.com tööriist
M-T-Besnik

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas martr » 15. 08. 2021. 11:54

Rada on ise-enesest tähistatud.

värv
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas värv » 15. 08. 2021. 16:03

Kas juba liiga hilja või miks ei saa kodukal lastedistantsile enam regada?

Raigoo
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 21. 07. 2020. 08:16

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas Raigoo » 15. 08. 2021. 17:16

martr kirjutas:
15. 08. 2021. 11:54
Rada on ise-enesest tähistatud.
Rada oli täna puhtalt tähistuste järgi ilusti sõidetav.
Sai lõpus ka rajameisteile positiivne tagasiside antud. (y) 😎

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 15. 08. 2021. 17:50

värv kirjutas:
15. 08. 2021. 16:03
Kas juba liiga hilja või miks ei saa kodukal lastedistantsile enam regada?
Hei, Palun proovi homme uuesti .. siin mingi pisike tehniline viperus.
Kui ei õnnestu, kirjuta info@seitsmejärve.ee

AhtiH
Rattur
Postitusi: 160
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas AhtiH » 15. 08. 2021. 19:15

Tõsiselt hea rada. Saaks vaid selle 3km kruusalõigu ka lühemaks või jupitatud siis oleks suht ideaalne. Kohti kus paremaks saaks on muidugi alati aga muu üle oleks patt viriseda. Raske on rada küll.

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 522
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 16. 08. 2021. 19:46

Rada meenutab Paliveret/ Kullamaad ehk ei midagi kerget, üksikud kruusajupid joomiseks ja nosimiseks. Umbes 38km oli laskumisel puu risti teel, on see raja element või alles kukkunud? Veetakistus tundus silmaga mõõtes nii umbes 30cm sügav.

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 16. 08. 2021. 20:31

Nongrata kirjutas:
16. 08. 2021. 19:46
Rada meenutab Paliveret/ Kullamaad ehk ei midagi kerget, üksikud kruusajupid joomiseks ja nosimiseks. Umbes 38km oli laskumisel puu risti teel, on see raja element või alles kukkunud? Veetakistus tundus silmaga mõõtes nii umbes 30cm sügav.
Puu on eilse tormi tulemus ja saab eest võetud.
Veetaset peaksime saama korrigeerida .. ehk siis võistluspäeval näeme.

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 17. 08. 2021. 18:31

Kose 7 Järve rattamaratoni meeskond on konsulteerinud Terviseametiga, et võimaldada ratturitele ja korraldajatele sujuvam rattaelamus ning sooviga, et üritus saaks toimuda ilma osalejate lauskontrollita. See tähendab, et ei ole kohustust näidata kohapeal vaktsineerimispassi ning ei ole vaja teostada kiirteste.

Selle raames oleme saanud Terviseametilt järgmised juhtnöörid ning oleme uuendanud oma ohutusmeetmeid. Ole hea ning tutvu:

1. Mistahes viirushaigusele viitavate sümptomitega (ka kergete nohu, köha, kõhulahtisus, iiveldus jne) inimesed peavad jääma koju, jälgima oma tervist ja vajadusel võtma ühendust oma perearstiga. Personalil on õigus saata haigussümptomitega isikud ürituselt minema.
2. Soovitame, kui on võimalik, et üritusel osalejad teevad enne koosviibimist ise eelnevalt (kuni 48 tundi) kodus antigeeni kiirtesti, järgides täpselt testiga kaasas olevat juhist (kasutada tuleb enesetestimiseks mõeldud ehk tavakasutaja teste);
3. Toitlustuse ja autasustamise ajal on vajalik teiste osalejatega hoida distantsi ning vältida suuremaid kogunemisi.
4. Stardikoridorid saavad piirmäära maks 50 inimest

Catrin
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 21. 09. 2019. 08:27

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas Catrin » 17. 08. 2021. 19:43

Aitähh! 🥰

makaak2
Rattur
Postitusi: 181
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas makaak2 » 18. 08. 2021. 08:58

Teemaast väljas küsimus, kas sügisene kross toimub...?

M
libeda ketsiga ei saa sõita

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 18. 08. 2021. 09:10

makaak2 kirjutas:
18. 08. 2021. 08:58
Teemaast väljas küsimus, kas sügisene kross toimub...?

M
Selline plaan on olemas.

makaak2
Rattur
Postitusi: 181
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas makaak2 » 18. 08. 2021. 09:28

indr3k kirjutas:
18. 08. 2021. 09:10
makaak2 kirjutas:
18. 08. 2021. 08:58
Teemaast väljas küsimus, kas sügisene kross toimub...?

M
Selline plaan on olemas.

Superlux
libeda ketsiga ei saa sõita

Puuunt
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 27. 02. 2012. 11:01

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas Puuunt » 20. 08. 2021. 13:49

Kahjuks ei saa võistlusele tulla aga kas pühapäeval on veel mingi aeg tähistused üleval, tuleks ikka ka tutvuks uue rajaga?

Janek

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 20. 08. 2021. 16:25

Ei julge lubada, kuid kindlasti onn jälg nähtav ...

jjanno
Rattur
Postitusi: 191
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas jjanno » 21. 08. 2021. 08:16

Hommik,

Võrreldes kolmapäevase paduvihmaga oli Sika mets täna imeline. Ainsateks hingelisteks olid 6 sookurge ;)
Tänud rajameistrile, et sõit sõna otseses mõttes koduväravast läbi läheb. Publik juba ootab.

priit908
Rattur
Postitusi: 401
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas priit908 » 21. 08. 2021. 15:19

Nukid rajameistrile - see polnud mitte tavaline maratonirada vaid meistriteos ning vihm tegi asja ainult paremaks. Ratturite seast kuulsin väljendit: "Kolmapäevak XXL", mis pidas siinkohal igati paika.

kalari
Rattur
Postitusi: 743
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 21. 08. 2021. 16:49

Täna on sobilik tsiteerida üht autoriteeti: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
(y)

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 21. 08. 2021. 18:26

priit908 kirjutas:
21. 08. 2021. 15:19
Nukid rajameistrile - see polnud mitte tavaline maratonirada vaid meistriteos ning vihm tegi asja ainult paremaks. Ratturite seast kuulsin väljendit: "Kolmapäevak XXL", mis pidas siinkohal igati paika.
Tänud!

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 21. 08. 2021. 18:27

kalari kirjutas:
21. 08. 2021. 16:49
Täna on sobilik tsiteerida üht autoriteeti: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
(y)
(Y)

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas fronius » 21. 08. 2021. 18:35

Mõnus pingeline sõit oli👍👍

S.S#34
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 10. 09. 2013. 11:41

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas S.S#34 » 21. 08. 2021. 19:47

Rada 5+. Tänud Korraldajatele! (y)

Kaido88
Rattur
Postitusi: 222
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 21. 08. 2021. 19:54

Vinge rada aga võib-olla oleks teistpidi isegi veel parem :D Alguses ikka keeruline kui mass koos ja rada mega kitsas. Singlitel väga möödumis kohti ka ei olnud.

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 21. 08. 2021. 20:27

Kaido88 kirjutas:
21. 08. 2021. 19:54
Vinge rada aga võib-olla oleks teistpidi isegi veel parem :D Alguses ikka keeruline kui mass koos ja rada mega kitsas. Singlitel väga möödumis kohti ka ei olnud.
Eks me teeme märkmeid :)
Tänud tagasiside eest.

Nightsilm
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 14. 05. 2015. 20:33

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas Nightsilm » 21. 08. 2021. 20:52

Juba sõidu ajal hõikas keegi teadjam kodanik, et viimased 10km pidi olema esimeste tagurpidi koopia. No ma siis ootasin hirmuga selle Pirita jõeoru laadse off-camber juurikalise singlisektsiooni tagurpidi kordumist aga see jäi õnneks siiski ära. Mitte, et see sinku mulle poleks meeldinud aga lõpus lihtsalt ei olnud enam jaksu seda uuesti sõita.

Kokkuvõttes ikka päris raske rada. Ilmselt ilm keeras +15% vunki juurde veel asjale. Natuke meenutas kohati Saku metsa radu. Et kui palju annab väheste tõusumeetritegs rajast välja pigistada :)

Erilised tänud lähevad tütarlastele, kes kõige viimaes TP-s (kuskil 42km kandis ehk?) minu tublidust ja sõiduindu lahkelt kiitsid ja veel juua ka andsid. Ja teised eritänud lähevad supimeistrile. Aitäh!

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas mart2 » 22. 08. 2021. 08:36

Olin üks viimaseid lõpetajaid. Peale esimest 15 kilomeetrit kartsin, et tuleb üle 5 tunni, kuid õnneks siiski nii ei läinud.
Rada oli korralik ja nõudlik tehniliste oskuste osas.
Kui ei oska sõita, siis ei aita ka hea ratas ega superhead rehvid ... :oops:
Õhtul kartsin, et hakkan unes ka nägema märgi ning poriseid juurikaid! Õnneks nii ei läinud. :lol:

Tänud korraldajatele ja rajameistrile, et aitasid peale kuiva suve meelde tuletada, mida tähendab maastikusõit!
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 22. 08. 2021. 09:28

Hea Kose 7 Järve rattamaratoni osaleja!

Meil on hea meel, et võtsid vaevaks ning tegid läbi selle katsumuse, mis kohati tundus, et äkki on üle võlli. Tagasisidena saime teada hoopis vastupidist. Võtame selle arvesse.

Aga tegelikult on eelnevalt tehtud suur töö, mis kestis pea aasta ning selle taga on need meie toredad inimesed, tänu kellele see teoks sai. Võistlus saab olla täpselt nii hea, kui on selle toimkonnas osalevad inimesed ning me soovime omalt poolt tänada kogu oma kaardiväge, keda oli palju - pea 80 inimest!

AITÄH!! Ilma teie abitq ei oleks saanud see suur hulk rattureid oma teekonda nautida! Hea on näha, kui toredad ja abivalmis te olete!

Korraldustiim soovib omalt poolt veel tänada kõiki maaomanike ja raja ääres paiknevaid elanike, kelle igapäeva elu me natukene muutsime. Uskumatult toredad olete! Saame uhkusega öelda, et Kose vallas käis meil kokkulepete sõlmimine lihtsalt ning oli olemas täielik teineteise mõistmiine. Suur kummardus Teile!

Tänusoovid läevad ka teele meie kõikidele sponsoritele, kes aitasid selle ellu viia!

AGA SINA RATTUR! Ole valmis sest 24 Oktoober on plaanis juba järjekordne 7 Järve MAASTIKUKROSS!
Jälgi infot ja pane end varakult kirja, sest meil on jätkuvalt limiidid ees!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7731
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 22. 08. 2021. 13:24

indr3k kirjutas:
22. 08. 2021. 09:28
AGA SINA RATTUR! Ole valmis sest 24 Oktoober on plaanis juba järjekordne 7 Järve MAASTIKUKROSS!
Jälgi infot ja pane end varakult kirja, sest meil on jätkuvalt limiidid ees!
Kuulu järgi tühistatakse tulevast nädalast piirmäärad ära ehk IGA avalik üritus, sõltumata suurusest peab järgima samu reegleid, mis täna 100+ osalejaga õues toimuv üritus.
If everything's under control, you're going too slow!

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 22. 08. 2021. 16:01

Ehk vaktsiini või neg testi kontroll.
See tähendab momendil vaid suuremat ettevalmistust.

Jälgime …

tim
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 17. 06. 2011. 20:14

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas tim » 26. 08. 2021. 13:50

Kiidaks ka omalt poolt korraldajaid ja taustajõude. Rada oli piisavalt keeruline (võib täista võrrelda Kolmapäevakute rajaga) ning korraldusliku poole pealt oli kõik sujuv ja supp maitsev:)

300-399 kastist viimaste seas startides, sai päris paljudes kohtades seista. Selle juurikatega sillutatud kõrgendiku esimeses osas pidi pidevalt jala maha panema või jalutama. Ka hilisematel singlitel sai sellistes kümneliikmelistes gruppides suht madala pulsiga tiksuda...

KatarinaRosalie
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 05. 07. 2021. 06:56

Kose 7 Järve video

Postitus Postitas KatarinaRosalie » 26. 08. 2021. 17:38

Tere kõigile vapratele!

Siin on üks video põhisõidust :wink:

https://youtu.be/7AvFoQQJBKM

Jõudu!
Katrin

tim
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 17. 06. 2011. 20:14

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas tim » 28. 08. 2021. 19:39

Nii, nüüd tänaks ka KatarinaRosaliet!!! Väga tore, et keegi võtab kätte ja filmib metsas sõitvaid porisedi mehi ja naisi. Olen kõik su tehtud videod üle vaadanud ja Respekt!!! Väga professionaalselt filmitud ja maitsekalt kokku monteeritud:)
Igatahes, mina tänan ja loodan, et viitsid edaspidigi kaamera(d) kaasa võtta ja hiljem neist tundidest filmitust, paar minutit kokku monteerida... (mind ennast on ka vilksamisi nii mõneski kohas näha)

KatarinaRosalie
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 05. 07. 2021. 06:56

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas KatarinaRosalie » 30. 08. 2021. 11:25

Aitäh, väga tore kui videod on meeldinud. Siis on ikka vaeva väärt olnud! :)

jjanno
Rattur
Postitusi: 191
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas jjanno » 15. 11. 2021. 15:01

Ahoi,

Ma pole veel sõitmas käinud ja täpselt jälge ajanud, aga (vana) Tartu maantee ja Vardja vahel on eelmisel nädalal päris korralikku metsalangetust tehtud. Kardetavasti ulatub see ka rajasse sisse.

jJanno

indr3k
Rattur
Postitusi: 237
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Kose 7 Järve rattamaraton

Postitus Postitas indr3k » 15. 11. 2021. 16:33

Ei, seekord see rada ei mõjuta .. vahetult raja ääres raie.

Vasta

Mine “Bosch Eesti Maastikurattasari 2021”