21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Vasta
retop
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 24. 04. 2009. 11:50

21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Postitus Postitas retop » 13. 08. 2020. 11:09

Teated metsast.
Raja ettevalmistus ja tähistamine tasapisi käib. Kui nädalavahetuse Gravel Grinder peetud, siis juba täie hooga.
Sel aastal rada suures osas sama kui eelmisel aastal.

Videomeenutused siin:
https://www.youtube.com/watch?v=XI-g-5rw7mM
https://www.youtube.com/watch?v=FbnOJ4k2sy0

Peeter

retop
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 24. 04. 2009. 11:50

Re: 21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Postitus Postitas retop » 21. 08. 2020. 12:38

Rada on tähistatud noolte ja lintidega. GP ja Maratoni raja I pooles on punased nooled valgel taustal. Raja II pooles ja Poolmaratonil traditsioonilised mustad nooled kollasel taustal. Raja lahknemised on vastavalt hoiatussiltide ja õiges värvis nooltega tähistatud.
Eile sai nende järgi rada läbi matkatud. Kui pea püsti ja silmad lahti hoida, siis eksida ei tohiks. Loodetavasti pole mustikalised tähistusega loovalt ümber käinud.
Radade .gpx failid leiab loodetavasti juba täna õhtul EstonianCupi kodukalt: https://estoniancup.ee/etapp/joulumae-rm/rajakirjeldus/

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: 21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Postitus Postitas Kaido88 » 29. 08. 2020. 17:42

GP jälle sõidetud. Jõulumäe oma võlu ja valuga :) Supper!

PALUN PALUN PÖÖRAKE SEE RADA TAGASI NII NAGU VANASTI OLI, KIIREM OSA ENNE JA MÄGISEM OSA HILJEM. Sest raja esimene osa jube kitsas ja trügida seal kui kellegil kiirem stardi kiirendus. Lisaks sedasi oleks ka vaja ise targem olla ja oma jõudu säästa.

Esimene Joogipunkt oli GP-l pisut kaugel stardist, teiseks- laskumise hoo pealt suht võimatu normaalselt seal juua ja süüa. Minu mäletamist mööda oli seal eelmine aasta ka päris korralik pauk 2-l ratturil oma vahel.

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: 21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Postitus Postitas martr » 29. 08. 2020. 18:39

Mulle meeldis sedapidi rada. Just seepärast, et siis olid mudaravila lõikudeks võistlejaterivi nii lahtunud, et need lõigud said kenasti sõidetud. Varasematel aastatel on nendes kohtades olnud seisukad ja kukkumisi.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: 21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Postitus Postitas piffik » 29. 08. 2020. 19:23

Jõulumäe üldiselt mu vana lemmik, aga samuti eelistaks klassikalist varianti. Praegu oli algul mõtetud pudelikaelad, hiljem suht hõre ja booring. Kiireim muidugi võidab mõlemal juhul.
Üldse oli korraldus lohakas, Pärnu ja Riia vahel olla nähtud 3 kivi ja 5 juurikat, mis ei olnud punaseks värvitud :D

ReneM
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 06. 07. 2012. 19:14

Re: 21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Postitus Postitas ReneM » 30. 08. 2020. 13:37

Kaido88 kirjutas:
29. 08. 2020. 17:42
GP jälle sõidetud. Jõulumäe oma võlu ja valuga :) Supper!

PALUN PALUN PÖÖRAKE SEE RADA TAGASI NII NAGU VANASTI OLI, KIIREM OSA ENNE JA MÄGISEM OSA HILJEM. Sest raja esimene osa jube kitsas ja trügida seal kui kellegil kiirem stardi kiirendus. Lisaks sedasi oleks ka vaja ise targem olla ja oma jõudu säästa.

Esimene Joogipunkt oli GP-l pisut kaugel stardist, teiseks- laskumise hoo pealt suht võimatu normaalselt seal juua ja süüa. Minu mäletamist mööda oli seal eelmine aasta ka päris korralik pauk 2-l ratturil oma vahel.
Praegune versioon (ennem raskem rada pärast kergem) on väga hea.
Värskena on raskemat osa tunduvalt kergem sõitta , hiljem kui oled laibastunud siis saad rahulikult lõpuni tulla.
Või on soov laibastunud olekus mägedesse minna ?
Aitäh korraldajatele , andsite järjekordse positiivse maratoni elamuse !

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: 21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Postitus Postitas Kaido88 » 30. 08. 2020. 14:11

Praegusel juhul lendavad Maratoni esimesed suurel kiirusel Gp tagumistele selga ja kiiruste vahed on päris suured. Raskemal osal oleks kergem mööda lasta kiiremaid.
Ning tegemist on hooaja lõpus oleva etapiga, mis võikski otsustada, kes on tugevam siiski.

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: 21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Postitus Postitas rainerhq » 30. 08. 2020. 15:37

Selleks ajaks kui mina esimesesse TPsse jõudsin ,oli juustusnitsel otsas. Jätsin kohe sõidu pooleli. Mina ei sõida kui juba esimeses TPs süüa ja juua ei saa. Mille eest ma maksin siis?
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

rauli
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 06. 07. 2012. 17:44

Re: 21. Jõulumäe Rattamaraton 2020

Postitus Postitas rauli » 31. 08. 2020. 09:33

Tänan korraldajaid, tore päev oli. Minule pööratud raja lahendus meeldis. Kui pannakse hääletusele, siis toetan pööratud rada. GP-l, kolmandast väravast minnes ei olnud mingit pudelikaela ega seisakuid, esimene tunnel oli pisut pime, muud ei midagi. Rivi tõmmati kohe pikaks ja tempo oli pidevalt peal. Esimene nö aeglasem kulgemine tuligi mudasel osal, kus möödumine oli raskendatud. Tavaliselt on seal ikka paras seismine olnud ja poetatakse nii mõnigi krõbedam sõna.
Pärnu on üks lemmikuid, tavaliselt ikka kuivemapoolsem ja varasemalt ka mõnus hooaja lõpetamise koht. Supp oli hea, Pärnamäe leib ja saiake ka. TP-d olid täiesti OK-kohtades, kuid jah, ega väga tähele ei pannud, et laudadelt midagi põske oleks pandud. Järelikult oli liiga kerge profiil rajal ja ilm oli üsna täpselt paras. Viimased lõpetajad vist said pisut vihma, enamus sai kuivalt nautida. Juurikate värvija oli vist põhikohaga suvel tööle võetud, meistriklass.

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2020”