Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Vasta
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas erikr » 19. 05. 2020. 20:07

Tegin seekord natuke teistmoodi.
Start ja finiš Harku mõisa pargis oleval puiduvarumisplatsil.
Suund vastupäeva :lol: ehk nina Laagri poole.

Igasuguse paljude pööretega pusserdamise jätsin ära kuna nooli ja linte pole. Et rada oleks kuigiviisigi GPX seadmelt jälgitav.
Klassikalise stardiparkla läheduses oleva kuusekooreüraski kohviku jätsin välja - seal on täidsa soo ja kole.

Ja tuli kokku suht täpselt 20 km.
Nädala sees sõidate iga õhtu korra läbi ja nädalavahetusel teete Strava KOM-i ära.
Talve polnud, kõik sõitsid talvekuudel metsas, rajad läksid Harku metsas iga kuuga laiemaks. Rahval on loom sees, maratone pole olnud.
Just paras pirukas ampsata suure näljaga.

Tuhateede ületamisel silmad lahti - kollase vestiga turvajaid ei ole.

Tuhateedel treenitakse juba praegu intensiivselt sügiseseks TRR-ks.

Strava segment
https://www.strava.com/segments/24070004

Garmin Connect jälg
https://connect.garmin.com/modern/activity/4951945975

GPX fail (tee paremklikk ja Save as, brauserid proovivad seda otse lugeda)
http://velo.clubbers.ee/temp/T_hetorni_Mesik_pp.gpx
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas erikr » 19. 05. 2020. 20:13

Rajakirjeldus on pikem kui rada ise, pole valmis jõudnud.
Panen pooliku üles - 0...14,2 km

===

Start Harku mõisahoovi puiduvarumisplatsilt mööda pargiteed Laagri poole.
Pargitee ristmik, vasakule.
Mööda paremale kaarduvat pargiteed kuni otse padrik vastas, 90* paremale.
Mööda ainsat rada, pehme koht, läbi suht kõva põhjaga oja, kuusetunnel. Tunneli lõpus vasakule.
Sirge kraaviserv, ristmikuni, 90*paremale, legendaarne kraavisingel, pikalt, aga mitte lõpuni.
Eramaa sildi juurest 90* vasakule, tuhateeni jõudes paremale ja ca 20 m pärast tuhateelt üle kraavi vasakule.
Kohe peale kraavi paremale. Kuusekooreüraski esimene lemmiktsoon. Hirmus sinkavinka ja juurikad, sõida kõige tugevamat jälge.
Ca 120*vasakule. Vallatud kurvid. Kuni ristmikuni, sealt vasakule ja enne kraavi paremale.
Mööda kraavi äärt kuni Vallatute kurvide lõpuni, terav parem Vallatutele kurvidele. Kuni ristmikuni, sealt vasakule.
Risti üle tuhatee ja peale seda üle mahalangenud männi.
Sealt edasi otse kuni T ristmikuni, 90* vasakule. Järgmiselt ristmikult 90*paremale tuhateele.
Jupi maa pärast 90*paremale, kuusest vasakult mööda, tiik jääb paremale, mööda singlit järgmise tuhateeni.
Vasakule, tuhateele, ca 20 m pärast paremale.
Sõidad mööda singlit, hoiab tiba paremale, kõvem juurikapundar ja sellele järgnev kraav, mööda singlit edasi, veel 1 kraav, tuhateel 90* vasakule.
Kohe peale infotahvleid 90*vasakule, mööda metsaäärt, üle silla, kohe 90* vasakule ja mööda metsaäärt sirgelt Kalda tänavani.
120* vasakule metsa, laiem rada. Läbi kraavi, üle tuhatee. Enne lõkkeplatsi 90*paremale singlile.
Üle parempoolse künka ja sealt vasakule maha, mööda tiigi kallasrada, jälgi joont või seadme märguandeid.
Otse üle tuhatee ja kohe varsti läbi juurikase lohu, järgmise tuhatee juures vasakule.
Ristmik, 45* paremale mäkke, läbi lohu, lohust väljudes hoia sama suunda, radu on mitmeid, varsti jääb paremale liivane plats.
Üle väikese põksu ja hoiad paremale kuni vastas tuhatee. 90* vasakule.
Teine singel vasakule, enam vähem kraaviületuse vastas.
Singel kaardub paremale, sõida mööda kõige parempoolsemat võimalust.
Üle tuhatee, otse edasi, üle järgmise tuhatee. Kandilise tiigi juurest paremale, sõida mööda ainsat rada.
Läbi paari kraavi ja vasakul on igavene jurakas pikk laugas. Sõidad lauka otsast mööda ja siis vasakule, pikk juurikane singel, laugas jääb vasakule. Otse-otse-otse, siis rada kaardub vasakule, püsi rajal.
Enne kraavi paremale, jätkad mööda kraaviäärt, peale mülgast keerab rada varsti paremale, sõidad kuni tuhateeni.
Otse üle tuhatee ja tagasihoidlikum singel. Kui paremal tekib padrikus hõredam koht, keerad paremale. GPS seadme jälgimine abiks. Otse kuni mahalangenud puuni. Vinnad end üle puu, paremale ja 5 m pärast enne tiiki vasakule. Rada juhib ise.
Enne betoonpurret 90* paremale, tuhateeni, keerad vasakule tuhateele. Sõidad kuni suure ristmikuni, paremale ja kohe teiselpool kraavi olevale tuhateele.
Nüüd jälgi GPS seadet, üsna stealth rajaots vasakul, keera sinna. Väike kraav ja hoia paremale, sõidad kuni jõuad singli pealt maha, paremat kätt kaherealine singel. Keera sinna.
Mööda suuremat singlit kuni läheb üle metsa ja mäe vahel olevaks laiemaks metsateeks, millel viltune mahalangenud puu.
Jätkad sel metsateel kuni paremal singel alla metsa, siis pikalt ja sirgelt kuni tekib võimalus keerata paremale. GPS seade jällegi abiks. Sel singlil keerad 15 meetri pärast enne kraavi vasakule. Sirgelt kuni singel keerab vasakule ja 15 m pärast keerad paremale. Tuhatee paistab.
Otse üle tuhatee ja otse kuni väikese põksuni. Põksu pealt 45* paremale ja mööda väikest singlit, mahalangenud puu juurest hoia vasakule, läbi väikese kraavi ja edasi kuni paremat kätt tõsisem kraav.
Üle või läbi kraavi ja otse linna poole kuni vesi vastas. 2 korda 90* ja sirgelt kuni liivaküngas ees. Otse üles ja künka peal paremale keerutavale singlile. Püsi sel singlil kõigist tema keerutamistest hoolimata.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas kalari » 19. 05. 2020. 20:24

erikr kirjutas:
19. 05. 2020. 20:13
Rajakirjeldus on pikem kui rada ise, pole valmis jõudnud.
Panen pooliku üles - 0...14,2 km
Seda ei jõua isegi Järveoja ära lugeda. :)

Aga joon ise on aus kaup, tuleb madallennul peale minna. (y)

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas MarttiM » 20. 05. 2020. 09:32

Mina olen vist essa, kes selle jälje üles võttis. Pikem ring on väga hea mõte! Ring on koostatud nii, et õiget jälge on väga lihtne jälgida. Möödapanemisi mul peaaegu polnudki. Tänu rajameistrile!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas erikr » 20. 05. 2020. 09:43

MarttiM kirjutas:
20. 05. 2020. 09:32
Mina olen vist essa, kes selle jälje üles võttis. Pikem ring on väga hea mõte! Ring on koostatud nii, et õiget jälge on väga lihtne jälgida. Möödapanemisi mul peaaegu polnudki. Tänu rajameistrile!
Jah, vaid joone 8.0 km juures läksid otse tuhateele.
Tunnistan, et see koht sai mul halvasti lahendatud kuna seal kasutasin üsna märkamatut singlijuppi kaevikuvalli ületuseni jõudmiseks. Suuremaid teid ja singleid on seal puntras koos ja pole lihtne õiget rada üles leida.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas MarttiM » 20. 05. 2020. 10:11

erikr kirjutas:
20. 05. 2020. 09:43
MarttiM kirjutas:
20. 05. 2020. 09:32
Mina olen vist essa, kes selle jälje üles võttis. Pikem ring on väga hea mõte! Ring on koostatud nii, et õiget jälge on väga lihtne jälgida. Möödapanemisi mul peaaegu polnudki. Tänu rajameistrile!
Jah, vaid joone 8.0 km juures läksid otse tuhateele.
Tunnistan, et see koht sai mul halvasti lahendatud kuna seal kasutasin üsna märkamatut singlijuppi kaevikuvalli ületuseni jõudmiseks. Suuremaid teid ja singleid on seal puntras koos ja pole lihtne õiget rada üles leida.
See koht oli tõesti kõige segasem. Sain küll õige pea veast aru, kuid ei hakanud tagasi minema, kuivõrd aja peale ei sõitnud. Kusjuures kui möödapaneku avastasin, siis arvasin, et peab tuhateel künka otsa sõitma ja sealt singlile keerama. Alles nüüd vaatasin, et sealt kõrvalt tuleb üles sõita!

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas värv » 20. 05. 2020. 21:31

Aitäh veelkord rajameistrile! Hakkas juba ununema kui mõnus on juurikate vahel nikerdada ja õiget liini otsida :)

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas martr » 21. 05. 2020. 11:22

Mulle need virtuaalsõidud hakkavad üha enam meeldima (y)
Siit nüüd pole muud, kui Harku100 :mrgreen:
Või siis samal ringil HEEC Harku RM. Poolmaraton on 1 ring Maraton on 2 ringi ja GP on 3 ringi.

Kuigi endal vist suuri möödapanemisi ei olnud (ühes kohas sain aru, et veidi lõikasin ja siis mägedest laskudes järsku sain aru, et olin võimalikest variantidest vale raja valinud) kuid mitmeski kohas näitas Garmin, et rada peaks justkui minu asukohast veidi paremal või vasakul kulgema, kuigi seal oli tihnik kus minu hinnangul rattaga sõita ei olnud võimalik. Võimalik, et oma rolli mängivad GPS-i täpsus raja salvestamisel ja ka raja üles lugemisel.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas kalari » 21. 05. 2020. 11:31

martr kirjutas:
21. 05. 2020. 11:22
Või siis samal ringil HEEC Harku RM. Poolmaraton on 1 ring Maraton on 2 ringi ja GP on 3 ringi.
Ma võin kohe ette öelda, et erikr sellise afääri peale ei lähe iialgi. Harku mets, selle mõistusepärane ekspluateerimine ehk kaitsmine on talle väga oluline.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas erikr » 21. 05. 2020. 13:17

martr kirjutas:
21. 05. 2020. 11:22
Kuigi endal vist suuri möödapanemisi ei olnud (ühes kohas sain aru, et veidi lõikasin ja siis mägedest laskudes järsku sain aru, et olin võimalikest variantidest vale raja valinud) kuid mitmeski kohas näitas Garmin, et rada peaks justkui minu asukohast veidi paremal või vasakul kulgema, kuigi seal oli tihnik kus minu hinnangul rattaga sõita ei olnud võimalik. Võimalik, et oma rolli mängivad GPS-i täpsus raja salvestamisel ja ka raja üles lugemisel.
Jah, GPS pole ideaalne, vigu esineb metsas rohkem kui lagedal. Ja vahest on jälg ikka julmalt rukkis. Olen seda viimasel ajal rohkem täheldanud. Nii endal kui teiste sõite vaadates.

Mul oli plaanis gpx fail kokku lõigata kahe õhtu sõitudest kuid pühapäeval sõidetud raja teine pool oli umbes 200 meetrit kaardi suhtes nihkes kui faili üles laadisin. Kontrollisin ka otse GPX editoriga. Nihu mis nihu .

Seega sai sõidetud esmaspäeval uuesti terve rada, kahekesi, kumbki salvestas 2 seadmega. Siiski oli juba mu üles laetud fail igati OK, kontrollisin üle korraliku zoomiga Stravas, Garmin Connectis ja GPX Editoriga.
Eile metsas mülkaid täites kohtusin ühe värske Wahoo omanikuga, kes oli laadinud sinna mu gpx faili. Wahoo oli selle pikkuseks öelnud 8 km ja juhatas metsasat välja linna poole.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas piffik » 24. 05. 2020. 12:34

Rada 5+, kindlasti saab edaspidigi seal jupiti sõita.
GPS lappab omajagu, nt kohe suht alguses enne kuusetunnelit hakkas mul mööda näitama ja ütles, et rajalt väljas, kuigi seal eksida eriti ei saa. Kui mingi sirge peal näitab mind teist "paralleelmagistraali" sõitvat, siis väga ei häiri, aga rohkemate jälgedega kohas pidi tähelepanelik olema.
Ju seal rabas ikka salajane 5G mast peab olema, mis GPSi segab :twisted:

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas UrmasL » 24. 05. 2020. 19:00

Mul ka GPS jälg hüppas võrreldes trackiga päris palju. Huvitav on see,et ntx Saku virtuaalne jälg kattus väga täpset. Samas Sakus vist kõrgeid puid vähem ja lagedat rohkem. Või noh, 5G siis ikkagi 😊

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas Mati » 24. 05. 2020. 20:15

Mul GPS jälg (Polar V800) oli nihkes paaris kohas kus kerge reljeef ja tihedam puistu. Samas ei olnud võimalik eksida, sest kõrval oli veel tegemata jälg või tuldud jälg. :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Tähetorni Mesikäpp virtuaalkolmapäevak 20. 05. 2020

Postitus Postitas piffik » 25. 05. 2020. 09:21

Nüüd 2x käinud, mõlemal korral suht sama seis. Ei ütleks, et jälg hüpleb, pigem Eriku jälg on konstantselt kümmekond meetrit põhja või loode suunas võrreldes minu jäljega. Kui juba pikemal singlil peal, siis loomulikult ei häiri, aga 14-15km vahel suht keeruline aru saada, milline jälg õige on. Kõige suurem erinevus eile oli 19,3-19,5 km peal, kus sõites näitas, nagu Erik oleks jõhkralt nurka lõiganud läbi järve. Samas Garmin connectis seda Eriku antud jälge vaadates on selgelt näha, et mööda teed sõidab. Täiesti arusaamatu. Nagu erinevad aluskaardid oleks.

Vasta

Mine “Škoda maastikuratta kolmapäevakud 2020”