E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Vasta
Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Killer Bee » 02. 08. 2019. 14:00

E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton tuleval nädalavahetusel.
Avatud rada ootab rattasõitjaid L 03. augustil kell 12:00 kahel distantsil - Jetoil poolmaraton (24 km) ja Gardena maraton (50 km). Start Kullamaa keskuses kooli staadionil.

GP – 64 km
M – 50 km
PM – 24 km

NB! AJAKAVA on sellel etapil MUUTUNUD. Maratoni distantsi start kell 12:35 ja poolmaratoni start 12:50!

Rajad on väga vaheldusrikkad. Kullamaa ja Palivere on tuntud oma liivamägede ja männimetsade poolest. Kogeda saab väga vaheldusrikast loodust.
PM rada siledam ja rahulikum. GP ja M rajal saab tunda kõike.
GP mäefiniš on Paliveres paikneval Pikajalamäel, mis on Läänemaa kõrgeim punkt – 51 m. Tegemist on ootamatult suure kelgumäega keset lamedat Eesti. Lisaks huvitav suusarada tõusude ja laskumistega.
Lumiseid pilte nimetatust leiab: https://palivere-turismi-ja-tervisespor ... ness.site/
https://www.puhkaeestis.ee/et/palivere- ... suusarajad

Täpsemat infot etapi kohta tervikuna leiab https://estoniancup.ee/etapp/kullamaa-rattamaraton/
Viimati muutis Killer Bee, 06. 08. 2019. 17:45, kokku muudetud 2 korda .

Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Killer Bee » 02. 08. 2019. 14:11

Huvitav teada Pikajalamäe kohta: mäe jalamil oleval allikal olla silmi parandav mõju, pestes saavad silmad säravaks ning jääd igavesti ilusaks ja nooreks. Kui kevadel allikale lähed ja mündi annetad, ei lõpe sinu raha otsa....;)
Ratturid sooviksid muidugi, et kui allikaveega ratast pesta siis muutub see väga kiireks...;)

Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Killer Bee » 08. 08. 2019. 22:21

Eile sai GP rajale tiir peale tehtud. Vihma on rohkem sadanud Kullamaa poolel, Paliveres vähem. Sademed on rada pigem paremaks teinud – kõvad ebatasasused on muutunud pehmemaks ja rattale paremini kulgevamaks. Niiskemaid ja märjemaid kohti esineb kuid tervikuna on rajaolud kuivad.
Paliveres paiknevast GP eraldiseisvast 14 km-i pikkusest rajaosast on ca pool singlite põhine. Mõned pildid Palivere rajaosast.
26 km-l laskub rada endise suusahüppetorni juurest järsult vasakule alla....
Pilt

.. ja kohe paremale, et läbida tõus sh SiS Mäefiniš.
Pilt

Purre 39 km-l.
Pilt

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas DeeJott » 08. 08. 2019. 22:33

Purdele soovitaks mingi võrgu vms asja peale tõmmata, märjaga võib päris libe olla.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas piffik » 10. 08. 2019. 19:26

Kullamaal varem sõitnud ei olnud, täna siis maratoni distantsil. Maastikku oli, singleid oli, selles suhtes korralik rada, mitte kruusaralli, aga nendest imevatest igavatest metsasihtidest oli juba poole maa peal rohkem kui küll. Lõpu poole oma sektoris ühtki rõõmukilget ei kuulnud, kui suurelt teelt jälle singlile suunati. Ehk tagumik mäletab seda rada veel jupp aega ning lähiaastatel Kullamaa stardist end leida ei looda. Aga ilm oli ilus ja teeninduspunkti tüdrukud toredad ja abivalmid. Lisaks tänu sõidule sain naisele öelda, et pohlad on valmis, plusspunktid jälle kirjas.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Kirsa » 10. 08. 2019. 20:55

Väga hea rada. Sõitsin loomulikult GP distantsi. See enne teist toidupunkti karjäärilaadne asi oli väga mõnus ja meenutas põlevkivi/alutaguse maratoni paremaid tükke.
Suutsin seal suurest rõõmust mingisse mättasse panna sellise pauguga, et tagarehvist lahkus kogu õhk. Ma olin täiesti kindel et sõit läbi, aga TP-s pumpasin täis ja kestis lõpuni. Kaasavaraks ja lohutuseks anti sealt isegi geeli. :)
Kahjuks just siis algasid head singlid, kus hea meelega oleks üksi omas tempos sõitnud, aga pole hullu, järgmine aasta olen kindlasti kohal ja proovin uuesti.
Natuke lühikeseks jäi distants minu jaoks - just viimasel 5-l kilomeetril hakkasid väsinud seljad mõnusalt vastu tulema :D ... aga okei maratoniks käib see 64km ja 3h 21m kah.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3614
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Kuldar » 10. 08. 2019. 21:06

Väga äge. Sai nädalataguse Palivere maratoni positiivset emotsiooni kinnistada, sedakorda siis vastupidi rajaga.
Rajameistritel on ikka massiivne kogus inimtunde purki aetud, minu lugupidamine!
Ma selles sarjas viimased paar aastat joonel pole käinud, seetõttu hinnang ei pretendeeri objektiivsusele, aga suure tõenäosusega number 1 järgmisel hooajal EC maratonide valikust.
Gravity is a Bitch

punamytsike
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 14. 04. 2005. 12:57

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas punamytsike » 10. 08. 2019. 23:10

Imho, kõige igavam ja emotsioonitum sõit sarjas. Pool ajast põrkad, teise poole kühveldad metsasihte. Ka rajamärgistus jättis kohati soovida

Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas kypse » 11. 08. 2019. 07:51

Usun et sõitjate emotsioonid sõltuvad suuresti sellest, kas neil on FS või HT ratas. Kullamaa soosib FS-i ja tugeva jalaga sõitjaid.

Korraldajatele kiitus selle eest, et maratoni start varasemaks nihutati. Nii jooksid gp ja maratoni liitumise kohas võrdse tasemega sõitjad kokku ja see säästis paljude närvirakke.

Swissflam
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 03. 08. 2013. 17:51

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Swissflam » 11. 08. 2019. 07:54

Minu jaoks ka tundus rada millegi pärast igav või üksluine. Sõitsin maratoni ja sellel distantsil oli ainult paar singlit, ülejäänu kehvasti niidetud pokumaa või kruus. Ei tõmmanud adrenaliini käima selline rada. Aga nii hull ka polnud, et järgmine aasta starti ei tuleks.

rauli
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 06. 07. 2012. 17:44

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas rauli » 11. 08. 2019. 08:30

Sõitsin GP-d. Minule meeldis kuigi lõpuaeg oli eelnevate gp-ga võrreldes oluliselt pikem. Tülpinud nägusi oli ĺõpupoole näha, aga peale finišit olid jälle rõõmsad. Rada oli vinge, müta maha korraldajate ees. Ja hooaja parim supp. 3 korda õnnestus ka rajal valesti panna, esimene kohe alguses, kus atv oli taulu sissesõidul, seal oli õnneks vaid väike poogen. Rada raputas korralikult ja kergematel mestel ja naistel oli lihtsam. Need pikad kraaviäärsed lõigud -koraldajad ikka leiavad, ja suusamägi ja kaasaelajad, ikka lage oli. Samas, kui vaadata vòitja aega, siis ka neile oli see korralik pingutus. Sarjas on pikem paus, ja siis tihe hooaja lõpp -võistlusi igale maitsele. Järgmine aasta olen stardis, kui peaks olema sarjas.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3614
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Kuldar » 11. 08. 2019. 09:35

Ei tasuks ära unustada üht olulist detaili, tegemist on siiski maastikurattamaratoniga. Rõhuasetus sõnal „maastiku“.
Kui see juhtumisi hõlmab ka kõvakattega teid ja radu, siis on Teil vabadus käsitleda seda süllelangenud boonusena. Mina omalt poolt näen sellist khm teemavälist materjali rajameistri vaegtöödena ja usun et jõudumööda selliste ebakohtade likvideerimisega tegeletakse.
siin kõlanud niitmise kvaliteedi repliik pani mind mõtlema kuidas näeb välja pokustani hästi niitmine, murukääridega?
Gravity is a Bitch

via101
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 13. 07. 2016. 19:15

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas via101 » 11. 08. 2019. 09:47

Sõitsin maratoni distantsi ja sellist tunnet küll ei olnud et igav oleks. Mõnus maastiku kulgemine ja need kruusalõigud olid täpselt puhkuse lõigud.
Väga hea rada ja tulen järgmine aasta kindlasti tagasi.

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas JLansa » 11. 08. 2019. 10:11

kypse kirjutas:
11. 08. 2019. 07:51
Usun et sõitjate emotsioonid sõltuvad suuresti sellest, kas neil on FS või HT ratas. Kullamaa soosib FS-i ja tugeva jalaga sõitjaid.

Korraldajatele kiitus selle eest, et maratoni start varasemaks nihutati. Nii jooksid gp ja maratoni liitumise kohas võrdse tasemega sõitjad kokku ja see säästis paljude närvirakke.
(y)
Igati nõus, tõesti hästi planeeritud stardiajad! Kullamaa oli ka eelmine aasta sarnane (teises sarjas), kuigi lühem, kes käis see teadis mida oodata...
ise liikusin suht ühtlaselt ja ei saanud kurta raputamise üle, puhas fully rada :D
Viimasel moreenil hakkas korra jõud otsa saama aga siis enne lõppu oli jälle hea minek.
viskan viis rajameistritele! (y)
🇪🇪

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas eyper » 11. 08. 2019. 10:15

Tegelt, vahet pole ju mis rada on - täiskruus või pokumaa mättad ja singlid, tõusud või lame maa - ükski rada ju ei sobi. Ma täpselt ei saa aru, et kui minnakse maastikuratta maratonile ja tullakse tülpinud näoga lõpuni, et "näe, muru oli niitmata ja tee oli ebatasane"; või siis teine kord kui on kruusa rohkem, et "see oli mingi kihutamine ja singleid ikka üldse ei olnud". Miks te siis üldse stardijoonele lähete? GP distants kestab seal tagumise otsa meestele 3 tunni kanti - kui iganädalaselt trenni väga e iteegi, siis on ükskõik mis rada ju raske.

Rajameister ja tiim pani kindlasti hulga hulga tunde sellise raja loomisesse. Vinge töö ja mina tänan küll pühendumise eest. Kui selliseid inimesi ei oleks, siis uhaks kõik Filtri maanteesõite. Seal ei pea isegi muru ju niitma :D

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Kirsa » 11. 08. 2019. 11:30

Agel oli kaamera lenksul: https://www.youtube.com/watch?v=quueMRzCsZk - esimesed 1,5 tundi gp rajast.
Akut veel jagus, aga suutis kuidagi kinni vajutada ja 1 tund enne lõppu pani uuesti käima.

Vaadates seda videot, siis ei tundu, et väga raputaks :) Tegemist on mingi odava 159 eur sony kaameraga, millel pole õiget stabikat ka veel.
Okei, see kaamera istuks lenksul, mille all oli 60psi rõhuga 120mm fox 34 SC, see ei saagi raputada. :D

felt75
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 08. 08. 2017. 15:08

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas felt75 » 11. 08. 2019. 11:56

Sõitsin maratoni,Kullamaal esimest korda. Meeldis,parajalt raske ja minu jaoks oli pigem huvitav...muda,liiv,kruus,singlid kôik oli olemas. Korraldajatele ja rajameistritele high five.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Kirsa » 11. 08. 2019. 12:00

Jah see oli FS rada - sõitsin ise FS-ga ja isegi minul natuke raputas.
Aga maratoni rada oligi igav, kõik paremad palad (kogu karjäär) oli ju GP rajal.

Teisest küljest võistlemise rada peabki kohati nüri ka olema - täpselt nagu Rakkes lame karjääriosa oli - sõelub nõrgema motiga kodanikud välja. Väga hea on rahvast püüda, mingi nõmeda raputava heinamaa või mis iganes peal, kui endal on sportlik viha sees.
30 minuti pikkuse maratoni jaksab igaüks ära littida.
Peaasi et toredaid kohti on rajal piisavalt.


Tegin siin natuke analüüsi strava flyby baasil ja juba teist võistlust joonistub mingi trend välja.
Kaks ekraanipilti nende inimestega, kellega ma strava arvates koos rajal viibisin: (mina ise olen siis must joon)
Kullamaa maraton: http://woolik.bumpclub.ee/~kirsa/pildid ... _flyby.png
Rakvere maraton: http://woolik.bumpclub.ee/~kirsa/pildid ... _flyby.png

Esiteks tekib küsimus, et kodanikud mis te teete seal lõpus :)
Teiseks, tegelikult on näha, et kui rada hakkab üldjoontes allamäge minema, siis läheb mul paremini.

Kullamaa pilti analüüsides tundub, et peaks teinekordki kummi ära lõhkuma, tuleb eriline minek peale :)
Tegelikult on muidugi näha, et napilt enne pausi karjääris hakkab juba olemine paranema.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Kirsa » 11. 08. 2019. 14:11


Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Mati » 11. 08. 2019. 14:42

Kirsa kirjutas:
11. 08. 2019. 12:00
...Teiseks, tegelikult on näha, et kui rada hakkab üldjoontes allamäge minema, siis läheb mul paremini...
Gravity is a bitch!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas priit908 » 11. 08. 2019. 16:16

Kiidusõnad ja ovatsioonid rajameistritele - ei oodanud riigi madalmaakonnalt säärast väljakutset. FS päästis hullemast, kuid raske kaal tegi vaatamata sellele pehmete ning künklike rajaosade läbimise omaette ooperiks. Lisaks rajale tänusõnad supitädidele aasta parima seljanka eest, kummardus mägede ergutustiimidele ning ilmataadile, et taevakraanid kinni hoidis, kuid samas raja huvitavaks tegi. Järgmine aasta kindlasti joonel.

Anton1000
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 20. 05. 2019. 07:25

Re: E-Piim Kullamaa 16. Rattamaraton (L, 10.august)

Postitus Postitas Anton1000 » 12. 08. 2019. 12:15

Tuhat tänu heale inimesele, kes mu soojenduse ajal jooksu pannud mobla üles korjas ja teadustaja lauda andis. (y)
Ja muidugi maraton ise oli vinge. Tänud korraldajatele. Algul sai kõvasti hoogu antud, niiet lõpuks oli ainsaks edasiliikuma panevaks jõuks tahtejõud.

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2019”